|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izvenmaternična nosečnost
17.3.2006 9:29:44   
Anonimen
Lepo pozdravljene vse sotrpinke!

Bila sem v 6 tednu nosečnosti, vendar se še plod ni videl. Ginekolog me je obdržal v bolnišnici zaradi suma na izvenmaternično nosečnost. Prav je imel, bila je in to v levem jajcevodu. Že tako velika, da če bi jajcevod počil bi izkrvavela. Pravi čas me je operiral in mi odstranil levi jajcevod. Sem v takšnem obupu, kot da me pol manjka. Sicer imam še desni jajcevod, vendar bom vedno živela v strahu da se mi to ponovi. Sedaj mirujem, ker mi je to ginekolog toplo priporočal. Moram se čuvati, ker se mora vse lepo zacelit. Nimam še nič otrok in si jih zelo želim. Vse bi dala za bebico. V življenju sem si nekako uresničila vse cilje, vendar za otrokeca pa se borim že 4 leta. Prestala sem 2 laparoskopiji in histeroskopiji. No sedaj so mi spet laparoskopsko opravili operacijo. Čisto sem obupana.

Vem da moram biti močna in iti naprej, vendar me zanima drage klepetulje ali je še katera kaj takšega doživela?
user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Jančika RR -- 10.9.2007 12:56:02 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: IZVENMATERNIČNA NOSEČNOST
17.3.2006 9:37:10   
lelaval
Anonimna, naj ti to ne zbije volje. Hvalabogu, da se je izteklo dobro zate, kajti ta otrok ti očitno ni bil usojen.
Tudi zate bo prišel ča, ko boš srečna user posted image . Do takrat pa se ne sekiraj.Vseeno pa ti želim, da se ti ta želja hitro uresniči.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: IZVENMATERNIČNA NOSEČNOST
17.3.2006 9:56:24   
copka
ce je z drugim jajcevodom vse v redu, imas se 50% moznosti, da zanosis. Na to pa lahko gledas, kot : kozarec je pol poln ali pol prazen. Jaz ti svetujem optimisticno varianto. Izvenmatrernicna nosecnost pa se je morda zgodila zaradi slabega jajcevoda.

Lahko si vesela, da se vedno imas dobre moznosti za zanositev. Nekateri pari imajo zal samo 10% moznosti!

Verjamem, da bo naslednja nosecnosti lepa in brezskrbna!! Verjami tudi ti!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: IZVENMATERNIČNA NOSEČNOST
17.3.2006 12:03:53   
pupika
Mi je zelo žal zate, da si morala it na operacijo in da so ti popolnoma odstranili levi jajcevod.
Jaz sem imela lani februarja ss in nato junija izvenmaternično, toda pri meni j eplod zelo počasi rastel kar se je videlo tudi na prisotnost nosečniških hormonov, ker so enkrat naraščali drugič upadali. Dva tedna so me vsaki dan pregledali z UZ in nato so me poslali na čiščenje za vsaki slučaj če gre zopet za ss, nato pa so mi čez par dni dali neko inekcijo s katero ubijejo plod in se jajcevod sami sčistijo, jaz sem kmalu po inekciji začela krvaveti, kar naj bi bilo dobro. Nato so nama rekli, da 6 mesecev ne smem zanositi, vmes mi je moja G še pozdravila vnetje in kaj kmalu sem potem zanosila, že prvi mesec ko sva zopet poskusila nama je uspelo, pa še to nisva tako pogosto kot ponavadi.

Upam, da se bo tudi pri tebi sreča končno nasmehnila in ti namenila prav kmalu eno malo štručko.

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: IZVENMATERNIČNA NOSEČNOST
17.3.2006 12:27:08   
A_A
Mislim, da če ti odstranijo en jajcevod, potem drugi prevzame vlogo tega odstranjenega. Če se ne motim, sem to prebrala na med.over.net pri Pušenjaku. Pobrskaj še malo tam.

_____________________________

Sreča in zadovoljstvo sta v nas samih.

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: IZVENMATERNIČNA NOSEČNOST
17.3.2006 12:36:42   
dulcinea
Kar kurja polt mi gre po telesu. Žal mi je za tvojga otročka in jajcevod.

