|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Odziv okolice
4.8.2006 21:22:48   
Anonimen
Zanima me, kako se je okolica odzzvala na nekoliko "nenavadna" imena. Sicer imam drug problem, zelo mi je všeč ime Sofia in kako dopovedati sorodnikom in ostalim, da ni Zofka al pa Zofi. Za fanta pa mi je všeč ime Luis. Pa še en problem, ti imeni sta mi zelo zelo zelo všeč, ampak ful češko delujeta s tipičnim slovenskim priimkom. Kolko ste gledali, da ime paše k priimku al ste pač dali ime,ki vam je bilo najbolj všeč. Sicer se mi zdi kr vsi preveč kompliciramo s temi imeni. user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Odziv okolice
4.8.2006 21:26:27   
KIRA
na moji punci so se že navadili. viktorija ni tako nenavadno, samo da so sedaj moderne zoje, pa tije, pa zale.... men je pa pač blo všeč malo daljše ime.
evelin pa tudi- še babica je imela probleme. pa dosti ljudi sprašuje, če se piše evelina. pa rečem da ne. da je evelin. pa so se tud kar hitro navadili. večini je celo všeč. user posted image



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Odziv okolice
4.8.2006 21:27:08   
Anonimen
Mojemu otroku je ime Tibor, kar je tuje, namreč madžarsko. Ima pa tudi madžarski priimek, sicer ne kompliciran, čisto preprost, tako da paše skupaj. V bistu sem zaradi priimka prišla do tega imena.
Odziv okolice? Kaj pa vem, toliko sem bila pozorna, da se ljudem ne bi zdelo res čisto tuje. To mi ne bi bilo preveč všeč, že zaradi otroka ne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Odziv okolice
4.8.2006 21:34:40   
Jančika_
Našemu tamalemu je ime Kajetan. Tričetrt ljudi debelo pogleda, tako da imam že pripravljen naslednji stavek "Kot Kajetan Kovič", potem pa rečejo "Ajaaaaa!". Preostala četrtina pa že v štartu reče "Kul, a kot Kajetan Kovič?"user posted image .


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Odziv okolice
4.8.2006 21:37:39   
BLAŽIKA
Mi smo kombinirali z priimkom. Pa nimamo tako nenavadnega imena Blažka in marsikdo vpraša kje smo to našli. Blaž pa se jim zdi normalno in poznanouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Odziv okolice
4.8.2006 21:38:12   
KIRA
jest mislim, da si dobr izbrala ime. kajetan kovič zna zelo lepo pisat. mali je lahko počaščen, da ima tako ime. user posted image user posted image user posted image upajmo vsaj, da bo, ko bo večji.
za NICK, pa mu lahko daš KAJO.  user posted image user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
4.8.2006 21:55:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu KIRA)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Odziv okolice
4.8.2006 22:21:20   
Olivija
Včeraj smo gledali Viking Viki in sem se spomnila na ime Ilvi, pa da mi je bil včasih ta ime zelo všeč, pa sem predlaga ta ime za ta tretjo punco. Moj user posted image  ni bil navdušen user posted image . No, zraven priimka res ne paše.
Men se zdi priimek še vseeno pomemben, ker jaz bi mojim staršem zelo zamerila, če bi mi bilo ime npr. Jessica Žagar ali pa kaj podobnega.  Če pa paše k priimku me pa tudi nenavadna imena ne motijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Odziv okolice
4.8.2006 22:23:49   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: KIRA

za NICK, pa mu lahko daš KAJO.  user posted image user posted image



Koviča kličejo Kajouser posted image . Drugače je pa prav po njem imenovan, veš. Ker je Joejev najljubši pesnik, pa moj skoraj najljubši. Edino Alojz Gradnik ga šiša. Ampak Alojz pa ne bi dala otroku ime, najljubši gor al doluser posted image .

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Odziv okolice
4.8.2006 22:37:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Sofia
Luis

ampak ful češko delujeta


Meni se slišita precej bolj francosko kot češko.....

Če sta tebi RES všeč, se ne obremenjuj z okolico.
Okolica reagira tako kot ti. Če imaš ime rada, ga bo imela rada tudi okolica. Če želiš z njim le pritegniti pozornost, bo takšna tudi reakcija.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Odziv okolice
5.8.2006 8:03:22   
mika
Vsi se navadijo na imena. Na koncu vidiš, da nobeno drugo ime otroku ne bi pasalo. Če pa bi user posted image  klicali z vzdevki, ki ti ne odgovarjajo, pa jim povej. jaz sem. Ko slišim da kdo Luciji reče Luca mi grejo lasje pokonci in to tudi povem. Mi jo kličemo Lucija ali pa lučka bučkauser posted image , v dalmaciji pa Luce in ji Luce ful paše, ker je navihanka, tako da jo tudi jaz večkrat tako pokličem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Odziv okolice
5.8.2006 8:42:19   
LARIKA
Jaz imam angleško ime, in se še danes ljudje zgražajo da kakšno imam ime user posted image . Ampak jaz se s tem ne obremenjujem user posted image ,ker si sama sebe ne znam predstavlajti z drugim imenom. Prav tako, bo najin otrok imel neslovensko ime, ter  slovenski in madžarski priimek, ker imava oba dva priimka.

