|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako se čisti solata?
7.10.2007 13:03:00   
Anonimen
Kdaj jo je treba umit?

Še ko je cela, lističe pod tekočo vodo ali se jo na koncu skopa v posodi?
Kaj pa rjave pikec, je treba odstranit čisto vsako?

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 13:21:26   
sky
Kaj se gremo gospodinjouser posted image ?!

_____________________________

BK.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 13:23:07   
sky
Ampak čisto resno: jaz umijem vsak list posebej pod tekočo vodo in potem razrežem, potem jo namakam v vodi, pa še 2x zamenjam vodo.

_____________________________

BK.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 13:42:25   
kajalin*
Umijem vsak list posebej-temeljito,narežem in pripravim.Namakam jo pa ne,ker je pol vsa brez okusa in vsi vitamini grejo ven.

(odgovor članu sky)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 13:55:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sky

Kaj se gremo gospodinjouser posted image ?!


Enkrat za spremembo danes user posted image

(odgovor članu sky)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 14:01:55   
Marogica
Narežem, dam v posodo z vodo in jo operem. Vodo menjam ca 3x oz. koliko je solata resnično zamazana oz. koliko se mi da. ne pustim pa je predolgo v vodi, ker vsi vitamini ostanejo v vodi, ne pa v solati.

Vsakega lista posebej se mi ne bi dalo prati...sem prelena.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 14:22:53   
poliloni
Tudi jaz operem po listih - samo enkrat, potem pa jo pripravim. 

_____________________________

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 14:25:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: poliloni

Tudi jaz operem po listih - samo enkrat, potem pa jo pripravim. 


A ni to ogromnoooooooo dela? Vsak list posebej? Koliko časa porabite za to?

(odgovor članu poliloni)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 14:42:57   
tajtaja
Tudi jaz vsak list posebej. Mogoče se sliši, da dolgo traja, vendar je na koncu hitreje, kot pa če jo umazano razrežeš, potem pa pereš v eni, pa v drugi vodi. Pa na koncu se še zmeraj drži kje kaka mušica ali polžek.
Tako je najbolj čisto, verjemi nam izkušenim. Vsaj enkrat za spremembo.user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 14:44:40   
Enolla
Če je fejst blatna oprerem vsak list posebej pod tekočo vodo in jo nato raztrgam na lističe (ne z nožem, ker ni tako okusna) ter jo v najmanj treh vodah še operem. Če pa ni blatna pa samo v treh vodah oz. dokler zadnja voda ni čista za videt. Zelene pike odstrani.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 14:46:38   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Tudi jaz vsak list posebej. Mogoče se sliši, da dolgo traja, vendar je na koncu hitreje, kot pa če jo umazano razrežeš, potem pa pereš v eni, pa v drugi vodi. Pa na koncu se še zmeraj drži kje kaka mušica ali polžek.
Tako je najbolj čisto, verjemi nam izkušenim. Vsaj enkrat za spremembo.user posted image



Polžev se rešiš, če daš solato v vodo, ji dodaš žlico soli   in jo pustiš nekoliko časa stati. Sicer pa je to dober znak, da ješ bio zelenjavo in se ni za pritoževat user posted image

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 14:55:18   
Jessy
Če je solata iz vrta in je le-ta zelo blatna, potem jo dam v pomivalno korito, porežem liste in pod tekočo vodo sperem, vendar ne temeljito - le na grobo te večjo umazanijo. Nato ji obrežem slabe dele lista in vse pege ali lise, nato pa narežem oz. natrgam in v večih vodah operem. Vodo mnejavam toliko časa, da je čista. Včasih je potrebnih tudi 10 vod.
Če je solata iz trgovine, kjer je običajno že kar fajn čista, jo samo pripravim in operem v večih vodah.
Solate prav nikoli ne namakam, saj je ni potrebno. Z namakanjem se izgubijo vitamini. Če je solata ovenela, pa bo pri pranju dobila dovolj vode, da se bo pred kisanjem opomogla. Če je pa preveč ovenela, ji pa tudi namakanje ne bo pomagalo.

Z nožem solato le redko režem, večina jo natrgam. Režem jo, če me čas priganja. user posted image

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 15:34:58   
poliloni
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: poliloni

Tudi jaz operem po listih - samo enkrat, potem pa jo pripravim. 


A ni to ogromnoooooooo dela? Vsak list posebej? Koliko časa porabite za to?


Sploh ne - saj jih samo splakneš. Če bereš, da jih nekatere v ne vem koliko vodah operejo, je to v primerjavi z njimi zelo hitrouser posted image Pa še vseh vitaminov ne splaknem dol, kar se zagotovo stori z namakanjem.
Ne vzame veliko časa - jaz to naredim medtem ko se druge stvari že kuhajo. Sploh mi pa kuha nikoli ne vzame več kot eno uro (največ) - z rezanjem in seklanjem vred.user posted image


_____________________________

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 15:43:01   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Narežem, dam v posodo z vodo in jo operem. Vodo menjam ca 3x oz. koliko je solata resnično zamazana oz. koliko se mi da. ne pustim pa je predolgo v vodi, ker vsi vitamini ostanejo v vodi, ne pa v solati.

Vsakega lista posebej se mi ne bi dalo prati...sem prelena.


Jaz isto.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 16:19:22   
Anonimen
Vsak list posebej nato še natrebljeno, ponavadi v eni vodi ali pa dveh, če je še umazano.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 16:36:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Tako je najbolj čisto, verjemi nam izkušenim. Vsaj enkrat za spremembo.user posted image


A vam, izkušenim solatarkam? user posted image  user posted image

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 18:03:28   
cicido
Vsak list posebej temeljito operem pod tekoco vodo, potem pa jo natrgam in pripravim. Rezem samo kitajsko zelje in kaksen radic.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 18:16:50   
Gina
Kaj pa če perete motovilec? A tudi vsak list posebej?user posted image user posted image  Danes smo ga imeli za kosilo. Njami.

