|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 9:37:09   
Anonimen
Ja, spet tašče! Nimam pojma kako se naj otresem predsodkov oz. kako naj bom bolj uvidevna in razumevajoča. Ali naj sploh bom, moram biti? user posted image
Bom opisala situacijo. Stvar je namreč v tem, da sta tast in tašča po rojstvu, sedaj že nekajmesečne hčerkice, postala vsa medena. Kar ju v bistvu razumem, prva vnukinja, vsa sta raznežena, popolnoma drugačna, sploh tast, ni za prepoznati. Nikoli si ne bi mislila kaj takega, kupujeta ji igračke, oblekice, dasta kar € za plenice, celo zame kaj kupita (šopek ko sem rodila, za materinski dan), za mojega, torej njunega sina tudi. Sedaj bova oba za rojstni dan dobila prav lepo darilo, za vsakega v vrednosti 100€. user posted image
V glavnem sliši se odlično, kajne? Morala bi biti hvaležna. Pa za to tudi sem, da ne bo pomote. Vendar vseeno ne skačem od veselja, ko prideta pogledat vnučko ali ko gremo mi tja. Kar naprej bi jo seveda pestovala, kar meni ni OK, ker je potem tudi sama ne morem imeti vedno na rokah, kadar sva sami doma. Pa ko pridemo in če mala spi, jo začneta kar bezati in rečem na jo pustita, ker spi, pa reče tast, ja sej se lahko zbudi.user posted image Pa pravim, da ne, da bo potem jokala, pa reče saj meni je vseeno če bo jokala. user posted image
In po pravici povedano, me v principu moti, da bi jo tašča skoz po rokah imela, čist vedno ko se vidimo. Moja mami je tudi ne carta vedno, ko smo skupaj. Pa vseeno, mi je ni tak problem dat komu drugemu kot tašči. Pravzaprav je skoraj iz principa nočem dat, pa ne da bi tako hotela, ne vem sploh kaj mi je. Zakaj ne morem prek tega in res razumet, da jo mata rada? Zakaj mi gre tako na živce ravno, da jo pestujeta onadva?
Plus tega, da mi gredo, kot vsaki ta mladi, na živce njeni nasveti. Vse mi govori, kako je ona delala, ko je bil moj majhnen. Ja, 30 let nazaj! Stvari so se od takrat krepko spremenile! Poleg tega imam občutek, kot da še sodelavke (seveda babja foušarija) kakor malo podpihujejo zadevo, ko jo sprašujejo koliko kaj carta malo, pa koliko se kaj velik vidimo, pa koliko jo pazi,…user posted image
Pa da ne boste mislile kakšne zmaj sem, naj povem kako je bilo z njuno dobroto, preden sem rodila. Prej sva bila povabljena na kosilo mogoče enkrat na tri mesece ali dva. Sedaj vsak teden. Pa še to, če imava slučajno druge plane in kosilo odpoveva, se joka user posted image , da zdaj pa user posted image  ne bo videla.Mojega zna na tak način prav lepo obračati in mu zbujati slabo vest s tem jokom ali slabo voljo, mene pa ne. Pa popustiva, ker nama je hudo, tudi meni. user posted image
Prej nisva nikoli nič dobila kar tako od njiju. (Medtem, ko sta moja starša druga zgodba, jeva tam vsaj 2x, 3x na teden). Pa sej vem, da starši niso dolžni nam dajati popolnoma nič, da je to samo njihova dobra volja. Enkrat ko mi je tašča ene hlače skrajšala (z mojim sva bila skupaj že ene 6 let in že leto dni skupaj živela), mi je to uslugo računala. Ko je šel tast s svoji mami v Nemčijo in nama je poslala vsakemu 50 € za Božička, je od tega denarja vzel nekaj stran za bencin, pa nič povedal, seveda. Pa ni šel zaradi naju gor. user posted image  Zelo grdo, kajne?
Zdaj, ko je prišla user posted image , pa so se stvari krepko spremenile, samo jaz pa tudi če mi dasta ne vem kaj, ne morem pozabiti to, da mi je recimo računala neko uslugo (tudi svojemu sinu, ker imava itak skupaj denar), kar se mi zdi absurd. Preko tega ne morem in kljub temu, da sta zdaj drugačna, me določene stvari motijo. Tako je ena moja prijateljica enkrat rekla, da ji je šlo na živce samo, kadar je tašča malo imeli na rokah. Jaz sem ista! user posted image
A bi res mogla zdaj kar naenkrat vse slabo pozabiti, samo zato, ker je ju vnučka tako spremenila? Ker sta naenkrat tako dobra in sta se spremenila, se moram tudi jaz? Naj kar pozabim vse od prej? Pa se nikakor do njiju ne obnašam grdo in ju vseeno spoštujem, da ne bo nesporazumov. user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 9:46:12   
Colt
Spoštovana Anonimna...

