|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako pripravite kašico iz bučk?
23.6.2007 9:59:16   
blue sky
Ojla,

danes sem skuhala bučke in spasirala v kašico, pa so tako grenkega in suhega okusa. Tega sploh ne morem ponuditi user posted image , če je še meni tako ogabno.

Kaj bi še dodala zraven, da bi dobilo vsaj malo okusa (bučke sem skuhala brez soli ali masla)? Kako vi pripravljate zelenjavne kašice (cvetača, brokoli ipd.)?

Prosim za kak nasvet!!! Hvala in lep dan!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako pripravite kašico iz bučk?
23.6.2007 10:19:07   
Strawberrie Cherrie
Jaz delam:
bučke + banana
bučke + jabolko
bučke + krompir
bučke + riževi kosmiči

Cvetačo sem mu ponudila s krompirjem, pa je ni maral. Drugače še je: jabolko + korenček, grah,korenček+krompir -> to je od zelenjave. Pač skuham in zmiksam ali pretlačim. pire naredim kar s svojim mlekom  in ga pretlačim. Kupujem pa BIO krompir na tržnici. Dostikrat mu dodam tudi riževe kosmiče, ali pa mu skuham riž (okroglozrnati).
Aja, bučke najprej popražim na 1kapljici olivnega olja, potem zalijem z vodo in kuham, da sio mehke.

Sadne kašice pa prekuham in pretlačim.

< Sporočilo je popravil london_paris -- 23.6.2007 10:21:36 >

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako pripravite kašico iz bučk?
23.6.2007 10:23:58   
blue sky
Hvala, london_paris, bom probala kar z jabolkom zmešat in upam, da bo jedel.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako pripravite kašico iz bučk?
23.6.2007 10:24:53   
arielca
Moja je imela rada bučke+krompir+kisla smetana (na začetku uvajanja sem dodala adaptirano mleko).

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako pripravite kašico iz bučk?
23.6.2007 22:46:44   
***pika***
Blue sky, mogoče so bile pa kake čudne sorte, da so bile neokusne.

Jaz bučke samo olupim, narežem na kolobarje in skuham, potem pa pretlačim z vilico. Kombiniram pa s krompirjem, polento, ajdovo kašo in riževimi kosmiči. Velikokrat pa po žlički zmaže se 'juhico', ki ostane od kuhanja bučk.

Včasih dam v vodo še kapljico olivnega olja, so še malo bolj okusne.

Smo pa mi na začetku kombinirali z jabolkom, da jih je začela jesti.

Cvetačo jaz najprej razrežem na manjše 'cvetove', skuham in dam potem zamrznit, ker se mi ne da sproti čakat, da se skuha user posted image
Odmrznenjo potem prevrem, pretlačim z vilico in dodam k polenti (to ji od kombinacij s cvetačo najbolj tekne). Včasih dodam k cvetači še korenje - je bolj zanimiv okus. Vsaj naši tamali user posted image  meni je vse to skoraj brez okusa.

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako pripravite kašico iz bučk?
24.6.2007 13:43:22   
Naja30
Bučke olupim, narežem na kolobarje in skuham, potem pa pretlačim z vilico. Kombiniram pa  najpogosteje s krompirjem, zraven včasih korenje, cvetača, brokoli... kombinacij je ogromno.

(odgovor članu ***pika***)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako pripravite kašico iz bučk?
24.6.2007 17:52:27   
blue sky
Bučke sem tudi jaz tako skuhala, ampak očitno bom res mogla nekaj dodati.
Ko bom kuhala cvetačo ali brokoli (ki mi mimogrede grozno smrdi in mi je izredno ogabna zelenjava) bo to kar v veliki količini in bom potem dala zamrzniti.

Kako pa je s pire krompirčkom? Ali se lahko malo posoli in doda čisto malo masla ali par kapljic olivnega olja za okus?

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako pripravite kašico iz bučk?
24.6.2007 23:31:31   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: blue sky


Kako pa je s pire krompirčkom? Ali se lahko malo posoli in doda čisto malo masla ali par kapljic olivnega olja za okus?


O tem so zelo deljena mnenja. Jaz sem ji začela malo soliti in sicer vso zelenjavo. Prepričalo pa me je to, da user posted image  poleti seveda še bolj švicajo, s tem izgubljajo sol in tako jo nekako nadomestimo user posted image  Je pa res, da je hrana dosti bolj okusna in jo raje poje. Maslo, smetano pa ji bom začela dodajat, ko bom uvedla mlečne izdelke.

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
24.6.2007 23:46:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako pripravite kašico iz bučk?
25.6.2007 8:23:55   
Maxica
Jaz sem mu enkrat tudi samo iz bučk naredila kašico, pa je bilo res totalno brez okusauser posted image , tako da sem mu brž malo banane zraven dala. Moja dva otroka sta nora (na malo kakšno hrano sta nora, ampak na to pa sta resuser posted image ) na bučke+banana, tako da kakšen dan, ko vidim, da sta dobila manj zelenjave in sadja, jima naredim tole, pa vedno ful pojesta brez problemov.


_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako pripravite kašico iz bučk?
25.6.2007 8:34:56   
sato
Moj je imel rad bučko in krompir, to sem pretlačila in na koncu noter dala ščepec naribanega sira (edamca...). Sir je malo zgostil in vezal vse skupaj in je nastala taka kremasta kašica. Ful dobro, še meni je bilo všeč. Sicer pa je jedel vse, kar je dišalo po mleku, če je bil zraven košček mesa, pa niti povohal ni. Jaz sem v kašice pač dajala sir, maslo, mleko ali kislo smetano (čisto malo).

< Sporočilo je popravil sato -- 25.6.2007 8:35:25 >

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Neverjetne porodne fotografije
Porodne fotografije, ki vas bodo pustile odprtih ust.
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?