|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nama sta pa všeč...
31.5.2006 11:17:37   
Kaštrun
Lučka in Rožle.

Ne vem kako to, ampak že od nekdaj. Ni jih veliko.

Sicer je pa moje mnenje tako. Tudi če ima otrok ime, ki se ga ne da niti skrajšati, niti rimati, niti "zafrkavati", se danes otroci itak spomnejo vse sorte, tako da ga lahko zafrkafajo zaradi čisto ene tretje stvari (npr. mojega moža nikoli niso klicali po imenu, čeprav je Igor, ampak vedno po priimku; strica pa so klicali "pišče", čeprav je Tomo in tako ga kličejo še danes).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nama sta pa všeč...
31.5.2006 11:46:38   
srki
Če sta vama všeč, potem pa sploh ni problema.

In ja, res je, da tudi iz navadnih imen dajejo vzdevke. Primer sem jaz-srki, zakaj tako, še sedaj ne vem pa tudi moji prijateji in prijateljice ne vedo, zakaj sem srki, čeprav so me oni za to krstili. Srki sem že od malih nog. Poznam tudi enega moškega, ki ga kličejo po imenu njegovega očeta, njemu pa je ime drugače.

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nama sta pa všeč...
31.5.2006 11:55:06   
kiarra
Men je Rožle ful lepo ime. Pa še na šoli smo mel enga ful dobrega tipa, ki mu je bilo ime tako.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nama sta pa všeč...
31.5.2006 11:58:32   
Anonimen
O, tale je pa lušna, Lučka user posted image  user posted image


(odgovor članu Kaštrun)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nama sta pa všeč...
31.5.2006 12:01:26   
lelaval
Zakaj pa ne. Prav luškano zvenita.user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nama sta pa všeč...
31.5.2006 13:37:28   
anabanana
Že mogoče, da bi ju tudi z drugimi imeni zafrkavali, z temi ju pa bodo sigurno !!

Dam glavo dol, da bodo Rožleta klicali Kekec !!

Ne vem no, vajina odločitev, nočem kritizirat.


_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nama sta pa všeč...
31.5.2006 13:39:49   
Bubamaraa
Meni je Rožle všeč..... Lučka me pa spominja na eno znanko, ki mi ni všeč in zato ne bi dala hčerki iz tega razloga ime Lučka.....

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nama sta pa všeč...
31.5.2006 13:58:01   
lucika
user posted image meni je tudi vsec, sploh zensko ime.
ti pa lahko iz prve roke povem vse izpeljanke iz tega, ki jih ni malo. ampak toliko vec kot pri drugih jih tudi ni....
v puberteti sem se nekak sama preimenovala v lucijo; zdaj sem pa prav ponosna da imam tako ime, kot ga nima vsak:)

rozle mi je tud simpaticno, se mi pa zdi da najbolj pase tam okol lj in gorenjske. s stajerskim naglasom ni tak lusno ko z ljubljanskim:)

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nama sta pa všeč...
31.5.2006 14:57:51   
kiarra
pa kaj se nekateri tolk obremenjujete s tem al bodo otroka zafrkaval pa ne vem kaj se vse. Taki starsi, ki imajo toliko predsodkov in zadržkov sami sejejo nestrpnost. To kako se bo otrok počutil v okolju vrstnikov še zdaleč ni odvisno od imena ampak predvsem od vzgoje staršev, ki naj bi otroka vzgojili v samozavestnega človeka z občutkom za samospoštovanje. Med otroki v skupinah se že zgodaj vzpostavi neke vrste hierarhija, predvsem glede na to kako močne osebe so, in če ima otrok privzgojen občutek da je on sam uredu oseba, mu tudi kakšna zbadljivka ne pride do živega.

Tudi sama imam kar redko ime(sploh ko sem bila majhna ni bilo v bllo v bližnji okolici nobene s tem imenom), vendar sem bila vedno ponosna na svoje ime.

Otroka pa v vato tudi ne moreš zaviti in ga obvarovati pred vsako zbadljivko...

Najlažje pa je seveda ne izstopati iz množice in zbujati pozornosti. Tako da če bi bili na svetu sami Markoti, Maje, Tine in Jureti ne bi obstajala nobena zafrkancija na račun imenuser posted image

p.s. Seveda pa ne zagovarjam kakšnih poniževalnih ali trapastih imen ala Traktor. To je pa spet druga kategorija.

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nama sta pa všeč...
31.5.2006 17:35:24   
bombonček
Men je Rožle ful lepo ime poznam fantka s tem imenom in mi je zelo simpatičen.

(odgovor članu kiarra)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nama sta pa všeč...
31.5.2006 17:45:26   
dulcinea
Meni sta oa imeni obe všeč. Ti dve imeni sta vsaj slovenski.
In ne sekiraj se zaradi poznejšega zafrkavanja. Iz vsakega imena lahko naredijo vzdevek ali izpeljanko.

LP, D


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu bombonček)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nama sta pa všeč...
1.6.2006 20:31:58   
Anonimen
Lučka mi je všeč v obliki Lucija, Rožle mi pa ni všeč, takoj vidim zraven še Kekca, pa Bedanca pa teto Pehto user posted image , ...si pač ne morem pomagatuser posted image

Ampak, če je vama všeč pa kar,...saj moji mami tud ime, ki ga imava izbranega za fantka ni všeč,...pa kaj? user posted image

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?