|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   6-mesečnik noče več GH
4.12.2009 20:28:34   
PapuaNG
Torej, imamo problem. Pri kakih 4 mesecih in pol smo zaradi polivanja in pogostega nočnega zbujanja (imamo velikana, ki veliko poje user posted image ) uvedli riževo oz. žitno kašico (ovseni, pirini kosmiči). Na začetku ni bilo problema, je jedel kot velik. Potem smo začeli z uvajanjem zelenjave, ki jo je na začetku tudi več ali manj pojedel kar v zadostnih količinah...malo se je zmrdoval, ampak je pojedel, nikoli nič zbruhal. Potem je pa enkrat prejšnji teden najprej začel odklanjati zelenjavo (karkoli sem pripravila-korenček, pire, brokoli, koleraba...), zdaj pa tudi mlečne kašice noče več jesti. Samo da žlico vidi, se začne dreti, odmikati glavo, zapira usta...uglavnem, ni šans, da mu kaj v usta spraviš. Sem probala še z banano danes, ista štorija. Kar ni ziza, ne gre v usta. Je pa malenkost popil, ko sem mu namešala v magic cup bolj redko kašico...

Imate kak nasvet, kako ga zopet pripraviti, da bo jedel? Jaz sem razmišljala, da bi kar prekinila z GH za nekaj dni, pa potem spet probala? Da se mu ne bo res čisto zamerilo...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 6-mesečnik noče več GH
4.12.2009 20:36:03   
Volga

IZVIRNO SPOROČILO: PapuaNG

Torej, imamo problem. Pri kakih 4 mesecih in pol smo zaradi polivanja in pogostega nočnega zbujanja (imamo velikana, ki veliko poje user posted image ) uvedli riževo oz. žitno kašico (ovseni, pirini kosmiči). Na začetku ni bilo problema, je jedel kot velik. Potem smo začeli z uvajanjem zelenjave, ki jo je na začetku tudi več ali manj pojedel kar v zadostnih količinah...malo se je zmrdoval, ampak je pojedel, nikoli nič zbruhal. Potem je pa enkrat prejšnji teden najprej začel odklanjati zelenjavo (karkoli sem pripravila-korenček, pire, brokoli, koleraba...), zdaj pa tudi mlečne kašice noče več jesti. Samo da žlico vidi, se začne dreti, odmikati glavo, zapira usta...uglavnem, ni šans, da mu kaj v usta spraviš. Sem probala še z banano danes, ista štorija. Kar ni ziza, ne gre v usta. Je pa malenkost popil, ko sem mu namešala v magic cup bolj redko kašico...

Imate kak nasvet, kako ga zopet pripraviti, da bo jedel? Jaz sem razmišljala, da bi kar prekinila z GH za nekaj dni, pa potem spet probala? Da se mu ne bo res čisto zamerilo...



jaz bi tudi tako naredila.

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 6-mesečnik noče več GH
4.12.2009 20:40:09   
mateyka
seveda. malo pavze. itak ma še čas, se nič ne mudi user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 6-mesečnik noče več GH
4.12.2009 21:02:42   
trojka
Moj je tako nehal jesti gosto hrano pri osmih mesecih.Zdelo se mi je , da je najboljše da mu ustrežem in sem mu dajala mleko. Vsak dan sem mu gosto hrano ponudila ,ker jo je odklonil je dobil mleko . Po enem tednu je začel normalno jesti. Zdaj po treh tednih pa se mi zgodi da mi odkloni mleko. Tako da, kot si že sama ugotovila nikamor se vama ne mudi. Upam da vama bo to obdobje čim hitreje minilo in bosta spet začela uživati v radostih in tegobah uvajanja goste hrane. Aja pa še to -pri nas se je takrat pokazal prvi zobek.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 6-mesečnik noče več GH
4.12.2009 21:49:02   
PC Baby
Kolegica je imela podobno situacijo pa ji je P svetovala, da mu da kupljene papice (Hipp ipd.) in ne doma spasirane. Pa je šlo na boljše, čez kakšnih 10 dni pa je spet normalno jedel.