Dobro si opisala situacijo, ni kaj. Samo osebno menim, da je čas da počasi greš preko svojih zamer in spoštuješ interes cele familije. Predvsem pa interes svojega otroka. Daj tastu in tašči možnost..naj sprostita kar je dobrega v njiju dveh. Na dolgi rok se lahko zelo obnese, otrok pa bo imel dedka in babico, katera bo imel rad in mu bosta zlata na svetu. Nikar ne zapiraj vrat zaradi svojih preteklih travm...daj jim šanso.

Se pa poskusi pogovoriti..v spravljivem in mirnem tonu, da ti pač določene stvari niso všeč, kot npr zbujanje otroka itd itd. Ampak pazi na besede, da ne bodo napačno razumljene. Veliko modrosti ti želim in predvsem...razmišljaj zrelo in NA DOLGI ROK.

Srečno, Grega


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 10:39:04   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
 
 Naj kar pozabim vse od prej? Pa se nikakor do njiju ne obnašam grdo in ju vseeno spoštujem, da ne bo nesporazumov. user posted image

----------------------------
Saj v bistvu si si že sama odgovorila; ne moreš pozabit, toda kljub temu se do njih vedeš spoštljivo, ne?
Menim, da je tako najbolje. 
S takim načinom pokažeš kakšen človek si, kar pa onadva takointako ne bosta nikoli preveč cenila (ampak to je njun problem). Sicer pa nisi kultivirana zaradi njiju, ampak zaradi sebe. Tvoj otrok bo imel stare starše, kar je zlata vredno- ti pa se poskusi ne obremenjevat z njima več, kot je potrebno. Vzami ju takšne, kot sta in ker obožujeta tvojega otroka (in je zato otrok na boljšem), jima pač malo glej skozi prste. (pri bujenju in podobnih neumnostih, seveda NE!).
Mogoče ti bo lažje, če se postaviš v njuno kožo (zamišljaj si, da dobiš vnuka/vnučko, snaha pa te kar nekako odriva, ne dovoli da pestuješ otroka, da ga poljubiš na lice...). Sama bi bila precej žalostna, če se mi bo to kdaj zgodilo. Kaj pa ti? 



_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 10:41:37   
Anonimen
Rožica user posted image user posted image S tem se pa še jaz strinjam.

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 10:49:33   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

A bi res mogla zdaj kar naenkrat vse slabo pozabiti?


Ne, ni ti treba. Lahko se žreš še nadalnjih x let in si kompliciraš življenje zarad nečesa, kar je bilo par let nazaj. Če ti tako paše, seveda.

Če ti pa ne, se pa skuliraj in ne delaj problemov tam kjer jih (več) ni.

Pa brez zamere.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 11:10:43   
Anonimen
Ne kompliciraj življenja. Vsak ima možnost, da se pokaže v dobri luči. Pusti to možnost tudi ti drugim, kot bi si jo sama želela.

