|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Kako pomagati dojenčku ob premiku ure?

Uredništvo Ringaraja.net, 28.3.2024
Spet se bo premaknila ura, kar pomeni zopet "nekaj zabave" za nas, starše, saj otroci premik močno občutijo.

image
Premaknila se je ura (Freepik.com)
/11


Spet bomo premaknili uro naprej na poletni čas, kar bo zelo verjetno vplivalo na počutje in spalno rutino vašega dojenčka in malčka. 

Znanstveniki so zabeležili večje število infarktov v prvih treh dneh po spomladanskem premikanju ure, ko se nočni počitek skrajša. Ko se ura premakne, to vsekakor vpliva na našo notranjo biološko uro in naš ritem. 

 

Dojenčki in malčki

Tako kot to vpliva na nas, odrasle, seveda vpliva tudi na notranjo uro naših malčkov, kar pa seveda pomeni bolj naporno uspavanje za nas, starše. Medtem, ko bodo malčki zjutraj spali dlje, bo zvečer "zabava", saj ob uri, ko gredo ponavadi v posteljo, še ne bodo zaspani.

 

Kako lahko pomagate sebi in vašemu malčku?

 

1) Postopen premik ure

Za začetek čas večerne rutine premaknite samo za pol ure. Če je vaš malček hodil spat ob 20tih, naj za začetek zaspi ob 20:30, potem pa uro počasi pomikajte nazaj, da boste postopoma prišli spet na 20to. 

 

2) Opoldanski počitek in obroki

Tudi pri opoldanskem počitku in obrokih naredite podobno - najprej jih prilagodite otroku, malo zamikajte, da boste na koncu ujeli novo uro. 

 

PREBERITE TUDI: Koliko spanja potrebujejo dojenčki?

 

3) Preživite več časa zunaj

Ker bodo dnevi daljši, preživite malo več časa zunaj in šele nato začnite z večerno rutino. 

 

4) Jutranje bujenje

Za jutranje bujenje bo boljše in lažje, če malček ne spi v zatemnjeni sobi, saj ga bo svetloba zjutraj hitreje prebudila. 

 

5) Zatemnitev sobe

Nasprotno pa lahko zvečer rahlo zatemnite sobo - to pride v poštev bolj v poletnih mesecih, ko se dan raztegne v njegovo spalno rutino. 

 

6) Gibanje

Poskrbite za gibanje (najboljše na svežem zraku), da bo vaš malček zvečer utrujen. Poskrbite, da soba ni ne prevroča, ne premrzla in da je posteljica udobna. 

 

Pa veliko sreče!

 

PREBERITE TUDI: Dojenček ponoči ne spi


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Poskok v rasti: Dojenček neprestano joče
S t.i. poskoki v rasti se pri dojenčku pojavijo spremembe v ritmu hranjenja, pogosta prebujanja, spremembe v vedenju - o...
4
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
4
Ko vam dojenček pade s postelje ...
Hitro se nam lahko zgodi, da v trenutku nepazljivosti nepričakovano naše malo, neubogljeno bitje pade s postelje ali cel...
4
VIDEO: Kako dojenček doživlja obraz z masko?
Poglejte znan eksperiment Zamrznjen obraz iz leta 1975, ki ga danes uporabljajo kot standarden test za različne vplive n...
3



Kdo so kranio levčki?
Včasih morajo naši najmanjši postati največji borci. Mamice otrok z redko prirojeno boleznijo lobanje – kraniosinostozo,...
Ko vam dojenček pade s postelje ...
Hitro se nam lahko zgodi, da v trenutku nepazljivosti nepričakovano naše malo, neubogljeno bitje pade s postelje ali cel...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?