(odgovor članu trojka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 6-mesečnik noče več GH
4.12.2009 22:27:39   
pokica_
PupaNG, sj sem ti rekla, da mamo mi tud žal isto štorijo....nevem kaj naj nardim...tud ukinem GH za par dni? Opažam, da bi samo mleko pil, ...danes je popoldan pil vsaki 2h po 200ml mleka,...kar je zelo neobičajno, kajti ponavadi spije max. 170ml.
Mogoče so res zobki?user posted image
Noče pa ne domače, ne kupljene GH. Ne zelenjave, ne sadja, ne kašic....v glavnem ne mara videt žlice...če mu dam pa ta isto zelenjavno kašico v flaško, jo bo spil...ampak zredčeno z mlekom, da lepo teče.
Se pa bojim, da bo premalo pridobival na teži, ker je že zdaj malo pod krivuljo...sicer imamo obremenjevaln okoliščino zaradi nedavne operacije, ampak me vseeno skrbi, da ne dobi dovolj hrane kot jo potrebujeuser posted image .
Se pa trudim, da mu vsaj 2x dnevno v mleko vturim kosmiče ali zdrob, da vsaj nekaj poje, čeprav je vse bolj redko.

< Sporočilo je popravil pokica_ -- 4.12.2009 22:29:28 >


_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 6-mesečnik noče več GH
4.12.2009 22:38:44   
PapuaNG
no, pri nas je še to, da mali sploh ne zna oz. noče na flaško pit. Zato sem danes kupila ta magic cup,če bo kej raje pil iz tega. Flašo je sam ven pljuval. Tko da je sam na zizi zdej. Mu še kosmičev ne morem zraven namešat. Sem ga prejle, ko se je zbudil, hotla nahecat pa sem mu flašo dala-je dvakrat potegnil pa v jok.

Verjetno bomo res skenslali GH za kak teden, pa potem spet probali...do takrat pa malo potrpeli. Če le ponoči ne bi bilo treba x-krat vstajat user posted image  

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 6-mesečnik noče več GH
5.12.2009 14:16:39   
veronikab
Moj malček je pred približno 2 tednoma imel tudi tako obdobje. Ko je zagledal žlličko, je glavo obrnil proč in usta imel trdno zaprta. Ni bilo varijante, da ga zmotiviram za vsaj kakšno žličko GH. No pa sva se približno 1 teden samo dojila. Pri obrokih sem mu vseeno ponudila hrano po žlički, vendar je ni sprejel. In kot je ta faza prišla, tako je tudi odšla. Sedaj spet lepo je 3x na dan po žlički.

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 6-mesečnik noče več GH
5.12.2009 15:28:52   
marjetica8
hvala tistmu k je nardil ta forumuser posted image ! Jst sem tudi na robu obupa zaradi istih problemov! PapuaNG: Kot bi gledala svojega otroka! Le da je naš pred 1. tednom prebolel virozo in je enkrat zvečer ornk zbruhal vse kar je pojedu. In od takrat noče več žlice. Se dere da je lacen, ampak se bo rajs drl dokler ne obupam in mu dam mleka, kokr da bi pojedu GHuser posted image ! Tud jst sem pomislna da bi mu za par dni ukinla GH...pa se bojim da pol s težo ne bo v redu...user posted image je star 7m in uvajava od 5. mesca. Nikol ni bil nevem kak jedec. Je pa vsaj riževo kašico in sadje rad jedel. Tole zdej je pa groza! Se počutim ku da ga silim, ko mu ponudim in se dela ko da mu hočem ne vem kaj hudgauser posted image !

(odgovor članu veronikab)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 6-mesečnik noče več GH
5.12.2009 21:25:26   
Petka09
Punce, naj vas potolažim.... Iste zgodbe od uvajanja GH pri 5 mescih dalje. Stara je zdej 7 mesecev... Ta dva mesca sta kr "peklenska", tko da sm najbolj vesela, ko je tisto kosilo mimo in vem, da popoldan in zvečer pije samo še AM in si pomirim živčke,ker vem, da pr tem pa ne bo težav.
Mi je že zdej slabo, ko se spomnim, da počasi uvajamo tut popoldanski obrok, ampak ji jogurti in skute ne sedejo user posted image .

S kosili so ble pa razne kalvarije.... Od tega, da je nekaj časa 200ml jedla kot za šalo, pa do tega, da ni hotla niti žličke več... Sm že mislila, da ji ni dobro za jest, ko je pač enkrt na "žmah" prišla - sm dajala sol, pa sladkor, pa kislo smetano, sir ribala, parmezan... ni da ni, pa ni pomagalo vedno. Ko se ji je spet odprl apetit, sm nehala s soljo in ostalim in zdej lepo papca. Ok, zaenkrat user posted image .
Z dopoldanskimi obroki isto: od tega, da je jedla naribano jabolko s keksom, hruško pa do tega, da je to zavrnila in smo pristale na mlečni kašici, pa do tega, da je zdej zavrnila tut mlečno kašico in smo pristale na kupljenih Hipp kozarčkih sadne kašice... Sej ne vem več, res ne.

