|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Miti o dojenju - resnice in zmote
1.2.2006 20:04:12   
Seven*
http://med.over.net/klinicne_stroke/porodnistvo/dojenje/miti.htm

Morda kateri tale clanek pomaga.

_____________________________

Gospa sem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
1.2.2006 20:31:22   
trojči
Saj sem pravzaprav tako utrujena, da se mi niti ne da, ampak te ženske ne morem, totalno no, zagovornica permisivne vzgoje, dojenja do onemoglosti, nima pa tri čiste, ne kako se piše strokovne članke, ne o inteligenci. Moje skromno mnenje. Ne bom ugovarjala, če boste pljuvale, meni se enostavno več ne ljubi boriti z mlini na veter.

Samo prvo "zmoto" sem prebrala, pa mam zadost. V isti sapi govori, da imajo ženske mleka preveč in da je treba pristavljati non stop ter da se ponudba prilagodi povpraševanju, halo? Upam, da razumete, kaj mi ne gre v račun. In ker imajo mleka preveč, po sprejemu enega podhranjenega otroka na teden v pediatrični dajo otroka takoj na infuzijo, potem mu pa dajo dodatek. Censored so čudni ti pediatri, a ne vidijo, da ima mama mleka preveč????user posted image user posted image user posted image

Ja, to sem te hotela vprašati, od kdaj ima to objavljeno, prosim?


< Sporočilo je popravil trojči -- 1.2.2006 20:34:05 >

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
1.2.2006 20:44:49   
Dashenka
Upam, da ne!

Polovica pomembnih, nekaterih celo usodno pomembnih "mitov" je navedena NAPAČNO oz. nasprotno od medicinskih dejstev.

Zato iskreno upam, da nobena od osveščenih mamic teh tračarij oz. "babjih čenč" ne jemlje resno.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
1.2.2006 21:12:15   
Seven*
No. Vsak ima svoje mnenje. Morda pa katera najde noter kaj uporabnega.

Dashenka. Prosim, ce mi navedes zadeve, ki so v nasprotju z medicinskimi razlagami. Bom malo PoGooglala, ce so res napacne. Internet vse ve. user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
1.2.2006 21:16:34   
mamči
Dober link Seven. Par koristnih info., pa še kaj novega sem izvedela. Vse pa seveda ne drži, vsaj zame...

user posted image    user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
1.2.2006 21:22:45   
Seven*
Trojci. Od kdaj je zadeva objavljena ne vem. Zadnji vir ima letnico 2000, torej gre za relativno nove zadeve.

  • THE ULTIMATE BRESTFEEDING BOOK OF ANSWERS, dr. Jack Newman, MD, PhD, 2000
  • BREASTFEEDING AND NATURAL CHILD SPACING, The Ecology of Natural Mothering; Sheila Kippley, 1976
  • THE WOMANLY ART OF BREASTFEEDING, La Leche League International, Sixth revised edition, 1997
  • SAFE & HEALTHY, William Sears, MD, LLLI, 1989
Povzetki so iz knjig, ki so jih pisali zdravniki (MD), torej tako zelo narobe ne more bit ane?



_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu trojči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
1.2.2006 21:25:23   
san
lepo napisano. sem si pa veliko podobnega prebrala že na tujih intrnetnih straneh. sploh se mi je zdelo zanimivo to, da lahko dojijo tudi mame, ki so otročka posvojile - to sem že pred leti prebrala v neki tuji reviji, no in kasneje sem tudi eno tako mamo spoznala in videla da je to res možno.

je pa tako, da tiste, ki smo/so dojile bomo/bodo vedno zagovarjale dojenje, tiste, ki pa nismo/niso pa pač ne.
lp s

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
1.2.2006 21:39:05   
lelaval
čeprav že vse to poznam, sem z zanimanjem še enkrat prebrala (z leti je pač treba spomin obnavljat user posted image ).

