|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj pa vi naredite za okolje
13.6.2009 21:53:00   
moci
Me zanima, tako na splošno.
Ločujete odpadke? Varčujete z vodo in energijo (kako)? Uporabljate biološka čistila in pralna sredstva? Ogrevate stanovanja z naravi prijaznimi viri?
Kaj še?


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
13.6.2009 21:56:49   
sonček33
Ja, midva ločujeva odpadke ( a ni to že čist samoumevno), vračujem ze nergijo (perem ko je poceni tok, perem največ na 60 stopinj, redko na 95; uporabim ekonomični program), uporabljam pralne oreščke in kis, ugašava luči, varčne žarnice počasi menjava ... Pol pa ena vrečka za v trgovino, zapiranje vode, da ne teče v prazno, za rože zalivat uporabiva vodo v kateri se je kopal malček (kadar ne uporabiva mila)...

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
13.6.2009 22:07:03   
moci
pridna.
približno tako, kot mi. samo da nimamo rož user posted image
pa včasih sem lena.
kurimo na drva, pa po moje bi se še kaj našlo

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
13.6.2009 22:11:00   
sonček33
Ma meni se zdi, da ko enkrat začneš, se kar navadiš tako početi ...

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
13.6.2009 22:19:30   
Tanja55
Odpadke locujem ze od nekdaj, vsaj tko se zdi. papir zbiram in nosim v za to dolocene kontejnerje, da je papirja manj sem pricela namesto kopiranja clankov le-te skenirat in shranjevat direktno na racunalnik. Uporabljam zvezke iz recikliranega papirja. Perem samo na 40, na poceni tok. Za pranje sicer se vedno vecinoma uporabljam prasek ampak prehajam na orescke. Ugasam luc, zapiram pipe. Se vedno si privoscim dolgo tusiranje, ne uporabljam pa kopeli. Kurimo na olje, zarnice se pocasi menjajo v varcne in striktno vedno v trgovino z bombaznimi vreckami, ki jih mam zdej ze tolk da jih je dovolj tud za eno ornk fasungo. Ko kupujem obleke obicajno vzamem plasticno vrecko samo v prvi trgovini, v nadaljnih recem, da vrecke ne rabim in zbasen vse v eno.

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
13.6.2009 22:54:09   
Anonimen
ločujemo odpadke, star papir itak skoz šolarji pobirajo. uporabljam pralne plenice, ne uporabljam čistilnih robcev, kupujem stvari, kjer je čim manj odpada oz. smeti ( razne folije, konzerve itd.), povsod imamo varčne žarnice in ugašamo luči, perem izključno za vikend oz. ponoči, na 40 stopinj, redko na več ( vsake tolk brisače in plenice na več), uporabljam kis z minimalno razredčenega mehčalca. nimam klime v stanovanju, pozimi se tudi minimalno ogrevamo, temp. max 21 stopinj, med tednom od 14h do 22ih (dopoldan je redko kdo doma), med vikendom od 10ih do 22ih, vleik hodimo peš, oz. se pač nekam pripelješ in pol od tam peš oblaufaš kar je treba ( eni se od trgovine do banke do pošte pa do nasleddnje trgovine morjo z avtom vozit...), nakupujem z bombažnimi vrečkami, varčujemo z vodo, tuširanje je ekspresno, za zalivanje se pa uporablja deževnica, ki se zbira v za to namenjenih sodih.ne uporabljam čistil, edin cet za posodo, drgač pa vroča voda in kis, občasno wc z čistilom, drugo pa ne.


< Sporočilo je popravil ulla80 -- 13.6.2009 22:56:23 >

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
16.6.2009 0:11:59   
rija
uh...jaz bolestno ločujem odpadkeuser posted image  in sovražim, ko jih recimo moj neuser posted image  in jih nosim na komunalo, zbrane po sortah....
šparam na elektriki, ne sušim v sušilcu, klima laufa mogoče 3 dni v letu, pozimi imamo naravno ogrevanje, če se sonce prikaže le za dve, tri urice, zbiramo deževnico, z njo peremo avte, zalivamo vrt, rože.

edino ekoloških čistil ne uporabljam, jih pa zato malo, kot se le dauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
16.6.2009 8:21:58   
Anonimen
Tako je pri meni:
- plastične vrečke uporabljam večkrat, ko ni več uporabna jo uporabim za smeti, če je le možno vzamem papirnato vrečko, zadnje čase imam v torbi tudi iz blaga. V trgovini večkrat zavrnem vrečko in dam stvar v torbico.
- ločujemo papir, plastiko, stare baterije, kartuše, zdravila, ... kar nimam pri bloku vozim na otok.
- luči prižigamo ko je potrebno, imamo varčne lučke,
- perilo perem za vikend, likam za vikend,
- edino kolo si zdaj moram nabavit.