Baš me briga, kaj si ljudje mislijo, važno je da je tebi in partnerju ime vajinega otroka všeč.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Odziv okolice
5.8.2006 9:22:51   
KIRA
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika

IZVIRNO SPOROČILO: KIRA

za NICK, pa mu lahko daš KAJO.  user posted image user posted image



Koviča kličejo Kajouser posted image . Drugače je pa prav po njem imenovan, veš. Ker je Joejev najljubši pesnik, pa moj skoraj najljubši. Edino Alojz Gradnik ga šiša. Ampak Alojz pa ne bi dala otroku ime, najljubši gor al doluser posted image .



no vidiš. pa sem zadela v terno. user posted image user posted image user posted image jaz mislim, da je v redu ime. pa ni tako pogosto, da ne bodo 3 v razredu z enakim imenom.user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Odziv okolice
5.8.2006 9:38:38   
Nea
Moje ime je tudi dolgo in za večino ljudi v Sloveniji komplicirano.
Enkrat sem šla dat kri, in je sestra na izvidu napisala moje ime in priimek, ko pa sem prišla nazaj po izvide, ta ista sestra ni znala prebrati mojega imena (svojo lastno pisavo) user posted image
Zdaj ko živimo v Nemčiji se moje ime vsem zdi popolnoma normalno. Tako, da ti je vse odvisno od sredine v kateri otrok/oseba živi in od tega koliko so ljudje v tvoji okolici navajeni na ime.
Mi smo za naše otroke iskali internacionalna kratka imena, samo zaradi tega ker živimo v tujini. Radi bi da se v vseh jezikih enako izgovarjajo.

Lahko ti povem da sta Sofia in Luis v Nemčiji popolnoma OK.

LP,
Nea

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Odziv okolice
5.8.2006 13:32:40   
rainbow
Midva sva tudi našima puncama dala bolj nenavadna imena, pa sva vseeno gledala, da relativno pašeta z priimkom.
Mojo mamo je pri obeh skoraj kapuser posted image user posted image user posted image , sploh pri prvi je imela grozno proti, pri drugi pa se je menda že sprijaznila.

Aja, gledala sva tudi, da ni čist out pisava ali kaj takega.

Tvoji imeni se mi zdita super. Tudi vem za eno punčko Sofio.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Nea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Odziv okolice
5.8.2006 13:36:35   
bskrle
Sem hčerki dala ime Nadja, pa je to za moje bližnje zelo nenavadno, ampak kot rusistka, sem pač želela eni deklici dati  tako ime. S primkom se lepo ujema.
Sofia in Luis, bosta hitro postala zofka in loj(z)ek, sama takih dveh imen ne bi izbrala.

(odgovor članu Nea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Odziv okolice
5.8.2006 14:28:46   
KIRA
nadja sploh ni tako nenavadno. to je izpeljanka nade. pol je aljoša že bolj nenavadno, pa je še vedno precej pogosto.
mojega ne bom pisala, ampak kolikor vem, sem edina slovenka s takim imenom. pa vsak me vpraša po izvoru, pa ti sčasoma res gre na jetra....

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Odziv okolice
5.8.2006 14:43:32   
ElaM



Naša je Tinkara, in folku povemo, kako ji je ime, pa rečejo, ooo Tinka, lepo.user posted image  Sva se že navadila, da jih popraviva. Folk komplicira ne glede na to a je otrok Janez, a John. Tko, da kar pogumno, če sta ti všeč Luis in Sofia.




_____________________________

:)

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Odziv okolice
5.8.2006 14:58:12   
Marogica
Glede na naš čuden in kompliciran priimek, imam občutek, da nobeno ime ne paše k  njemu, tako, da nismo iskali imen, ki bi pasali k priimku. Smo pa dali slovenska imena, ker so nama preprosto všeč. Pazili smo samo, da v imenih ni bilo č-jev, š-jev in ž-jev, vse ostalo zna prebrati tudi Nemec ali Francoz (Bor in Brin). Imena sicer nista internacionalna, izgovoriti pa jih bo znal vsak.
Kar se tiče imena Sofia in Luis, meni osebno pač nistva všeč in dejstvo je, da je Sofija pač Zofka in Luis pa pač Ludvik. Vendar je pa to pač stvar okusa.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Odziv okolice
5.8.2006 20:29:27   
Bonnie_RR
Midva sva pri izbiri imena gledala samo na to, da bo res obema všeč. S tem, kako bo nanj reagirala okolica ali pa, kako bo zraven pasal priimek, se res nisva obremenjevala.

