|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko sladkarij dovolite
15.1.2009 22:08:14   
frutka_
Spodnja tema me je napeljala na razmišljanje o tem koliko sladkega lahko dobijo otroci. Jaz malega poskušam čimbolj držati nazaj pri sladkem. Ampak kar naprej fehta za kekse pa za bonbone...
Kaj od sladkega je dovolj zdravo da daš otroku?! Pa da je dobro seveda? Mogoče kakšna priporočila kateri piškoti za dojenčka so OK.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko sladkarij dovolite
15.1.2009 22:09:49   
Anonimen
Ne branim niti ne kupujem jih veliko.
Mam sreco, da bejba slastno je kuhano hrano.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko sladkarij dovolite
15.1.2009 22:28:27   
urška
tisto kar naj bi bilo vsaj približno zdravo (kar se tiče sladkarij), torej kaki polnozrnati piškoti, moj sin ne mara. drgač pa poskušam omejit kolikor se le da. mam to srečo, da ima zelo rad žvečilne in sicer vse une pekoče, brez dodanega sladkorja. seveda on bi raje hubba bubba, ampak teh ne kupujem, zato so dobri tudi pekoči.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko sladkarij dovolite
15.1.2009 22:31:31   
frutka_
Moj pa žvečilnih ne upa jest. Enkrat mu jo je mož dal, v avtu!, valda se mu je zaletela in jo je požrl. Čisto bledi je bil od panike. In od takrat dalje se boji, da bi jo spet požrl in jih raje vljudno odkloni.user posted image
Polnozrnate pri nas zmaže samo Leibnitz kekse. Pa še te mu lahko dam, ko je slaba svetloba, ker potem ne vidi, da so "koščice" noter.user posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko sladkarij dovolite
15.1.2009 22:34:25   
Naja31
Pri starejšem sinu ne dovolim lizik, čigumijev in gaziranih pijač.
Po kosilu dobi kinder čokoladico ali pa en bombonček (gumijast) za posladkat,pa ne vedno.  

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko sladkarij dovolite
15.1.2009 22:35:41   
lex
naša dva sta sladkosneda jima pa omejim tako, da dobista po 3 bombone ali pa vrstico čokolade (bog ne daj da so rozine not), rada imasta tud črno - no alina nekoliko manj. žvečilni so pa od zdaj naprej na sporedu, mu pred pol leta sploh niso bili zanimivi. glede na to, da pa pojesta ogromno sadja in tega jima vsaj malo sladkobe dovolim. keksi - jaffa, pa nekak jih ne kupujem ker imamo vedno kak bombon pri hiši

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko sladkarij dovolite
15.1.2009 22:38:59   
Ajvy
Pri nas pojemo Plazma piškotov za izvoz...pa Grisine.....zdej je trenutno Lada in...samo jo poje košček...pol pa ne more več....
Sva se zmenila ,da ne bova ničesar skrivala, e količino bova omejevala, da ji ne bo slabo.....to pa je o...glede na to ,da je pridna kar se hrane tiče...ne vidim  smisla, da bi ji čisto prepovedovala sladkarij...konec koncev tudi meni zapaše kaka sladkarijica tu in tamuser posted image

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko sladkarij dovolite
15.1.2009 22:43:07   
Najaa
Kakšnih trdih bonbonov, žele bonbonov in kakšne hude kemije se izogibamo. Najraje kinder in v mejah normale. Npr. 1 kinder hipo ali ena kinder jajčka. Kakšen piškot - plazma, frutabela... To je to. Druga stvar je pa pri babicah...