Še kaj bi se našlo pa se trenutno ne spomnim. Aja uporabljam tudi kis in pecilni prašek namesto čistil.

(odgovor članu moci)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
16.6.2009 9:01:38   
al1*
- v prtljažniku avtomobila imam zložljivi zabojček in nakupljeno zbašem tja in ne rabim vreč.
- smeti itak recikliramo in jih otroka vsako nedeljo neseta do kontejnerjev.
- perem s pralnimi oreški in kisom, namesto belila uporabljam pecilni.
- ko je vreme lepo, grem v slušbo s kolesom, otoke v šolo spremljam peš ali s kolesom
- varčne žarnice
- pazimo na porabo vode

Pa verjetno še kaj pa se v tem trenutku ne spomnim.


_____________________________

lp


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
16.6.2009 13:27:48   
nejcko
Tudi jaz bolestno ločujem odpadkeuser posted image (papir, embalaža, steklo, bio, baterije, kartuše, zdravila, olje, CD-je ...)
-varčujem z vodo (npr. vodo, v kateri sem oprala solato, porabim za rože), če se le da, tudi z elektriko (npr. nimam sušilca, ne likam)
- perem pri max 60°, uporabljam minimalno čistilnih sredstev in mehčalca, največkrat kar kis; perilo belim s sodo;
- ne uporabljam wc obešank;
- ne uporabljam osvežilcev zraka;
- varčne žarnice;

- razen komarjev, klopov in moljev ne ubijam živali;
- jem zelo zelo malo mesa
- večkrat poberem kakšne smeti in jih vržem v zato namenjen zabojnik;
- če se le da, grem po opravkih peš ali s kolesom

- trudim se biti prijazna do ljudi in živali in rastlin, predvsem pa spoštujem Naravo.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
16.6.2009 17:43:28   
sanja nk.
hmmm , doma , no imamo sistem razsvetljave, da ko si v prostoru so luči prižgane, ko te ni noter se ugasnejo...ne rabeš iskati stikal in porabe je manjšauser posted image
Občasno pozimi prižgemo kamin, da je malo prijaznejšo gorivo...
Pa seveda ločujemo odpadke, kot se za Ljubljančana spodobi user posted image ...vsaj biološke, pa papir in plastiko...
Pri vodi morem reči da smo žal potratni user posted image , drugače pa sodelujem v akcijah sajenja dreves in tudi sponzorji smo raznih programov za obnovo naravnega okolje...tudi to je nekaj.
Strupene varčne žarnice pa v hiši ne bodo gorele.


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
16.6.2009 17:53:39   
Anonimen
nimam klime v stanovanju, pozimi se tudi minimalno ogrevamo, temp. max 21 stopinj


To je pomemben faktor.

Vsaka stopinja vec porabi za ca. 25% energije vec, ogromno za to, da pozimi hodimo v kratkih rokavih.
Jaz tudi doma nimam klime, pac poleti, ko je vroce, delam bolj pocasi user posted image  (se mi ni tezko prepricat), cel dan v sluzbi bi bilo pa tezko zdrzat in ostat skoncentriran. Tam si ne predstavljam vec biti brez klime, doma mi je pa tudi brezveze; za tistih 10 do 14 dni na leto, ko je fajn vroce...se da zdrzat pa itak se mora telo malo pregret. Pa se na soncu ne rabim bit, da akumuliram toploto.

Sicer pa vozim avto z Eko motorjem, za mal reklame user posted image .


< Sporočilo je popravil Mič II -- 16.6.2009 17:54:01 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
16.6.2009 18:44:52   
Anonimen
Tudi jaz bolestno ločujem odpadkeuser posted image (papir, embalaža, steklo, bio, baterije, kartuše, zdravila, olje, CD-je ...)
-varčujem z vodo (npr. vodo, v kateri sem oprala solato, porabim za rože)


Jaz jih pa ze bolestno predelujem user posted image user posted image .
Zal nimamo bio zabojnika user posted image , ta bi mi najbolj prav prisel.

Sicer pa odpadkov skoraj nimam.

