|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Klima-ena ali dve notranji enoti?
23.6.2008 17:13:03   
Anonimen
Stanovanje veliko 80kvadratov. Zanima me ali bi bila dovolj ena notranja doza, ali je bolj smotrno montirat dve?
Kako imate to urejeno tisti z večjimi stanovanji?

Se pa stanovanje zelo segreje, saj sva na vrhu in na sončni strani.

Pa kje imate zunanje enote montirane, ker pri nas komplicirajo da ne sme bit na zunanji strani blokauser posted image
Premišljala sva da bi vrtala strop in napeljala čez podstreho na najin nadstrešek nad balkonom, kjer ne bi bilo moteče. Samo ne veva če je to sploh izvedljivouser posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Klima-ena ali dve notranji enoti?
23.6.2008 19:40:16   
LoCa
moj fotr ima nekaj manj kot 80 kvadratov in je čisto dovolj ena klima. meni osebno je bistveno, da se ohladi prostor, pol pa klimo ugasnem. itak zdej so take klimatske spremembe, da boš 2 meseca max rabla klimo. js  jo resnično malo rabim. je pa res da imam vsa okna na vzhod user posted image (pa ne bi hotla).
kar se pa zunanje enote tiče....js imam dovolj velik balkon in visoko steno, da imam na balkonu in mi ni moteče, vsi drugi imajo pa zunaj, celo nad oknom moje spalnice in mi brni celo poletje. ja, kao se ne sme, ampak pri nas imajo pa vsi zuni na fasadi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Klima-ena ali dve notranji enoti?
23.6.2008 23:17:21   
rija
mi imamo zaenkrat eno montirano med prvim in drugim štukom. vendar je ta ena najmočnejših kar obstaja za stanovanje.
lani je bilo premalo, letos pa so screeni naredili čudež in sem jo ravno danes laufala prvič odkar jih mamo namontirane.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Klima-ena ali dve notranji enoti?
25.6.2008 21:47:35   
Mijavček
Midva mava v zgornjem štuku 75 kvadratov, pa je ena čist zadost, obrnjena sva na jug z dnevno sobo. Na tej južni steni je tud klima.
za montažo pa ne vem, ker sva v svoji hiši.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Klima-ena ali dve notranji enoti?
26.6.2008 7:02:32   
Hope2
Prej sva bila na 95 kvadratih z eno klimo, najmočnejša kar jih je bilo, namontirana tako, da je pihala vzdolž stanovanja po hodniku in je hladilo vse sobe. Je pa spalni del bil večinoma skoz v senci. Je čist zadostovalo. Zunanja enota je bila zunaj, vendar je blok bil novogradnja, in je vsako stanovanje imelo klimo in vsi smo imeli na istih mestah. V enem stanovanju prej pa sva zunanjo enoto imela kar daleč vstran (cca 4m) in so te "cevi" od zunanje enote do notranje kar vijugale, malo gor, malo dol, levo, desnouser posted image  (čez cel balkon, in za vogal hiše) . Torej bi rekla, da je izvedljivo, le stane več, pa videt so pol une cevi, ki jih pa itak oblečejo in ni več grozno. Drugače pa pokličeš monterja klime in ti on točno pove, kaj lahko in kaj neuser posted image

Zdaj imava v vsakem nadstropju eno, kar se mi zdi kar praktično in v naslednji hiši bo isto.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 26.6.2008 7:14:28 >

(odgovor članu Mijavček)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Klima-ena ali dve notranji enoti?
26.6.2008 9:22:42   
mojsoncek
Moji starsi imajo kaksen kvadrat manj kot 80 in stanovanje je na vrhu, pa je cisto dovolj 1 enota.

Glede montaze zunanje enote se mi pa niti sanja ne, kam jo dati, ce ne sme biti na zunanji strani bloka (kam pa jo dati, ce je zunanja enota user posted image ). Sem pa ze slisala ja, da jih nekje ne dovolijo montirat, ker kao kvarijo izgled bloka. Ceprav je po moje bolj problem to, da jih ljudje montirajo tako, da potem tece po bloku, ker ne uredijo odtoka. No, moji starsi jo imajo na balkonu, vodo pa zbirata v vedru.


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Klima-ena ali dve notranji enoti?
26.6.2008 12:27:59   
ninataja
Mi2 imava 100 kvadratnih metrov veliko stanovanje (enako kot pri tebi - je na vrhu in se segreje, ker je na sončni strani) in imava 2 enoti klime. Ena je na hodniku in hladi spalnico,kopalnico in ostali 2 sobi; druga pa je v dnevni sobi in hladi kuhinjo in dnevno. Pri naju ena enota ni prišla v poštev ker so sobe tako narejene - ker če bi imela samo na hodniku ne bi potem dnevna-kuhinja bile pokrite, če bi bila pa samo v dnevni pa spalnica ne bi bila pokrita.
Zunanja enota pa je montirana zunaj na balkonu (HB da imamo velik balkon, ker se tako velika enota ne sme pritrditi na steno, bi še kaj porušili).
user posted image  klima je na hodniku
user posted image  klima v dnevni sobi
user posted image zunanja enota
Drugače pa pokliči in naj ti pridejo pogledat situacijo in ti bodo znali povedati kako in kaj.
Živiva v centru LJ in se ponoči morda shladi za 6-7 stopinj in je res katastrofa, sploh pa zdaj k morajo biti dan in noč okna zaprta zaradi ščurkov ... user posted image

< Sporočilo je popravil ninataja -- 26.6.2008 12:38:13 >


_____________________________

Za cilj si vedno izberi luno. Saj če padeš še vedno pristaneš med zvezdami.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Klima-ena ali dve notranji enoti?
26.6.2008 12:34:41   
Lunc_a
Imava eno klimo,stanovanje pa veliko cca 130 kvadratov.In brez težav segreje in ohladi,pa živiva zgoraj in imava stara okna :)) in nobene izolacije
Poglej katera klima manj porabi in več da " ven",da je dovolj močna itd
Mi imamo toshibo

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Klima-ena ali dve notranji enoti?
27.6.2008 7:37:56   
Suzy.
cca 120 kvadratov, dve notranji enoti.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Klima-ena ali dve notranji enoti?
27.6.2008 8:22:40   
_andreja_
ma odvisno kako imasta speljane sobe in celo stanovanje. če imasta fulll veliko "ovinkov" je bolje dve čeprav jaz mislim da bi bilo v vsakem primeru imeti eno čisto dovolj 

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Klima-ena ali dve notranji enoti?
27.6.2008 8:54:29   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: _andreja_

ma odvisno kako imasta speljane sobe in celo stanovanje. če imasta fulll veliko "ovinkov" je bolje dve čeprav jaz mislim da bi bilo v vsakem primeru imeti eno čisto dovolj 


tako nekako.  Ponoči je važno, da so spalnice hladne, tako, da zapreš vrata od kuhinje in dnevne recimo in s tega vidika je ena dovolj. Tudi odvisno, kje je postavljena.

Jaz imam klimo na balkonu in nisem imela problemov. Če pa jo daš na fasado rabiš obvezno soglasje. najboljš, da vprašaš upravnika.

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Klima-ena ali dve notranji enoti?
28.6.2008 13:18:06   
pupca
mi pa živimo  v hiši  in imamo okoli  asfalt.ko se to segreje je obupno toplo.lani sva zato kupla klimo z dvema notranjima enotama.eno imamo v kuhinji eno pa v sobi.zdaj je pa odlično.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?