|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
25.1.2007 17:44:03   
Seven*
Ste se z njim spoznali edino tisti, ki imate probleme pri otroku z razvojem? Sama sem slisala za handling ze dosti prej, vendar ga pred Emo nisem jemala resno. Se mi pa zdi zlata vredna zadeva.

_____________________________

Gospa sem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
25.1.2007 17:55:53   
April
Tukaj sem slišala za to zadevo. Ko sem bila noseča pa nisem zasledila teh tečajev. A obstaja tudi kakšna knjiga o tem?

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
25.1.2007 18:00:43   
POKPOK
Spoznala na predavanju pri Štorklji in na tisti tabli na hodniku intenzivne nege. Pokazala mi ga je fizioterapevtka intenzivne. Naučila pa na NFT.
Verjetno ga ne bi poznala, če ne bi imela nedonošenko.


(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
25.1.2007 20:11:11   
A-N-J-A
Naša Ela je že v porodnišnici spala tako da je imela glavico ful nazaj(pravokotno na telo).Ker se mi to ni zdelo normalno sem vprašala sestro in dr.,pa sta rekla da je to ok.No ker sem še vedno težila so mi poslali fizioterapevtko,ki mi je pokazala handling.V razvojni amb.so mi rekli da se zelo pozna da sem se držala handlinga že na prvem obiskuuser posted image .

(odgovor članu POKPOK)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
25.1.2007 22:44:47   
natalia
sem večinoma delala po občutku, čeprav sem včasih pogrešala koga, ki bi mi pokazal kako se otroka dviguje, obrača, nosi... v materinski šoli sem ga pogrešala, ni bilo nič takega...

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu A-N-J-A)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
25.1.2007 23:18:45   
lojzika
Izvedela sem v porodnišnici v Ljubljani, tam so mi ga tudi pokazali, nato nadaljevala na nevro fizioterapiji, pa še pri 20 mesecih ga avtomatsko primem tako, najbolj pomaga prijem ko zaspi na najini posli na boku in ga potem prestavim pa se sploh ne zbudi.

Sem ga pa pokazala tudi obema babicama in popizdila pred bratrancem ki je 2 mesečnika prijel pod pazduho in ga dvignil v zrak.

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
25.1.2007 23:37:23   
eya
Čeprav Žiga ni imel razvojnih težav, sem ga poskušala delati pravilno z njim, našla pa sem nekaj na RR, nekaj pa v posvetovalnici pri 1. obisku. Aja, pa tole stran sem našla, se mi zdi zelo fajn, sploh če ti prej nikjer ne pokažejo, je fajn videt slike:

http://www.mameibebe.net/global/article_details.asp?I=323

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
26.1.2007 4:56:01   
frufru
Tko na papirju in fotkah zgleda čisto enostavno, v praksi je pa drugače. user posted image  Al sem pa jaz tako za luno in nesposobna. V naši porodnišnici nihče nič ne pokaže, še za dojenje sem morala vprašat, pa je na hitrco pokazala. Patronažna reče naj bo glava v komolčnem sklepu. Sem si kupila DVD od vzajemne, kjer kakor pokažejo dvigovanje in spuščanje, pa ma posteljica zaščito!!!! in se nič ne vidi. Pol mamo pa celo vojno z user posted image , ko je ful močen (5,5kg 7 tednov). Sem gledala slike od Krištofinje in spletno stran mameibebe, pa bi mi pikec kmalu iz rok padel, ko je tako protestiraluser posted image .
Pol mi je pa pediater rekel, da preveč glavo nazaj rine, da mu jo moram naprej rint in da mora bit v položaju lupince v rokah, drugače bo patoološko. Pokaže ne pa nihče. Pol se pa sekiraš, pa ga sploh več ne znaš prijet. Samo a je to primeren handling, da otroku na silo glavo naprej rineš? Otrok potrebuje predvsem nežnost, umirjene gibe, toplino in umirjeno mamo. 

