|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otrok in Verouk!!
9.10.2006 11:00:26   
Zahi
Kolega je pred kratkim dobil otroka.. s partnerko nista verna, vendar so verni starši.

Od nje malo bolj kot od njega in tukaj nastane problem. Njeni starši hočejo, da otroka krstita vendar on tega noče, saj se mu zdi to poseg v otrokovo svobodo izražanja.

Prav tako, njeni starši želijo, da bi otrok hodil k verouku. Tudi to se mu zdi absurdno (tudi meni), da bi otroka v letih odraščanja porinil v neko ustanovo, kjer mu sperejo možgane. Je mnenja, da mora vsaka oseba priti sama do tega, ne pa da se mu to vceplja v nedolžno glavo in ga prisli k nekemu razmišljanju.

Kaj mislite vi? .. Kako naj pove njenim staršem, da so nazadnjaški in nemoralni do otrokove svobode?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 11:02:19   
baguSka
Kaj pa pravi ona? Njegova partnerka? Mati otroka?

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 11:03:46   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Kaj pa pravi ona? Njegova partnerka? Mati otroka?


da ni prepričana.. saj je bila tudi ona vzgajana v takem duhu.. je nekako nevtralna.. rada bi samo zadovoljila svoje starše..  saj naj bi jim ta neumnost pomenila zelo veliko..

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 11:07:20   
lelaval
Pri nama je tako, da sem jaz verna, moj pa ne, a ga to ne moti. Tudi poročena nisva, če pa bi se, pa se sam želi poročit cerkveno. Najini otroci so vsi krščeni - sva se oba strinjala s tem, starejša oba hodita k verouku (in še zelo rada, k mašam pa le hčerka, sina pa ne siliva) - je bil moj predlog, da bi hodila, ker mislim, da od tam odneseta to, da v življenju ne bosta hudobna, bosta znala pomagat, ne bosta nevoščljiva (ne pa z namenom, da morata bit ful verna). In moj se je s tem strinjal. Lani je šla hčerka k obhajilu in to je bil zanjo dogodek, kot poroka. Staršem pa nikakor ne bi pustila, da bi odločali, kaj in kako bova midva počela z najinimi otroki.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 11:12:48   
Anonimen
S svojimi starši mora razčistiti ona, on jim nima kaj podopedovat in pojasnjevat. Ona mora povedati, da je taka njuna skupna odločutev in  da tako bo. Pa po moje brez diskusije, ka, kako in zakaj, ker ne bkdo nikamor prišli.  Onadva sta se tako odličila, onadva sta starša otrok in  zato bo tako, kot bo.

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 11:17:58   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

Pri nama je tako, da sem jaz verna, moj pa ne, a ga to ne moti. Tudi poročena nisva, če pa bi se, pa se sam želi poročit cerkveno. Najini otroci so vsi krščeni - sva se oba strinjala s tem, starejša oba hodita k verouku (in še zelo rada, k mašam pa le hčerka, sina pa ne siliva) - je bil moj predlog, da bi hodila, ker mislim, da od tam odneseta to, da v življenju ne bosta hudobna, bosta znala pomagat, ne bosta nevoščljiva (ne pa z namenom, da morata bit ful verna). In moj se je s tem strinjal. Lani je šla hčerka k obhajilu in to je bil zanjo dogodek, kot poroka. Staršem pa nikakor ne bi pustila, da bi odločali, kaj in kako bova midva počela z najinimi otroki.


Kaj pa če bi bil tvoj proti temu?

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 11:18:19   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

S svojimi starši mora razčistiti ona, on jim nima kaj podopedovat in pojasnjevat. Ona mora povedati, da je taka njuna skupna odločutev in  da tako bo. Pa po moje brez diskusije, ka, kako in zakaj, ker ne bkdo nikamor prišli.  Onadva sta se tako odličila, onadva sta starša otrok in  zato bo tako, kot bo.


Ona je nekako za to stvar.. on pa ne.. kaj zdaj?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 11:30:51   
Anonimen
Ok.. jaz bom zdaj napisal eno zgodbo od nasih najbljizjih sosedov.. Ta zgodba je cist brez mojega komentarja.. in je njihova

