|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   2-letnica in uroinfekt - ali gremo lahko kaj ...
25.12.2007 15:34:49   
Nika v službi
Ja, smo ga fasali - uroinfekt namreč. Prvič (upam, da tudi zadnjič). Tako se namesto v Radencih crkljamo doma ob Primotrenu.

Začelo se je v noči iz nedelje na ponedeljek, včeraj zjutraj smo bili pri P, ki je postavila diagnozo glede na izvide krvi, urina in seveda po temeljitem pregledu. Kri je bila uredu, voda pa je kazala znake vnetja. Jemljemo AB na 12 ur, 10 dni.

Vročina je padla takoj včeraj popoldne, naša mala bučka je živahna, vesela, brez posebnih vidnih znakov bolezni (le apetita ima nekoliko manj). Istočasno smo še prehlajeni in ven ji lezeta dve petki.

No, tale podrobna anamneza služi vprašanju: ali lahko gremo kaj ven na zrak? Seveda ne za dolgo, za kake pol urice sredi dneva, ko je sonček?

Kako ste ravnali tisti, ki ste tole zoprnijo že dali skozi?

Ali je še kaj posebnega, poleg ogromnih količin tekočine, ki jih mora spiti?

To je pri nas večni problem, zato mi bo koristila tudi kakšna ideja, kako otroka pripraviti, da pije. Poskušamo vse - po žličkah, po slamici, sokove, ki jih ima najraje, čaj z medom, da ima še boljši okus, pitje iz plastenke (ki ga obožuje, da se lahko afna), sadje, juhe... Je še kakšna skrita finta, ki nam ni poznana?

Hvala za pomoč. Vsem želim zdrave in mirne praznike.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 2-letnica in uroinfekt - ali gremo lahko ...
25.12.2007 18:22:36   
mml
No mogoče ti bo tole kaj v pomoč...jaz sem imela Manco doma samo tisti dan, ko je smo ugotovili, da ima vnetje mehurja in po tem še naslednji dan, ker je bila tečkasta in se je rajši nosila po rokah, kot da bi kaj sama počela, po tem sva bili pa normalno zunaj in ni bilo nobene panike. Tako da mislim, da ni nobenega razloga, da vi ne bi šli na kakšen lep zimski sprehod, se boste vsi boljše počutili.

Kar se pa pitja tiče...mislim, da pri tej starosti otroka ne mroeš prepričati naj več pije, pač ponujaj ji pijačo čim pogosteje, mogoče tudi kaj takšnega kar siecer ne pije...kakšen kompot ali pa nerazredčen sok.

Upam, da boste kmalu čisto zdravi

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 2-letnica in uroinfekt - ali gremo lahko ...
25.12.2007 19:41:07   
arielca
Nika v službi, tudi nam letos za božič Radenci niso bili usojeni. Imamo norice.

Brina je imela v začetku novembra uroinfekt in sva bili 2 dni notri, potem pa smo normalno hodili ven (vročine ni imela). Po enem tednu jemanja antibiotikov je še enkrat dala vodo in ker je bila OK, je šla lahko tudi v vrtec, antiobiotik pa je potem jemala še tri dni.

Upam, da boste kmalu zdravi in lepe praznike!



_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 2-letnica in uroinfekt - ali gremo lahko ...
25.12.2007 19:49:45   
frutka_
Uroinfekt je res zoprna zadeva. Če nima vročine ji krajši sprehod ne bo škodil. Jo pa fajn obleči okoli pasu. Potem pa noter na čaj!user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 2-letnica in uroinfekt - ali gremo lahko ...
25.12.2007 22:58:52   
draganav
Tudi moja miška ga je imela. Sva bili tri dni na infekcijski, vročina 40, ampak so nama rekli da greva lahko ven. Če se dobro počuti, zakaj pa ne.

_____________________________

TAKO LEPO JE BITI MAMA

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 2-letnica in uroinfekt - ali gremo lahko ...
25.12.2007 23:18:07   
doroteja23
Joj Nika to je pa zoperna stvar. Pa tako ste se veselili da boste šli v Radence. Pa še danes ko je blo pri dnevniku sem gledala če vas bom kje vidla. In pol preberem da ste ostali doma.

Mi smo imeli uroinfekt. Ampak je blo tak, da smo ga preživeli v bolnici. Pol pa so lahko šli takoj ven. Je pa res, kot je ena predhodnica napisala da ji pač predel ledvic malo bolj toplo obleči. Jaz se spomnim, da sem ji šal zavezala okrog pasu, da ji je blo bolj toplo. Sploh pa če nima vročine nima kaj bit.  

No upam da se čimprej pozdravite in preživite lepe praznike kljub temu, da boste doma.

_____________________________

Imeti otroka je zaneslijvo
najbolj čudovita brezumnost,
ki jo zgrešita zaljubljenca.

(odgovor članu draganav)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 2-letnica in uroinfekt - ali gremo lahko ...
26.12.2007 11:48:56   
Nika v službi
Hvala vsem za odgovore in lepe želje.

Naša Nika nima vročine, je pa danes zjutraj spet bruhala kmalu po zajtrku, tudi malce driske imamo. Ne vem, ali gre to za spremljajoče pojave pri uroinfektu ali kaj. Sicer je živahna kot običajno. AB redno jemljemo in se trudimo spiti čim več tekočine.

Mi pa P ni nič rekla, da moramo priti na kontrolo, čeprav bi bilo meni logično, da naredi kontrolo urina, kot ste to nekatere napisale. Jaz jo bom vsekakor takoj po novem letu peljala nazaj na pregled, da vidimo, če se je zadeva sanirala.

Upam, da tole vse skupaj res čim hitreje mine in da se dobro pozdravimo.

Hvala vsem še enkrat.

(odgovor članu doroteja23)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 2-letnica in uroinfekt - ali gremo lahko ...
26.12.2007 14:49:34   
arielca
Nika, Brina je bruhala, ko sem ji prvič dala antibiotik. Sem poklicala P in je rekla, da če se bo bruhanje ponavljalo, naj prideva nazaj, ker je treba zamenjati AB (bila je precej previdna, ker je mala prvič dobila AB, jaz pa sem alergična na penicilin).

Kontrolo urina je pa po mojem fino narediti. Mi2 sva po enem tednu dali še enkrat urin, ko je končala z jemanjem AB, ji je še enkrat pregledala kri in preventivno bova dali vodo še po novem letu.

Malo zasitnari, ker uroinfekt ni tako nedolžna stvar, če se je ne pozdravi.

user posted image za vaju!


_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 2-letnica in uroinfekt - ali gremo lahko ...
26.12.2007 21:07:08   
bini
tole ni lušna stvar...
ti pa povem našo fintico glede pitja, ki funkcionira pri obeh - nabavili smo brizge v lekarni - tiste 25ml in imamo potem v fazi bolezni tak dogovor - ko popije 4 brizge (1 dcl), včasih mi uspe dobit celo več vanjo... dobi neko nagrado (košček čokolade, bonbonček, risanko, knjigico prebrat,...) in potem jovo na novo cel dan... tekočino, ki jo doziram pa mal variram, da ji je vsaj okus bolj zanimi...
upam da ti uspe in da se kmal pozdravite... in ja, tudi jaz bi šla za kakšne pol urce ven na tvojem mestu.
pa srečno!! user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?