|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Matematično tekmovanje Kengurujček v prvem ra...
9.3.2009 11:51:54   
Volga
Kaj to sploh je? Namreč, oni dan mi je ena prijatla spraševala, ki je tudi učiteljica v OŠ, če imamo na naši šoli tudi Kengurujčka, pa sem rekla, da ne vem. In pravi, da morajo itak starši podpisati, da dovolijo, da otrok "tekmuje" v tem Kengurujčku in tako....pa sem potem malega spraševala, če jim je učiteljica kaj rekla, pa se nisva mogla nič določenega pogovoriti. Potem pa sem videla v zvezku, da je imel rešeno matematično nalogo "predvaja za tekmovanje". kakšno je to tekmovanje, mislim, na šolskem nivoju, občinskem, državnem, kaj se vidi iz tega, je to dobro za otroka, ne vem no, dajte mi malo več povedat učiteljice, ki to imate.

Dobro, saj bom vprašala učiteljico ob priliki, samo zdaj pa sprašujem vas.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
9.3.2009 12:33:21   
al1*
Vprašanja pri kengurujčku se nanšajo bolj na logiko.
Res boš dovbila domov list, da se strinjaš, da tvoj otrok tekmuje.
V prvem razredu jim navodila preberejo, pol pa otroci rešujejo. Na šoli, kamor hodijo moji otroci tekmujejo v 1. in 2. razredu vsi, kasneje pa po presoji učiteljice.


_____________________________

lp


(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
9.3.2009 12:38:03   
al1*
Mogoče še to: včasih je bilo to Vegovo tekmovanje. Pri tamalih je tekmovanje le eno, v šoli, če dobi dovolj točk, dobi bronasto vegovo priznanje.
Glede tega, ali naj otrok tekmuje pa tako: rezultate vidijo učiteljice v šoli, ti pa dobiš listek s šifro in na spletni strani društva matematikov preveriš otrokov rezultat. Pri nas niso nikoli delali iz tega nekega cirkusa - ne iz tekmovanja in ne iz rezultatov.


_____________________________

lp


(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
9.3.2009 12:49:21   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: al1*

Mogoče še to: včasih je bilo to Vegovo tekmovanje. Pri tamalih je tekmovanje le eno, v šoli, če dobi dovolj točk, dobi bronasto vegovo priznanje.
Glede tega, ali naj otrok tekmuje pa tako: rezultate vidijo učiteljice v šoli, ti pa dobiš listek s šifro in na spletni strani društva matematikov preveriš otrokov rezultat. Pri nas niso nikoli delali iz tega nekega cirkusa - ne iz tekmovanja in ne iz rezultatov.



Ja, pa saj itak, da ne, kaj češ pa cirkuzart. A tako, da je to podobno kot Vegovo? No, to pa ptoem poznam. Hvala.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
9.3.2009 15:00:38   
lelaval
Jaz pravim, da škodit ne more - lahko le koristi.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
10.3.2009 7:37:22   
nena m
Mi smo ravno včeraj dobili za podpisat. Ne vem točno kako je napisano - ni ravno kengurujček, ampak nekaj iz matematike (ne vem točno). Pa zraven smo dobili naslov spletne strani   in šifro za našega šolarja, da bomo lahko preverili rezultate (samo za svojega otroka). Prvi rezultati pa naj bi bili na spletni strani po 19. marcu.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
10.3.2009 14:00:06   
Lenny
Tudi pri nas smo včeraj dobili obvestila in šifre proti podpisu. 19. marca ob 11.00 tekmujejo.

_____________________________

Oči: "Sine, kaj delaš?"
Sin: "Nič oči. Pa to počasi!"

(odgovor članu nena m)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
10.3.2009 20:10:16   
staši
Naša dva sta tudi prinesla včeraj domov prijavnice .

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
17.3.2009 11:29:30   
malapikica
Bi samo vprašala, če so kje na internetu kakšne naloge. Me zanima kako zgledajo.

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
17.3.2009 12:19:55   
Lenny
Kolikor sem gledala, so naloge plačljive. Je pa naš dečko prinesel domov naloge iz preteklih let, ki jih rešujejo v šoli za vajo. Prav zanimive in pravzaprav ne tako lahke. Ponavlja se vaja z labirintom, pa ena, pri kateri morajo določiti lego predmetov, malo logike, računanja skoraj ni.

_____________________________

Oči: "Sine, kaj delaš?"
Sin: "Nič oči. Pa to počasi!"

