|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mastitis
13.5.2008 19:25:24   
pizamca
Dobila sem mastitis :( No, dobila sem tudi že zdravila. Zanima me, kako hitro se vam je mastitis pozdravil, ali samo ob zdravilih, ali še ob kakšnih drugih ukrepih? In ali ste ugotovile, zakaj ste ga dobile? Pa, če se vam je potem še kdaj ponovil?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mastitis
13.5.2008 19:30:55   
Alfabeta
Predvsem čimveč podojev imej na tej dojki na kateri imaš mastitis. Boli, vem, ampak edino tako ga boš hitro rešila.

Jaz sem imela vedno pri mastitisu znake kot da imam gripo, torej vročina, bolečine v kosteh, mišicah in sklepih, poleg tega pa še rdečina in bolečina v dojki.

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mastitis
13.5.2008 19:34:23   
Alfabeta
Pa še tole.. Jaz sem ga enkrat dobila ker je imela mala krče in se je fulll dojila med krči ponoči ga seveda ni toliko pojedla, več kot običajno, mleko se je potem tudi ful delalo in ponoči ga nisem izčrpala.

Drugič pa sem ponoči imela tesen modrček. To ša zelo rado povzroči mastitis.

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mastitis
13.5.2008 21:12:24   
jančica
Pozdravila sem si ga z antibiotiki, obkladki (zmešala sem pol 70% alkohola in pol vode), ter veliko pristavljanja. Mislim, da sem si ga tudi jaz "prislužila" s pretesnim modrcem. Brala sem, da si moraš stiskat in dajat vroče obkladke, moj ginekolog pa je dejal ravno obratno, se pravi nič stiskat in masirat, ampak samo mrzle obkladke. No, meni je pomagalo zelo hitro - že po enem dnevu je bilo veliko boljše! Upam, da tudi tebi hitro mine! 

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mastitis
13.5.2008 21:25:01   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: jančica

, obkladki (zmešala sem pol 70% alkohola in pol vode),


Tle sem pa jaz pozabila! Točno! Tudi jaz sem se mazala z domačim brinovcem. Tako sem jih hladila. In je nucalo. Samo sem pa potem dobro sprala z vodo, ker sem se bala, da bo user posted image  smrdelo.

(odgovor članu jančica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mastitis
14.5.2008 14:33:36   
saskija
nobenih mrzlih obkladkov to je pravilo št ena- saj ne želimo da se žleze ožajo ampak širijo!!!

na obolelo mesto- zamašen vodi si položi topli obkladek, termofor še boljše pa so tiste mini hot obloge, ki se pogrejejo v mikrovalovni, v loncu ali s pritiskom na notranji gumbek. Takšni pingvinčki in medvedki so se pred nekaj časa dobili v lidlu za malo več kot en euro. Ob tem je dobra tudi skuta. Če pride do vročine pa kka lekadol, AB pa je zadnja možnost- vsaj zame.


Najbolje je takrat ko začutiš zamašen vod, bolečino v dojki da se greš najprej stuširat s toplim tušem in si narediš masažo potem pa čez cel dan tople obloge in čimveč podojev na obolelo dojko. In v dveh dneh boš dobra tudi brez antibiotika.

Sama sem imela že več mastitisov  brez antibiotikov le enkrta sem imela antibiotik. Zamšen vod dobim običajno takrta ko sem preutrujena ali preveč fizično aktivna.

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mastitis
14.5.2008 14:34:45   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: jančica

Pozdravila sem si ga z antibiotiki, obkladki (zmešala sem pol 70% alkohola in pol vode), ter veliko pristavljanja. Mislim, da sem si ga tudi jaz "prislužila" s pretesnim modrcem. Brala sem, da si moraš stiskat in dajat vroče obkladke, moj ginekolog pa je dejal ravno obratno, se pravi nič stiskat in masirat, ampak samo mrzle obkladke. No, meni je pomagalo zelo hitro - že po enem dnevu je bilo veliko boljše! Upam, da tudi tebi hitro mine! 


bolje ti je bilo zaradi AB in ne mrzlih obkladkov- velikokrta pa gre brez antibiotika s toplimi obkladki, masažo, obkladki iz skute in pogostim pristavljanjem.