< Sporočilo je popravil frufru -- 26.1.2007 5:02:58 >

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
26.1.2007 20:38:12   
frka
Rodila sem v sg in tam ne poznajo handlinga al ga pa nočejo izvajat , ko sem prišla domov mi je nekaj babica pokazala ,pol moja pediatrinja ga full obvlada dokončno pa še pri fizioterapevtki ,kjer sem trenirala pravile prijeme in mi je tudi uspelo ,zdaj ko obvladam je lahko priznam ,da me je na začetku zelo matralo.
Če nebi rodila nedonošenčka ga ziher nebi obvladala vsaka slaba stvar je za neki dobra

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
26.1.2007 20:57:39   
Anonimen
Jaz sem bila pa prav presenečena, ker nam ga je sestra že v materinski šoli malce predstavila. user posted image  Sicer ne vse, osnove pa le!

(odgovor članu frka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
26.1.2007 20:59:46   
eva1
Jaz sem pogledla par linkov, pa slike na RR...ampak meni so to zdi ful težko...res priznam- ne znam...mogoče bi mi kdo mogel pokazati v živo...bom na sistemackem mal pofirbcala...sedaj pa delam, kakor se mi zdi najbolj pravuser posted image
Ampak v čem se pa pozna če se to uporablja?

(odgovor članu frka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
27.1.2007 11:10:20   
klaja
Nama so handling pokazali v materinski šoli, na pediatriji v MB in LJ in tudi v Kliničnem centru, sedaj pa še fizioterapevtka.
Moram rečt, da se držim tega, kako nosit, dvigovat,.. Nastane pa problem, ko kdo pride na obisk ali pa mi kam gremo in seveda pri babicah in dedkih. Takrat pa jo nosijo po rokah kakor se komu zazdi, da bi pa vsakemu kazala kako jo prijet pa tudi ne pomaga.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
29.1.2007 22:20:02   
zaliga
Moram rečt, da je to zeloooo dobra stvar, a sem razočarana,
ker tu v Mb. porodnišnici nočejo ali pa ne znajo tega!!???
Je kar težka zadeva in ne znam drugega prijema, kot pri previjanju.
Ko sem pa še uspela pogruntat za dvigovanje,
pa se je naša začela obračat!! Tako da dobra stvar....


_____________________________

Vsak dan za nas sije sonček, pa čeprav dežuje...



(odgovor članu klaja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
29.1.2007 23:50:02   
severnica77
Punce,

mene pa zanima kako to, da se je naš malček prekucnil s trebuha na hrbet, ko ni bil star še niti en mesec. Najprej sem mislila, da mu je pač nekako uspelo, zdaj pa to redno počne, star je šest tednov. Je to čisto običajno?

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
30.1.2007 15:41:31   
Zamima
Meni bi pa koristile kake slike, pa za ta handling sem danes prvič slišala user posted image  user posted image  user posted image  user posted image ,... pri pediatru me je opozorila samo na to, da se tamala preveč zvija nazaj, ampak upa, da bo nehala  sama od sebe  user posted image

Jaz bi jo vsekakor rada pravilno držala če to kje obstaja user posted image

Saj vem, da sem jaz tud za luno že, ker nimam pojma,... ampak resnično sem jaz to zvedela danes user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu severnica77)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
30.1.2007 15:49:19   
Zamima
OK, zdaj sem pa šokirana user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  http://www.mameibebe.net/bt/2003310103.htm

Pri nas v porodnišnici so nam pokazali ravno tole, da malček leži na hrbtu in ga preoblačiš  user posted image  user posted image  

tu pa piše, da to ni prav??? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
30.1.2007 15:53:08   
Seven*
Zamima, res ni prav tako. Bolnisnicno osebje ne izvaja handlinga, ponavadi znajo zadeve samo v razvojnih ambulantah.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
30.1.2007 15:54:37   
Seven*
Zaliga. Ja, najbrz se je zacela obracati zato, ker gre pri handlingu vecinoma za rotacijo iz boka na bok in se otrocek marsikaj iz tega nauci. Jaz sem bila nenormalno sokirana, ko sem videla kako Ema napreduje samo zaradi handlinga.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
30.1.2007 16:00:22   
S@nta
Prvič prebrala o njem ravno na tvoji temo Razvoj in razvojna za vse,ki jih zanima.user posted image
Babica,ki bi te lahko nekaj znala, je novorojenčka primla pod pazduho,ko si ga je dala na previjalnouser posted image ,pa previjanje tud kr za gleženčke v luft itd.