Iz vaših izkušenj vidim, da je to pač normalno in da pri naših malčkih ni nič zacementirano in se tolažim s tem, da če pač zdej hoče samo kupljeno sadje, da pa se bo mogoč to kmal spremenilo in bomo spet lahko dajali "domače".

Aja, GH pa kljub vsem težavam nism nikol ukinla... Kukr je pojedla je pojedla... Pa če je blo samo par žlic. Je že pol kasnej pokazal, ko je bla lačna in je potem dobila mleko. Nism hotla spet na mleko nazaj, če pa smo lepo začele z GH.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 6-mesečnik noče več GH
5.12.2009 22:36:48   
marjetica8
Ker sem bla tolk obupana sem, preden sem zasledila tole temo tule, pisala na MON. In mi je Tanč odgovorila, da naj za en teden ukinem GH...Glede na to da se matramo za usta odpret, bom res to nardila, ker očitno mu je ostalo v spominu tisto ko je un dan bruhal in mora to pozabit. Verjetno je res edina rešitev da za en cajt ukinem žlico...je pa v veliko tolažbo da nismo edini s temi težavamiuser posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 6-mesečnik noče več GH
5.12.2009 22:42:56   
PapuaNG
petka, sej jst sem vztrajala, dokler je šlo-pa če par žlic pa par žlic. Ampak po približno enem tednu matranja je zaprl usta takoj, ko je videl žličko, ki gre proti njegovim ustom. Pa ni važno, a je to mlečna kašica, zelenjavna...tko da sva se danes samo dojila, včeraj pa ubistvu tudi. Najbolj zanimivo mi je, da ful kaže zanimanje za hrano, ko midva z mojim jeva-najraje bi vse s krožnika vzel, ampak ko mu pa v usta daš, pa ne user posted image

Sem danes ravno zajtrk jedla-kosmiči z mlekom, pa je kar z roko zagrabil in v usta nesel. Itak sem mu mogla ven pobrat, ker bi se mu samo zaletelo user posted image

Mah, še vsi so jedli, bodo pa tudi naši malčki...

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 6-mesečnik noče več GH
5.12.2009 22:46:03   
PapuaNG
aja, so se pa pri nas isto začele te težave, ko je prejšnji teden zbolel. Ni sicer nič bruhal, le vročino je imel en teden, pa mu mogoče ni pasala zelenjava, jst sm pa kr vztrajala...

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 6-mesečnik noče več GH
6.12.2009 19:08:48   
marjetica8
IZVIRNO SPOROČILO: PapuaNG

petka, sej jst sem vztrajala, dokler je šlo-pa če par žlic pa par žlic. Ampak po približno enem tednu matranja je zaprl usta takoj, ko je videl žličko, ki gre proti njegovim ustom. Pa ni važno, a je to mlečna kašica, zelenjavna...tko da sva se danes samo dojila, včeraj pa ubistvu tudi. Najbolj zanimivo mi je, da ful kaže zanimanje za hrano, ko midva z mojim jeva-najraje bi vse s krožnika vzel, ampak ko mu pa v usta daš, pa ne user posted image

Sem danes ravno zajtrk jedla-kosmiči z mlekom, pa je kar z roko zagrabil in v usta nesel. Itak sem mu mogla ven pobrat, ker bi se mu samo zaletelo user posted image

Mah, še vsi so jedli, bodo pa tudi naši malčki...




Popolnoma isto pri nas! Tudi našmu se je ustavlo po bolezni. Danes sem mu dajala samo mleko. Bom upoštevala karje rekla tanč na MON in mu dajala 1 teden samo mleko. Rekla je še, da otroci včasih po bolezni padejo z razvojem malo nazaj in da je v takem primeru potrebno prekinit GH in po enem tednu spet začet.

Upam da bojo res začeli nazaj jest...

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 6-mesečnik noče več GH
6.12.2009 21:52:23   
pokica_
Mi smo tudi ukinili GH za nekaj dni. Upam, da nebo teža padala prevečuser posted image , ker smo že itak malček pod krivuljo, že na splošno ni neki jedec, zdaj pa še to.

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 6-mesečnik noče več GH
8.12.2009 21:41:55   
daisyb
evo..zdaj vidim, da sem postavila isto situacijo. moj je tudi kaka dva tedna pridno jedel....danes pa nic...noce gh..sam mleko pije, pa se to ne dovolj.
jaz bom poskusila vsak dan ponudit...bomo vidli. upam, da je sam kak tak dan, da mu pac ni do gh.

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je dojenje po enem letu še koristno za otr...
Do kdaj dojiti? Ima dojenje po enem letu še koristi za otroka? Kaj pa za doječo mamico?
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?