Društvo SOS telefon v letošnjem letu obeležuje 25. obletnico svojega delovanja. 11. oktobra 1989 je prvič zazvonil SOS telefon za ženske in otroke – žrtve nasilja, takrat edina tovrstna oblika nevladne pomoči.
Helios je Društvu SOS doniral 15.000 evrov.
V 25. letih se je Društvo SOS telefon razvilo v nevladno organizacijo, ki pomembno sooblikuje preventivno in kurativno delo z ženskami in otroki, ki doživljajo nasilje v Sloveniji, v njegovem okviru pa danes delujeta še dve varni hiši in skupina za samopomoč. Okrogla miza Nasilje – Tema, ki bi morala zanimati tudi podjetja, ki se je odvila v petek, je eden od številnih dogodkov, ki smo jih pripravili za obeležitev te pomembne obletnice. Obširnemu delu Društva SOS telefon smo z njo dodali še pomembno povezavo med slovenskimi podjetji in nevladnimi organizacijami v delovanju proti nasilju nad ženskami in nasilju nad otroki.
Kot je na okrogli mizi ponovno poudarila Špela Veselič, vodja programov Društva SOS telefon: »Podpora podjetij nevladnim organizacijam ne pomeni le podpore storitvam za žrtve nasilja, ampak javnosti obenem sporoča, kakšne vrednote podjetje goji. To so vrednote nenasilja, enakosti med spoloma, solidarnosti in skrbi za druge. Solidarno in spoštljivo družbo, ki bo postavila meje nasilju, lahko gradimo le skupaj.«
Na okrogli mizi je predsednik uprave Helios Domžale, Aleš Klavžar, predsednici Društva SOS telefon Maji Plaz predal donacijo v višini 15.000 evrov in ob tem povedal, da ga "veseli, da družba Helios v Sloveniji pomembno podpira storitve, namenjene pomoči najbolj ranljivim.« Sredstva je družba Helios namenila za obnovo podstrešja v varni hiši, iz katerega bo nastal večnamenski prostor za otroke. Od leta 1997 je v varni hiši Društva SOS telefon s svojimi mamami bivalo kar 278 otrok, ki žal niso imeli posebnega prostora za učenje, obenem pa precej omejen prostor za igranje.
Družba Helios iz Domžal za obeležitev svoje 90. obletnice tako nadaljuje s sklopom donacij pod imenom Mavrica nasmehov, v katerem so sredstva namenjena predvsem otrokom, pa tudi spodbujanju športnih aktivnosti in promociji zdravja. Mojca Perić iz podjetja Helios je ob tej priložnosti povedala, da so v družbi Helios letošnje obeleževanje 90. obletnice pričeli s sklopom donacij za katere so želeli, da imajo maksimalen, neposreden in trajnosten učinek. Zato so ta sklop donacij namenili otrokom in ga poimenovali Mavrica nasmehov.
Varuhinja človekovih pravic Vlasta Nussdorfer je na okrogli mizi opozorila na pomen solidarnosti in skrbi za najbolj ranljive: »Preventiva danes za jutri lahko reši marsikaj. Zato je potrebno začeti že pri otrocih. Vedno govorimo o pravicah. Ampak na drugi strani so dolžnosti. Dolžnosti, da spoštujemo drugega, njegovo identiteto in integriteto!«
Mirela Čanić, vodja blagovne znamke Stilago za Slovenijo, podjetja, ki je pred časom izvedlo humanitarni projekt Lepota je v nas, je poudarila: »S svojim projektom smo želeli poslati sporočilo, da nam je mar. Ženskam smo želeli sporočiti, da si zaslužijo več!«
Boštjan Prijanovič, direktor podjetja BP komunikacije, pa je poudaril, da: »bi v Sloveniji moralo postati družbeno sprejemljivo, da vsako podjetje, ki naredi nekaj dobrega, to tudi javno pove. To skomunicira v javnosti.«
Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:
Prihaja nova serija logopedskih Lahkonočnic
Evropski dan logopedije je namenjen ozaveščanju o jeziku, govoru, komunikaciji, motnjah požiranja in vlogi logopedov. Sl...
14
Odlog vpisa v prvi razred
Starši lahko vložimo predlog za odlog vpisa v prvi razred tudi v primeru, ko za to odločitev ni zdravstvenih razlogov te...
14
Zabavne igre za otroke na prostem - 13 pre...
Igre na prostem so lahko odlična zabava za otroke v vseh starostnih skupinah. To je 13 predlogov za zabavne igre za otro...
13
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
13