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu jančica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mastitis
14.5.2008 14:38:42   
pizamca
Obkladki iz skute? Topli? Zaviti v plenico? Kako točno? (Nisem dobra kuharica ;))
Baje se zna mastitis ponoviti, potem pa premišljujem, če je bolje, da otroka dojim in jemljem antibiotike (zdaj sem dobila kar močne), ali pa je vseeno bolje, da greva na adaptirano mleko? Koliko antibiotika pride v mleko???

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mastitis
14.5.2008 20:00:30   
saskija
pizamca glede dileme ali dojiti otroka dalje je odgovor da že glede tebe (prej bo mastitis zginil, odprl se bo mlečni vod kjer se zadržuje bakterija) in tudi glede otroka- antibiotika prehaja zelo malo, običajno ti predpišejo tak antibiotik, ki bi ga tudi dojenčku tako da glede tega ni potrebna panika.

če nimaš visoke vročine tam okoli 39, če počutje ni zelo slabo in je dojka le rdeča, boleča lahko z AB tudi malo počakaš in probaš najprej s toplim tušem, masažo tam kjer čutiš zastoj zatrdlino in nato tople obloge če nimaš termoforja lai kake druge obloge lahko daš tudi toplo brisačo, ki jo pogreješ recimo v sušilcu in seveda pristavljaj na to dojko čimvečkrta kar priklopi otroka- res boli ko vlečeampak predstavljaj si da si bliže koncu.

meni vse to pomaga pa sem imela že veliko amstitisov pri tem otroku in pri prejšnjem. recimo vsak emsec se mi kaj zamaši se hecam, da se mi ziza pokvari.

glede skute daj kar takšno sobne temperature na dojko in preko gazo in še preko termofor.

Želim ti, da čimprej mine in bosta z user posted image  spet veselo uživala v dojenju.

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mastitis
14.5.2008 21:51:10   
pizamca
problem je v tem, da moja dojenčica na tej strani noče kaj preveč jest... tam ene par minut... verjetno toliko, da sprazni ta zdravi del, ko pa pride do zamašenega, pa konča z delom :( tudi s črpalko mi še ni uspelo izčrpati. danes sem drugi dan na antibiotikih in še ni izboljšanja, jutri imam pa spet pregled pri zdravnici.
ne boli me samo dojka temveč tudi pod pazduho, roka, rama,...

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mastitis
14.5.2008 22:03:26   
saskija
pizamca nič se bat in sekirat, da te boli roko pazduha, zatečena bezgavka to je vse noramlno z antibiotiki boš en dva tri dobra.

Sedaj pa navodilauser posted image :
1. postavi jo v položaj nogometne žoge, tako to zgleda da jo prstaviš da je tako kot na drugi dojki nogice počivajo na blazini ob tebi ali na tvoji roki
2. topel obkladek imej gor tudi ko dojiš predvsem takrat.

upam, da bo čimprej bolje.

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mastitis
15.5.2008 14:42:26   
mojsoncek
nobenih mrzlih obkladkov to je pravilo št ena- saj ne želimo da se žleze ožajo ampak širijo!!!

Ta nove tehnike so obkladki z ledom, ampak se jih patronazne stare sole raje izogibajo in se vedno priporocajo tople obkladke.

Je pa meni patronazna sestra tudi svetovala (poleg vsega ze napisanega), da naj mozek/partner malo pomaga pri "sesanju", ker ponavadi dojencki niso dovolj mocni v taksnih primerih.

Sem jo odnesla brez AB.