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 11:12:31   
Dejča
Po svoje te razumem, saj očitno v tašči vidiš svojevrstno konkurenco. Vendar ti to življenja ne bo olajšalo, nasprotno: vedno bolj zagrenjena boš. Pri stvareh, kot so bujenje ipd., jaz ne bi popustila, tudi na rokah ji ni potrebno biti non stop, toda cartanje in obiskovanje tu pa tam, pa mislim, da bi morala požreti. Verjamem, da sta se spremenila, saj sta dobila prvo vnukinjo. Sama se dobro spominjam, kako mi je nekoč kolega rekel, da imajo stari starši vnuke še rajši kot lastne otroke, pa sem mu - preden sem rodila, ostro nasprotovala. Danes se le smejim, ko odhajamo od mojih lastnih staršev, s katerimi se dobro razumem, pa mahajo le svoji vnučki, mene še opazijo ne user posted image . Kaj češ ...
Predlagam ti, da malo le popustiš, pri stvareh, ki pa ti gredo res na živce, pa vztrajaš pri svojem. Najbrž jih boš v življenju še potrebovala - vsak teden pa vam ni treba na obisk, le z možem se pogovori o tem. Če ti ne bo on kaj podobnega predlagal za tvoje - kaj pa bi storila v tem primeru? Vendar moški do otrok niso tako posesivni, kot znamo biti mame user posted image .

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 11:17:20   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Dalija

Rožica user posted image user posted image S tem se pa še jaz strinjam.

---------------------------------
Jasno, saj si brihtna punca! user posted image

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 11:17:29   
mika
Mogoče ti bo lažje, če se postaviš v njuno kožo (zamišljaj si, da dobiš vnuka/vnučko, snaha pa te kar nekako odriva, ne dovoli da pestuješ otroka, da ga poljubiš na lice...). Sama bi bila precej žalostna, če se mi bo to kdaj zgodilo. Kaj pa ti?


anonimna, vsakič ko te bo pograbila jeza, se spomni na zg. citrirano, kar je napisala rožica.

ma res ne vem zakaj si ene delate probleme s takšnimi malennkostmi. škodo delate  sebi, poseldično tudi otroku.zadihajte življenje, sprejmite ljudi okoli sebe takšne kot so  in vam bo veliko lažje.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 11:18:01   
Pajaca
Jaz ne bi pozabila. Vedno bi imela v mislih kako je bilo prej.

Drgač pa nikoli nisem pustila, da se otrok zbudi, nisem pustila da se ga dvigne v naročje, če je rečmo lepo ležal na tleh in se igral, nisem pustila, da bi otrok ko je zaspal, še naprej spal v naročju..... sem bila čusdna in grozna in tečna, pa kaj potem.... nisem pa imela nikoli problemov kasneje ko sem bila sama z otrokom, ker nisem pustila, da mi drugi razvadijo otroka. In imela sem prav, da sem tako naredila.

Nikoli ne spremenimo naših planov, ker se tašča ali mama zmislita nas povabiti na kosilo. Najprej so naši plani, potem od ostalih. Naj se jokajo kakor koli že, naj pač prej povabijo, ko še nimamo drugih planov.

Meni smo najprej mi, potem ostali in če smo zato čudni pa kaj potem.

Nasvetov nisem poslušala, ker so mi bili bv, vedno sem sam poslušala kako je otrok premalo oblečen, kako naj ga bolj pokrijem... ma ja malo morgen, zakaj pa, če mu je čist ok.

Tko da evo en drug odgovor, ker ne vem zakaj bi popuščala, samo da bi imela mir v hiši??? Zakaj??? Da boš ti nesrečna??? Ma se bodo že navadil da si tečna, pa boš prej al slej mela mir pred njimi!.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 11:22:52   
mika
Ma se bodo že navadil da si tečna, pa boš prej al slej mela mir pred njimi!.


in to vse zaradi tega, ker ji je tašča pred leeeeeeeeeti zaračunala šivanje hlač.user posted image user posted image user posted image
đizs

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 12:07:39   
romy
Pa kaj imate zadnje čase vse probleme z taščami, ali ste postale preobčutljive?

