|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Najprej iz otrokove perspektive preiščite dom za vse morebitne nevarnosti. To boste najlažje naredili tako, da dom preiščete na svojih rokah in kolenih. Preiščite vse sobe in se v vsaki vprašajte, kaj je v njej za otroka vabljivo in hkrati predstavlj

image
/11


Najprej iz otrokove perspektive preiščite dom za vse morebitne nevarnosti. To boste najlažje naredili tako, da dom preiščete na svojih rokah in kolenih. Preiščite vse sobe in se v vsaki vprašajte, kaj je v njej za otroka vabljivo in hkrati predstavlja zanj nevarnost. Ne pozabite tudi preveriti tal, da se na njih ali v preprogi ne skrivajo manjši ostri predmeti ali kovanci.

Poglejmo si nekaj domačih lokacij in kako v njih ustrezno zaščititi naše najmlajše:


V kuhinji.

- Zagotovite, da je vsa hrana in pijača izven dosega najmlajših otrok, še posebej, kadar je hrana vroča. Izven dosega naj bo vedno tudi mikrovalovna pečica.

- Med kuhanjem pazite, da bodo ročice kuhalnega pribora na štedilniku povsem izven dosega najmlajših. Najboljše je, da jih obrnete proti zadnji strani štedilnika ali pečice.

- Kozarci, krožniki, jedilni pribor, prti in električni priključki naj bodo izven dosega in nikakor ne na robu mize ali pultov. Če vas otrok spremlja na obisku izven doma zagotovite, da bodo tudi tam nevarni predmeti izven njegovega dosega.


V kopalnici.

- Termostat za toplo vodo nastavite pod 48 stopinj celzija za zmanjšanje nevarnosti opeklin. Pri 60 stopinjah celzija lahko otrok dobi opekline tretje stopnje že v samo treh sekundah!

- Zaklenite omarico z medicinskimi pripomočki. Priporočljivo je tudi, da zaklenete vse kozmetične pripomočke in ostale kopalniške pripomočke, kot je npr. zobna pasta - vse te so lahko za otroka nevarne!

- Odstranite ostre predmete, kot so škarje in britvice, in jih postavite povsem izven dosega otrok, najboljše v vašo spalnico.


V spalnici.

- Bodite pozorni na stare otroške posteljice, ki zelo verjetno več ne ustrezajo današnjim varnostnim standardom. Ostri robovi, konice in podobno so lahko za najmlajše smrtonosne.

- Nobeno nižje pohištvo naj ne bo v bližini oken. Če je mogoče ga postavite ob zidove.

- Iz dosega odstranite vse priključke in karkoli, s čimer bi se otrok lahko po nesreči zadavil. To vključuje tudi vrvice na zavesah in podobno.


Naokoli po hiši.

- Celotno področje svojega doma preverite za požarne nevarnosti. Poiščite morebitne električne žice in gorljive materiale v bližini virov toplote, kot so radiatorji. Električni priključki naj se nikoli ne skrivajo pod preprogo. Dom zaščitite tudi z dimnim alarmnim sistemom na vsakem nadstropju in v vseh spalnih prostorih.

Za maksimalno varnost zaščitite dom tudi z detektorji škodljivih plinov, katerih že samo zelo majhne količine so lahko nevarne za najmlajše.

- Zavarujte prehode na stopnice tako, da najmlajši ne bodo mogli nenadzorovano do njih.

- Pokrijte vse neuporabljene električne priključke.

- Vsa okna, ki niso mišljena kot izhod v sili, zavarujte z varovali za okna, ki bodo preprečevali njihovo odpiranje s strani otrok.

- Najmlajši zelo radi plezajo po pohištvu in uporabljajo predale ter police kot stopnice, kar lahko povzroči ali padec na tla ali pa padec pohištva na otroka.

Zagotovite, da bo vse pohištvo trdno pritrjeno (enako velja tudi za TV in ostale sorodne naprave, ki lahko padejo na otroka) in kolikor je mogoče otežkočite odpiranje predalov za otroke.


Za nujne primere.

- Pomembne telefonske številke naj bodo vedno pritrjene pri telefonu, vključujejo pa naj zdravnika, policijo, gasilce, nujno medicinsko pomoč, ostale družinske člane in tudi soseda. Zraven napišite tudi svoj domači naslov, da bodo otroci lahko v primeru nesreče brez težav sporočili svojo lokacijo.

- Vedno imejte pripravljeno prvo pomoč.

 

Preberi še:

Nasveti za varnost otrok v kuhinji

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Kožica na lulčku: kaj morajo vedeti starši...
Skoraj vsi dečki se rodijo z ozko kožico, ki je pritrjena na glavico penisa. Nekatere starše po nepotrebnem skrbi, da od...
5
Ko učenje pisanja postane čisto zares zabavno
Pot od črte do prvih črk je lahko lahkotna in zabavna, le pravilno se je moramo lotiti. S pomočjo delovnih zvezkov vzgoj...
4
Pretres možganov pri otroku
Če otrok pade, dobi udarec v glavo, lahko pride do pretresa možganov. To pomeni, da se pritisk, ki deluje na lobanjo, pr...
4
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
4



Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Med vikendom otrok ne zbujajte zgodaj
Zakaj je dobro, da otrok med vikendom ne zbujamo prezgodaj? Kako sta povezana prekomerna telesna teža in pomanjkanje spa...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?