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko sladkarij dovolite
15.1.2009 22:56:29   
frutka_
Joj, jaz sem full zategnjena vidim. Bom morala malo popustit pri sladkem. Meni je recimo tuamč sladkorja, če poje čez dan kakšen bonbon pol pa spije kakao za pop malico pol pa za večerjo še čokopopse dobi. Ma sugar rush ga trofi ziher!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko sladkarij dovolite
15.1.2009 23:02:05   
Najaa
Jaz sem tud mal zategnjena, se mi zdi. Sam mislim, da je to samo dobro. Sej konec koncev je sladkor skrit v marsikateri hrani. Vidiš, na kakav sploh nisem pomisla. Pa npr.sadni jogurti, skute... Vse polno sladkorja! user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko sladkarij dovolite
15.1.2009 23:04:06   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jaz sem tud mal zategnjena, se mi zdi. Sam mislim, da je to samo dobro. Sej konec koncev je sladkor skrit v marsikateri hrani. Vidiš, na kakav sploh nisem pomisla. Pa npr.sadni jogurti, skute... Vse polno sladkorja! user posted image


Ja, jaz štejem vse. Mu delam krivico?user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko sladkarij dovolite
15.1.2009 23:16:50   
Marogica
Naša dva sta, kot majhna, dobivala res malo.....oz. nista niti zahtevala. Saj veš, kar se ne vidi, tega niuser posted image . Ko pa sta začela rasti...tam po 4 letu, pa se je začelo stopnjevanje potrebe po sladkem. Se mi zdi, da je najbrž nekje povezano s tem, da trošijo dosti energije(no, saj prej jo tudi, da ne bo pomoteuser posted image ) in da jo morajo nekako dobiti nazaj.

Vendar sem tudi jaz bolj med tistimi, ki sem in še vedno štejem, no skoraj vse. TOrej vrečka bonbonov..vsak polovico, kakšna Kinder jajčka, čokolada normalne velikost pol-pol, Kinderlade...zmažeta celo, keksi....

Vendar vse to kar sem naštela, je ponavadi ena od stvari na dan, včasih tudi dve, odvisno od situacije.....POD POGOJEM: najprej vsak npr. banano, jabolko...torej sadje pojest, potem sladko. In sedaj je že tako, da mi kar sama prineseta jabolko, da narežem....kaj misliš zakaj?user posted image  Torej brez sadja ni sladkega.(Za primer...cela naša družina poje tedensko nekje 10kg sadja)
Ga pa dam, sladko, ja. Meni se tudi kdaj zlušta, pa ne znam nehati, kako bi otroku lahko to preprečila? ALi pa mu dajala samo to polnozrnato "sranje", če pa je navadna čokolada tako doooobraaaa...

Jaz pač pravim, vse z neko mejo...pa funkcionira.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko sladkarij dovolite
15.1.2009 23:19:18   
Marogica
Uuups...na Lili pa sem pozabila...user posted image  Takrat sem dajala polnozrnate kekse, ali pa navadne , pa baby-kekse..še več pa kakšne grisinije...Kot sem rekla...ne ravno dosti sladkega...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko sladkarij dovolite
15.1.2009 23:27:37   
frutka_
Ja, tole finto s sadjem uporabljam tudi jaz. Madona imate pa biološke odpadke menda kar naprej polne, če tako pridno konzumirate sadje.user posted image
OK, bom  malo popustila pa ga ne bom več toliko gnjavila. In to glih jaz, ko obožujem sladko!!!user posted image
Moj mi itak pravi, da sem preveč stroga pri tem. Pa sem mislila, da pretirava.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko sladkarij dovolite
15.1.2009 23:45:18   
Jančika_
Kaj pa vem, ja, sigurno omejujem, mislim pa, da pri tem nisem ravno fašist. Imam pač enega, ki ne je nič, in enega, ki poje vse, tako da je pri obeh treba malo gledat, da jesta kolikor toliko kvalitetno. Ve se, da sladkarij ne moreta mlatiti kar tako, ampak za posladek recimo. No, polnozrnate kekse dobita tudi kdaj vmes, ful fajn kakata po njihuser posted image .

Hec je, da ne marata čokolina, montejev in takih reči. Sploh nočeta niti probatuser posted image . Mož se je zadnjič zaklal in je kupil dva paketa monteja namesto skutic in je moral na koncu vse pojasti sam, ker nista hotela niti žlice not pomočit.

