|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
29.9.2008 10:22:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
29.9.2008 10:25:00   
Mišni
Za pogrevanje vode za kavo, mleka za kakav, pa še kakšno hrano kdaj pa kdaj pogrejem ali odtalim.

Jaz bi jo ful pogrešala.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
29.9.2008 10:28:25   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Za pogrevanje vode za kavo, mleka za kakav, pa še kakšno hrano kdaj pa kdaj pogrejem ali odtalim.

Jaz bi jo ful pogrešala.

Enako. Poleg tega je moja mikrovalovka obenem tudi pečica na vroč zrak (je večja kot običajne mv) in v njej pečem vse po spisku. Navadne pečice nimam že 7 let. V novi kuhinji jo bom imela, ampak mv vseeno ne dam (stara je 9 let in dela kot urca).

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
29.9.2008 10:31:52   
cukr07
Za segrevanje mleka za kakav, vode za čaj. Dostikrat pa tudi za odtaljevanje in pogrevanje hrane. V bistvu jo uporabljam skoraj več kot pa navadno pečico.

< Sporočilo je popravil cukr07 -- 29.9.2008 10:32:09 >

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
29.9.2008 10:36:18   
damjanaf
Največ za odtajevanje kruha. Sicer pa še za pogrevanje npr.palačink,testenin,riža....

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
29.9.2008 10:42:36   
2.2.
uporabljam za vse od žara, pogravanj, .....iz kuhinje jo ne bi dala nikoli

(odgovor članu damjanaf)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
29.9.2008 10:53:18   
norge
Jaz je pa nimam in čist enostavno shajam brez nje. Jaz mislim, da če jo do sedaj nisi skoraj nič uporabljala, je škoda denarja za novo.  Verjamem pa, da ko se je enkrat navadiš, jo kar pogrešaš, če je nimaš.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
29.9.2008 11:07:47   
lelaval
Za pogrevanje vode za kavo, mleka za kakav, pa še kakšno hrano kdaj pa kdaj pogrejem ali odtalim.

Jaz bi jo ful pogrešala.


Jaz isto.
Ampak, če je ne uporabljaš več, oz. jo le malokdaj, si pač omisli novo kuhinjo brez mikrovalovke.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
29.9.2008 11:19:25   
TRIŠ
Za pogrevanje mleka,čaja in vseh stvari in odtaljevanje mesauser posted image .Zelo prav pa pride možu ko jaz popoldan delam,saj je kosilo 123 pogreto.Če bi mo crknila bi šla takoj po novouser posted image

< Sporočilo je popravil TRIŠ -- 29.9.2008 11:20:32 >

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
29.9.2008 11:39:36   
Lunca1
Jaz jo tudi uporabljam za segrevanje tekočin, hrane, odtajevanje. Jaz je tudi ne dam.user posted image

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
29.9.2008 12:25:46   
Luni
Si ne predstavljam zajtrkov brez nje..... Segreje nam mleko, čaj. Jo pa definitivno uporabljam samo za segrevanje. Zelo mi je prišla v poštev pri segrevanju jogurtov, skutic iz hladilnika na sobno temperaturo (pri naši tamali).

_____________________________



(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
29.9.2008 12:33:34   
migrena
za mleko, čaj, kruh-odtajevanje in kose pogrejem je ko frišen, obroke dam na krožnik in pogrejem, to večina takrat ko jemo vsak posebaj.....

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
29.9.2008 12:55:28   
Blueberry
Mi jo kar veliko uporabljamo. Največkrat za pogrevanje različnih jedi, za kavo, mleko... Jaz bi jo na tvojem mestu obdržala.user posted image  LP

_____________________________

¤ Nikoli ni tako hudo, da ne bi moglo biti še hujše. ¤

(odgovor članu migrena)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
29.9.2008 13:35:44   
Nika v službi
Ma, MV je zakon, je ne dam stran za noben denar!

Pogreva, kuha (riž, zelenjavo), odtaljuje, uporabljam jo kot žar za pripravo jedi (npr. pizza, palačinke z raznimi nadevi), ma ni da ni.

Pred mnogo leti sem sicer shajala brez nje, zdaj pa ne bi mogla več. Bi prej preživela brez pečice.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Blueberry)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
29.9.2008 13:42:43   
puncica
Uporabljam jo vsakodnevno večkrat predvsem za pogrevanje čaja, hrane, odmrzovanje kruha, jaz brez nje nebi več bila pa čeprav se mi je zdej to najprej čist brezveze nakup

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
29.9.2008 13:44:30   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: Luni

Zelo mi je prišla v poštev pri segrevanju jogurtov, skutic iz hladilnika na sobno temperaturo (pri naši tamali).


to tudi mi delamo in zdaj tamal že točno ve skutko odpremo, potem pa damo poget (pogret), ker če ne je sploh noče jestuser posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
29.9.2008 16:48:31   
robinzon
Največ jo uporabljam za pogrevanje jedi. Veliko manj je v uporabi, odkar imamo grelnik vode. V njem grejem vodo za neskafe in čaj, pa za  zalivat npr. zelenjavne juhe ipd.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
29.9.2008 19:52:16   
kokoska007
za razliko od ostalih lahko rečem, da je MV moj NAJBOLJ ZGREŠEN nakup.