Očitno imam dobro taščo. Seveda pa ni popolna ravno tako kot nisem jaz, pa se malo prilagajava, pa spoštujeva drug drugo, upoštevava interese,...pa gre, madonca. Saj life pa itak ne more biti popoln in če so to tvoji največji problemi se ne sekiraj, jih lahko rešuješ za hobi user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 12:10:21   
Anonimen
Ah dejte no, volk dlako menja, narave pa ne, ali kakorkoli že gre tisti rek, ki prekleto drži. In taščica je samo dlako zamenjala ob prihodu vnukinje. Se dobro spomnim tele zgodbe, da ti je zaračunala šivanje.
Poglej, čisto te razumem, ker imam sama tudi hudo alergijo na svojo taščo (in tasta), jaz sploh pomislit ne smem nanju, ne da bi ratala tečna za dva dni skupaj, sploh zdaj, ko smo imeli v petek konflikt. Samo toliko boš morala preko sebe, da ji stikov zavoljo otroka pač ne boš onemogočala in boš morala razumsko in ne čustveno precenit, kaj je v dobro otroka in to požret, ne glede na to, kako na živce ti gre in bi ji najraje vrat zavila, kaj pa je vse kaj drugega kot v otrokovo korist (najbolj me je zbodlo tole zbujanje otroka in "mrcvarjenje", ko se otrok sam zamoti user posted image ) in tam boš morala pač potegnit črto, postavit mejo. Poskusi se s tvojim pogovorit, če je sposoben sam to narest, konec koncev so njegovi starši, če pa ni, boš pa morala narest to sama slej ko prej, preden pristaneš na tabletih za živce. Ma, mogoče malo govorim iz svojega vidika, samo moj se pač ni sposoben postavit na stran svojega otroka in žene, da se slučajno ne bi zameril svojima dvema, pa v končni fazi jaz še kar cincam in si ne vzamem priložnosti za povedat sama, ker mi je tast in tašča ne dasta (sta mojstra v izogibanju takim zadevam), sploh pa vidim, da bo štala, ko bom enkrat začela z vsem, ker v petek sem malo bolj zaropotala in je bila cela štala kaj si upam. Samo bom morala nekje črto potegnit in se osvobodit tega, postavit meje. In enako boš morala ti.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 12:18:20   
Felicity
Pa kaj imate zadnje čase vse probleme z taščami, ali ste postale preobčutljive?
 

Ponavadi (kar tukaj berem) se težave začnejo pojavljati, ko pride (prvi) user posted image  na svet oz. k hiši.
Mlade mamice nimajo miru, ke jim je vse novo. Dojenje/previjanje/uspavanje/ neprespane noči/.... in povrh vsega pride še tašča, ki bi vse delala po svoje.
(Svojim staršem brez problema povemo kaj in kako, s taščami je vse malo bolj kompleksno.)

Seveda je to še bolj izrazito, če živijo v isti hiši.

Moj nasvet je sledeč, uredite si stvari takoj na začetku, povejte kar vi mislite da je prav in delaje ravno tako. Novopečenim babicam in dedkom povejte takoj, kako želite (in zahtevate) da se z novim članom ravna (glede crtanja/uspavanja/bujenja/...).
Tako se boste izognili mnogo kateri težavi. In povejte jim kar si mislite, saj bodo razumele, saj so tudi same mame.

Srečno! user posted image

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 14:23:28   
mama54
Pa kaj imate zadnje čase vse probleme z taščami, ali ste postale preobčutljive?