Jaz solato narežem in operem v cca treh vodah. Domačo, iz mojega vrta. Vsak list posebej se mi ne da.

Če je solata kupljena, pa bi jo bilo boljše oprati v več vodah, ker je skoraj zanesljivo poškropljena s sredstvom proti plesnenju ali kaj vem katerim fitofarmacevtskim sredstvom, da dlje zdrži, da ne oveni. Enkrat je dal Primoža gor razpredelnico, koliko je kaj škropljeno za leto 2006. In ker vem, da paradižnike škropijo zelo velikokrat, sem mislila, da imajo največ ostankov škropiv v sebi. Pajade. Solate so daleč najbolj "strupene", daleč najbolj preštupane, zato pa tako lepo izgledajo v trgovini in zato tudi držijo tako dolgo. Boljše je v tem primeru uničiti par vitaminov več, pa še par strupov (ki so sicer baje v mejah sprejemljivaga) zraven. Mah, kupljena solata se mi je po tistem članku malo zamerila.

(odgovor članu cicido)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 18:18:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sky

Ampak čisto resno: jaz umijem vsak list posebej pod tekočo vodo in potem razrežem, potem jo namakam v vodi, pa še 2x zamenjam vodo.

Tudi jaz.

(odgovor članu sky)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 18:19:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Kaj pa če perete motovilec? A tudi vsak list posebej?user posted image user posted image  

Aja ne, tega pa res ne.user posted image Samo ta velike liste.user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 18:21:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

ne pustim pa je predolgo v vodi, ker vsi vitamini ostanejo v vodi, ne pa v solati.


user posted image A res? Tega pa še nisem slišala. V mrzli vodi?

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 18:23:49   
Putka
Kje ste pa to našli, da gredo z namakanjem vitamini venuser posted image ? Ste pa res... A potem tudi dež spere vitaminčke z zelenjave. grem naslednjič na vrt z dežnikom nad solato statuser posted image .

Vitamini so toplotno občutljivi, ker solate ne kuhamo, ohrani vse vitamine in minerale. Pa tudi če kak vroč krompir ali jajc gor vržeš je ok.

Pranje:
- listnata solata - vsak list posebej splaknem po tekočo vodo, dam odcedit
- drobna solata - rukola, motovilec, regrat pa v vodi namakam, ampak nikoli več kot 5x, ker mi je škoda vode, malo na eko gledam. Saj tudi če kakega črva pojemo ni hudega.

Sem pa že slišala, da se vitamini uničijo, če z nožem soalto režešuser posted image . Za posrat res, kaj vse eni verjamejo.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 18:30:08   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: Putka

Kje ste pa to našli, da gredo z namakanjem vitamini venuser posted image ? Ste pa res... A potem tudi dež spere vitaminčke z zelenjave. grem naslednjič na vrt z dežnikom nad solato statuser posted image .

Vitamini so toplotno občutljivi, ker solate ne kuhamo, ohrani vse vitamine in minerale. Pa tudi če kak vroč krompir ali jajc gor vržeš je ok.

Pranje:
- listnata solata - vsak list posebej splaknem po tekočo vodo, dam odcedit
- drobna solata - rukola, motovilec, regrat pa v vodi namakam, ampak nikoli več kot 5x, ker mi je škoda vode, malo na eko gledam. Saj tudi če kakega črva pojemo ni hudega.

Sem pa že slišala, da se vitamini uničijo, če z nožem soalto režešuser posted image . Za posrat res, kaj vse eni verjamejo.



Ne zato ker se vitamini uničijo ampak ker se navzamejo kovine iz noža ter tako spremenijo okus - hvala za razlago vitaminov - se vidi, da si od foha user posted image user posted image

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 18:41:31   
Gina
Po pravici povedano, sama še nikdar nisem razmišljala, da bi šli vitamini ven, če pereš solato, vem edino to, da mi je bivša tašča govorila, da zimska solata postane še bolj trda, če stoji v vodi. pojma nimam, niti se nisem ukvarjala s tem, opazila sprememb nisem. Jaz na vitamine gledam daleč najbolj iz stališča, da zelenjava ne sme stati skladiščena, da se ne sme nekje packati na toplem, da čas od pobiranja in jedenja ne sme biti predolg, če hočeš imeti original prisotne vitamine v čim večji meri, pa seveda iz vidika pregrevanja, ki tudi ni ok. čeprav še vedno mislim, da moramo očitno potrebovati presneto malo vitaminov, glede na to, da skoraj vse jemo prekuhano, pa smo še zmeraj razmeroma zdravi.

user posted image user posted image Kaj pa če ženske gledajo z vidika topnosti v vodi?user posted image user posted image  Saj veš, nekateri vitamini so topni v vodi, zato jih lahko pojemo brez škode mnogo več, kot tistih, ki niso...

< Sporočilo je popravil Gina -- 7.10.2007 18:42:58 >

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako se čisti solata?
7.10.2007 18:48:55   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
user posted image user posted image Kaj pa če ženske gledajo z vidika topnosti v vodi?user posted image user posted image  Saj veš, nekateri vitamini so topni v vodi, zato jih lahko pojemo brez škode mnogo več, kot tistih, ki niso...

Ja, eni so res v vodi topni. Ampak kako ven iz celic splavajo? Saj solata se res poškoduje, ampak večina lista je pa ja cela.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...
Recept za dojenčke: Sladek krompir
Danes je glavna sestavina sladek krompir, recept pa je prilagojen za začetek uvajanja in nadgrajen za osemmesečnika in e...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?