|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Odprtje SPja
6.1.2011 22:22:43   
truncus
Pozdravljeni,

prosila bi za dodatne informacije glede odprtja SP in sicer me zanima kako to izgleda v praksi. Teorija namreč pravi, da, ko odpreš SP ti država subvencionira 4500€, vendar ga moraš imeti odprtega najmanj 1 leto. Od tega plačaš cca 800€ davka, vsak mesec pa so prispevki še za cca 200€. Tako so mi razložili-mi zna kdo iz prakse povedati, če to res drži?
Hvala in lep pozdrav!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 2:54:32   
Kerensa*
Če me spomin ne vara, moraš imeti za 4.500€ subvencije s.p. odprt najmanj 2 leti, poleg tega pa ti to subvencijo nakažejo šele po cca. treh mesecih od odprtja, kar pomeni, da si moraš prve 3 mesece vse plačati sama. Poleg tega subvencije ne dobi kar vsakdo, ki se odloči odpreti s.p., temveč morajo prosilčevo vlogo odobriti. Odobrijo jo pa (sodeč po pravilniku) tistim s perspektivno idejo oz. z dejavnostjo, za katero se smatra, da od nje nekaj bo.

(odgovor članu truncus)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 6:39:27   
Antilopa
Kerensa, z zadnjim paketom subvencij je en malček drugače user posted image

S.p. mora biti odprt najmanj 1 leto, sredstva niso več namenska. Mislim pa, da je edini pogoj, da si prej prijavljena na zavodu (točno koliko časa, ne vem) in da hodiš na njihove delavnice; in ja, vlogo ti morajo odobriti, ni izplačila kar po "difoltu".
Prispevki so prvo koledarsko leto v višini 280 eur mesečno (od minimalne plače), višina akontacij dohodnine (davka) pa je odvisna od predvidenega rezultata... če računaš, da bo prvo leto izguba, ti ni potrebno plačevati med letom.

_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 7:44:07   
bučkabb
mislim damoreš biti na borzi prijavljen eno leto preden odpreš s.p. in želiš tistih 4.500 € pokasirat

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 7:54:38   
Antilopa
Ma ne vem če... imam kar nekaj strank, ki so bile precej manj kot eno leto na zavodu user posted image

_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 8:03:21   
bučkabb
ja sam mislim da je glih pred parim dnevi bil kolega na posvetu pa mu je rekla da bi mogu za en let na zavod, če bi hotel pol to varjanto koristit

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 10:03:45   
majčica1508
mene pa zanima.....a kakšna pomisli nato,kaj se zgodi v primeru,da nimate odprtega s.p-ja 2 leti oziroma 1 leto.....a vse vidite tistih 4.500€ subvencije......brez zamere,sam me res zanima

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 10:14:24   
emma83
Ta subvencija ti sploh ne pokrije prispevkov za 1 leto, nekaj malega zmanjka. Itak je pa tako, da če nimaš odprtega s.p.-ja 1 leto, moraš razliko vrniti državi.

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 10:16:23   
mate0ja
poznam primer, ko je fant moral vrniti subvencijo. subvencija se razdeli na mesece in za obdobje, ko ne izpolnjuješ pogojev (ko zapreš sp) je treba subvencijo vrnit.

Sicer pa sem jezna na državo, da tako razmetava z denarjem. Zakaj je treba dat denar na trr. Tistim, ki imajo podjetniško žilico, poslovno idejo in voljo, da postavijo lastno podjetje na noge bi bilo potrebno v začetnem obdobju pomagati z računovodstvom, kadrovanjem, iskanjem potencialnih strank, pravnim svetovanjem..., da se čim prej postavi na zdrave temelje, ne pa da dajejo denar na TRR, podjetnik pa je prepuščen sam sebi oziroma ta denar itak porabi za namene, ki sem jih opisala zgoraj. In tako zelo dobre podjetniške ideje padejo v vodo, ker se pričakuje, da bo mizar kar naenkrat postal še pravnik, računovodja, kadrovnik, tajnik... Iz mojega vidika to ni koristno porabljen denar.



< Sporočilo je popravil mate0ja -- 7.1.2011 10:17:57 >


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 10:21:26   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja


Sicer pa sem jezna na državo, da tako razmetava z denarjem. Zakaj je treba dat denar na trr. /.../ Iz mojega vidika to ni koristno porabljen denar.





Denar za subvencijo ne gre ravno iz žepa naše ljube državice, ampak projekt financira EU. In prav je, da obstaja taka pomoč, saj ima vsak s.p. na začetku veliko stroškov, izgube, naročniki ne plačujejo računov, država pa zahteva svoj davek na izdane in ne na plačane račune. briga jih, če si dobil od naročnika nakazilo, važno, da ona pobere svoje. In prispevke tudi mora plačevat s.p., pa če kaj dela ali ne.

