|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Elektro drog na parceli
30.5.2007 18:00:31   
MiNa*
Na naši parceli, na kateri bomo gradili hišo, so trije el. drogi, ki so po dolžini na tretjini parcele. El. kabel na njih je nato razpeljan naprej do hiš v vasi.

Želeli bi vse te prestaviti na našo mejo, še najraje v zemljo. Zanimam me, če je imel kdo podoben primer, ali gre to na naše stroške?
Elektro nima nobene služnosti nan naši parceli, torej so ti drogi na črno in naj bi jim bilo v interesu to prestaviti? Smo sicer opravičeni do kakšne odškodnine?

Prav bi mi prišle vse info. Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Elektro drog na parceli
30.5.2007 20:54:56   
anitaz
Ti jutri odgovorim, ko bom vprašala sodelavce...

(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Elektro drog na parceli
31.5.2007 8:19:03   
honey
Kolikor se jaz spomnim, so nama drog prestavili na Elektru brezplačno, ker je pač to njihova "dolžnost" in potem so tudi speljali ozemljitev in kabel v zemljo, edino, kar sva plačala, so bili katodniki (nekaj proti streli, se mi zdi). Drugače pa pokliči na Elektro in vprašaj kaj in kako je s tem.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Elektro drog na parceli
31.5.2007 9:08:28   
Anonimen
Če so drogovi tam več kot 20 let in se ni nihče uradno pritožil, potem so avtomatično pridobili služnost. Ampak to niti ni pomembno. Obrni se na Elektro, zmeniti se da vse, morajo pa za nov kabel vpisat služnost v ZK.

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Elektro drog na parceli
31.5.2007 17:19:18   
MiNa*
Hvala vam za odgovore, tebe AnitaZ pa še posebej prosim, če mi poveš kaj boš zvedela, ker predvidevam, da delaš na Elektru oz. kaj sorodnega.
HVALA.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Elektro drog na parceli
31.5.2007 18:29:16   
crci06
400 % nepreverjeno: ampak ravno pred parimi dnevi mi je nekdo razlagal, da je ta zakon o priposestvovanju zdaj spremenjen. Mogoče tista, ki ga rabi, da si ga malo prebere.

Jaz bom pa čez par let prebrala vas user posted image  

Sicer pa ja, z Elektrom se da pogovarjat (, samo včasih težko pride do kakšne akcije in tako jaz čakam, da se šef oddelčnega Elektro soka v penzijo. Žalost.)

(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Elektro drog na parceli
1.6.2007 13:21:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: moj_moj

400 % nepreverjeno: ampak ravno pred parimi dnevi mi je nekdo razlagal, da je ta zakon o priposestvovanju zdaj spremenjen. Mogoče tista, ki ga rabi, da si ga malo prebere.


Samo en majčken komentarček: služnost ni isto kot priposestvovanje. Oboje ureja stvarnopravni zakonik. Bom pa preverila, če je kaj novega glede služnosti.

(odgovor članu crci06)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Elektro drog na parceli
4.6.2007 10:31:20   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: MiNa*

Na naši parceli, na kateri bomo gradili hišo, so trije el. drogi, ki so po dolžini na tretjini parcele. El. kabel na njih je nato razpeljan naprej do hiš v vasi.

Želeli bi vse te prestaviti na našo mejo, še najraje v zemljo. Zanimam me, če je imel kdo podoben primer, ali gre to na naše stroške?
Elektro nima nobene služnosti nan naši parceli, torej so ti drogi na črno in naj bi jim bilo v interesu to prestaviti? Smo sicer opravičeni do kakšne odškodnine?

Prav bi mi prišle vse info. Hvala.


Ukvarjam se s podobnim problemom in evo kaj sem ugotovila:
na elektro das zahtevo za prestavitev drogov, potem oni pridejo pogledat kaj se da narediti. Ce drogove prestavijo, strosek prestavitve je njihov, ti pa placas samo kabel, ki ga bo potrebno nadomestiti.
Dobro je pred tem se pozanimati ali planirajo kaksen vkop kablov, saj ce gradite na novo, zakon zahteva podzemne kable. Ce vas priklopijo s tega kabla oz. z drogog z vase parcele boste morali kable vkopat in komot zahtevate da vkopljejo vse kable do vase meje in ce ne gre drugace, en drog pustijo pri meji. Natancno pa ne vem kdo nosi stroske vkopa kablov. Ce bi to vsa soseska uredila, potem investira elektro - tako so meni povedali, ce pa delas to za svoje potrebe menda ti oz. investitior - tako se je dalo sklepati iz recenega. Upam, da ti bo to kaj pomagalo.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?