Nic kartus; ko clovek nima printerja, ni treba skoraj nic sprintat.  hmmmm. tehnika ustvarja potrebe in ne obratno; oz. ko kaj imam, si dam to na spisek za knjiznico, samo ko je to dodatno delo in dodatna pot spiska skoraj ni. Sluzbene papirje, ce jih pospravljam doma, shranim za risanje za malecko (ker je vecina itak enostranskih), v sluzbi gredo v kos user posted image , samo se mi zdi, da sortirajo papir. Tukaj se moram poboljsat.

Nic olja; ga uporabljam samo za solate in pojem :).
Nic zdravil. Hb da sem zdrava in da zdravil ne kopicim.
Zelo malo baterij. Igrace na baterije no go. To je pa itak tisto, kjer se najhitreje trosijo.

Ekola, bom uporabljala vodo od solate za roze. Nisem se spomnila, da je to mogoce.

Drugace tudi zasijem obleke toliko casa, da je se za nosit (ne mecem po defaultu stran vsega kar ni fensi smensi) in celo nosim cevlje k cevljarju. Itak kupujem dobre, ki dolgo zdrzijo. To se mi zdi tudi prevec na lahko potrosena energija in narava, ko pomislim, kolike vode je izginilo (kaj vode, celo jezero) zaradi bombaza in oblek.

Verjetno se kaj. Sicer pa super tema user posted image  in bravo za eko koticek.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
16.6.2009 18:50:32   
Tedi77
Počnem skoraj vse to, kar ste zapisale zgoraj. Dalo pa bi se še kaj popraviti, npr. z vodo smo malo preveč potratni pri nas.
Zase tudi uporabljam ekološko kozmetiko, predvsem pa je uporabljam manj, kot sem je včasih. Npr. uporabo parfumov sem povsem opustila, predvsem odkar imam dojenčka.
V službo se z možem, če se le da, voziva z enim avtomobilom. Ker pa živimo v manjšem mestu, večino stvari opravimo peš.
V hiši, ki jo gradiva z možem, bomo imeli sistem ogrevanja z zemeljskimi kolektorji. Gre za obnovljiv vir, ki energijo črpa iz zemlje, vzporedno pa se porabi minimalno elektrike. Vgradila sva visoko kvalitetna okna, ne skoparimo pri izolaciji. Tako ne bo potrebno porabiti preveč energije, da se hiša ogreje, poleti pa ne bo treba klime, da bi bili prostori hladni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
16.6.2009 18:52:05   
Anonimen
če se le da, grem po opravkih peš ali s kolesom


Moram pohvalit naso bejbo, ko nas preganja, da gremo "na noge"  user posted image  in jo je treba kar bremzat, kadar je kaj predalec.

Samo se mi zdi, da bi morala do konca zivljenja hodit pes, glede na to, koliko km sem ze naredila po zemlji...in v zraku.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
16.6.2009 19:01:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
16.6.2009 19:04:04   
Anonimen
- vso zelenjavo pridelam brez umetnih gnojil in pesticidov
- zalivam z deževnico
- hrošče obiram ročno
- okopavam ročno


user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
17.6.2009 0:46:12   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Tudi jaz bolestno ločujem odpadkeuser posted image (papir, embalaža, steklo, bio, baterije, kartuše, zdravila, olje, CD-je ...)


Jaz jih pa ze bolestno predelujem user posted image user posted image .




Jaz jih pa veliko znosim v vrtec, kjer jih z veseljem predelajouser posted image

ali pa jih velikokrat kar sama doma za kaj uporabim (lončki od krem so idealni za shranjevanje gumbov in drugega šiviljskega pribora ali za shranjevanje špangic, žebljičkov itd.; pollitrske plastenke vedno uporabim večkrat - zdaj poleti so otroci non stop žejni in jim v njih točim vodo ali naredim kakšen sok za na igrišče ali izlet; tudi sama iz službe prinesem ogromno papirja ponesrečenega kopiranja, da mulca vse porišete, preden roma v reciklažo; škatle od čevljev so idealne za shranjevanje igrač do uničenja, nato jih nadomestim z drugimi, ali za shranjevanje kakšnih dokumentov itd.; lončki od margarine ali raznih namazov so idealni za zmrzovalnik; ...

Ja, dosti odpadkov se da pametno porabitiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
17.6.2009 3:39:27   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55
Perem samo na 40

Belo perilo tudi pereš na 40-ih stopinjah? user posted image

Drugače pa... nimam občutka, da bi počela kaj posebnega prav zaradi tega, da bi pazila na okolje.

