|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   čokoladni preliv za torto
17.6.2008 21:28:07   
Volga
No, stručkice, zdaj pa ve meni povejte, kaj naredim narobe. Zdaj se mi je že 2x naredilo, da je bil čokoladni preliv na torti trd kot skala, da se sploh ni dalo normalno rezati ampak je pokalo. Kot led. Dajte mi povedati, kaj delam narobe? Včeraj sem prvič naredila z gorenjkino čokoladno glazuro al kaj je že, prav zanalašč, da se mi ne bi kaj posralo in se je. A je možno, da dam preveč tega preliva, ker jaz za eno torto porabim 300 g čokolade in potem ko se strdi, poka. Ali kaj bi to lahko bilo? Zadnjič pa se mi je isto zgodilo z navadno jedilno čokolado.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: čokoladni preliv za torto
17.6.2008 21:29:26   
Strawberrie Cherrie
Kaj jaz vem, jaz kupim kar unga instantuser posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: čokoladni preliv za torto
17.6.2008 21:30:31   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Strawberrie Cherrie

Kaj jaz vem, jaz kupim kar unga instantuser posted image


Saj tokrat sem tudi jaz prav čokoladno glazuro za torto in ne navadne čokolade, pa je pokalo. A misliš, da je predebela plast čokolade na vrhu, da zato poka? Ker mi nič jasno.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: čokoladni preliv za torto
17.6.2008 21:32:11   
Strawberrie Cherrie
Kak to sploh misliš pokalo? Možno, da si ga dala preveč. Pri nas gre vedno fajn razrezat. Pa seveda rezat z vročim nožem.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: čokoladni preliv za torto
17.6.2008 21:33:48   
Volga
Pokalo. Glej, ko zarežeš z nožem, ni šans, da bi ga vodil lepo ravno po kosih, ampak čokolado enostavno poči po svoje in potem ne moreš naravnost odrezat. Lahko res, da je je preveč ali pa da se preveč strdi, samo to se mora, drugače bi šla torta v maloro.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: čokoladni preliv za torto
17.6.2008 21:35:14   
Strawberrie Cherrie
Joj, Volga, razumem zdaj ja.ne jaz kupim kar tistega v rumeni pakungi, ko ga v vodi zakuhaš, zgoraj je tko malo trde skorjice, spodaj pa takšna mehka par mm masa. 

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: čokoladni preliv za torto
17.6.2008 21:35:27   
gruška
Najboljš, da pridemo torto probat, da ti bomo vedle povedat, kaj narediš narobe user posted image user posted image

Jaz nad soparo stopim in zmešam 220g jedilne čokolade in 220g sladke smetane, prelijem čez torto in dam čez noč v hladilnik.... še nikoli ni pokala... mi je pa enkrat pokala, ko sem prelila s pripravljeno glazuro ....



_____________________________

Edina stvar, ki nas poleg zaljubljenosti prižene preko vseh meja, je zavest o lastni minljivosti ...

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: čokoladni preliv za torto
17.6.2008 21:36:47   
Felicita
možno da je čokolade preveč... sem mela pa zadnjič kupljeno saherco iz slaščičarne, se je ravno tko lomila čokolada, pa so rekli da se more lomit oz. da more bit trda, ker je to pač tak preliv. Sto ljudi sto čudi, I guess.
Sicer pa ne vem, mogoče mal (več) maščobe zamešej notri, kupi drugo vrsto instant preliva...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: čokoladni preliv za torto
17.6.2008 21:38:32   
Anonimen
 Sama čokolada je pregosta za oblivanje tort, zato ji primešaj olje, in sicer v razmerju 50% čokolade - 50% olja. Pazi na to, da se čokolada ne pregreje čez 45°C. Mešaj toliko časa, da se olje popolnoma združi s čokolado, med občasnim mešanjem ohladite maščobni čokoladni obliv na približno 27°C in oblijte ohlajeno in obmazano torto.
Torta bo lepo lesketajoča, tudi razrez torte bo mogoč, ne da bo čokoladni obliv pokal. Čokoladi lahko namesto olja dodaš tudi rastlinsko mast, v enakem razmerju, obliv bo nekoliko bolj lesketajoč, vendar je večja nevarnost, da pri rezanju obliv poka.

< Sporočilo je popravil kind lady -- 17.6.2008 21:39:47 >

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: čokoladni preliv za torto
17.6.2008 21:39:22   
Anonimen
 Sama čokolada je pregosta za oblivanje tort, zato ji primešaj olje, in sicer v razmerju 50% čokolade - 50% olja.


Ne me zgrist, prosim.

A je lahko tudi bucno user posted image ?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: čokoladni preliv za torto
17.6.2008 21:40:12   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

možno da je čokolade preveč... sem mela pa zadnjič kupljeno saherco iz slaščičarne, se je ravno tko lomila čokolada, pa so rekli da se more lomit oz. da more bit trda, ker je to pač tak preliv. Sto ljudi sto čudi, I guess.
Sicer pa ne vem, mogoče mal (več) maščobe zamešej notri, kupi drugo vrsto instant preliva...



