|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Shranjevanje materinega mleka

Helena Mlakar, 19.11.2012
Nekatere doječe matere svoje mleko shranjujejo. Tega ponudijo dojenčku, ko jih ni doma, ko ne morejo dojiti. Preberite si nekaj nasvetov, kako mleko pravilno shranjevati.

image
/11


Mleko doječe matere je zelo odporno proti tvorbi škodljivih bakterij. A kljub temu veljajo določena pravila, kako ga shranjevati.

Za hranjenje in zamrzovanje so najbolj primerne steklene posodice, te ne smete napolniti do roba, plastične prozorne posode in nazadnje plastične vrečke, ki naj bi bile označene z datumom polnjenja.


Nasvet:

Mleko, ki ga zamrznete najprej, je potrebno porabiti prvo. Se pravi, ko potrebujete mleko iz zamrzovalnika, vzemite najprej tisto, ki ste ga zamrznili prvega. To boste vedeli tako, da boste na vsako embalažo napisali datum.

Mleko shranjujte v manjših količinah, primernih za en obrok.


Kako mleko odtaliti?

Najlažje boste to storili tako, da ga postavite v toplo, tekočo vodo. Pred uporabo ga večkrat pretresete, da razpršite plasti, ki nastanejo med hranjenjem. Nikoli pa mleka ne odtalite v mikrovalovni pečici.


Shranjevanje mleka

Mleko lahko shranjujete pri 25 stopinjah Celzija od štiri do šest ur, pri 19-22 stopinjah C do 10 ur, pri 0 do 4 stopinjah pet dni, v zamrzovalniku ga lahko shranjujete tri do štiri mesece, pri minus 19 stopinjah Celzija pa najmanj šest mesecev.


 

Če imate vprašanje o dojenju, ga zastavite Ringarajinim strokovnjakom TUKAJ.

 

 

Vir: Otročnica in novorojenec doma, Splošna bolnišnica Jesenice

 

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Dojenje: Rastline, ki spodbujajo tvorjenje...
Travnik je lekarna na prostem, kjer lahko najdete celo rastline, ki pomagajo pri dojenju. Številne zdravilne rastline na...
18
Poporodna depresija: Doživlja jo lahko tud...
Očetovska poporodna depresija predstavlja še poseben tabu, saj bi moral biti moški v družini tisti močan steber, ki klju...
11
Kdo so kranio levčki?
Včasih morajo naši najmanjši postati največji borci. Mamice otrok z redko prirojeno boleznijo lobanje – kraniosinostozo,...
8
Poskok v rasti: Dojenček neprestano joče
S t.i. poskoki v rasti se pri dojenčku pojavijo spremembe v ritmu hranjenja, pogosta prebujanja, spremembe v vedenju - o...
5



Prsna črpalka: vse kar morate vedeti
Marsikatera nosečka se odloči za nakup prsne črpalke še pred dojenjem, ko prične z dojenjem pa ugotovi, da črpanje mleka...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?