Odpadke ločujem, ker jih moram - na našem koncu nimamo navadnih kontejnerjev, ampak samo ločene. Z vodo varčujem samo toliko, da pač ne pustim, da voda iz pipe teče v prazno, mi pa voda teče npr. med umivanjem zob, pa tudi veliko rajši si naredim kopel, kot pa, da grem pod tuš. Elektrike pri nas tako ali tako ne porabimo veliko, kvečjemu kakšna žarnica in pralni stroj (ne gledam na uro, ko dam prat, pa belo vedno perem na 95-ih stopinjah, pisano pa na 60-ih). Na plinu nismo šparali - pozimi smo celo stanovanje ogrevali na 25 stopinj - varčevanje gor ali dol, ampak zeblo me pa ne bo. Uporabljam klasična komercialna pralna sredstva (prašek, ki ni tekoč in mehčalec, katerega uporabljam celo nerazredčenega, da cunje bolj dišijo). Nimamo niti ene varčne žarnice - ne zato, ker bi smatrala, da so nevarne ali pa, ker bi mislila, da niso koristne, temveč zato, ker mi je škoda dati za varčno žarnico 5€ ali več, če pa dobim navadno za 10x manjši znesek, pa sveti ravno tako dobro (poleg tega pa v stanovanju tako malo gorijo luči, da bi trajalo presneto dolgo, preden bi se mi ta investicija povrnila). In nekako ne verjamem v to, da bo za časa mojega življenja zmanjkalo elektrike na Zemlji (za 5 generacij vnaprej pa tudi ne razmišljam). No, ampak mi pa luči nikoli ne gorijo v prostorih, kjer me ni. Z nakupovalnimi vrečkami imam konstanten problem, saj non-stop kupujem polivinilne za vsako figo. Okolje gor ali dol, ampak mi gredo pa potem doma na živce, ker se nabirajo v omarici. Porabim jih za smeti (ne kupujem posebnih). Rož ali česa drugega za zalivat na srečo nimam - samo en fikus, kateremu pa dam kar vodo iz pipe. Na printerju tudi ne šparam - kar je za natisnit, se natisne. Imam zelo malo zvezkov (in podobnega) iz recikliranega papirja, to pa samo zato, ker mi nov, prazen zvezek tako diši, da bi ga kupila izključno zaradi vonja (recikliran pa ne diši enako). Plenice smo uporabljali tiste za 1x-no uporabo in če bomo imeli kdaj še enega otroka, bo enako - komoditeta mi je (žal?) na prvem mestu. Klime nimam, ker imam na srečo hladno stanovanje. Največje varčevanje (pa še to ni bilo narejeno s tem razlogom) je najbrž to, da trenutno sploh nimamo avta. Cela družina smo si kupili mesečne vozovnice za avtobus (te ta nove, Urbana) in se vozimo, kadar je le možno - kadar pa ni, gremo pa s taksijem. Čistila, ki jih imam, so prav tako komercialna, nekatera celo zelo agresivna (Domestos, npr.) - mislim, da nimam niti enega z "bio" ali podobno oznako. Zakaj? Kot prvo najbrž iz navade, kot drugo pa zato, ker je navadno čistilo nekajkrat cenejše, očisti pa enako dobro. Sušilnega stroja tako ali tako nimam - sušim na dobrem, starem stojalu (se mi nikamor ne mudi s tem). Pa likam tudi skorajda nič ne (kvečjemu kakšna srajca ali lanene hlače). Osvežilce zraka in podobne dišavne kemikalije uporabljam, ampak ne več spreje, temveč tisto stojalo iz reklame, ki se prižge 1x na 9 minut (ali ko greš mimo) - imam dva v stanovanju. Pa vsake toliko kakšno palčko kadila - to mi full diši. Tudi kozmetike ne uporabljam ekološke - imam fetiš na kupovanje kozmetike in (žal?) pokupim najbrž pol vsega, kar reklamirajo. No, embalažo pa velikokrat uporabim še za kaj drugega, predvsem za shranjevanje česarkoli.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
17.6.2009 8:00:35   
sonček33
Kerensa, matr, ti pa nisi eko

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
17.6.2009 8:05:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55
Perem samo na 40

Belo perilo tudi pereš na 40-ih stopinjah? user posted image

Drugače pa... nimam občutka, da bi počela kaj posebnega prav zaradi tega, da bi pazila na okolje.