(odgovor članu malapikica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
17.3.2009 12:24:40   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Lenny

Kolikor sem gledala, so naloge plačljive. Je pa naš dečko prinesel domov naloge iz preteklih let, ki jih rešujejo v šoli za vajo. Prav zanimive in pravzaprav ne tako lahke. Ponavlja se vaja z labirintom, pa ena, pri kateri morajo določiti lego predmetov, malo logike, računanja skoraj ni.


ja, naši tudi rešujejo lanske, samo prijavnice ni pa nobene prinesel domov. Čeprav je rekel, da bodo bojda vsi tekmovali, cel razred. Pojma nimam.

< Sporočilo je popravil Volga -- 17.3.2009 12:25:08 >

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
17.3.2009 13:37:46   
Lenny
Pri nas smo ob podpisu prijavnice dobili šifro, kjer bomo lahko gledali rezultate, pa 1,20 evrčkov je bilo treba plačati, pa še cel opis tekmovanja so nam razdelile. Upam, da bo tudi cel razred tekmoval, saj se mi zdi čisto prehitro, da bi jih ločevali. Konec koncev tudi vadijo vsi in se veselijo četrtka.

_____________________________

Oči: "Sine, kaj delaš?"
Sin: "Nič oči. Pa to počasi!"

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
17.3.2009 14:26:10   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Lenny

Pri nas smo ob podpisu prijavnice dobili šifro, kjer bomo lahko gledali rezultate, pa 1,20 evrčkov je bilo treba plačati, pa še cel opis tekmovanja so nam razdelile. Upam, da bo tudi cel razred tekmoval, saj se mi zdi čisto prehitro, da bi jih ločevali. Konec koncev tudi vadijo vsi in se veselijo četrtka.


Na naši šoli smo že dobili prijavnice, ampak nam niso nič rekli za kako plačilo. Pri nas je učiteljica izbrala 6 učencev in potem sta še dva sama izrazila željo in samo ti tudi dodatno vadijo - običajno dobijo list ko so gotovi z rednimi nalogami, da pa bi kaj ekstra vadili pa ne.

lp, mojca

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
17.3.2009 20:10:27   
mily
Naša je tudi včeraj prinesla domov prijavnico in tisto kodo, da bomo lahko starši pogledali rezultate. Za plačat pa ni bilo nič. Očitno je od šole do šole odvisno in nekatere to same financirajo, druge pač ne. Je pa tako, da gredo pri nas samo tisti, ki so v dodatnem. So zdele že parkrat delali naloge iz prejšnih let in so res take, da sem mogla še jaz dvakrat pogledat kako je sploh treba rešit user posted image  

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
18.3.2009 12:24:30   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: mily

Naša je tudi včeraj prinesla domov prijavnico in tisto kodo, da bomo lahko starši pogledali rezultate. Za plačat pa ni bilo nič. Očitno je od šole do šole odvisno in nekatere to same financirajo, druge pač ne. Je pa tako, da gredo pri nas samo tisti, ki so v dodatnem. So zdele že parkrat delali naloge iz prejšnih let in so res take, da sem mogla še jaz dvakrat pogledat kako je sploh treba rešit user posted image  


no, naš je pa večraj prinesel prijavnico, znesek bo pa gotovo na mesečnem računu.

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
18.3.2009 19:12:13   
mily
Pomoje da ne. Do sedaj je bilo zmerom tako, da karkoli se posebi plača, dobimo obvestilo v beležki in tudi posebi plačamo (sama nese v šolo). Položnico dobim pa samo za prehrano.

No ja bomo vidl, da se ne bom čez en tedn kej ugriznala v jezik in mogla napisat, da sem mogla plačat.

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
18.3.2009 22:10:02   
anajan
Mednarodni matematični kenguru je tekmovanje iz matematike, ki je nastalo iz šolskega matematičnega tekmovanja za Vegovo priznanje. Na začetku je bilo tekmovanje namenjeno samo učencem predmetne stopnje. Pred nekaj leti (mislim da 2003 alo 2004) so se tekmovanja prvič udeležili vsi osnovnošolci (od 1. - 9. razreda).
Namen tekmovanja je povečati interes za matematiko, reševanje nalog in logično razmišljanje.
Potek tekmovanja: nekaj dni pred tekmovanjem straši prejmete listek na katerem s podpisom potrdite, da ste seznanjeni s pravilnikom tekmovanja (formalnost). Na listku je zapisano tudi uporabniško ime in geslo, s katerim imate dostop do rezultatov vašega otroka. Rezultati so objavljeni v roku 5 dni po tekmovnju. V primeru, da je otrok uspešno reševal naloge, prejme Bronasto Vegovo priznanje. Učenci 7. -9. razreda se lahko udeežijo tudi drugih stopenj tekmovanja (področno in državno), kjer se potegujejo za srebrno oz. zlato Vegovo priznanje.