Zavedajte se,da so to starši vašega partnerja.Kot je ena napisala,postavite se v njihovo kožo in,da se vašega vnuka ne boste smeli dotaknit.Pa saj otrok ni vaša lastnina,vaša dolžnost je,da mu pomagate da se osamosvoji.
Sama pa sem zelo  hvaležna sinu,da mi je dal takšno snaho,kot jo imam.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 15:17:32   
Anonimen
Najbolj sta bistvo razumeli Tašonka in Pajaca. Ali pa sta edino onidve dovolj dobro prebrali moj post.
Jaz NE preprečujem stikov otroka s taščo in tastom, enkrat na tedn ali dvakrat je čisto dovolj in zdravo da se vidimo. Do sedaj je tašča samo ENKRAT ni imela v naročju kadar smo bili tam ali oni tu. A to ni OK? A sem zato slaba, ker je enkrat samkrat ni imela v naročju???? user posted image  Pa ker smo ene dvakrat kosilo odpovedali? Pa še to ma navado rečt en dan prej, ko sva bila še sama naju je povabila na nedeljsko kosilo v nedeljo dopoldan, ko sem že mela napol skuhan. user posted image

Do njiju se obnašam normalno, jaz jima ničesar ne mečem naprej, samo sprašujem se ali sta se res tako spremenila, ker prej niti slučajno nista bila tako dobra kot sedaj.

In ja mika, to da je meni oz. svojemu sinu računala robljenje hlač, ji ne morem nikoli pozabiti, pa mi lahko da ves svet. Pa da je njegov fotr od najinega darila vzel stran denar, pa nikoli povedal tudi ne. Meni se pa to ne zdijo malenkosti.

(odgovor članu mama54)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 15:22:04   
Anonimen
In ja mika, to da je meni oz. svojemu sinu računala robljenje hlač, ji ne morem nikoli pozabiti, pa mi lahko da ves svet. Pa da je njegov fotr od najinega darila vzel stran denar, pa nikoli povedal tudi ne. Meni se pa to ne zdijo malenkosti.


Jaz te čist  razumem anonimna. In tole je res bolno.

Ti nard tako, da bo vam fajn.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 15:41:31   
mika
In ja mika, to da je meni oz. svojemu sinu računala robljenje hlač, ji ne morem nikoli pozabiti, pa mi lahko da ves svet. Pa da je njegov fotr od najinega darila vzel stran denar, pa nikoli povedal tudi ne. Meni se pa to ne zdijo malenkosti.


glej, tole tud meni normalno, ampak pišeš da sta se spremenila in da sta sedaj dobra. zakaj bi pogrevala nekaj kar se je zgodilo pred leti, če se onadva trudita ohranjat dobre odnose. a je to narobe, da sta se spremenila zaradi vnuka...men se zdi da ne, kvečjemu dobro. a se ti ne zdi, da bi bil tudi s tvoje strani primeren čas, da bi se umirila zarai dveh cvetk, ki sta vama jo zagodla. mogoče je tega bilo tudi več, pomembno je da sta se spremenila. ti pa si lahko oddahneš, da tašča ni več zverinauser posted image .

imam prijateljico, ki ni prenesla fantovih staršev. imata punčko, in ona ima dedija in babi zelo rada.
enkrat sem jo vprašala, če njena punčka ve, da ona ne mara fantovih staršev in se je zamislila....ugotovila je, da si je pri njiju vedno grizla nohte in polulala par kapljic v hlačke. prijateljičina živčnost je zelo vplivala na hčerko. od kar se je sprijaznila s fantovimi starši in ne vzame vsako njuno muhico za katastrofo, je njena pupa veliko bolj sproščena.
to sem ti hotla že prej povedati s tem, ko sem ti napisala, da škodiš sebi, posledično pa boš spravljala pod pritisk otroka.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 16:52:57   
tulip
Ti si mama in ti odločaš o svojem otroku. Kar te moti, povej in postavi stvari na mesto zdaj, ne pa ko ti bodo zrasle čez glavo. To, da bi otroka budila, da bi ga videla ali podobno npr. meni ni dopustno in tega nikoli ne bi dovolila.
Zavedaj pa se, da gre predvsem za dobro vajinega otroka, ki je tudi njun vnuk oz. celo prva vnukinja. Verjamem, da sta vsa iz sebe in oh in sploh, tako sta bila tudi moja tast in tašča.
Verjamem, da imata polno idej kaj bi s tamalo počela in sto nasvetov, ki ti grenijo življenje.
Vendar ne pozabi, da so dobronamerni.
In spomni se, da ti gredo toliko na živce samo zato, ker so z njene strani. 
Vprašaj se, kako bi reagirala, če bi ti jih dala tvoja mama.