Sicer pa se mi zdi, da se tudi okolica hitro navadi na nenavadna imena. Sploh danes, ko bi večina ljudi rada bila čim bolj moderna in izvirna pri izbiri imen (no, to je moje mnenje), je zunaj že toliko različnih, bolj ali manj nenavadnih imen, da te že skoraj nič ne more presenetit...

Drugače pa sta Sofia in Luis bolj tuji imeni kot pa nenavadni. Če ti je takšno ime pač všeč, res ne vidim zadržkov, zakaj ga ne bi izbrala.

Glede preimenovanj in podobnega je pa takole... Ljudje si izmišljajo razna nova imena, ljubkovalnice, pomanjševalnice ipd. že pri "najbolj klasičnih in navadnih imenih", tako da "nenavadno" ime za to res ni pogoj. Če ti ni všeč, da si ljudje izmišljajo neka nova imena za tvojega otroka, preprosto to povej.

Jaz npr. večkrat slišim: Niki ali pa Nikec in ker me to blazno moti, takoj povem, da je moj sin Nik. In se ljudje navadijo...
Mene je npr. enkrat ena vzgojiteljica v vrtcu poklicala Katra in sem dobesedno znorela, da meni pa že ni tako ime. Me ni nikoli več tako poklicala...user posted image

Ne vem no, jaz sem nekak zelo občutljiva glede tega...

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Odziv okolice
5.8.2006 22:16:47   
tamala83
meni je sicer bilo zelo lepo ime za punčko Lin, ampak, ko pred imne postaviš še priinek zveni smešno (BračkoLin), zato sem se odločla za Emo. mojeda dragega pa zelo moti, če jo kdo pokliče Emica.

moje mnenje je, da bilo katero ime ima otrok, se bo vedno našel kdo, ki mu ne bo odgovarjalo. Svoje sorodnike pa sproti popravljaj, ko bojo tvojega otroka poklicali tak, kot ti neželiš. menda se bojo enkrat že navadli

_____________________________

31.08.2005 je iz neba padla zvezdica nama v naročje

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Odziv okolice
6.8.2006 12:06:56   
Azzurra
Mojemu sinčku je ime Liam in sploh si ne morem zamislit, da bi se imenoval drugače. Zaenkrat (upoštevajoč, da ima Liam šele 26 dni...) ni nihče negativno komentiral, kvečjemu pozitivno oz. z radovednostjo. Sicer pa me sploh ne zanima, kaj si o tem mislijo drugi, saj imajo svoje otroke in pravico do njihovega imenovanja.

_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu tamala83)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Odziv okolice
6.8.2006 12:24:48   
ZARA
Moja "detka fletka" ima 2 imena in sicer Zara Hema. Če sem čisto odkrita me odzivi okolice sploh ne zanimajo, ker je nama tako všeč. Upam, da bo njej tud. Ime Zara mi je postalo všeč med nosečnostjo, Hema je bila pa moja stara mama in mi je všeč že od nekdaj. Nekaj posebnega je. Zelo redko in zelo slovensko. Hema je namreč prva in edina slovenska svetnica. Kar za Zaro ne morem trdit...je preveč navihana...

Sorodnikom in ostalim pa kar v štartu povej, da ti niso všeč razne variacije na imena tvojih otrok. In to je to. Vztrajaj.


lp


< Sporočilo je popravil ZARA -- 6.8.2006 12:29:02 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Odziv okolice
6.8.2006 21:34:00   
Mateja82
Naša je Enja pa 80% ljudji najprej reklo : " Ja kakšno ime je pa to, to pa prvič slišim". In to s takšnim glasom in gesto ki ti je dala vedeti da se jim ime zdi popolnoma čudno in neumno. To se je dogajalo še takrat ko je bila še mala v bušiju, ampak si zaradi tega kaj si pa drugi mislijo nisva zmenila in sva ostala pri tem imenu. Zdaj so se z imenom seveda  sprijaznili.
Povrhu pa je dobila krstno ime  Evgenija - tudi bolj redko ime.

Uglavnem ne se obremenjevat. Men sta Sofija in Luis všeč. 

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Odziv okolice
8.8.2006 21:45:28   
renan
tvoja imena  sploh niso čudna. prej zveni danes čudno tisto, kar je v bistvu klasično, recimo naš vladimir. če so tebi všeč, se ne oziraj na okolico- tudi jaz se ne.

po moje je zelo pomembno, da ime paše s priimkom. ko se človek predstavi, mora celo ime pustiti nek vtis. mi smo daljše ime skombinirali s krajšim enostavnim priimkom. sliši se zelo fajn.

lp, renan

(odgovor članu Mateja82)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?