Ko mamica in očka prineseta malo dišečo štručko domov iz porodnišnice, se zanju začenja povsem novo obdobje in v tem času res ne potrebujeta obiskov, ki ju bodo še dodatno obremenjevala. Preveri, kako je najbolje obiskati mlado družinico.
Spoštujte želje novopečene družinice. (F: Pixabay.com)
Prihod novorojenčka na svet je izjemno razburljiv in srečen trenutek, ki pa povsem obrne življenje družine na glavo. Čisto vsak najožji družinsKi član ali prijatelj bi zagotovo rad čim prej čestital za novega družinskega člana, videl to malo srčkano bitjece in ga čim prej malce "pomečkal" v svojem objemu, vendar ... Prav je, da se zavedamo, da nam čisto vse pa le ni dovoljeno, četudi mamica in očka nič ne rečeta.
Ko gremo na obisk k novorojenčku obstajajo določena pravila, ki naj bi jih upoštevali. Tukaj najdete šest takšnih, o katerih ni sence dvoma, da so izjemno pomembna in jih je treba obvezno spoštovati.
#1
Novopečeno mamico povprašajte za dovoljenje in pridite na obisk takrat, ko je pripravljena, da pridete. Ne bodite vsiljivi ali užaljeni, če vas zavrne. Ko bo družinica pripravljena na obisk in vas bodo že nekajkrat povabili, sprejmite in jim dovolite, da sami izberejo kdaj in kako jim najbolj ustreza.
#2
Ne zamujajte! Mamice so utrujene in imajo svoj urnik, tako da pridite na obisk točno ob uri, ko ste dogovorjeni. Za mamice in tudi za dojenčka je posebej stresno, če pridejo obiski v času dojenja, še posebej v prvih dneh, ko se mamica še privaja, uči in trudi vzpostaviti pravi način hranjenja zanjo in za njenega malčka.
#3
Ne predvidevajte, da družina noče obiskov. Nekatere mamice komaj čakajo malce družbe, da lahko poklepetajo z nekom izven družine. Bodite v kontaktu z mamico, ampak dopustite, da sama predlaga obisk.
#4
Ne izkoriščajte dobrodošlice. Vsaka mamica je sicer drugačna, ampak če niste dobili časovne omejitve trajanja obiska, se držite nenapisanega pravila, da je okvirno pol ure največ, kar je še sprejemljivo, da ostanete. Ne pozabite, da najbrž niste edini obiskovalec v tem dnevu, tako da je razumljivo, da ne morete biti tam celo večnost.
#5
Ne prihajate, če ste bolni, niti če gre samo za manjši prehlad!
#6
Prinesite prigrizke, kakšen topel obrok, sadje ali kaj podobnega. Mamica bo navdušena, da ji ne bo treba skrbeti za pogostitev in da bo še sama imela nekaj od tega.
VIR: Practicalparenting.com.au
Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:
Brezplačen program Za srečen začetek
Program Za srečen začetek ponuja brezplačne video nasvete o razvoju, prvi pomoči in samostojnosti otrok. Prijavite se še...
10
Izračun vibracije otrokovega imena po nume...
Izbrati pravo ime za otroka je izjemno težka naloga. Če želite, da ima ime vašega otroka vibracijo, ki bo odsevala njego...
8
Ko vam dojenček pade s postelje ...
Hitro se nam lahko zgodi, da v trenutku nepazljivosti nepričakovano naše malo, neubogljeno bitje pade s postelje ali cel...
6
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
4