|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj v prvi razred?
1.1.2010 13:57:05   
Doll
Otrok ,ki je rojen aprila 2005 kdaj bo šel v prvi razreduser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj v prvi razred?
1.1.2010 13:58:28   
Kerensa*
Septembra 2011.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj v prvi razred?
1.1.2010 13:58:52   
Anonimen
isti letniki grejo skupaj. letos gre v prvi razred letnik 2004. ni več tako, kot je bilo včasih.

(odgovor članu Doll)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj v prvi razred?
1.1.2010 14:06:38   
Doll
Ima kdo izkušnje če gre otrok prej v šolo?
Kakšen je postopek

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj v prvi razred?
1.1.2010 14:15:45   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Ima kdo izkušnje če gre otrok prej v šolo?
Kakšen je postopek



Na tem forumu je bilo par res velikih debat okrog tega, malo pobrskaj stran nižje, če ne boš našla, ti jaz poiščem.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj v prvi razred?
1.1.2010 15:00:31   
buči
če ni treba, naj gre otrok čim kasneje v šolo. Če bi bil moj november 2004, bi vse naredila, da še ne bi šel sep. 2010 v šolo. Ker je julij 2004, bo vsaj star 6 let in mi je to še sprejemljivo. S tole reformo so jih vzeli eno leto otroštva! ne hitite. Še v sr. šoli se jim pozna, da hodijo prej kot smo pa mi v 1. razred.

< Sporočilo je popravil buči -- 1.1.2010 15:01:11 >


_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj v prvi razred?
1.1.2010 15:36:22   
čaki
moja je november 2004 pa gre letos v šolo. je zrela za to. povsod jo obravnavajo da gre v šolo, in užaljena bi bla, če nebi šla. pa še njene prijateljice iz vrtca gredo. tko da...ona gre.

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj v prvi razred?
1.1.2010 15:44:06   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: čaki
moja je november 2004 pa gre letos v šolo.

Moj je december 2005 in bo šel v 1. razred OŠ naslednje leto, pri starosti 5 let, 8 mesecev in 22 dni. user posted image

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj v prvi razred?
1.1.2010 15:49:55   
Anonimen
jaz sem pa tako vesela, da je moj januar 2004 in bo najstarejši. še par mesecev nazaj se mi ni zdel material za šolo user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj v prvi razred?
1.1.2010 16:02:03   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: čaki

moja je november 2004 pa gre letos v šolo. je zrela za to. povsod jo obravnavajo da gre v šolo, in užaljena bi bla, če nebi šla. pa še njene prijateljice iz vrtca gredo. tko da...ona gre.


Podpis, s to razliko, da je naša december 2004

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj v prvi razred?
1.1.2010 16:12:16   
janapan
Sicer starši najbolje vedo za svojega otroka...se mi pa zdi da če jim že lahko podarimo še eno brezskrbno leto je to vredno izkoristiti. Če bi imela moja to možnost bi jo dala v šolo kasneje.... že tako so majhni. Mormo se zavedat da ko smo mi vstopali v šolo smo imeli eno dobro leto več...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj v prvi razred?
1.1.2010 19:46:05   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: čaki

moja je november 2004 pa gre letos v šolo. je zrela za to. povsod jo obravnavajo da gre v šolo, in užaljena bi bla, če nebi šla. pa še njene prijateljice iz vrtca gredo. tko da...ona gre.


Podpis, s to razliko, da je naša december 2004


Seveda, saj vajini ne greta nič prej, ampak tako kot morajo. Aprilski otrok, bi šel pa predhodno v šolo star šele 5 let in 5 mesece. Aprilski še po prejšnjem sistemu niso bli "pogojni", ko se je šlo v šolo s sedmimi.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj v prvi razred?
1.1.2010 19:50:26   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: čaki

moja je november 2004 pa gre letos v šolo. je zrela za to. povsod jo obravnavajo da gre v šolo, in užaljena bi bla, če nebi šla. pa še njene prijateljice iz vrtca gredo. tko da...ona gre.