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mastitis
15.5.2008 18:54:14   
halep
Sama sem dala čez že tri mastitise in ti lahko svetujem da pred podojem greješ dojko, potem pa hladiš - (da omiliš vnetno dogajanje v dojki.)

Srečno!

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mastitis
15.5.2008 19:29:33   
pizamca
Hvala za vse nasvete!
Dobila sem še Syntocinin, no zaenkrat še ni vidnega kakega hudega učinka (uporabljam ga šele prvi dan). Sicer si pa najprej grejem, potem sprej, po koncu podoja pa še hladim. Problem je, ker tamala res noče kaj dosti jest na to stran, tako da si probam malo ven stisnit in se mi zdi, da gre vsakič malo več. Upam, da bo šlo, ker mi je sicer zdravnica nekaj "grozila" z ultrazvokom. Katera ve, kaj to pomeni?

(odgovor članu halep)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mastitis
18.5.2008 9:33:18   
halep
UZ dojke je samo pregled dojke na način kot so ti delali UZ med nosečnostjo. Tega ne bi razumela kot grožnjo, bolje uz kot pa punkcija dojke!

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mastitis
18.5.2008 21:10:17   
ciklame
Živjo!

Tudi jaz sem že fasala mastitis. Meni je pomagalo tole:

1. topel obkladek
2. sprej za nos (S...?)
3. dojenje
4. mrzel obkladek

Pa tudi masaža dojke med dojenjem, da se mi je lažje odmašil zaprti del. Je bolelo kot hudič, ampak je šlo. Pa antibiotike sem popapcala. Z dojenjem sem seveda nadaljevala in sedaj nama gre super.
Ne prenehat z dojenjem zaradi antibiotika, ti bo žal kasneje.

Veliko sreče,
lp

(odgovor članu halep)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mastitis
19.5.2008 10:05:16   
pizamca
ciklama koliko časa pa se ti je zddravilo vse skupaj?
od torka imam antibiotik, od četrtka pa sprej... pa še ni dobro... mislim pa da je bolje...

(odgovor članu ciklame)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mastitis
19.5.2008 17:28:14   
ciklame
Hej!

Napredek sem opazila v 5 dneh jemanja antibiotika, čisto dobro pa je bilo v enem tednu (7 dni). Se mi je pa malo poznalo tudi na mleku, ga je bilo malo manj. Ampak sem vseeno samo dojila in takoj ko sem nehala jemat antibiotik se je stanje z mlekom popravilo. Potem pa sva se super dojila dalje. Antibiotik moraš nujno pojesti do konca.

Ti svetujem da dojiš normalno, brez dodajanja, ker potem ko se vzpostavi normalno dojenje je res super. Če pa res ne gre, pa ne gre.

Mislim pa da je bil kriv za mastitis modrček, sem bila potem 1 mesec brez, ker ga nisem upala nosit, haha.

Držim pesti, da čimprej mineuser posted image ,
lp

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mastitis
28.5.2008 12:21:37   
kati kati
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

nobenih mrzlih obkladkov to je pravilo št ena- saj ne želimo da se žleze ožajo ampak širijo!!!


v P. so nam dajali hladne obhladke, za zmanjšanje-ampak za 2 minuti...


_____________________________

pa smo pihnali prvo svečko...4.2..

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mastitis
7.2.2009 17:08:02   
Acjom1
Živjo! Tudi jaz sem očitno fasala mastitis. user posted image Zdravnica mi je rekla, da naj ga na to dojko ne dojim, ampak samo črpam in zlivam vstran, tukaj pa berem, da moram dojiti. Ker mi s črpanjem ne gre vso mleko ven, se mi zdi, da je še slabše. Kako torej, naj ga dam dojit gor ali ne?

Kot AB mi je dala Amoksiklav. A je to sploh vredu jemati? Do zdaj sem vzela enega.