Ni potrebno, da sta s taščo prijateljici in da pozabiš vse za nazaj. Ampak življenje teče dalje in zato skušajmo  iz sedanjosti pobrat kar se da dobrega, da ne bo cela prihodnost ena sama zamera.user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 18:37:39   
Anonimen
Moja mama se je tresla zraven ko me je v naročje vzela njena tašča. Enostavno ni prenesla pogleda na to kako me drži, kako z mano govori.....mešalo se ji je. Pa je bila tiho. Istočasno je njena mama delala z mano kaj je hotla, previjala me, jest mi dala, rit mi oprala....in jo čisto razumem in tebe tudi.

Pri nas je situacija takšna, da je pred kratkim rodila ena taščina kolegica (mojih let) in je zelo navezana na mojo taščo (to je že druga zgodba). In pride vsak vekend za cel dan na obisk z otrokom. In takrat tast in tašča čisto znorita, lezeta v otroka, samo po rokah ga vlačita, ga ljubčkata....sploh ni mira, vsi okoli izginemo in samo v tistega otroka tiščita nos kdo ga bo več imel po rokah. Zakaj to mene moti? Ker bom sama imela septembra njinega vnuka in ko to gledam se mi želodec obrača in vsa nerovzna ratam. A tako bo to pri nas zgledalo???
Živim v spodnjem nadstropju in že vidim, da bosta vsako minuto ko nista v službi preživela meni za vratom, mi ga trgala iz rok, ga prebujala in spanca, ga hotela vlačit po rokah, ga uspavat na rokah, ga celega preljubčkala (oba verižno kaditauser posted image ), ga celega premetala po rokah.....in potem temu še sledijo pametni nasveti, kako je ona to delala 26 let nazaj, kaj bi bilo boljše, kako naj ga dam spat, kako naj dojim......grrrrrrr.
Tako tudi to zgleda ko ta punca pride. Tamlega podoji, vsi bulijo zraven, in ko neha ji ga v trenutku eden od njiju izpuli iz rok in ga nosita in prenašata dokler ne zaspi. Niti takrat ga ne odložita, ampak ga nosita še naprej. Pa ta punca jamra da ga pol doma ne more uspavat, pa ji rečeta da ga tako malo vidita......pa če tamali spi ko pridejo, ga kar iz lupinice vzameta in ga seveda posledično zbudita, češ da je že dovolj spaluser posted image . To je za ošpice dobit zraven. Meni pa ves čas samo govorita da komaj čakata vnuka da ga bosta cartala.
Meni se bo od tega do septembra še strgalo. Pa ne zato, ker imata rada otroke in komaj čakata vnuka. To je boljše kot če se nebi brigala. Problem je v temu, da ne znata dati miru in ne upoštevata navodila otrokovih staršev kar se tiče reda za spanje, kdaj se nosimo, kdaj v miru jemo....ne pa da imaš 4 pare oči nalepljene na joško, pol pa ponavljata vsak otrokov zvok ki ga naredi.....

Saj vem, vesela naj bom da se ga veselijo, kolikokrat bom še potrebovala varstvo ali pa da mi kaj skuha.....naj bom hvaležna.....Ampak kaj naj si pomagam, če se mi že 5 mesecev prej trga samo ob misli na te ceremonije. Če sta mi zmožna prit sredi noči dol ko bo otrok jokal, da bi ga rada nosla......

(odgovor članu tulip)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 20:01:15   
pipipapapu


Najprej so naši plani, potem od ostalih.
Meni smo najprej mi, potem ostali in če smo zato čudni pa kaj potem.