Odpadke ločujem, ker jih moram - na našem koncu nimamo navadnih kontejnerjev, ampak samo ločene. Z vodo varčujem samo toliko, da pač ne pustim, da voda iz pipe teče v prazno, mi pa voda teče npr. med umivanjem zob, pa tudi veliko rajši si naredim kopel, kot pa, da grem pod tuš. Elektrike pri nas tako ali tako ne porabimo veliko, kvečjemu kakšna žarnica in pralni stroj (ne gledam na uro, ko dam prat, pa belo vedno perem na 95-ih stopinjah, pisano pa na 60-ih). Na plinu nismo šparali - pozimi smo celo stanovanje ogrevali na 25 stopinj - varčevanje gor ali dol, ampak zeblo me pa ne bo. Uporabljam klasična komercialna pralna sredstva (prašek, ki ni tekoč in mehčalec, katerega uporabljam celo nerazredčenega, da cunje bolj dišijo). Nimamo niti ene varčne žarnice - ne zato, ker bi smatrala, da so nevarne ali pa, ker bi mislila, da niso koristne, temveč zato, ker mi je škoda dati za varčno žarnico 5€ ali več, če pa dobim navadno za 10x manjši znesek, pa sveti ravno tako dobro (poleg tega pa v stanovanju tako malo gorijo luči, da bi trajalo presneto dolgo, preden bi se mi ta investicija povrnila). In nekako ne verjamem v to, da bo za časa mojega življenja zmanjkalo elektrike na Zemlji (za 5 generacij vnaprej pa tudi ne razmišljam). No, ampak mi pa luči nikoli ne gorijo v prostorih, kjer me ni. Z nakupovalnimi vrečkami imam konstanten problem, saj non-stop kupujem polivinilne za vsako figo. Okolje gor ali dol, ampak mi gredo pa potem doma na živce, ker se nabirajo v omarici. Porabim jih za smeti (ne kupujem posebnih). Rož ali česa drugega za zalivat na srečo nimam - samo en fikus, kateremu pa dam kar vodo iz pipe. Na printerju tudi ne šparam - kar je za natisnit, se natisne. Imam zelo malo zvezkov (in podobnega) iz recikliranega papirja, to pa samo zato, ker mi nov, prazen zvezek tako diši, da bi ga kupila izključno zaradi vonja (recikliran pa ne diši enako). Plenice smo uporabljali tiste za 1x-no uporabo in če bomo imeli kdaj še enega otroka, bo enako - komoditeta mi je (žal?) na prvem mestu. Klime nimam, ker imam na srečo hladno stanovanje. Največje varčevanje (pa še to ni bilo narejeno s tem razlogom) je najbrž to, da trenutno sploh nimamo avta. Cela družina smo si kupili mesečne vozovnice za avtobus (te ta nove, Urbana) in se vozimo, kadar je le možno - kadar pa ni, gremo pa s taksijem. Čistila, ki jih imam, so prav tako komercialna, nekatera celo zelo agresivna (Domestos, npr.) - mislim, da nimam niti enega z "bio" ali podobno oznako. Zakaj? Kot prvo najbrž iz navade, kot drugo pa zato, ker je navadno čistilo nekajkrat cenejše, očisti pa enako dobro. Sušilnega stroja tako ali tako nimam - sušim na dobrem, starem stojalu (se mi nikamor ne mudi s tem). Pa likam tudi skorajda nič ne (kvečjemu kakšna srajca ali lanene hlače). Osvežilce zraka in podobne dišavne kemikalije uporabljam, ampak ne več spreje, temveč tisto stojalo iz reklame, ki se prižge 1x na 9 minut (ali ko greš mimo) - imam dva v stanovanju. Pa vsake toliko kakšno palčko kadila - to mi full diši. Tudi kozmetike ne uporabljam ekološke - imam fetiš na kupovanje kozmetike in (žal?) pokupim najbrž pol vsega, kar reklamirajo. No, embalažo pa velikokrat uporabim še za kaj drugega, predvsem za shranjevanje česarkoli.



Pozabila si omeniti, da tudi dreka za psom ne pobiraš.user posted image  Vsaj pred časom še nisi.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
17.6.2009 8:18:03   
Splišni
Jaz čisto nič. Edino da se čimveč s kolesom vozim namesto z avtom, ampak to bolj zase kot za okolje.