(odgovor članu kati kati)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mastitis
7.2.2009 20:17:21   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: Acjom1

Živjo! Tudi jaz sem očitno fasala mastitis. user posted image Zdravnica mi je rekla, da naj ga na to dojko ne dojim, ampak samo črpam in zlivam vstran, tukaj pa berem, da moram dojiti. Ker mi s črpanjem ne gre vso mleko ven, se mi zdi, da je še slabše. Kako torej, naj ga dam dojit gor ali ne?

Kot AB mi je dala Amoksiklav. A je to sploh vredu jemati? Do zdaj sem vzela enega.



če boš črpala ne boš potegnila ven toliko in tako konkretno kot to naredijo mala usteca. Sama poglej koliko vodov oz.curkov imaš na črpalki da ti brizgajo in koliko če dojiš. Na začetku so itak tako polne, da mleko brizga ven. Meni še sedaj, pa je stara 1 leto. Pa ne vem zakaj bi zlivala stran, saj z mlekom ni nič narobe user posted image

Doji, doji in še enkrat doji na tej dojki čimveč, pa čeprav bo bolelo ko user posted image .

Pa še enkrat....mene so se lotevali mastitisi kadar sem imela ponoči modrček, pa so šivi pritiskali na dojko

Hitro se reši te nadloge

Če ti je dala AB jih jemlji. Jaz sem jih tudi, sem vsaj hitro prišla nazaj na stare tire. Samo meni se zdi da sem jaz imela Hiconcil. Nisem sigurna, sem že pozabila user posted image

(odgovor članu Acjom1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mastitis
8.2.2009 20:28:27   
s.
Za mastitis zelo pomaga tea tree krema! Preverjeno!

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Mastitis
8.2.2009 20:34:03   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Acjom1
Živjo! Tudi jaz sem očitno fasala mastitis. user posted image Zdravnica mi je rekla, da naj ga na to dojko ne dojim, ampak samo črpam in zlivam vstran, tukaj pa berem, da moram dojiti. Ker mi s črpanjem ne gre vso mleko ven, se mi zdi, da je še slabše. Kako torej, naj ga dam dojit gor ali ne?

Kot AB mi je dala Amoksiklav. A je to sploh vredu jemati? Do zdaj sem vzela enega.


Ne vem, kaj imaš to za eno zdravnico. user posted image  Ko sem jaz fasala mastitis, mi je rekel zdravnik, da moram čimveč dojiti na oboleli dojki - naj, dokler se stanje ne izbolljša, pri vsakem dojenju začnem na tej strani. Ubogala sem ga in stanje se mi je popravilo že do naslednjega dne. Glede antibiotika se pa žal ne spomnim več, katerega mi je dal.

(odgovor članu Acjom1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Mastitis
8.2.2009 20:38:27   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta
Samo meni se zdi da sem jaz imela Hiconcil. Nisem sigurna, sem že pozabila user posted image


Ja - se meni tudi zdaj dozdeva, da sem imela Hiconcil - Amoksiklav sem ziher, da ni bil. Vem pa ne, če je Amoksiklav tudi primeren, če dojiš, ali ne. Se pa ne bi čudila pri taki zdravnici, ki ti svetuje, da ne dojiti in da mleko zlivaj stran če bi dala poleg vsega še neprimeren antibiotik.

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Mastitis
19.2.2009 13:48:13   
hayat
pozdravljene,

no evo pa se vam pridružim tudi jaz. Mastitis-ja grozna stvar in kdo bi si mislil da pri prvih dveh ni bilo nobenih problemov,pri tretjem pa vašem to stvar-MASTITIS. Tudi jaz dobila AB Anaclosil. Zdaj sem tudi jaz malo pomislila na pretesen modrček-mozno da je to to in pa mozno tudi ker sem si 1 teden stiskala mleko s pumpico-ker sem imela razpokane bradavice in ga nisem mogla dat na dojko,in si nisem dovolj stisnila ven in se je to nabiralo in zdaj pa imam. No upam samo da bo čim prej mimo ta nadloga.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?