Nikoli nimamo pri hiši trdih bonbonov, lizik in žvečilnih. Enostavno ne vidim razloga, zakaj bi morala to jest (tudi midva z možem tega ne jeva). Če dobita kje drugje (sploh v restavracijah radi talajo lizike na koncu), ni panike, pač dobita. Edino žvečilnih pa mislim da nista še nikoli jedla. Vasja je enkrat dobil enega na sladoledu (nosek od snežaka), pa mu ni bil všeč in ni nikoli več rekel zanj. Mali je pa še čisto premali za moje pojme. Moj brat se je kot otrok skoraj zadušil z žvečilnim in imam strah pred tem.

Ne kupujem tudi kakih čokopopsov, jesta navadne koruzne kosmiče in sta čisto zadovoljna. Rada imata tudi frutabele in sadne rezine, to dobita tu pa tam, ko se spomnim kupit, bolj redko sicer. Doma imamo ponavadi samo kekse in čokolado, a ne na dosegu roke (niti mojeuser posted image , moram zlesti na stoluser posted image ).

Ko sta bila še micena, sta dobila kake bebi kekse, kolikor se spomnim. Pa DM-ove sadne rezine, ker imajo čisto tanko plast vaflja in se jima niso razpacale v rokicah.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko sladkarij dovolite
16.1.2009 0:02:06   
Anonimen
Moji ta vecji 13let,prav nic ne branim,ker je taka trlica,slabo je,seveda mora pa tudi veliko sadja,ji ga zmiksamuser posted image ,ali narezem in gospodicni nesem v sobo na kroznikuuser posted image .
Tamali, bo kmalu 8m,pa dajem piskotke od Nestle-Alete,zdaj kolk je to zdravo oz.priporocljivo pa ne vem.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko sladkarij dovolite
16.1.2009 0:33:06   
Ribica **
Frutka, od kakega cukra na dan vec ga ne bo pobralo user posted image  Pri malem od A. ni kaj dosti tezav s tem, pa mu ne omejuje/va kaj dosti. V avtu imamo bombone ali pa kinder cokolade in ce kam gremo, vsi kaj pojemo. Edino bombonov za kasljanje iz Müllerja pa ne mara, tako da ce mu to ponudim, zagotovo odkloni user posted image  Pa npr. softijev tudi noce, najbolj zadovoljen je s kinder cokoladko. Je pa skoraj vsak dan cokolino, ce ne to, pa jogurte in podobno (ali pa cokoladne kroglice z mlekom).

Jaz bi ubijala za cokolado, ce mi je ne bi dali.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko sladkarij dovolite
16.1.2009 5:57:44   
Rožica I
Jaz bi ubijala za sladko, in ravno zato sem pri malem tako striktna, da ne bo imel enakih težav.
Recimo sladoled nikoli nisem štela za sladkarijo in je lahko na dan pojedel tudi 3, če je želel- posledica: nima posebnega apetita glede sladoleda oz. dostikrat vzamem sama kakšno porcijo in mu, seveda, ponudim, pa zavrne. Glede ostalega pa sem tečnoba- čikgumiji zelo redko, kakšen čokoladen bonbon, kinderbueno ali jajčko, čokoladica KŽ, kakšen piškot (če se le da polnozrnat- ponavadi, se ne da user posted image ) ali čokoladni rogljiček, skratka katero stvar od teh na dan. Dostikrat pa niti tega ne.

Da se navežem, na misel od zgoraj- imam občutek, če mu ne omejujem preveč, sploh nima neke želje po sladkarijah. V svoji komodi ima spodnji predal poln sladkarij (veseli december), ga včasih odpre, pregleda....in zapre. Zadnjič pridejo prijatelji, odpre predal, si razdelijo kinder jajčke, vsi zadovoljni?! Ma, kaki, prijatelji so hoteli še sladkarij in so me zanje spraševali. Vem pa, da ti otroci imajo doma zelo omejeno glede tega.
Hočem reči, da je zelo zanimiva ta teorija o neomejevanju in posledično tudi manjši želji (tudi na drugih področjih); seveda, pa je treba že v štartu napravit selekcijo glede tega, kaj mu sploh ponudiš.
Zato mislim, Frutka, da ne pretiravaš user posted image .


