Kadar se energijska popkovina zaradi težkih življenjskih okoliščin prezgodaj pretrga, ostane na njenem mestu v avri otroka energijska luknja.
Otroci do petega leta bi naj videli avre.
Od leta 2002 vsako leto 25. novembra praznujemo mednarodni dan ozaveščanja o avri.
Zato smo preverili, kako je z avro pri otroci oziroma kaj se zgodi z otrokovo avro, če doživi izgubo ali travmo.
Energijska popkovina
Ko se otrok razvija v maminem telesu, je z njo povezan ne le s telesno popkovino, temveč tudi z močno energijsko popkovino, po kateri prejema materino energijsko podporo.
In tako kot je pri porodu treba pretrgati telesno popkovino, to velja tudi za energijsko popkovino. Bioenergijska popkovina z materjo se naravno pretrga, ko je otrok star približno sedem let (zato je takrat otrok tudi najbolj zrel za šolo), čustvena pa ob koncu pubertete (pri puncah pri 14 letih, pri dečkih pa pri 15).
Kadar se energijska popkovina zaradi težkih življenjskih okoliščin prezgodaj pretrga, ostane na njenem mestu v avri otroka energijska luknja. Ta odprtina v avri se sčasoma sicer zapre in zaceli, vendar se ob podobnih dogodkih v življenju spet odpre. Če na primer takega otroka, ko je že odrasel, nekdo zapusti, se bo zelo boleče odzival, ker ga v resnici hudo zaboli tudi stara rana.
PREBERITE TUDI: Kako se globlje povezati z dojenčkom
Energijske luknje
Do energijske luknje v otrokovi avri lahko pride tudi zaradi nekajmesečne odsotnosti matere, pa tudi očeta in drugih bližnjih. Najhujšo luknjo pa naredi izguba staršev (predvsem matere) v zgodnjem otroštvu in v primeru, ko so starši do otroka nasilni in sovražni.
Večina otroka v svojem življenju doživi lažje poškodbe čustvenega polja, ki jih povzročijo lažje in kratkotrajne čustvene bolečine, ki puščajo v avri le kratkotrajne »odrgnine«, ki pa se hitro zacelijo. To se zgodi, ko se recimo na otroka jezimo in kričimo, ga užalimo ali ponižamo, ga za kratek čas zanemarimo. Če so to dogodki, ki trajajo le malo časa in se ne ponavljajo, jih lahko otrok hitro preboli in pozabi, avra pa se sama zaceli.
Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:
Tinina zgodba o raku materničnega vratu
Rak materničnega vratu je bolezen, ki letno prizadene na tisoče žensk po svetu, a kljub temu ostaja pogosto spregledana ...
7
Ko učenje pisanja postane čisto zares zabavno
Pot od črte do prvih črk je lahko lahkotna in zabavna, le pravilno se je moramo lotiti. S pomočjo delovnih zvezkov vzgoj...
4
Izštevanke (1. del)
Koliko izštevank obstaja? Veliko, bi verjetno vsakdo odgovoril. Ko pa se moramo na hitro eno spomniti pri igri, pa se na...
4
Je laringitis nevaren?
Laringitis pri otroku največkrat povzroči virus. Otrok lajajoče kašlja, ima bolečine v žrelu, ob napadu pa občutek dušen...
4