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
1.2.2006 21:43:37   
trojči
Seven, zlata si, hvala, da si mi odgovorila. Zanimalo me je, ker vidim kar precej neodobravanja njenih idej in sem mislila, da se sedaj pač brani, saj mogoče se, samo ji ne uspeva.user posted image

San, zagovarjamo vse dojenje, kaj ti to še zdaj ni jasno? Samo ko vidim tisti 1-3% da jih ne more dojit, druge pa vse lahko, če ne nepravilno pristavljajo,......, skratka so si same krive, vidim tudi, da nas je tistih, ki nismo zmogle dojiti polno šest mesecev najmanj polovica,....??? user posted image

Spet je povedala, nonstop kokodaka eno in isto, da bi vsi lahko imeli mercedese, če bi se le dovolj potrudili.user posted image

Za hudobijo, pardon, hudomušnost si nisem sama kriva, kriva je dieta.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
1.2.2006 21:57:22   
Aleksandrin
Pri meni nekatere trditve ne držijo, spet druge so stvar posameznice, en par pa mogoče drži.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
1.2.2006 21:59:38   
Primoza
Zadeva je predstavljena z zornega kota nekoga, ki si je mnenje že izoblikoval istočasno pa le dela v zdravstvu.

Kako trapasto je kracanje v eno samo smer brez nekega znansvenega pregleda je razvidno npr. iz tegale linka:

http://www.nrdc.org/breastmilk/lead.asp

in še mnogo podobnih, iz katerih je lepo razvidno, da ob slabi prehrani, pasivnem ali aktivnem kajenju gibanju v onesnaženem okolju itd materino mleko vsebuje cel kup nevarnih onesnaževal.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
1.2.2006 22:08:16   
Seven*
Primoza. Se strinjam s tabo. Pa vendar clanek ni bil skoncentriran na rizicne skupine (delo v kemijskih tovarnah ipd.), omenjeno je bilo le kajenje. V tem clanku pa je obravnavan vpliv tezkih kovin, ki pa logicno puscajo posledice v kvaliteti mleka, prav tako kot slaba kvaliteta zivljenja. Clanek bi sicer bil lahko bolj strokovno napisan, je pa potem vprasanje, koliksna populacija ljudi bi ga razumela in seveda tudi prebrala. 

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
1.2.2006 22:17:43   
Primoza
V tistem gornjem linku z mona preveč žugajo v eno smer, kr lahko pušča spet neke hude psihološke travme v ženskah, ki so že tako v sodobnem življenju izpostavljene veliko hujšemu presingu kot v preteklosti, porodniška gor ali dol. Zanimivo bi bilo prebrati kako resno študijo o tem, kako vplivajo na kakovost mleka morebitne skrbi in temu posledičen permanentni stres matere. Takole na oko bi rekel, da uživanje stresnih hormonov ni ravno dobra malica za dojenčka.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
1.2.2006 22:27:33   
Seven*
Primoza, to pa se povsem strinjam s tabo. Pritisk modernega casa, zivci, stresni hormoni.. Bi bila zanimiva studija ja.. Morda celo ze narejena. Se bom spustila v raziskovanje, ko bom imela malo vec casa..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
2.2.2006 8:20:12   
JaKu
Jaz bi se tudi strinjala glede tega, da je stres in psihicni pritisk lahko zelo dober razlog, da dojenje na koncu kljub trudu ne uspe. Moja osebna izkušnja je bila taka, da je zaradi začetnega neuspešnega dojenja poporodna otožnost prešla v hudo poporodno depresijo z anoreksijo, padec v začaran krog in na koncu popoln neuspeh dojenja. V vseh člankih, ki zagovarjajo dojenje, pišejo kako pomembna je pravilna strokovna podpora in podpora svojcev. Marsikatera bi verjetno res uspela z dojenjem, če bi imela 24ur na dan ob sebi razumevajočega moža in svetovalko LLL. Ampak to je iluzija in prav tako so iluzija tisti 3%..