Upam, da bo vse vredu in boš kmalu user posted image (no ne prehitro po operaciji). Držim pesti, D


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu A_A)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: IZVENMATERNIČNA NOSEČNOST
17.3.2006 13:11:45   
Vilma
Tudi jaz sem to prebrala A_A.
Če ti en jajcevod odstranijo, drug prevzame vlogo odstranjenega.
Se mi zdi, da so možnosti za zanositev večje od 50% tudi če imaš samo en jajcevod.

Anonimna drži se, v mislih smo s tabo user posted image

(odgovor članu A_A)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: IZVENMATERNIČNA NOSEČNOST
17.3.2006 13:25:47   
eva1
Joj res hudo, vendar vedi, da je nekje user posted image ki te čuva in ti bo izpolnil željo po user posted image ...drži se, ni vse tako črno, kot je videti na prvi pogled...in ja jajčnik prevzame funkcijo drugega jajčnika, tako da imaš ravno toliko možnosti za user posted image kot vse ostale ženske(no mogoče kašn 1% manj, kar pa ni omembe vredno)...recimo enako je pri ledvicah...če ti eno odstranijo, še vedno normalno živiš, normalno odvajaš...tako kot ostali(in ne polovico manj)...srečno in držimo pesti zateuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: IZVENMATERNIČNA NOSEČNOST
17.3.2006 13:44:24   
petraz
kar hudo mi je pri srcu, ko sem prebrala tvojo zgodbo.  user posted image user posted image user posted image  Vendar ne obupaj, saj za vsakim dežjem posije sonce... Tudi zate bo, kar kmalu... boš videla. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: IZVENMATERNIČNA NOSEČNOST
17.3.2006 18:44:03   
Naja30
Draga anonimna, zdaj čim več počivaj in se razvajaj. Tvoj desni jajcevod bo imel v prihodnje veliko dela, zato moraš biti pri močeh.
Držim pesti zate, razjokaj se in spočij se.

(odgovor članu petraz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: IZVENMATERNIČNA NOSEČNOST
17.3.2006 22:18:02   
KODA
Anonimna,jaz imam samo levi jajcevod,pa imam 2 otročka.Res pa,da smo se za taprvega borili 3 leta.Držim pesti zate.user posted image user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: IZVENMATERNIČNA NOSEČNOST
18.3.2006 9:40:43   
brigita
HVALA VSEM ZA VZPODBUDNE BESEDE! VEM DA BO TUDI ZA NAJU DVA POSVETIL SONČEK IN BOVA IMELA KUP OTROČIČKOV.

HVALA!

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: IZVENMATERNIČNA NOSEČNOST
25.3.2006 13:17:10   
stuhica
Pozdravljena!

Žal mi je in vem  kako  se počutiš saj sem bila na istem in to celo dvakrat! Prvič z odstanitvijo jajcevoda desnega drugič pa na isti strani tik ob krni desnega in na srečo pravočasno ugotovljeno saj se imela res hudo srečo.

No sedaj sem pa srečka nosečka zanosila po levi strani smo mal bl na levo cilal user posted image user posted image user posted image user posted image , tko da nama je uspelo!In verjmem da bo tudi vama!

lp

(odgovor članu brigita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: IZVENMATERNIČNA NOSEČNOST
30.3.2006 14:32:13   
Jana4
Anonimna !
Ne obupuj, res ne kajti jaz sem pravi primer da je vse mogoče samo če si to želiš.Imela sem 4 spontane splave in izvenmaternično nosečnost in tudi meni so odstranili levi jajcevod. Ko sem že mislila da ne bo nič več otrok imela sem že hčerkico, sem zanosila s trojčki po čisto navadni poti brez kakršnih hormonov ali česa drugega. torej samo ne obupuj, ko je bila hčerka stara 12 let je končno dočakala sestrice ki so zdaj stare 2,5 let, so zdrave čudovite pupe.
lp jana4

_____________________________

You're Unique, Just Like Everyone Else....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   okrevanje po IZVENMATERNIČNA NOSEČNOST
10.9.2007 12:05:09   
kejt2
hej!
jest sem tudi ravno šla čez to in so mi odstranili desni jajcevod. in tudi meni se zdi, da je konec sveta in, da me pol manjka.
Še prejšnji teden sem mislila, da sem imela spontani splav- tako mi je rekla ginekologinja in i je bilo grozno za umret, ker sem izgubila štručko. Nakar so potem po (5 pregledu ) ugotovili, da gre za eu. Če bi vsaj prej ugotovili in ne bi bilo treba odstranit...
Hkrati pa me še skrbi, kako poteka okrevanje po eu? kaj je normalno in, kaj je vzrok za skrb?
Hvala za odgovore.
Kejt

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: okrevanje po IZVENMATERNIČNA NOSEČNOST
13.9.2007 20:07:13   
pupa06
ojla!