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 10:23:27   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: bučkabb

mislim damoreš biti na borzi prijavljen eno leto preden odpreš s.p. in želiš tistih 4.500 € pokasirat



Jaz sem se prijavila na zavod in se lahko takoj prijavila v program za samozaposlitev.

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 10:25:40   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: emma83

Ta subvencija ti sploh ne pokrije prispevkov za 1 leto, nekaj malega zmanjka. Itak je pa tako, da če nimaš odprtega s.p.-ja 1 leto, moraš razliko vrniti državi.


Prispevki za polni s.p. (minimalni) so trenutno 280€ na mesec. Tako da ti ta denar prispevke komot pokrije.

(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 10:27:45   
Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: truncus

Pozdravljeni,

prosila bi za dodatne informacije glede odprtja SP in sicer me zanima kako to izgleda v praksi. Teorija namreč pravi, da, ko odpreš SP ti država subvencionira 4500€, vendar ga moraš imeti odprtega najmanj 1 leto. Od tega plačaš cca 800€ davka, vsak mesec pa so prispevki še za cca 200€. Tako so mi razložili-mi zna kdo iz prakse povedati, če to res drži?
Hvala in lep pozdrav!




S.p. moraš imeti odprt vsaj 1 leto. Davek od subvencije se porazdeli na mesece v davčnem letu, tako, da ne plačaš v enkratnem znesku ampak npr. če dobiš keš januajra, plačaš vsak mesec dvanajstino. Minimalni prispevki pa znašajo cca. 280 eurov mesečno. Ob odprtju imaš razne stroške - najem računovodskega servisa tečaj iz varstva pri delu, program za izdajanje računov, opraviti moraš tudi zdravniški pregled.

< Sporočilo je popravil Andromeda -- 7.1.2011 10:29:46 >

(odgovor članu truncus)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 10:33:57   
mate0ja
av je, da obstaja taka pomoč, saj ima vsak s.p. na začetku veliko stroškov, izgube, naročniki ne plačujejo računov, država pa zahteva svoj davek na izdane in ne na plačane račune. briga jih, če si dobil od naročnika nakazilo, važno, da ona pobere svoje. In prispevke tudi mora plačevat s.p., pa če kaj dela ali ne.
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja


Sicer pa sem jezna na državo, da tako razmetava z denarjem. Zakaj je treba dat denar na trr. /.../ Iz mojega vidika to ni koristno porabljen denar.





Denar za subvencijo ne gre ravno iz žepa naše ljube državice, ampak projekt financira EU. In prav je, da obstaja taka pomoč, saj ima vsak s.p. na začetku veliko stroškov, izgube, naročniki ne plačujejo računov, država pa zahteva svoj davek na izdane in ne na plačane račune. briga jih, če si dobil od naročnika nakazilo, važno, da ona pobere svoje. In prispevke tudi mora plačevat s.p., pa če kaj dela ali ne.


Ampak naša država pa razpolaga z njim. In tudi v drugih EU državah imajo tovrstno pomoč in jo veliko bolj koristno in uspešno prerazporejajo.

Problem pri veliko sp (saj tistih cca 10 kar jih poznam) ki so dobili subvencijo pa je v tem, da jo zapravijo še preden jo dobijo. Pa ne za namene poslovanja ampak za nov družinski avto, plazmo, počitnice, ko je pa treba davke plačat pa denarja isto ni, ko je treba pogodbo sestavit ne vedo kako bi se tega lotili in niti odvetnika ne znajo poiskat, ko je treba obračunat davke sploh ne bom govorila kakšne probleme imajo.



_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 10:39:03   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja

av je, da obstaja taka pomoč, saj ima vsak s.p. na začetku veliko stroškov, izgube, naročniki ne plačujejo računov, država pa zahteva svoj davek na izdane in ne na plačane račune. briga jih, če si dobil od naročnika nakazilo, važno, da ona pobere svoje. In prispevke tudi mora plačevat s.p., pa če kaj dela ali ne.
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja


Problem pri veliko sp (saj tistih cca 10 kar jih poznam) ki so dobili subvencijo pa je v tem, da jo zapravijo še preden jo dobijo. Pa ne za namene poslovanja ampak za nov družinski avto, plazmo, počitnice, ko je pa treba davke plačat pa denarja isto ni, ko je treba pogodbo sestavit ne vedo kako bi se tega lotili in niti odvetnika ne znajo poiskat, ko je treba obračunat davke sploh ne bom govorila kakšne probleme imajo.