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko sladkarij dovolite
16.1.2009 6:14:23   
Primoza
Kar veliko.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko sladkarij dovolite
16.1.2009 7:30:00   
skuštrana
Pri nas smo vsi sladkosnediuser posted image
Je pa tako, da včasih pojemo čokolado na dan ( lizik, bombonov in gaziranih pijač ne kupujemo, če dobi ji pa dovolim), včasih pa cel mesec nič. Pač odvisno. Tamala(4l) niti ne fehta, če reče in če imamo doma dobi, recimo eno vrstico čokolade, za ostalo se zmenimo da bo pojedla kasneje ( in se tega drži). Kadar imam jaz napade pečenja, takrat pojemo še kar nekaj domačega peciva user posted image Mali je pa sedaj odkril čokolado in ko vidi kaj rjavega se mu sline do tal cedijo. On bo po moje bolj problem glede sladkarij. Aja, pa včasih po kosilu skuham puding, bolj zaradi sebe, ker MORAM dobit nekaj sladkega po kosiluuser posted image

Ko gre Liza  zraven v trgovino ponavadi dobi eno stvar- recimo čokoladico Životinjsko carstvo ali kaj podobnega. Pa na žvečilne je nora, čeprav me je tudi strah....

Drugače pa mi tudi pojemo full sadja in zelenjave...Pa kislega zelja, trenutnouser posted image




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko sladkarij dovolite
16.1.2009 7:38:10   
rija
kolikor želi. ima vedno vse na dosegu roke.

je pa nič ne, ker ne mara sladkegauser posted image  če mu kdo ponudi čokolado, pravi, jaz ne jem kočolade......user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko sladkarij dovolite
16.1.2009 7:38:36   
Maxica
Jaz sem tudi kr tečna glede tega. Načeloma kupujemo kakšne bombone cedevita ali kaj podobnega. Dobita tudi vsak dan kakšen košček čokolade, ampak doma, da bi prav prosila za kaj sladkega takole, pa niti ne.
Drugače je pri tašči, ki je vsa navdušena, da dvoletni otrok poje polovico vrečke žele bombonov. Obup. In ko sem enkrat opozorila na to, jima je dala fajn šolo, da se pa lepo skriješ pred mamico, pa je. Še večji obup.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko sladkarij dovolite
16.1.2009 7:42:05   
higuys
mi sladkosned , razen bonbonov skoraj ne je drugih sladkarij. Ni šans da bi poskusil gres, čokolino, puding....

Najljubši pa so mu seveda haribo user posted image  , krokodili, črvi...no predkratkim sem odkrila žele bio medvedke iz medexa  in mu poturim te.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko sladkarij dovolite
16.1.2009 7:45:14   
Mišni
Jaz dovolim po želji, če se prej poje npr. kosilo oz. sadje.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko sladkarij dovolite
16.1.2009 7:51:48   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: rija
kolikor želi. ima vedno vse na dosegu roke.

Moja dva mulca tudi. Vse, razen trdih bonbonov (oba) in čigumijev (mlajši). Pojesta toliko, kolikor jima pač znese. Glede tega sta se vrgla po meni. Tako, da ko vsi trije navalimo, si mora Kamikaza prav priboriti kakšen košček čokolade, drugače gre lahko kar še enkrat v štacuno. user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




Partner/ica in nosečnost
пеперутка16

Ali vaš/a partner/ica ve, v katerem tednu ste noseči?

Da. (60%)

Ne, vedno pozabi. (20%)

Ne, ne zanima ga/jo. (20%)


Število vseh glasov: 10

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!