|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
8.9.2006 12:53:32   
soncece24
http://www.oe24.at/zeitung/wissen/gesellschaft/article14463.ece

Za vse, ki znate nemško, članek, za tiste, ki pa ne, pa povzetek:

Ime otroka naj bi bilo odvisno tudi od zaslužka staršev:
- tisti z nižjimi dohodki naj bi otrokom dajali bolj "novodobna" imena
- srednje situirani naj bi dajali otrokom bolj "eksotično zveneča" imena
- dobro situirani in pa izobraženi, pa se bolj nagibajo h klasičnim imenom za otroke.

Kaj pravite na to teorijo? KAko je pri vas?

Midva sicer otrok še nimava, imena pa že izbrana. Nobeno ni kaj preveč moderno, ne eksotično in tudi ne klasično, v bistvu ne vem kam naj jih uvrstim, finančno pa vsekakor spadava pod drugo alinejo.


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
8.9.2006 13:01:12   
*alja*
Meni se zdi butasta teorija!

Najina user posted image  je Alja ( in kam potem spadamo?user posted image  )

Sicer pa res da bogati ( grofje, kralji,... ) se mi zdi da dajajo res "klasična" imena!

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
8.9.2006 13:03:06   
KIRA
moji  sta pa viktorija in evelin. zdaj si pa naredi rimo če to drži... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
8.9.2006 13:04:12   
soncece24
Pri ta prvi ste bili bogtaši, pol je pa standard malo padel user posted image user posted image user posted image user posted image - to je po njihovi teoriji

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
8.9.2006 13:05:43   
anitaz
Poznam ene, ki imajo 3 letno Metko in so zelooo bogati. Naši je ime Tjaša, pa smo nekje povprečno situirani. Mogoče pa je res kaj na tem user posted image

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
8.9.2006 13:06:59   
Olivija
Očitno sva midva dobro situirana in izobražena user posted image

Drugače se pa ne strinjam, poznam nekaj zelo izobraženih ljudi, ki so pa izbral zelo eksotična imena.

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
8.9.2006 13:09:26   
KIRA
socčece ne drži čist. sam da smo iz enga sranja prišli v drugo. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
8.9.2006 13:10:54   
Anonimen
Kam nej se pa pol jst dam z Janom in Robertom? U arest zarad pufov? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu KIRA)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
8.9.2006 14:09:59   
Anonimen
uuuuuu fino, jaz sem pa bogata user posted image  user posted image  in to mi zdaj povejo, jaz pa šparam,...no vsaj delam se, da šparam user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
8.9.2006 14:51:40   
soncece24
Al pa izobražena, Matejka user posted image

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
8.9.2006 17:52:16   
ElaM



Hmmm, kaj bi bla pa Tinkara?  Pomoje bolj klasično, bravo za naju.user posted image




_____________________________

:)

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
8.9.2006 18:43:58   
Strawberrie Cherrie
Džizus, če dam svojemu user posted image user posted image ime NAL GABER - mam hkrati novodobno in pa klasično ime -> kaj sem potem? Revna v denarnici in bogata po dušiuser posted image user posted image

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
8.9.2006 19:23:06   
TONČI.
Poden od podna. Iskala sem starinsko redko ime. ( Takega kot imam jaz na 607 mestu). Dala sem mu klasičen ime, bogata pa tud pod razno nisem. To čist nič ne drži. Matr bi bili mi bogati.user posted image

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
8.9.2006 20:50:08   
AKŠ
ok - nemško ne znam glih full - mi manjkajo besede, ker se ga nisem nikol učila - kar sem odnesla sem odnesla od gledanja TV-ja....

in kaj mi pol tole pove? Mi lahko katera pove kaj piše - oz kam spadamo? Pa bom povedala če drži user posted image user posted image


DRUCKEN
VERSENDEN
LESERBRIEF




Herkunft
Hebräisch

Genus
weiblich

Bedeutung
die Ermüdete, die sich vergeblich bemüht, auch: die Wildkuh

Legende/Berühmte NamensträgerInnen
Lea war eine Figur aus der Bibel. Durch einen Trick ihres Vaters Laban wurde sie zur ersten Ehefrau von Jakob, der sieben Jahre später auch ihre Schwester Rachel zur Frau nahm. Sie schenkte ihm mehrere Kinder.

Namenstag
05.01., 13.03., 22.03.

_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.


(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
10.9.2006 0:48:05   
Anonimen
Samo še dobra situiranost nam manjka user posted image

(odgovor članu soncece24)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
10.9.2006 11:54:01   
Jacqueline
Pa ne morjo rečt, da so klasična imena značilna za bogate IN izobražene. To nikakor ni pogojeno.

Lp,
Jackie

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
15.9.2006 15:19:47   
Anonimen
Soncece24: tudi jaz sem slišala za to teorijo že dolgo nazaj. Razumela pa sem jo kot: ni dobesedno od denarja odvisno ime otroka, ampak od širine razgledanosti staršev, kjer kot pravijo statistiki, manj izobraženi starši povprečnega razmišljanja takoj pograbijo novodobna imena, ki v nekaj letih zbledijo in spet pridejo druga na plano.  Izobraženi starši pa dajejo močna, zrela imena - ki se otroka - pozneje odraslega držijo primerneje vse življenje. Mogoče kot s hrano: bogati so v preteklosti kupovali bel kruh, zdaj pa bel kruh kupujejo reveži.
Meni osebno so tudi všeč "navadna imena" in nič več novodobna, kot sem pred leti sanjala. Niti pod razno dandanes več ne bi dala otroku ime, ki ga ima vsak drugi ali pa ima samo neke tri, štiri črke pomešane med sabo. Eni se že prav norca delajo iz otroških imen. (Pa nisem bogata).

(odgovor članu soncece24)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
20.9.2006 22:44:11   
cihapuha
Imena so za revne, spadava pa v drugo alinejo.user posted image ne držiuser posted image

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
27.9.2006 9:43:17   
Anonimen
Pa zakaj vse tako negativno dojemate to teorijo? Meni pa se zdi kar realna, tako kot je napisala Anonimna. A imate slabo vest, ker ste dale otrokom novodobna imena? user posted image

(odgovor članu cihapuha)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
27.9.2006 12:51:16   
x_srečka_x
Najina je Vesna, spadava pa ... to je že druga stvar user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
27.9.2006 22:00:24   
renan
naše ime je klasično pa nismo ne vem kako dobro situirani. no, streho nad glavo imamo in lačni tudi nismo.user posted image

ti članki so po moje  larifari...v nemčiji so dokaj pogosti. sem enkrat omenila na tem forumu podoben nemški članek, kjer so izbiro imena povezovali z izobrazbo ( večja ko je, več  je klasičnih imen...), pa je bilo milijon ljudi jeznih name.

kar poglej filmske zvezde, ki so bajno bogate: vse imajo neka čudna imena za svoje potomce ....

lp, renan

< Sporočilo je popravil renan -- 27.9.2006 22:04:33 >

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Imena otrok odvisna od dohodkov staršev?
27.9.2006 22:51:36   
kofetek2010
user posted image user posted image user posted image  mi smo imeli dnarja samo za 3 črke user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
17.10.2006 16:05:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?