(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
30.1.2007 16:03:52   
Seven*
Meni je ena od fizioterapevtk povedala, da je veliko patronaznih in babic izobrazenih, ker so imele tecaje, ampak, da je vecina stran gledala in ne uposteva... Groza!

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu S@nta)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
30.1.2007 16:08:01   
bumerang
Res je, handling je zlata vredna stvar.
Sama o njem do obiska razvojne sploh nisem slišala, kasneje pa sem se na fizioterapiji ogromno naučila. V bistvu sem fizioterapevtko prosila, da kaže samo vaje in na glas opisuje, kaj in kako dela, sama pa sem snemala s kamero in se potem doma učila.
S slik se handlinga ne moremo naučiti, ker je pomemben tudi pritisk, in poteg prijema. DVD Vzajemne me je razočaral ampak bolje nekaj kot nič.
Sem bila pa na nftp zelo "tečna" in vztrajna.
Same vaje so nam, takorekoč, pomagale, da smo preživeli. Do obiskovanja nftp sin ni spal in deloval je kot zelo nesrečen otrok. Same vaje so ga sprostile in življenje je bilo takoj lepše. Za oba!
Tam nekje do desetega meseca je bil takorekoč negiben, ni dvigoval nog k ustom, ni se obračal, ni se dvigoval v vozičku, pri številnih vajah je zelo protestiral. Ko pa je enkrat začutil svoje telo in se začel gibati, nisem mogla verjeti, kako hitro je napredoval. Pri tem je uporabljal vse gibe, ki se jih je naučil pri vajah nftp in ki sem jih tudi sama uporabljala pri handlingu, predvsem rotacije. Shodil je dobesedno v dveh dnevih. Prvi dan se je obrnil od opore (prej je cca. dva tedna hodil ob opori) in naredil naka dva metra, drugi dan pa je bil že na drugem koncu prostora (več kot 10 metrov). Čez par dni smo šli že na sprehod. V roku nekaj mesecev je hodil gor po stopnicah (brez opore), poleti, pri dobrem letu in pol pa tudi po stopnicah navzdol (brez opore).

To znanje bi moralo biti dostopno vsem bodočim mamicam in ne samo tistim, ki zaidejo k nftp.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
30.1.2007 16:09:35   
Seven*
Bumerang, se strinjam. Naj ze enkrat v materinskih solah naucijo kaj pametnega! 

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
30.1.2007 16:44:07   
dory
Poznam in to zelo dobro...zato tudi vem,da se tega ne moremo nauciti kar tako po pripovedovanju ali tv-ju...sploh ce je z otrokom kaj narobe, mu z napacnimi prijemi naredimo veliko vec skode kot dobrega...

smo pa imeli hudo obliko hipertonije, zategnjenih zgornjih okoncin, do izredno sibke medenice in se in se...danes je moj skoraj 3 letnik vecinoma ok, ceprav hipertonija in zategnjen ramenski obroc se ni cist ok,kar se pozna po zelo buskani glavi...pade na ravnem in pri miru...celo se vedno...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
30.1.2007 17:59:26   
krfjolca
Anžeta so že v porodnišnici dvigovali "pod pazduho", in to zdravnica! Položaj dojenja so mi prav tako pokazali napačen - rokico pod mojo pazduho, namesto, da ima obe naprej, kot je pravilno.
Če ne bi bilo RR, bi vse delala narobe.
Tako se pa kar držim pravil.

Zamima, preberi še tekst zraven user posted image . Pri preoblačenju piše, da je pri majhnih dojenčkih pravilno preoblačenje, da dojenčka prekladaš z boka na bok, takole v naročju (kot je na slikah), pa pride v poštev pri nekoliko starejšem dojenčku. Je Zala tudi še premajhna za takle položaj ;)
Se je meni tudi čudno zdelo, kako bom nekajtedenskega dojenčka takole oblekla user posted image ...

< Sporočilo je popravil krfjolca -- 30.1.2007 18:01:21 >


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
30.1.2007 18:04:41   
Seven*
Ja, malega dojencka preoblacis tako, da ga prekladas iz enega boka na drugega. V bistvu ga rolas.. Nikakor pa ne dvigujes medenice tako, da ga vleces za nogice. Najprej na levi bok, podlozis plenicko, pa na desni bok, pa popravis plenicko, da je pod ritko.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?