O takih ljudeh imam tudi jaz svoje mnenje user posted image Če se podaš v posel, se podaj resno, ne pa, da si najprej omisliš avto, češ naj se vidi. Zato je pa tudi Zavod in izvajalci programa za samozaposlitev začel bolj nadzirat prosilce za subvencijo, ker jih je veliko odprlo s.p. ravno zato, da so se s tem denarjem le okoristili. In se strinjam, daje napaka v sistemu. Država bi lahko pomagala tudi tako, da zniža davke, da ne zahtvea plačilo davka za izdan račun, ampak plačan. potem bi bilo tudi smiselno, da s.p.-ju pomaga z drugačnimi sredstvi in ne le finančnimi.

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 10:39:43   
Andromeda



IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja


Problem pri veliko sp (saj tistih cca 10 kar jih poznam) ki so dobili subvencijo pa je v tem, da jo zapravijo še preden jo dobijo. Pa ne za namene poslovanja ampak za nov družinski avto, plazmo, počitnice, ko je pa treba davke plačat pa denarja isto ni, ko je treba pogodbo sestavit ne vedo kako bi se tega lotili in niti odvetnika ne znajo poiskat, ko je treba obračunat davke sploh ne bom govorila kakšne probleme imajo.




O takih ljudeh imam tudi jaz svoje mnenje user posted image Če se podaš v posel, se podaj resno, ne pa, da si najprej omisliš avto, češ naj se vidi. Zato je pa tudi Zavod in izvajalci programa za samozaposlitev začel bolj nadzirat prosilce za subvencijo, ker jih je veliko odprlo s.p. ravno zato, da so se s tem denarjem le okoristili. In se strinjam, daje napaka v sistemu. Država bi lahko pomagala tudi tako, da zniža davke, da ne zahtvea plačilo davka za izdan račun, ampak plačan. potem bi bilo tudi smiselno, da s.p.-ju pomaga z drugačnimi sredstvi in ne le finančnimi.


< Sporočilo je popravil Andromeda -- 7.1.2011 10:40:49 >

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 10:40:22   
Andromeda
Kaj se pa dogaja s tem RR? Narobe citira in 2 x objavi user posted image

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 10:41:18   
Andromeda
No, pa sem uspela popravit. user posted image

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 10:48:46   
truncus
Najprej vsem hvala za odgovore!
Se mi je zdelo, da ni vse tako preprosto. Naj malo bolj objasnim svojo situacijo; sem še študentka (sicer brez statusa to leto) tako, da na zavodu nisem prijavljena. Rada bi odprla malo spletno trgovino, ki bo dopoljnevala moje storitve, ko doštudiram. Priznam, da mi je riziko iti v stvar, ki je relativno nova v Slo in trenutno verjetno nebi že od začetka zmogla plačati vsak mesec 280€. Zato sem se zanimala za subvencijo-nikakor ne zato, da bi si kupila avto ali računalnike temveč, je bil moj namen s to subvencijo plačevati 1 leto prispevke, v tem času pa SP postaviti na noge.
Lp

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 10:56:26   
podjetnica
Ni enostavno, ne. Imaš pa ljudi, ki vidijo samo tisti denar, ki ga dobijo za zagon posla, naprej sploh ne razmišljajo.

(odgovor članu truncus)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 11:07:45   
oka
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: truncus

Pozdravljeni,

prosila bi za dodatne informacije glede odprtja SP in sicer me zanima kako to izgleda v praksi. Teorija namreč pravi, da, ko odpreš SP ti država subvencionira 4500€, vendar ga moraš imeti odprtega najmanj 1 leto. Od tega plačaš cca 800€ davka, vsak mesec pa so prispevki še za cca 200€. Tako so mi razložili-mi zna kdo iz prakse povedati, če to res drži?
Hvala in lep pozdrav!




S.p. moraš imeti odprt vsaj 1 leto. Davek od subvencije se porazdeli na mesece v davčnem letu, tako, da ne plačaš v enkratnem znesku ampak npr. če dobiš keš januajra, plačaš vsak mesec dvanajstino. Minimalni prispevki pa znašajo cca. 280 eurov mesečno. Ob odprtju imaš razne stroške - najem računovodskega servisa tečaj iz varstva pri delu, program za izdajanje računov, opraviti moraš tudi zdravniški pregled.