Podpis, s to razliko, da je naša december 2004


Seveda, saj vajini ne greta nič prej, ampak tako kot morajo. Aprilski otrok, bi šel pa predhodno v šolo star šele 5 let in 5 mesece. Aprilski še po prejšnjem sistemu niso bli "pogojni", ko se je šlo v šolo s sedmimi.



Aprilski po prejšnjem sistemu so redko not prišli in to pod pogojem komisije. So bili zelo pogojni in nikakor ne obvezni.

Zadnjih 10 let ne poznam niti ene šole (9-letke), ki bi vzela aprilskega otroka v šolo. Niti če je ne vem kakšna komisija zadaj ne. Januarca morda, pa še to pogojno. NIti februarskih otrok se ne jemlje.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj v prvi razred?
1.1.2010 20:50:03   
viv_
Mi imamo eno decembrko 2003, ki je letos postala prvošolka!

Moram rečt, da je bil štart kar trd, ampak se je v enem mesecu, tudi po zaslugi odlične učiteljice ujela. Problem je bil v nedisciplini - najprej je klepetala, potem je bila protestno tiho... Skratka bilo je pestro! Z učiteljico sem v tistem obdobju večkrat govorila in sem jo vprašala, če sem naredila napako, da nisem še eno leto počakala, pa je rekla da ne, da je punca zrela za šolo, samo malo se je bilo treba navadit na drugačen red.

Kar se tiče otroštva - nimam občutka, da bi bili prikrajšani za otroštvo. V prvih 4 mesecih so imeli domačo nalogo se mi zdi da 4x, pa še to ni vzela več kot 10 minut časa. Naša punca zelo uživa v šoli, veliko bolj, kot je prej v vrtcu.

Ampak spet verjetno odvisno od otroka, do otroka...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj v prvi razred?
2.1.2010 14:12:23   
ajna12
Mi imamo zdaj drugošolko, ki je sicer rojena maja. Bil je "skrajni čas" da gre v šolo, ker je znala tekoče brati male tiskane, računati do 100,... Ampak želim povedati, da se šole med seboj razlikujejo- naša je imela že v 1. razredu nalogo vsak dan, in to niti ne malenkost. Recimo naša, ki je obvladala, jo je naredila v 15 min. Letos, v 2. razredu se je število nalog vsak dan sigurno potrojilo.
Imamo pa še  hčerko, rojena decembra 2004, ki bi letos mogla iti v 1. razred. Ta pa niti pod razno ni zrela za tja. Konstitucijo ima zelo drobceno, tako da še od starejše torbe ne more nosit, potem jo ne zanimajo nobene črke. Tako, da za njo bomo poskusili pa prestaviti.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj v prvi razred?
4.1.2010 0:57:43   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR


Kar se tiče otroštva - nimam občutka, da bi bili prikrajšani za otroštvo. V prvih 4 mesecih so imeli domačo nalogo se mi zdi da 4x, pa še to ni vzela več kot 10 minut časa. Naša punca zelo uživa v šoli, veliko bolj, kot je prej v vrtcu.

Ampak spet verjetno odvisno od otroka, do otroka...


Seveda je najbolj odvisno od otroka do otroka. S tem se strinjam. In sploh ni vic v količini domačih nalog ... zdaj še ne. In sploh ni vic, a že zna računati in pisti in brati ... zdaj še ne.

Vic se začne deloma v 3., s polno paro pa v 4. razredu. Ne vic, začne se komedija absurda. Dajte si malo pogledati učne načrte za višje razrede! Dajte pogledati, kaj čaka vaše otroke in VAS z njimi!!!
Ne vem, če boste tako navdušeno ploskale čez 3 leta, ko bo vaš (trenutno čisto fajn in brihten otrok) moral delati plakate iz anatomije, ko bo mogel pri 9 letih (novembrčki in decembrčki pa pri 8) vedeti, da človek vdihne kisik, izdihne pa ogljikov dioksid, kakšno funkcijo imajo encimi v slini in kakšno želodčna kislina, ... ko bo mogel v 6. razredu poznati dele prašnika in pestiča, ... ko bo mogel v 7. razredu, torej pri 12, 13 letih razumeti simboliko Gregorčičeve Soče, ko bo mogel v 8. razredu, torej pri 13, 14 letih poznati pesniške figure in trope Prešernovega Krsta pri Savici ...