Pa ne, saj sem delala že z različnimi čokoladami, no, zdaj nazadnje pa prav s tem gorenjkiim prelivom ali oblivom ali premazom ali kaj je že...ravno zato, da bi ja dobro izpadlo, pa ni. Ne vem več nič. Lahko da je je res preveč in da jo je zato potem težko rezati. Bom drugič dala samo polovico.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: čokoladni preliv za torto
17.6.2008 21:40:29   
Anonimen
user posted image user posted image  Če ti paše.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: čokoladni preliv za torto
17.6.2008 21:42:54   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Sama čokolada je pregosta za oblivanje tort, zato ji primešaj olje, in sicer v razmerju 50% čokolade - 50% olja. Pazi na to, da se čokolada ne pregreje čez 45°C. Mešaj toliko časa, da se olje popolnoma združi s čokolado, med občasnim mešanjem ohladite maščobni čokoladni obliv na približno 27°C in oblijte ohlajeno in obmazano torto.
Torta bo lepo lesketajoča, tudi razrez torte bo mogoč, ne da bo čokoladni obliv pokal. Čokoladi lahko namesto olja dodaš tudi rastlinsko mast, v enakem razmerju, obliv bo nekoliko bolj lesketajoč, vendar je večja nevarnost, da pri rezanju obliv poka.


Ja, rajt, cela znanost user posted image  Kako pa naj vmes merim, koliko je temperatura čokolade user posted image  Ne, KL, saj hvala za tole, samo mi ne potegne ravno user posted image  

Ampak da pa date pol čokolade pol maščobe, mi je pa tudi malo tu mač user posted image

Mič, bučno lahko, samo če je domače.  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: čokoladni preliv za torto
17.6.2008 21:45:47   
Anonimen
user posted image user posted image  Če ti paše.


Ne se smejat....user posted image .

Ker sem cist padla v to bucno olje, domace user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: čokoladni preliv za torto
17.6.2008 21:46:08   
kjava
Veš kaj, premrzlo vreme je. Če bi bla taka vročina kot se za junij spodobi, se bi, še preden bi zarezala, čokolada tolk zmehčala, da ne bi pokala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: čokoladni preliv za torto
17.6.2008 21:47:07   
Anonimen
Ampak da pa date pol čokolade pol maščobe, mi je pa tudi malo tu mač user posted image


Slisi se veliko.
Ampak potem das samo 150 g cokolade, in ne vec 300, in se slisi precej manj.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: čokoladni preliv za torto
17.6.2008 21:48:07   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ampak da pa date pol čokolade pol maščobe, mi je pa tudi malo tu mač user posted image


Slisi se veliko.
Ampak potem das samo 150 g cokolade, in ne vec 300, in se slisi precej manj.


Ja, samo še vedno mi je to gul maščobe.

Kjava, prav imaš user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: čokoladni preliv za torto
17.6.2008 21:48:17   
Anonimen
To je bilo kopirano iz enega foruma.Drugače pa obstajajo toplomeri user posted image

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: čokoladni preliv za torto
17.6.2008 21:49:43   
Anonimen
Meni so pa oblivi z mascobo zanic, sploh z margarino user posted image  Ce jaz delam torto, dam ali Gorenjko ali pa od Schwarztau-a, se mi zdi, instant preliv. Me ne moti, da poka, je vsaj okus dober.

Razmerje cokolada-olje je pa meni 50:50 absolutno prevec, ze slisi se mi zanic. user posted image

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 17.6.2008 21:50:20 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
17.6.2008 22:39:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: čokoladni preliv za torto
17.6.2008 22:42:59   
Anonimen
dodaš žličko masla


tole se slisi bolje kot olje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: čokoladni preliv za torto
17.6.2008 23:29:26   
blak
Moj user posted image , ki je stručko v pripravi tort, pravi, da tudi on meša čokolado z maslom. Res pa je, da je tudi preveč ne sme biti, samo toliko, da na tanko prekrije torto.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: čokoladni preliv za torto
18.6.2008 5:59:36   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: blak

Moj user posted image , ki je stručko v pripravi tort, pravi, da tudi on meša čokolado z maslom. Res pa je, da je tudi preveč ne sme biti, samo toliko, da na tanko prekrije torto.


No, tole sem rabila. Hvala, bom vedela za drugič. Maslo pa tudi jaz vmešam, kadar delam s čokolado, vendar še zdaleč ne 50:50, toliko, da je čokolada malo manj gosta.

(odgovor članu blak)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: čokoladni preliv za torto
18.6.2008 6:15:13   
Hope2
Tudi jaz vedno kupujem tale gorenjkin obliv, ker mi je najboljši. Vendar dodam še cca 2 žlici olja, odvisno kolk čokolade rabim. Cele čokolade pa nisem še nikoli porabila. Za saherco porabim največ pol čokolade. Namazat pa je treba res na tanko. Če se mi lušta debela plast, pa dam torto kako uro pred rezanjem ven iz hladilnika in z zelo vročim nožem zarežem.

Lahko pa si pomagaš tudi tako, da ko se obliv na pol strdi, z nožem malo zarežeš črte tam, ko boš potem rezala rezineuser posted image .

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 18.6.2008 6:17:31 >

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: čokoladni preliv za torto
18.6.2008 9:39:49   
jakaracman
IZVIRNO SPOROČILO: živka

Pri nas delajo tako nekako; stopiš jedilno čkoklado, dodaš žličko masla, ker je pregosto vliješ še malo mleka. Nikoli ni pokalo.



Tako delam jaz in ni težav.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...
Kako iz kuhinjskih ostankov ustvariti rast...
Tale priročnik Naj zraste spet bi moral biti v vsaki družinski kuhinji! Zakaj, preverite v članku.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?