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
17.6.2009 8:32:03   
Anonimen
Strupene varčne žarnice pa v hiši ne bodo gorele.


dokler je ne razbiješ, ni nič strupena, tko da....je fajn se mal poučit prej o stvariuser posted image

Vsaka stopinja vec porabi za ca. 25% energije vec, ogromno za to, da pozimi hodimo v kratkih rokavih.


meni je recimo grozljivo, ko prideš na banko, pošto, lekarno, pač nekam, recimo pozimi in majo klimo na ful, babe na šalterjih so v kratkih rokavih, ti pa k prideš not v bundi, pa da morš par minutk stat v vrsti, pa tak zakuhašuser posted image pa prideš recimo poleti, pa majo spet tolk naštimano klimo, da so babe za šalterjih ogrnjene v jopice, tebe v kratih rokavih pa zebe, če morš spet mal v vrsti čakatuser posted image zdej pa mi nej en razloži, v čem je finta...pa tolk vsi vpijejo pa eko, pa emisije, pa to pa ono....sam po teh uradih bi tole klimatiziranje mal poštimalo, ogromno bi se poznalo....bojo pač babe pozimi v jopi, polet pa v kratkih rokavih in ne kontra, pa še strankam in okloju bolj prijazno bi blo...

Nic zdravil. Hb da sem zdrava in da zdravil ne kopicim.


no, to pa jst tud, se mi zdi kriminal, ko majo eni kr celo lekarno domauser posted image in je bla zdravnica zanč čist začudena, ko mi je hotla svečke napisat, pa sm rekla da ni treba, da jih še mam, če bom pa rabla bom pa že pršla...in je rekla da to je pa redko, da navadno folk kr vzame, tud če ma al pa če ne rabi - po sistemu sej je zastonj, pa če že napiše, pa valjda vzamemuser posted image jst mam doma v hladilniku svečke paracetamol, sirup calpol, kontracepcijske tablete za 3 mesece pa lekadol. pa lubi ma olfen, ko ga večkrat v križu kej vseka al pa mu kake mišice zategne. to pa je vse.

baterij tudi pri nas zelo malo, pa vse so une k se filajo, mam par komadov in menjavam pol, kjer je pač treba (daljinci, ura itd.)

najbol mi pa grejo na živce te razne plastične igrače, mislim....slej ko prej roma v smeti, kolk to okolje obremenjuje, se noben ne vpraša, sam kupuje se in kupuje, otroc pa itak čist zdolgočaseni, ob toni plastikeuser posted image tko da tole še bojo frke, k bom težila da nej se ne kupuje takih stvari, ker najbolj simpl je pač otroku kupit en tak glupi plastičn kompletuser posted image




(odgovor članu sanja nk.)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
17.6.2009 9:32:50   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55
Perem samo na 40

Belo perilo tudi pereš na 40-ih stopinjah? user posted image




Ja, tudi belo. Sem napisala, da vedno perem na 40. Probaj, bos videla da se da. Belo operem tako belo, da ga soseda in babica hvalita...pa ne dam nic kaj velik praska. V zivljenju nisem se nic oprala na 95, sploh ne vem kje je ta gumb. Tudi perem na programu za krajse pranje, je manj centrifuge in se oblacila manj unicijo. Susim na stojalu.

Kerensa, dej tiste vrecke mal zreduciraj no,ker mi grejo lasje pokonci. Nabavis dve bombazni in das v torbico in to je to...nobenega ekstra dela pa tud ne vem kolk miselnih operacij ne zahteva.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj pa vi naredite za okolje
17.6.2009 9:49:27   
Tedi77
Pa še to: hrane ne mečemo stran, kupimo toliko, kolikor računamo, da bomo porabili in ne kopičimo odvečnih zalog. Ne kupujemo pijač v plastenkah, moj trenutni projekt je prepričati dragega, da neha kupovat pivo v pločevinkah, pač pa tistega v zamenljivi embalaži. Pogrešam čase, ko smo pijače kupovali v steklenicah. Eden najbolj grozljivih pogledov v hipermarketih mi je pogled na neskončne police raznih napitkov v plastiki (pa še barve pijač so skrajno nenaravne).
Komaj čakam selitve v hišo, da bom lahko imela svoj mali vrtiček za sprotne potrebe. Trenutno zelenjavo dobimo pri tašči ali mojem očetu, kjer se prideluje z minimalnim vložkom kemije.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako se najceneje ločiti?
Najdražji del ločitve je sporazum o delitvi skupnega premoženja, katerega strošek je odvisen od vrednosti premoženja, ki...
Pravica do krajšega delovnega časa
Veliko staršev ne ve, da lahko izkoristijo pravico do krajšega delovnega časa, pri čemer je plača res manjša, toda polov...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?