Jaaaaaaaaaaaaa, šola je pa res ena tok fajn zadeva. In naši otroci so toooooooooooook pametni in sposobni.
Maj es user posted image

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj v prvi razred?
4.1.2010 13:07:32   
viv_
Bistva telih plakatov pa še nisem dojela - ker kolikor sem se pogovarjala s starši itak otroci tega ne znajo sami narest in potem starši rišejo, pišejo, printajo, pesnijo itd.

Torej, to mi je res bolano...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj v prvi razred?
4.1.2010 13:12:58   
Ulla80
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Bistva telih plakatov pa še nisem dojela - ker kolikor sem se pogovarjala s starši itak otroci tega ne znajo sami narest in potem starši rišejo, pišejo, printajo, pesnijo itd.

Torej, to mi je res bolano...


...in dobijo pet. će se pa otrok res potrudi in nekak sam spaca zadevo skupaj, pa mogoče dobi dve....user posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj v prvi razred?
4.1.2010 13:15:38   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Bistva telih plakatov pa še nisem dojela - ker kolikor sem se pogovarjala s starši itak otroci tega ne znajo sami narest in potem starši rišejo, pišejo, printajo, pesnijo itd.

Torej, to mi je res bolano...


Pri nas plakata niso delali do 6.razreda. Šele takrat prvič. in to se mi zdi smiselno....pa še to so jih delali v dvojicah.

Naša tretješolska do zdaj še ni imela nobenega plakata za naredit.
In nobene naloge, ki bi jo morali starši delat.


(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj v prvi razred?
4.1.2010 13:17:28   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Vic se začne deloma v 3., s polno paro pa v 4. razredu. Ne vic, začne se komedija absurda. Dajte si malo pogledati učne načrte za višje razrede! Dajte pogledati, kaj čaka vaše otroke in VAS z njimi!!!
Ne vem, če boste tako navdušeno ploskale čez 3 leta, ko bo vaš (trenutno čisto fajn in brihten otrok) moral delati plakate iz anatomije, ko bo mogel pri 9 letih (novembrčki in decembrčki pa pri 8) vedeti, da človek vdihne kisik, izdihne pa ogljikov dioksid, kakšno funkcijo imajo encimi v slini in kakšno želodčna kislina, ... ko bo mogel v 6. razredu poznati dele prašnika in pestiča, ... ko bo mogel v 7. razredu, torej pri 12, 13 letih razumeti simboliko Gregorčičeve Soče, ko bo mogel v 8. razredu, torej pri 13, 14 letih poznati pesniške figure in trope Prešernovega Krsta pri Savici ...



Imam osmošolko in do zdaj še nisem zaznala, da bi bilo karkoli absurdnega, glede znanja, ki se ga pričakuje od otrok....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj v prvi razred?
4.1.2010 13:31:23   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: altati

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Vic se začne deloma v 3., s polno paro pa v 4. razredu. Ne vic, začne se komedija absurda. Dajte si malo pogledati učne načrte za višje razrede! Dajte pogledati, kaj čaka vaše otroke in VAS z njimi!!!
Ne vem, če boste tako navdušeno ploskale čez 3 leta, ko bo vaš (trenutno čisto fajn in brihten otrok) moral delati plakate iz anatomije, ko bo mogel pri 9 letih (novembrčki in decembrčki pa pri 8) vedeti, da človek vdihne kisik, izdihne pa ogljikov dioksid, kakšno funkcijo imajo encimi v slini in kakšno želodčna kislina, ... ko bo mogel v 6. razredu poznati dele prašnika in pestiča, ... ko bo mogel v 7. razredu, torej pri 12, 13 letih razumeti simboliko Gregorčičeve Soče, ko bo mogel v 8. razredu, torej pri 13, 14 letih poznati pesniške figure in trope Prešernovega Krsta pri Savici ...