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
2.2.2006 8:27:37   
Seven*
Jaku. Moja mama prihaja  iz kmetov in mi je pripovedovala, da je sicer zivljenje bilo trdo, ampak ko je zenska rodila je skupaj stopila cela druzina in so ji kuhali, pomagali skoraj kaksen mesec. Da je to bilo normalno. Dandanes smo pa vecinoma prepuscene same sebi (razen tistih srecnic, ki jim starsi pomagajo). Seveda se verjetno tudi to pozna na mleku. Fiziologija telesa je prirejena najprej temu, da skrbi "za sebe", sele potem pride na vrsto otrok. Torej, ce bo v telesu kakrsenkoli primanjkljaj, bo mleka manj.. Telo bo varcevalo z energijo.. Pa naj bo to na fizicni ali psihicni ravni.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu JaKu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
2.2.2006 8:30:12   
NRMM
Veliko je odvisno od psihičnega stanja vsake posameznice. In tako kot je Jaku napisala-če bi imela 24ur na dan ob sebi razumevajočega moža in svetovalko LLL-bi verjetno vsaki šlo, verjamem, da tudi meni, če bi bilo vsaj prvi del -razumevajoči mož-mož je ja, sam razumevajoči ne. Nikakor mi ni uspelo niti prvi dan,ko sem prišla domov počivat in vsako jutro, ko je odprl oke me je vprašal,kaj bomo pa danes jedli user posted image , ah ja tako se zgodi, če postaneš mama, za v drugo vem, da tega ne bom počela pa če ležim cele dneve en mesec skup. 

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu JaKu)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
2.2.2006 9:03:04   
wawa
Evo jaz lahko rečem, da mi brez mojega fanta nebi uspelo . Ko sem imela 2x vnetje dojk, mi ni pustil niti da bi vstala iz postelje, on je poskrbel za malega, kuhal, pospravljal, prinesel mi ga je le ko je bil čas za dojenje. Prvih 15 dni ko je bil doma je kuhal in pospravljal izključno on. Ko pa je šel delat, je še vse do 6 tedna, pospravljal in nakupoval večinoma on, jaz pa sem le skuhala kosilo. Imela sem velike probleme z bradavicami zaradi nepravilneka pristavljanja in bolelo je ko user posted image , zato je bil med dojenjem zravem mene in me spodbujal.............................skratka ja strinjam se brez primerne podpore je nemogoče, meni sigurno nebi uspelo, ker sem bila velikokrat na tem da obupam................................

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
2.2.2006 9:31:40   
Dashenka
 
MIT NA TEMO KONTRACEPCIJE?
 
DOJENJE NE MORE ZAGOTOVITI KONTRACEPCIJSKE ZAŠČITE PRED PONOVNO ZANOSITVIJO: 
NI RES. Vsekakor tudi dojenje ni 100% kontracepcijska zaščita, toda tega vam ne garantira tudi nobena druga metoda! .......
 
BUSTED!
 

Dr. Stanko Pušenjak:
"Na dojenje se torej kot obliko zanesljive kontracepcije ne gre zanašati."

http://med.over.net/phorum/read.php?f=19&i=17223&t=17216


"....dojenja nikoli ne gre jemati za zanesljivo obliko kontracepcije, saj ne dosega utreznega Pearlovega indeksa."

http://med.over.net/phorum/read.php?f=19&i=74873&t=74822


(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
2.2.2006 9:49:59   
Seven*
Dashenka. To ti dam delno prav, je pa res, da mora biti otrok dojen na cca 3 ure, da je kontracepcijska metoda uspesna. To je pa tezko garantirat, ker otroci vcasih jedo tudi na 4 ure..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
2.2.2006 10:13:02   
Dashenka
Meni? Verjetno si mislila dr. Pušenjaku.

Vendar se zelo motiš, če misliš, da je v primeru pristavljanja na 3 na ure, dojenje zanesljiva kontracepcija.

DOJENJE NAMREČ V NOBENEM PRIPERU NI ZANESLJIVA KONTRCEPCIJA!
Glede na dolžino dojenja in frekvenco obstaja le večja in manjša verjetnost zanositve.

