Stres v nosečnosti lahko povzroči, da se hormon kortizol dvigne, kar pa je lahko škodljivo za še nerojenega dojenčka.
Nosečnost naj bo brez stresa. (Freedigitalphotos)
Strokovnjaki so v svoji zadnji študiji ugotovili, da je preveč hormona kortizola, ki ga povzroča stres, lahko zelo škodljiv za še nerojenega dojenčka. Zato je priporočljivo, da se v nosečnosti čim večkrat sproščate, poslušate glasbo, berete, si privoščite masažo, sprehod in podobno. Stres lahko počaka vsaj devet mesecev.
Nizozemski strokovnjaki so ugotovili, da so tiste nosečnice, ki so bile ves čas pod stresom, rodile dojenčke, ki so imeli oslabljeno črevesno floro. To pa lahko vpliva na dojenčkovo zdravje tako, da ima več možnosti za razvoj alergij ali za težave s črevesjem kasneje v življenju.
Strokovnjaki so pojasnili, da stres v nosečnosti vpliva ne samo na dojenčka, ko je ta še v maternici, ampak tudi kasneje v življenju.
Še ena študija, ki pa so jo naredili na univerzi v Cambridgu, je pokazala, da lahko preveč stresa v nosečnosti vpliva tudi na prenajedanje nosečnice. To pa ima prav tako lahko posledice na otroku.
Raziskave, ki so jih opravili in z njimi dokazali, da je stres lahko nevaren za zdravje nosečnice in otroka, morajo biti vsem bodočim mamicam v opozorilo, da se poskušajo čim bolj sprostiti in narediti vse, da nosečnost ni stresna.
Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
4
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
4
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
3
Razlike med prvo in drugo nosečnostjo so ...
Noben porod ni enak. Raziskave pa kažejo, da je drugi zelo drugačen od prvega. Ta naj bi bil veliko lažji, nosečnica bol...
3