Če sem jaz prav razumela to okoli davka in subvencije je nekako tako, da ti subvencija gre v skupne prihodke ampak samo tisti del, ki se nanaša na leto izplačila, ostanek pa se prenese v drugo leto. Se pravi, da ko dobiš subvencijo, se ti v prihodek šteje le tisto, kar potem porabiš kot prispevek (dobiš nulo), ostalo preneseš v drugo leto. Primer: dobiš subvencijo npr. konec septembra. Plačati moraš tako prispevke za september, oktober, november in december. To je po minimalnih prispevkih 1.1200,  toliko se ti tudi upošteva subvencije kot prihodek. Ostalo pa gre v drugo leto. Davek pa nastane zato, ker imaš poleg subvencije še druge prihodke in ker jih ne moreš zmanjševati s prispevki (vsaj prvo leto ne), ker si jih pokrival s subvencijo. Naslednje leto, ko pa se šteje, da je subvencija že porabljena pa ti prispevki grejo v odhodke. In zato pride do večje dohodnine in ne zato, ker bi moral direkno na subvencijo samo plačati davek. Tako sem jaz zadevo razumela.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 11:20:00   
pajkica2
tako kot pravi oka, sredstva lahko namensko preneseš v naslednje leto.

najbolje je teh 4500eur porabiti za prispevke in hkrati najeti še kvaliteten računovodski servis, ki ti poleg kniženja in obračunavanja svetuje še pri odprtju pa potem pri sprotnih davčnih/računovodskih/kadrovskih težavah. tako lahko veliko prihraniš.

Truncus, pri spletni trgovini se ti vsekakor splača prijavit na zavod čimprej in se vključit v ta program samozaposlitve. Na tečajih ti bodo tudi dali nekaj napotkov kako in kaj s stroški ipd. Držim pesti da ti zalaufa!

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 11:22:53   
oka
IZVIRNO SPOROČILO: truncus

Najprej vsem hvala za odgovore!
Se mi je zdelo, da ni vse tako preprosto. Naj malo bolj objasnim svojo situacijo; sem še študentka (sicer brez statusa to leto) tako, da na zavodu nisem prijavljena. Rada bi odprla malo spletno trgovino, ki bo dopoljnevala moje storitve, ko doštudiram. Priznam, da mi je riziko iti v stvar, ki je relativno nova v Slo in trenutno verjetno nebi že od začetka zmogla plačati vsak mesec 280€. Zato sem se zanimala za subvencijo-nikakor ne zato, da bi si kupila avto ali računalnike temveč, je bil moj namen s to subvencijo plačevati 1 leto prispevke, v tem času pa SP postaviti na noge.
Lp



Moraš pa upoštevati, da se na subvencijo čaka od dveh do petih mesecev in v tistem času moraš sama poskrbeti za prispevke. Ni tako, da lahko z izplačilom počakaš do subvencije.  Če boš odprla s.p. npr. 1.2., je tukaj še čakalna doba, da urediš papirologijo (dobiš podatke iz AJPES-a, davčne), šele nato lahko neseš vlogo na Zavod za zaposlovanje, nato moraš počakati, da pogodbo podpišeš (oni te pokličejo). Prve prispevke pa moraš plačati že v marcu (za februar) Z dnem podpisa pogodbe pa se ti začne odštevati čas prejema. Pred vsem tem pa moraš opraviti razgovor na Obrtni zbornici, kje ti potrdijo ali pa zavrnejo idejo za s.p., opraviti tridnevni seminar (prisotnost obvezna) in po opravljenem seminarju imaš tri mesece časa, da ospreš s.p.

(odgovor članu truncus)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Odprtje SPja
7.1.2011 11:39:32   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: pajkica2

tako kot pravi oka, sredstva lahko namensko preneseš v naslednje leto.

najbolje je teh 4500eur porabiti za prispevke in hkrati najeti še kvaliteten računovodski servis, ki ti poleg kniženja in obračunavanja svetuje še pri odprtju pa potem pri sprotnih davčnih/računovodskih/kadrovskih težavah. tako lahko veliko prihraniš.

Truncus, pri spletni trgovini se ti vsekakor splača prijavit na zavod čimprej in se vključit v ta program samozaposlitve
. Na tečajih ti bodo tudi dali nekaj napotkov kako in kaj s stroški ipd. Držim pesti da ti zalaufa!



Bo držalo, kar pravi oka in tudi kar meni pajkica2. Svetujem pa, da malo pohitiš s prijavo na Zavod in urejanjem oz. pripravo na samozaposlitev, saj naj ne bi bilo več veliko sredstev za subvencijo na razpolago.

(odgovor članu pajkica2)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Odprtje SPja
15.1.2011 10:18:40   
Nogavica
Mene pa zanima, če lahko koristim pravico do skrajšanega delovnega časa zaradi starševstva, če sem prejemnica subvencije za samozaposlitev.
Poznam 3 punce, ki to koristijo oz. so koristile, meni pa je včeraj uslužbenka na CSD rekla, da je pogoj za subvencijo zaposlitev za polni delovni čas.
Kako so potem tiste znanke to pravico lahko uveljavile? Ali je tudi tu kakšna novost?

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Stara imena
Ylenia

So stara imena vedno bolj moderna?

da (44%)

ne (17%)

nic bolj kot ponavadi (23%)

nisem opazil/a (15%)


Število vseh glasov: 590

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!