še vedno sem mnenja, da MV niso zdrave, da hrano uničijo.

in zadnja stvar, ki bi jo počela je, da bi otroku grela mleko v MV.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
30.9.2008 7:34:09   
pikecpokec
in zadnja stvar, ki bi jo počela je, da bi otroku grela mleko v MV.
IZVIRNO SPOROČILO: kokoska007

za razliko od ostalih lahko rečem, da je MV moj NAJBOLJ ZGREŠEN nakup.

še vedno sem mnenja, da MV niso zdrave, da hrano uničijo.

in zadnja stvar, ki bi jo počela je, da bi otroku grela mleko v MV.



MV pečica NE uniči hrane (osnove fizike!). Tko da otroku lahko mirno greješ mleko v njej


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu kokoska007)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
30.9.2008 7:45:24   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: pikecpokec

IZVIRNO SPOROČILO: kokoska007

za razliko od ostalih lahko rečem, da je MV moj NAJBOLJ ZGREŠEN nakup.

še vedno sem mnenja, da MV niso zdrave, da hrano uničijo.

in zadnja stvar, ki bi jo počela je, da bi otroku grela mleko v MV.



MV pečica NE uniči hrane (osnove fizike!). Tko da otroku lahko mirno greješ mleko v njej



AMPAK ne materino (se izgubijo dragocene stvari) pač pa adaptirano in se strinjam da se hrana spremeni ampak kaj ko smo razvajeni user posted image

< Sporočilo je popravil puncica -- 30.9.2008 7:47:14 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
30.9.2008 7:47:02   
orhideja75
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Za pogrevanje vode za kavo, mleka za kakav, pa še kakšno hrano kdaj pa kdaj pogrejem ali odtalim.

Jaz bi jo ful pogrešala.


tudi jaz


_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
30.9.2008 20:25:07   
Ajona
jaz imam že 9 let zapakirano v kleti...uporabljena je bila 5x
http://www.viva.si/clanek.asp?arhiv=1&id=2533

http://www.maat-center.com/forum_old/index.php?action=vthread&topic=1385&forum=5&page=-1

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
1.10.2008 8:55:17   
Detece
Mi jo imamo, vendar se sama izogibam njeni uporabi, saj sem tudi mnenja, da ni zdravo. uporabim jo kadar je res sila. mooče za pogret kak riž ali testenino. Moj user posted image  jo večkrat uporabi kot jaz ( je bolj komot ), sama pa raje na plošči zagrejem mleko ( je pa res da imamo indukcijsko in je res hitra).

Če je do zdaj ne pogrešaš, potem je ne kupuj. ker ko se enkrat navadiš, se težko odvadiš. Sicer si jo pa še vedno kdaj kasneje lahko dokupiš če jo boš pogrešala.

(odgovor članu Ajona)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
1.10.2008 9:42:19   
špelin@
Mikrovalovko imam šele kratek čas, ampak jo že polno uporabljam. Pogrevanje tekočin in jedi, odtaljevanje kruha, kuhanje v pari (riž, zelenjava,...), celo pomfrit in paniranega osliča sem že spekla na t.i. "crisp" krožniku (brez maščobe!), na žaru opekam česnove kruhke (kruh narežem na rezine, natrem s česnom in pokapam z olivnim oljem, mmmm...),...
 
Pa vseeno moram dat "kontra" podanim linkom - varnost uporabe mikrovalovke:
KLIK
Primer: "Spinach retains nearly all its folate when cooked in a microwave. In comparison, it loses about 77 percent when cooked on a stove because food on a stove is typically boiled, leaching out nutrients. Steamed vegetables tend to maintain more nutrients when cooked on a stovetop than in a microwave. Bacon cooked by microwave has significantly lower levels of carcinogenic nitrosamines than conventionally cooked bacon."
"The radiation produced by a microwave oven is non-ionizing. It therefore does not have the cancer risks associated with ionizing radiation such as X-rays, ultraviolet light, and high-energy particles. Long-term rodent studies to assess cancer risk have so far failed to identify any carcinogenicity from 2.45 GHz microwave radiation even with chronic (i.e., large fraction of life span) exposure levels, far larger than humans are likely to encounter from any leaking ovens."
"According to the United States Food and Drug Administration's Center for Devices and Radiological Health, a US Federal standard limits microwave leakage from an oven, for the lifetime of the device, to 5 milliwatts per square centimetre when measured 5 centimetres from the surface of the oven. This is far below the exposure level currently considered to be harmful to human health."
KLIK

Verjamem, da bomo prej škripnili od dolgotrajnega mobilnega telefonarjenja kot od hrane iz mikrovalovke.

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko
1.10.2008 10:13:10   
Splet.Ka
Mi je pa nimamo, pa jo včasih pogrešam - ko je treba kaj odtajati.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?