Soseda pride k nam mal na klepet.. ona je babica svojim vnukom.. in res babica in tasca, da jo vikas..
Ima sina in hcerko in po obeh straneh ima vnuke..
In oba vnuka od sina in od hcerke sta bila bolna non-stop... in ko so vsi zdravniki ze obupali so oni kot popolni ateisti zaceli hodit k bioenergetiku.. in sicer najprej z vnukom od hcere.. Bionergeik ga je pogledal in rekel, da ima vnuk alegijo na oceta.. ki je bil malo psiholosko premaknjen, ker je vnuka stusiral in dezintificiral za vsakic, ko ga je prinesel v stanovanje.. Cunje v pralni stroj, njega pod tus.. Hcerka se je locila.. in vnuk je ze pol leta brez simptomov bolezni.. zdrav..
Hkrati so sli k istemu bionergetiku se z drugim vnukom od sina, ki je imel polno prehladov, brunhitisov, pljucnic, virusov.. non stop.. in bionergetik ga sploh ni sprejel v svoj prostor ampak jim je ze na vratih rekel.. "njega dejte pa samo krstit" in ker ni imel veliko casa.. jih je s tem stavkom tudi odpravil..
Najprej so se sprasevali, ce se norca dela.. potem pa je ona organizirla krst (kao.. sej skodit tko ne more, pa dejmo probat).. po nekih vezah, ker normalno ga niso mogli, ker nihce ni niti krsen niti kaj drugega.. in otrok je zdrav..

To sem napisal tako, kot nam je ona povedala.. brez mojega komentarja in brez nasveta.. ali krst ja.. ali krst ne.. 



(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 11:32:17   
trdozimc
Mislim, da bi se morala najprej onadva med sabo na samem pogovorit, potem pa vsak svojim staršem povedat, da sta se tako odločila in tako bo in pika.
Vera je, vsaj po mojem, stvar vsakega posameznika in ne starši in ne stari starši ne morejo o njej odločati za otroka.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 11:37:08   
Jutra
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
Tudi to se mu zdi absurdno (tudi meni), da bi otroka v letih odraščanja porinil v neko ustanovo, kjer mu sperejo možgane.

Meni se tudi smilijo današnji otroci, ki morajo hoditi v tako glupo zasnovane ustanove - šole! Ker je današnji šolski sistem res eno samo pranje možganov. Škoda teh generacij.

Drugače pa... vsaka družina ima svoje vrednote in svoje korenine. Odnos do tega pa je stvar posameznika oz. dogovora med partnerjema, ne pa takole splošnega mnenja.

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 11:50:01   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

Najprej so se sprasevali, ce se norca dela.. potem pa je ona organizirla krst (kao.. sej skodit tko ne more, pa dejmo probat).. po nekih vezah, ker normalno ga niso mogli, ker nihce ni niti krsen niti kaj drugega.. in otrok je zdrav..



and than allmighy Jesus bought everbody a beer user posted image

pustmo zdej čarovnije.. človeka zanima kako nej brez prepira reče njenim staršem da ne bo otroka spuščal v neke ustanov...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 11:50:28   
Polona31
Lelaval če misliš da zaradi tega ker hodijo k verouku, k maši otroci ne bodo hudobni, da bodo znali pomagati, da ne bodo nevoščljivi....se zelo, zelo motiš!!! Starši so tisti ki morajo otroku privzgojiti dobre vrenote!! Jaz sem hodila k verouku, v cerkev in vemda če bom sama imela kdaj otroka, mu ne bom vzele nobene sobote, nobene nedelje, zato da bi moral iti v cerkev.

Se povsem strinjam z očetom tega otroka da mora vsaka oseba priti sama do tega, ne pa da se mu to vceplja v nedolžno glavo in ga prisili k nekemu razmišljanju.


(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 11:52:48   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: trdozimc

Vera je, vsaj po mojem, stvar vsakega posameznika in ne starši in ne stari starši ne morejo o njej odločati za otroka.


točno tako..samo kako naj to pove njenim staršem brez ognja v strehi?

Kako naj jim razloži, da noče vsiljevati otroku neke ideologije?

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 11:56:18   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Jutra

Meni se tudi smilijo današnji otroci, ki morajo hoditi v tako glupo zasnovane ustanove - šole! Ker je današnji šolski sistem res eno samo pranje možganov. Škoda teh generacij.



no.. vsekakor se strinjam, da bi morale biti glupe zasnovane ustanove - šole rahlo na višjem nivoju..
ampak ravno ta glupa ustanova te hrani čez celotno življenje.. hočeš ali nočeš.. tako je.. brez tega ni danes nič..

med tem ko pa druge ustanove učijo o raznih duhcih s tem, da ti to tudi položnic ne plačuje.. se mi res zdi, da bi morali prepovedati obisk otrok, ki bi lahko ta čas namenili tapravi izobrazbi, ki bi jim pomagala skozi žilvljenje..

(odgovor članu Jutra)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 11:57:16   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Polona31

se povsem strinjam z očetom tega otroka da mora vsaka oseba priti sama do tega, ne pa da se mu to vceplja v nedolžno glavo in ga prisili k nekemu razmišljanju.



user posted image user posted image user posted image ... you go girl..