Važno je samo to, da se čimprej sprijazniš z realnostjo, da je ostal samo še en jajcevod in da tudi ta normalno dela in sicer vsak drugi mesec, kajti vsak drugi mesec en jajčnik sprosti jajčece, ki ga nato resice jajcevoda ujamejo in usmerijo proti maternici. Včasih se zgodi, da pri ovulaciji oba jajčnika sprostita po eno jajčece, takrat so dvojajčni dvojčki.

Tudi meni so odstranili desni jajcevod v 10 T tik pred zdajci, preden bi počil. Pri moji G naj bi imela prvi pregled pri 8 T, pa je bila na bolniški, potem me je sestra naročila šele po 10 T. Ker pa mi ni dalo miru (moja prva nosečnost) kaj se dogaja s plodom, sem šla na urgenco, ker me je malo špikalo na desni strani. Itak pa so mi vse ženske rekle, da me bo čez celo nosečnost bolelo, ker se vezi raztegujejo. No, potem pa je zdravnik ugotovil, da ploda ni nikjer in da je najbrž SS, pa mu je bilo čudno, ker je to 10 T in nisem nič krvavela. Jajcevod se pri UZ slabo vidi oz. nič ne vidi. Ker pa sem imela HCG povišan, je sumil na IMN. Takoj naslednji dan so mi naredili laparoskopijo in D jajcevod odstranili, baje tik pred zdajci da bi počil, ker je bil plod že dobre 3 cm velik user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Operiral pa me je zelo dober zdravnik dr. Drobnič, strokovnjak za neplodnost in mi pregledal (med op.) še drugi jajcevod, na katerem sem imela neke zarastlinice in to lepo počistil.
Takrat sem mislila, da bo konec sveta za mene, ampak sem bila vseeno optimistka, štela sem dneve in takoj v user posted image user posted image user posted image in čez štiri mesece SREČKA user posted image . Dobila sva prekrasno punčko in zdaj smo srečna družinica.

Za naprej pa se zna zgoditi večplodna nosečnost, tako kot pri Jani 4. Res je, da imamo zdaj samo 50 % možnosti za ponovno zanositev, ampak če si probaš razlagati, da prej so vsa semenčeca šla v maternico in se razdelila v D in L jajcevod, zdaj pa se spet vsa ta semenčeca ne morejo razpolotivi ampak, grejo samo v desno ali levo user posted image , torej več možnosti da dvojčke, trojčke,.... user posted image user posted image user posted image

Čim več optimizma pa še več user posted image  user posted image    user posted image  user posted image    user posted image  user posted image    user posted image  user posted image  jaz, na to srčno upam.

Pa-pa



(odgovor članu kejt2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: okrevanje po IZVENMATERNIČNA NOSEČNOST
14.9.2007 22:22:20   
naja2
Pozdravljena,

jaz sem v februarju 2007 bila tudi operirana ker sem imela IMN. Bila je že zeloo visoka, 3 cm kljub temu mi je dr. Vogler jajcevod ohranil. Po operaciji sem potem vsak teden hodila nakontrole ßhcg ker mi ni in ni padel pod 10.

Dobila sem trikrat zapored inekcijo metotraksata, ker mi je ßhcg počasi padal. me je blo tako strah in sem si mislila, zakaj mi ni odstranil jajcevoda ker potem teh težav ni. ker če mi ne bi padel bi morala še enkrat na operacijo.

meni so rekli da lahko potem ko ßhcg pade pod 10 počakamo še kak mesec (beri najmanj tri) pa začnemo delati na dojenčku. Zdaj je 7 mesecev po operaciji  in cca 3- mesece odkar smo začeli ponovno delati na dojenču pa ni še nič.

