|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bodoči prvošolčki
4.6.2012 21:23:19   
*pujsapepa*
Rada bi opozorila starše septembrskih prvošolčkov, ki bodo čez poletje svoje mladičke izpisali iz vrtca (user posted image babi servis), da so predšolski ptroci, ki niso vključeni v vrtec, upravičeni do 20% višjega otroškega dodatka. Potrebno je dati novo vlogo na CSD.
Ni veliko, max 2 meseca, ampak ... V teh časih vsak dinarček prav pride. Za kak sladoled pa bo ...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bodoči prvošolčki
4.6.2012 21:51:39   
tajtaja
A res? Pri nas je to x 2user posted image .

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu *pujsapepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bodoči prvošolčki
5.6.2012 6:53:58   
Tutan
A to se je katera že pozanimala, da drži? Se strinjam, res ni veliko - par dinarčkov, pa se sliši še ne vem kako čudno - raje dam otroku teh par € na stran ali pa za sladoled, kot pa da jih spustim (glede na to, da imam vedno občutek, da mi najslabše skoz pridemo user posted image ). Če ve katera kakšno info več. Naš neha obiskovati vrtec s koncem junija - potem zadnji dan vrtca pač oddam vlogo, ker se je spremenilo stanje - za tista dva meseca? A potem se gleda na vlogi leto 2011 al leto 2010? Ni to zdej vse totalno simpl, ker marsikomu so se recimo spremenili zneski dohodka v letu 2011 - in če je na gre to za višje zneske, se mu zna zgodit, da bo tole potem precej nižji OD.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bodoči prvošolčki
5.6.2012 7:34:36   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
A potem se gleda na vlogi leto 2011 al leto 2010?


so že zunaj nove dohodninske odločbe, tako da se gleda leto 2011

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bodoči prvošolčki
5.6.2012 9:37:24   
tajtaja
Jaz sem ta trenutek to preverila na CSD MS, pa mi je svetovalka zatrdila, da to ni možno in da zakonodaja nikjer ne navaja takih možnosti. Če bi šlo za celo šolsko leto, potem ja, za dva meseca pa nikakor neuser posted image .
Kje si se pa ti to pozanimala?

Ali pa bodo spet delali centri vsak po svoje???

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bodoči prvošolčki
5.6.2012 9:45:47   
andea
Pač javiš spremembo in oddaš novo vlogo. Tudi meni so rekli da lahko prinesem novo vlogo, potem pa septembra spet javiš spremembo, da je začel hodit v šolo.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bodoči prvošolčki
5.6.2012 10:12:53   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Jaz sem ta trenutek to preverila na CSD MS, pa mi je svetovalka zatrdila, da to ni možno in da zakonodaja nikjer ne navaja takih možnosti. Če bi šlo za celo šolsko leto, potem ja, za dva meseca pa nikakor neuser posted image .
Kje si se pa ti to pozanimala?

Ali pa bodo spet delali centri vsak po svoje???



tajtaja,
če pride do sprememb, ki vplivajo na višino OD, si jih po zakonu dolžna sporočiti v - se mi zdaj ne da iskati - 8 ali 15 dneh;

in to je sprememba, ki vpliva na višino OD


drugače pa - teoretični prenapihnjeni primer: izdano imaš odločbo v januarju za otroka, ki je doma, februarja tvoj partner izgubi službo, marca dobite za otroka mesto v vrtcu, maja rodiš drugega otroka;
kdaj boš javila spremembe, sploh če se vam zviša OD? Ja menda ja ne boš čakala npr. do oktobra, da vidiš, če bo še kaj, ampak boste pri vsaki spremembi dali vlogo za nov preračun OD (in vrtca);

edino kar je - ponekod oz. včasih je dovolj, da napišeš samo dopis, da so se razmere spremenile, včasih pa zahtevajo novo vlogo; odločba pa v obeh primerih potem velja (največ) eno leto

velikokrat se razlikuje to, kar na CSD rečejo, in to, kar je dejansko res;
mene v četrtek vratar - informator ni želel spustiti v stavbo CSD, češ da ni uradnih ur, a je hitro nehal z neumnimi izjavami, ker se (upravičeno) nisem pustila prepričati, da izven uradnih ur ni mogoče oddati vloge

< Sporočilo je popravil petea -- 5.6.2012 10:16:27 >

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bodoči prvošolčki
5.6.2012 12:31:23   
*alja*

IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Jaz sem ta trenutek to preverila na CSD MS, pa mi je svetovalka zatrdila, da to ni možno in da zakonodaja nikjer ne navaja takih možnosti. Če bi šlo za celo šolsko leto, potem ja, za dva meseca pa nikakor neuser posted image .
Kje si se pa ti to pozanimala?

Ali pa bodo spet delali centri vsak po svoje???


Preveri drugje, ker v MS na centru itak nič ne vedo. Jaz sem zaradi njihove nevednosti ostala en mesec brez porodniškega dodatka, ker gospa ni vedela da lahko dobim če si plačujem kmetijsko pokojninsko dobo.

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bodoči prvošolčki
5.6.2012 13:26:30   
tajtaja
Sem preverila še direktno na CSD pri gospe, ki že leta dela na otroških dodatkih in mi je zagotovila, da seveda lahkouser posted image . Potrebno je dati obrazec za spremembe in zraven izpisnico otroka iz vrtca. To je baje pomembno, da otroka izpišeš, ker drugače se šol. leto zaključi z 31.8.

Prej sem pa klicala tisto, ki je podpisana na moji odločbi.
En center, pa dve zelo različni info. To se res ne bi smelo ogajati.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bodoči prvošolčki
5.6.2012 17:17:46   
kekec in mojca
user posted image

< Sporočilo je popravil kekec in mojca -- 5.6.2012 17:18:46 >


_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bodoči prvošolčki
5.6.2012 18:04:29   
*pujsapepa*
Meni je to sama na CSD povedala. Da obstaja takšna možnost, ampak je starši ponavadi ne izkoristijo, ker je to tako malo denarja, da se skorajda ne splača, oni pa morajo zato obravnavati novo vlogo in potem čez 2 meseca še eno vlogo. user posted image In ker mi je to povedala takoj za tem, ko me je hotela prepričati, da je popolnoma prav, da so mi kot dohodek v 2011 upoštevali 2400 EUR, čeprav sem jih dobila v resnici 700, sem bila, pošteno povedano, zzeeeelloooo jezna. In sem ji takoj povedala, da jaz vsekakor bom uveljavljala to pravico in za to povedala tudi čisto vsem, ki jih poznam. Ker meni euri ne rastejo na vrtu in nikogar ne poznam, ki bi se kakšnega dodatnega branil. Ni bila najbolj vesela. Še posebej ne, ker ve, da se bo morala z mojimi vlogami ukvarjat še vsaj 5x do konec septembra. Ampak res nisem jaz kriva, če v dobi računalnikov tako zakomplicirajo stvari ...

Tako da, ne se pustit odpravit. Pravica 100% obstaja.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?