Tko da evo en drug odgovor, ker ne vem zakaj bi popuščala, samo da bi imela mir v hiši??? Zakaj??? Da boš ti nesrečna??? Ma se bodo že navadil da si tečna, pa boš prej al slej mela mir pred njimi!.



Pajaca, vsaka ti čast, da si bila tako pogumna, da si uspela postaviti svoja pravila! 
Tašonka, tudi tebi dam prav. volk dlako menja, narave pa ne.

ker sem tudi sama v podobni situaciji, totalno štekam to nenadno "spreobrnenje" sorodnikov. tudi meni bo enkrat počil film, ampak se bojim.... totalno me je strah, ker bo vse narobe, ko bom povedala, kaj si mislim in kaj hočem.  
a hočem samo, da naša nova družinica živi po svoje, po naših pravilih! 

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 20:19:39   
Anonimen
Joj punce tudi ve in jaz boste nekoč tašče.
In potem bodo naše snahe tukaj na rr-ju,če bo še obstajal pljuvale po nasuser posted image user posted image user posted image
Mam tudi taščo ne rečem,da je user posted image ali,da je dobra ampak se razumeve do ene meje.Ena meja mora biti postavljena.Ona mene vedno vpraša,če lahko gre otrok malo k njej ali če mu lahko da to pa to za jesti.Ker že od ačetka sem povedala,da bo tako ravnala z njim kot bom jaz rekla ne po svoje kajti potem ga nebo več dobila.Ker bi tudi marsikaj narobe delala.Po mojem narobe po njenem pa nebi bilo.Saj jo čisto razumem,da je nekoč bilo drugače.Ampak smo se pogovorili na lep način in tako tudi je.Pa ni bila jezna nikoli zaradi tega.

(odgovor članu pipipapapu)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 20:44:16   
Dejča
Če ste vseskozi tiho in jim nič ne rečete - kako naj vedo, da vam gre vse v nos. Postavite meje - in to odločno - pa boste lažje shajali. MIsli vam nihče ne bere. Vem, da je težko z besedo na dan, če nisi tak tip človeka - tudi sama nisem, toda o svojem otroku boste pa že menda vi odločali, kajne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 20:49:24   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image Dejča maš čisto prav.Saj ona res neve,če ji to paše ali ne.Mogoče pa misli,da ji paše in še bolj kupuje stvari in ga razvaja.Zakaj pa je tiho?Bolj bo tiho bolj ji bo šla na živce.

(odgovor članu Dejča)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali moram res vse slabo pozabiti?
10.4.2007 21:16:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: srček

ne pa da imaš 4 pare oči nalepljene na joško, pol pa ponavljata vsak otrokov zvok ki ga naredi.....


Ti mi misli bereš. user posted image  Točno to mi počne, znorekal bom, ker na 20 centi gleda v mojo joško, ko dojim. user posted image  Pa nočem nič rečt, moj pa tud ne, pa sem mu že stokrat rekla, naj on reče, naj ne bulji tako, ko ji dajem jesti. Da user posted image  vsaj poje v miru, da imava takrat midve mir.
Pa oponašanje zvokov in tisto otročje blebetanje in vzdihovanje, ko jo vidi, mi grejo kar lasje pokonci. Ampak tega pa res ne morem rečt, bi jo preveč užalila. Pač požrem.
Glede spanja pa nisem tiho, to pa povem, da je ne smejo budit, pa da se zdele trenutno ne bo pestvala tud povem. Sam raje bi vidla, da bi jima to moj rekel, ker bi lepše zvenelo od njega kot od mene, sam to pa ne. Rečt pa noče nikol nič, ga ne morem obrnit nikakor. user posted image

Pa še pohvalim se lahk, da naute misle kak zmaj sem, sem jo danes povabila, da je šla z nami vozičkat, tast pa se je tud prejle oglasil po nekaj, pa sem rekla naj gor pride, da je user posted image  videl. Bo v redu? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?