Udeležba na tekmovanju je prostovoljna. Na podlagi izkušenj priporočam, da se tekmovanja udeležujejo vsi učenci 1. do 5. razreda, saj so naloge učencem v zabavo.


Upam, da sem vam uspela predstaviti temovanje iz matematike.


_____________________________

Vsak dan je nekaj posebnega.

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
18.3.2009 22:12:41   
anajan
Še nekaj: priprave za tekmovanje pri manjših otrocih niso potrebne. Pogostokrat se učitelji za priprave odločijo tako, da skupaj z učenci rešujejo naloge prejšnjih let.

Naloge niso povezano z učno snovjo!!!!!




_____________________________

Vsak dan je nekaj posebnega.

(odgovor članu anajan)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
19.3.2009 20:06:33   
karamela
Moj je tudi danes pisal. En teden nazaj je prinesel samo prijavnico, brez datuma kdaj piše  in brez potrebe oz. zahteve po kakšnem plačilu. Pisali niso vsi, samo tisti ki so se oz smo jih starši prijavili. Zanima pa me ali se da kje pogledat v naloge, ki jih je moj otrok reševal?  Čisto tako me zanima,?

Očitno so jim že povedali kako so pisali, saj mi je povedal da je imel 1 in 2 nalogo prav, 3 je znal vendar nekaj spregledal, eno od nalog pa pravi da ni razumel kaj je vzgojiteljica prebrala, kaj mora delat, ponoviti ni hotela, kjub temu, da jo je vprašal , on pa še ne zna brat, da bi si še enkrat prebral.

Mislim da so  ta tekomovanja v začetnih razredih  dobordošla, saj so brez kakršnih koli pritiskov do otrok..

(odgovor članu anajan)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
19.3.2009 20:29:29   
staši
Ja seveda se da pogledat sej ko si izpolnila prijavnico si imela spodaj za odstrič in napisano stran http://www.dmfa.si/rezultati.html samo moraš imet še geslo od otroka in uporabniško geslo .Geslo pa je veljavno od 19.03 09 do 18.04.09
Si mogoče spregledala pa vrgla stran ,če ne vprašej v šoli mogoče imajo oni .  

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
19.3.2009 21:21:54   
mily
Evo rezultati so že na netu. Naša ima 20 točk. Pri tretjem se je zmotla. Je že prec, ko sva šli domov iz šole povedala, da je pri enem neki narobe nardila, ker najprej sploh ni vedla kje je oz. ga ni našla. vseeno čestitke naši punci! 


Škoda da se nikjer ne vidi nalog.

< Sporočilo je popravil mily -- 19.3.2009 21:22:32 >


_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
19.3.2009 21:33:18   
Eca
Rezultate lahko vidite takoj, ko jih učitelji vnesemo v računalniško bazo na FMF strežniku. Jaz sem jih vnesla takoj po tekmovnaju, tako da učenci naše šole lahko že gledajo koliko točk so desegli in kateri dobijo kakšno prizanje.

Lp, Eca


_____________________________

Mene pa kamin greje...

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
19.3.2009 21:35:23   
gita10
Tudi pri nas so rezultati že objavljeni, točno je vedel kaj je naredil prav in kaj narobe.  Pa sem ga vprašala zakaj je naredil narobe pa pravi nisem čisto dobro poslušal ker sem čakal da bo kmalo konec, da se bomo igrali- pa taka šola.

Mislim, da lahko zahtevaš, da vidiš naloge ampak mislim , da iz tega ni potrebno delati neke revizije. Je pa fino videti da je otrok uspešen ( vsaj v nečem, ker pri mojem, če bi šlo za črkovanje ne bi rešil niti ene naloge ).

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
19.3.2009 21:43:22   
mily
Eca kakšni pa so kriteriji za priznanje? Mora imeti vse prav al tudi ostali dobijo kakšno priznaje? Tko za vspodbudo?


Gita10 itak ne mislim zahtevat naloge. Sam tko, zanimivo bi mi bi jo bilo videti. Itak je to zaradi nje, ker si je želela it. Ena izkušnja več.




_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Matematično tekmovanje Kengurujček v prve...
20.3.2009 8:17:22   
liza.p
Ja moja deklica je dosegla 20 točk in sem zelo ponosna. Najprej sploh ni hotela tekmovati, ker ni tekmovalen tip. Potem se je vseeno prijavila. Sem vesela, da je šla na test. Rezultat je drugotnega pomena. Je pa prav tako imela narobe 3. nalogo.

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?