Jutri čakam M - če je ne bo, bomo pa naredili test.

Nič ne skrbi baje potem ko imaš en jajcevod ti pa ta vse naredi, čisto normalno. Mogoče je pri meni ker so mi jajcevod ohranili še večja verjetnost za ponovno IMN.

Drugače pa poglej vse pozitivno, jaz sem bila vesela ker mi je vse zarasline odstranil, sem imela vse zaraščeno... Aja tudi jaz še nimam otrok in sem že 33 - pa si zelo želim imeti dojenčka.


(odgovor članu pupa06)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Izvenmaternična nosečnost
9.12.2008 16:34:36   
Anonimen
pozdravljena obupanka,

veš brezveze ne smeš obupat. Tudi jaz imam isti primer kot ti. Letos sem imela izven maternično nosečnost in s tem sem izgubila levi jajcevod. Tudi z mojim partnerom se trudiva že več kot 2 leti, vendar zamanj. Pred 1 mesecom sem bila na hsg-ju, da so mi pogledali če je jajcevod, seveda tisti ki še ga imam prehoden. Vendar je. Ne vem kaj mi zdaj sledi, toda upam na najboljše.
Bolj boš razmišljala na slabše bolj bo slabše, saj psiha veliko naredi.
Tudi jaz bom verjetno šla na te preiskave kakor ti. Ni prijetno, kajne da ne?
No upam, da ti bo čim bolj hitro uspelo, toda ne obupat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Izvenmaternična nosečnost
7.9.2009 8:54:06   
kordelina
Sama sem prišla dva dni nazaj iz bolnišnice. Imela sem EU v sedmem tednu (2cm velik plod). Operirala me je dr. Nina Jančar.
Bilo je na levem jajčniku ki pa so mi ga ohranili. Jančarjeva mi je razložila, da tudi v primeru če bi mi odstranili jajčnik bi še vedno vsak drug meses, ko se sprosti
desni jajčnik imela enake možnosti za zanositev kot prej. Če imaš prijaznega ginekologa lahko ugotovi kateri jajčnik se bo sprostil in sicer 12. dan po prvem dnevu zadnje menstruacije.
Tako da jaz upam da bo meni pomagal moj ginekolog zanositi z desnim jajčnikom saj imam tako veliko manj možnosti da se EU ponovi. Teoretično je možnost za ponovitev okrog 15%, praktično pa
kar 50%. Seveda pa to ne pomeni da ne moreš imeti otrok, saj tudi v primeru da ostaneš brez obeh jajcevodov in je maternica zdrava ti s pomočjo epruvete vstavijo in tako opravijo delo jajcevoda (tako mi je razložila zdravnica in tudi ostali zdravniki iz ginekološkega oddelka v Lj. so mi rekli enako). Torej možnosti so, le vztrajati je potrebno. Tri mesece ne smem zanositi, jaz sem se odločila da bom počakala še pol leta in potem
bova znova poskušala. Potem pa upam do bom postala user posted image .
Veliko sreče vsem ki si želite postati mamice.
Lep pozdrav!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Izvenmaternična nosečnost
8.9.2009 10:03:15   
barbchen
Še moja izkušnja:

lanskega januarja sem zanosila takoj 1. krog, ko sva se odločila za naraščaj. Veselje ob plusku je bilo nepopisno, potem pa čez nekaj dni rahla krvavitev, počakala sem še čez vikend, ko krvavitve ni bilo več, potem pa v ponedeljek spet...in sem se odločila za obisk urgence, kjer so mi naredili UZ in se ni nič videlo, vzeli so mi kri in ko sem poklicala za rezultate, so mi rekli, da vrednost hormona odgovarja zgodnji nosečnosti, dobila pa sem bolniško do 1. pregleda pri G., ki naj bi ga imela v roku 1 tedna. In sem vseeno že naslednji dan šla do svojega ginekologa, ki je bil mnenja, da bi se moralo že kaj videti in mi na lep način sporočil, da je šlo verjetno naprej in da bi on počakal, da se samo od sebe sčisti. Za vsak slučaj sem dala kri še naslednji dan in ker je hormon padel, je to sovpadalo z mnenjem ginekologa. In sem čakala, da se samo spuca dober teden dni, vmes sem imela nekajkrat manjši krvavi flekec in to je bilo to. Ker nisem ornk zakrvavela sem šla nazaj do svojega G. in sluznica je izgledala, kot da sem že sredi naslednjega ciklusa, v maternici ni bilo nič videti, po odvzemu krvi pa smo ugotovili, da se mi je vrednost hormona spet povečala...in tako je bilo še nekaj dni, ker na UZ kar ni in ni bilo videti prav ničesar. No potem je G. začelo že pošteno skrbeti in odločil se je, da me laparaskopsko operirajo - vse kar je ostalo od zarodka je bila posteljica, nahajala se je v levem jajcevodu, ki so mi ga na srečo ohranili...