Imam osmošolko in do zdaj še nisem zaznala, da bi bilo karkoli absurdnega, glede znanja, ki se ga pričakuje od otrok....



Potem pa itak kul.
Meni osebno se pač zdi absurd otroke pri 14 letih filati s Prešernovim Krstom. Mogoče sem samo jaz butasta, ampak bistvo te pesnitve sem dojela šele na faksu.
Aja, pa saj bistvo našega šol. sistema itak ni v dojemanju snovi, ampak v količini le-te. Ta pa je res vse pohvale vredna.


(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj v prvi razred?
4.1.2010 13:46:22   
altati
Ko jaz gledam našo osmošolko (lahko da bom pri katerem od malih dveh razmišljala drugače) , se mi zdi da ima ogromno prostega časa in da ni preobremenjena.
5 x tedensko ima treninge po uro in pol, vsaj 4 x tedensko se potepa še zunaj, v kino, s prijateljicami po mestu... šola ji, v povprečju na dan,  ne vzame več kot uro, uro in pol (govorim v povprečju, enkrat malo več, velikokrat skoraj nič). In to se meni res ne zdi pretirano...

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj v prvi razred?
4.1.2010 14:58:28   
nejcko
Altati, super za vas oz. tvojo hčerko. Malo je takih, ki se ne bi pritoževali nad količino brezvezne snovi. Očitno imate res srečo z učitelji oz. šolo. 

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdaj v prvi razred?
4.1.2010 15:00:52   
dory
moj je april 2004 in bo šel letos v prvi razred...zadnji čas,ker se v vrtcu že prav dolgočasi in temu posledično počne traparije...

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kdaj v prvi razred?
4.1.2010 15:14:32   
Getreal
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: viv RR


Kar se tiče otroštva - nimam občutka, da bi bili prikrajšani za otroštvo. V prvih 4 mesecih so imeli domačo nalogo se mi zdi da 4x, pa še to ni vzela več kot 10 minut časa. Naša punca zelo uživa v šoli, veliko bolj, kot je prej v vrtcu.

Ampak spet verjetno odvisno od otroka, do otroka...


Seveda je najbolj odvisno od otroka do otroka. S tem se strinjam. In sploh ni vic v količini domačih nalog ... zdaj še ne. In sploh ni vic, a že zna računati in pisti in brati ... zdaj še ne.

Vic se začne deloma v 3., s polno paro pa v 4. razredu. Ne vic, začne se komedija absurda. Dajte si malo pogledati učne načrte za višje razrede! Dajte pogledati, kaj čaka vaše otroke in VAS z njimi!!!
Ne vem, če boste tako navdušeno ploskale čez 3 leta, ko bo vaš (trenutno čisto fajn in brihten otrok) moral delati plakate iz anatomije, ko bo mogel pri 9 letih (novembrčki in decembrčki pa pri 8) vedeti, da človek vdihne kisik, izdihne pa ogljikov dioksid, kakšno funkcijo imajo encimi v slini in kakšno želodčna kislina, ... ko bo mogel v 6. razredu poznati dele prašnika in pestiča, ... ko bo mogel v 7. razredu, torej pri 12, 13 letih razumeti simboliko Gregorčičeve Soče, ko bo mogel v 8. razredu, torej pri 13, 14 letih poznati pesniške figure in trope Prešernovega Krsta pri Savici ...

Jaaaaaaaaaaaaa, šola je pa res ena tok fajn zadeva. In naši otroci so toooooooooooook pametni in sposobni.
Maj es user posted image



Jaz sem dele pestiča in prašnika poznala pri 6h letih vključno z reproduktivnim sistemom živalic in mamice in očka... ne vem zakaj bi zatirali otroško zvedavost in jih tiščali v vati.. dokler so majhni se dosti lažje učijo in dojemajo, ter imajo veliko več zanimanja kot recimo ti, ki se ti zdi absurdno, da tvoj otrok pri 9h letih ve, da diha zrak...

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?