Prav žalostne so debate, ko v 21 stoletju, v Srednji Evropi, po internetu, ob najširši možni dostopnosti vseh mogočih vrstah kontracepcije (mehanske, kemijske, hormonske) ženske razpravljajo in se prepričujejo o dojenju kot načinu kontracepcije.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
2.2.2006 11:42:32   
HuAnita
Sem že od včeraj spremljala tole debato, pa se nisem hotela vključiti. Ker se mi zdi, da je to spet boj med zagovornicami in nezagovornicami... Žal...
Mislim, da pozabljamo na naravo in na to, kako je to naravno urejeno.
Imam obe iskušnji, saj zaradi mastitisa nisem mogla dojiti, potem pa mi je (ob izdatni pomoči družine in prijateljice!!!) uspelo!
Pač vsaka mamica zase ve, če se ji zdi steklenička umetnega mleka bolj zdrava, manj onesnažena ipd., naj pač otroka hrani s tem, katera pa se bolj zanese na svoje telo, bo pač dojila.
Odločena sem, da bom tudi 2.user posted image dojila, če pa ne bo šlo, bomo pač stekleničkali.
In predlagam, da se o tem nehamo prepirati...
KarmenLLL, če je ena napisala, da ni inteligentna, je pa po moje vsaj čustveno inteligentna, pa tudi verjentno ne širi 'neresnic' kar vsepovprek, verjetno tudi kaj prebere. Vsaj jaz sem ji neskončno hvaležna, ker je veliko pripomogla, da sem lahko dojila, ni ji žal časa za zmedene mamice, čeprav ima 4 otročke. Po moje.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
2.2.2006 12:04:46   
hanita
Jaz pa kot sem že povedala prav po domače, v navalu mamic in otrok v našem krogu, večjih in manjših, (pač smo v takih letih,ko se delajo otroci in debate so v glavnem o tem), ne opazim nobene razlike med dojenimi in manj ali nedojenimi otrocmi.

Inteligenca,zdravje,čustveni razvoj,...vsi se mi zdijo enaki. Zato sem se potolažila,ker sem se preveč obremenjevala, ker sem dojila le do 6 meseca. Povsod pa si najdel le članke in raziskave kako je dojenje oh in sploh in sem bila ob vsem samo še bolj žalostna.Tamala se je kljub mleku odločno upirala zizi ,po bitkah,ki so obremenjevale in utrujale obe, smo z dojenjem zaključili.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
2.2.2006 20:45:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu hanita)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Miti o dojenju - resnice in zmote
5.2.2006 19:16:43   
Grascakinja
Lahko doji, če ji predpišejo oksitocin (hormon, ki spodbuja nastanek mleka) in je na tem tretmaju nekaj mesecev pred posvojitvijo, poleg taga pa mora intenzivno črpati mleko, da ustvari zadosti. Naj me kdo popravi, če sem kaj narobe napisala.

Meni je iz tega članka sumljiv predvsem podatek, da je svetovno povprečje dojenja 4 leta. Prosim povejte mi, glede na to, da pri nas večinoma dojijo manj kot eno leto in v Evropi ravno tako, da o ZDA sploh ne govorim, kje v svetu torej dojijo otroke 8 let, da se to povprečje povzpne na 4 leta?????
 
Poznam več žalostnih primerov mamic, ki so zanosile kljub pogostemu in rednemu dojenju kmalu po porodu, brez da bi dobile menstruacijo, tako da je dojenje=kontracepcija (oprostite izrazu) ena velika neumnost.
 
Pa o D vitaminu, železu in ostalem se tudi da razparvljati, poznam precej dojenih otrok, ki jim manjka železa. D vitamin predpisujejo vsem dojenčkom!
O doječih kadilkah sploh ne bom oizgubljala besed.
 
Mamice s silikonskimi vsadki - jaz bi resno razmislila ali dojiti ali ne - pred leti sem brala članek o tem, žal ga ne najdem, ko se je deklica zaradi prehajanja silikona v mleko "okužila" z njim in postala trajno in neozdravljivo bolna. Silikona se naše telo ne more znebiti s kakršno koli obliko presnove.
 
In končno, če mi kdo še enkrat reče, da so moje prsi čisto slučajno postale povešene, ko sem nehala dojiti, in to le zaradi genov in podobnih neumnosti, ajoj, mu jih bom napela. Do dojenja jim ni čisto nič manjkalo! Pa ne da me zdaj to moti, samo ne me farbat, da dojenje nima s tem čisto nič.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?