V okviru projekta Eko družina je Ringaraja ob pomoči Leka uredila park pred Očesno kliniko v Ljubljani.
Foto: Fotoučilnica
Ringarajin projekt Eko družina je klub znanja, doživetij, odgovornosti do okolja in družbe ter prispevanja k trajnostnemu razvoju že od malih nog naprej. Te velike besede malim junakom in junakinjam v reviji Ringarajine iskrice in na portalu Ringaraja.net predstavljamo skozi igro, pravljico, izlete v naravo, filme in pogovor.
Poslanstvo Eko družine pa ni le v besedah, ampak tudi v dejanjih - v urejanju parkov za otroke, pogozdovanju, posvojitvi obrežij rek in jezer skupaj z vrtci, družinami, skupnostjo in občinami.
Nov korak k temu poslanstvu smo uresničili 5. maja letos, ko smo s pomočjo Leka zasadili grmovnice in uredili park pred Očesno kliniko v Ljubljani.
Lek se nam je pridružil v okviru svojega vsakoletnega dneva sodelovanja z lokalno skupnostjo. Igor Boševski, vodja programa Trajnostno poslovanje v Sandozu je povedal, da je to že šesto leto, ko Lekovci za en dan zavihajo rokave in pomagajo v svojem okolju.
Lekovci in Ringarajevci smo tako to deževno sredo kljub dežju veselo poprijeli za delo in pripomogli k temu, da bo Očesna klinika odslej še prijaznejša za velike in male bolnike. Že na prvi pogled!
Jadranka Meško, vodja bolnišničnih vrtcev, je povedala, da je občutek, ko prideš v bolnico in te pričaka nekaj zelenega, ko ugledaš košček žive narave čisto drugačen.
Še posebej so se prijaznejšega parka razveselili otroci.
Nekateri izmed njih morajo na preglede ali zdravljenje na Očesno kliniko prihajati redno. Ob dnevu, ko je njihov park dobil novo podobo, so skupaj z vzgojiteljico Matejo zanj izdelali tudi tablice, ki bodo tudi ostale odbiskovalce prosile, naj ga pomagajo ohranjati lepega in čistega.
Vzgojiteljica otroškega oddelka Očesne klinike Mateja Jerina Gubanc je izpostavila dejstvo, da se na očesni kliniki zavedajo sreče, da imajo lasten vrt, park sredi mesta. V kliniko zahajajo slepi in slabovidni otroci in odrasli, ki okolico zaznavajo na povsem drugačen način od nas. V veliko zadovoljstvo vsem bodo sedaj nasajeno cvetje in grmovnice lahko občudovali v neposredni bližini, kjer se zdravijo.
Zeleno pročelje pa si je z veseljem ogledala tudi predstojnica Očesne klinike, izr. prof. dr. Branislava Stirn Kranjc, dr. med., ki se je v imenu Očesne klinike vsem prostovoljcem lepo zahvalila za skupno akcijo. Vse prisotne pa so mali bolniki presenetili z ročno izdelanimi pikapolonicami za srečo - da jo bomo tudi mi znali videti in prepoznati tako enostavno, kot jo vidijo oni.
Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:
POZOR(!)NI ZA OKOLJE
Tekmovanje v ločenem zbiranju odpadkov sedmih srednjih šol na Gorenjskem, ki poteka v okviru kampanje Pozor(!)ni za okol...
3
Zdravilnost rose
Rosa predstavlja male kapljice vode, ki se ustvarjajo z kondenzacijo vodne pare na površini zemlje in predmetih na nje o...
3
Dnevnik hvaležnosti
Redno pisanje dnevnika hvaležnosti je učinkovit način, da se naučimo pozitivnega načina razmišljanja. Pomaga nam, da vid...
3
Antimon v embalirani vodi
Pitje vode je bilo še do nedavnega omejeno na uživanje vode iz vodovoda, ki je v večini Slovenije odlične kakovosti. Sku...
3