po 1 mesecu sem imela pregled pri G. in rekel mi je, da naj 3 mesece počakava in da žal nima obrazložitve, zakaj je do tega prišlo. No in sva se res začela truditi in bila iz meseca v mesec bolj razočarana, ker kar ni in ni uspelo. Po nasvetu G. sem se po novem letu naročila za termin, kjer bi se pogovorili o nadaljnjih korakih na poti do zanositve.

In potem je nastopil magični petek 13., ko sem slab mesec pred predvidenim obiskom G. zagledala lep, močen plusek, ki bo čez 2 meseca ugledal luč sveta in ki trenutno veselo brca v mojem trebuščku.

Pri nama je bila sigurno psiha ključnega pomena pri ponovni zanositvi. V glavi mi je bilo vse jasno, podzavest pa je igrala svojo igro. Ko sva že skoraj obupala, pa nama je uspelo - vem, sliši se kot veliko podobnih zgodb na tem forumu...vsem upajočim želim, da ne bi nikoli izgubile upanja in da bi se tudi njim uresničila največja želja - postati mama!




_____________________________

Carpe Diem!

(odgovor članu kordelina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Izvenmaternična nosečnost
8.9.2009 10:11:27   
kordelina
barbchen čestitam in ti želim prijeten preostanek nosečnosti, potem pa veliko veselja s štručko user posted image

Pa hvala za vzpodbudo, user posted image
lep pozdrav!

Barbara

(odgovor članu barbchen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Izvenmaternična nosečnost
6.1.2010 18:52:10   
Anonimen
Kakšne pa so bile vaše vrednosti BhCG pri IMN? Večje kot 1000?

(odgovor članu kordelina)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Izvenmaternična nosečnost
7.1.2010 10:26:12   
barbchen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Kakšne pa so bile vaše vrednosti BhCG pri IMN? Večje kot 1000?


Anonimna, pri meni so bile vrednosti najprej 600, cez dva dni 400, potem cez 1 teden pa 1100.

_____________________________

Carpe Diem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Izvenmaternična nosečnost
7.1.2010 10:41:19   
Anonimen
In ptem si šla takoj na operacijo?
Kako pa sploh izgleda operacija?
In na UZ ni popolnoma nič bilo vidt v maternici?

(odgovor članu barbchen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Izvenmaternična nosečnost
11.1.2010 22:30:13   
barbchen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

In ptem si šla takoj na operacijo?
Kako pa sploh izgleda operacija?
In na UZ ni popolnoma nič bilo vidt v maternici?


Kot sem žezgoraj napisala, je vse skupaj trajalo 14 dni, potem pa je G začelo skrbeti, kaj se dogaja, ker na UZ ni bilo nič videti (maternica je bila prazna, na levi in na desni strani pa tudi ni bilo nič videti) in so me operirali. Laparoskopija izgleda tako, da dobiš splošno anestezijo, potem ti naredijo 3 luknjice, eno skozi popek, eno tik nad sramno kostjo in še eno na tisti strani, kjer je prišlo do zanositve v jajcevodu. Potem si 2 dni še v bolnici in greš domov, pripada ti mislim da 1 teden bolniške. Jaz sem kar hitro okrevala, na srečo mi niso odstranili jajcevoda, je pa nevarnost, da se mi vse skupaj ponovi.


_____________________________

Carpe Diem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...
Prihaja Baby Expo sejem za nosečke in bodo...
Nosečke in mamice pozor! Rezervirajte si datum 13. april. V Ljubljano prihaja že drugi Baby Expo, sejem za bodoče in mla...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?