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 11:58:19   
baguSka
Definitvno se strinjam, da se morata samo onadva med sabo zmenit kaj bosta nardila in cesa si zelita.. Problem pa nastane, ko je eden 100% ZA in eden 100% PROTI. Kaj pa potem?? Ceprav mam obcutek, da je v tvojem primeru oz. v primeru tvojga prjatla bolj to, da je partnerka nesigurna in ne ve kaj naj... Sama ni verna, vseeno pa zeli ustrect svojim starsem in svojemu partnerju... Ne more se odlocit. Ampak se bo mogla in potem se bo mogla pogovorit z njim in potem bo samo njuna odlocitev obveljala.

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:01:06   
anckabancka
Meni se krst nikakor ne zdi poseg v otrokovo svobodo izražanja.
Četudi je otrok krščen se lahko kasneje sam odloči ali bo živel življenje kristjana ali ne. Kaj vse je potem lahko poseg v otrokovo svobodo izražanja? Tudi to, da ga prisiliš, da hodi v vrtec, šolo, da govori slovensko... user posted image

Mislim, da krst še nikomur ni škodil in tudi nobenega ne poznam, ki bi zaradi tega imel kake težave ali celo travme kasneje v življenju. Glede verouka pa je itak še čas, saj se je otrok šele dobro rodil. V nekaj letih se bodo pa že zmenili in odločili kako in kaj.user posted image

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:03:40   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi



točno tako..samo kako naj to pove njenim staršem brez ognja v strehi?

Kako naj jim razloži, da noče vsiljevati otroku neke ideologije?




  Simpl .... če ne gre brez ognja v strehi, naj dopove pač z "ognjem v strehi". Sej tudi novi papež sam pravi, da je verovati mogoče samo svobodno, nikogar se ne da ( in ne sme ) v to siliti. Torej dileme sploh ni.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:06:09   
baguSka
Meni se krst nikakor ne zdi poseg v otrokovo svobodo izražanja.
Četudi je otrok krščen se lahko kasneje sam odloči ali bo živel življenje kristjana ali ne. Kaj vse je potem lahko poseg v otrokovo svobodo izražanja? Tudi to, da ga prisiliš, da hodi v vrtec, šolo, da govori slovensko...

Mislim, da krst še nikomur ni škodil in tudi nobenega ne poznam, ki bi zaradi tega imel kake težave ali celo travme kasneje v življenju.


user posted image user posted image

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:06:33   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka

Meni se krst nikakor ne zdi poseg v otrokovo svobodo izražanja.
Četudi je otrok krščen se lahko kasneje sam odloči ali bo živel življenje kristjana ali ne. Kaj vse je potem lahko poseg v otrokovo svobodo izražanja? Tudi to, da ga prisiliš, da hodi v vrtec, šolo, da govori slovensko... user posted image

Mislim, da krst še nikomur ni škodil in tudi nobenega ne poznam, ki bi zaradi tega imel kake težave ali celo travme kasneje v življenju. Glede verouka pa je itak še čas, saj se je otrok šele dobro rodil. V nekaj letih se bodo pa že zmenili in odločili kako in kaj.user posted image


no.. lahko se tudi kasneje sam odloči, da bi se rad krstil in se krsti.. nič ni zamudil.. nič slabše ni živel ne nič.. to, da hodi pa v vrtec, šoli, da govori slovensko, so pa esencialne stvari, katere mu pomagajo živeti v državi Sloveniji..

potem praviš, da je obrezovanje pač del vere.. in da muslimanski otroci to morajo prestati.. pa naj se kasneje odločijo ali bodo muslimani ali ne?user posted image to je isto del krsta in "vpisa" v vero..

nobenega ne poznam, da bi imel kakršnekoli težave ali travme ker ni bil krščen?

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:06:35   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka


Mislim, da krst še nikomur ni škodil



  Res je. Koristil pa tudi ne, vsaj ne dokazano.

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:09:18   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka


Mislim, da krst še nikomur ni škodil



Res je. Koristil pa tudi ne, vsaj ne dokazano.


torej se strinjamo, da lahko to vsak posameznik opravi takrat, ko se mu to zdi primerno?

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:13:33   
Anonimen
Kar se tice verouka.. sem vse prej kot zagovornik tega.. in sem mnenja, da tudi solstvo v teh letih je pranje mozganov.. ceprav veliko manj skodlivo.
In ni vecjega zlocina proti cloveku, kot je katekizem..

Hcerka je zadnjic prnesla eno ornk lovsko iz sole.. da smo se razvili iz opice.. Matr, ce se vedno to razlagajo v soli.. je pa res kriza.. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:18:56   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

Hcerka je zadnjic prnesla eno ornk lovsko iz sole.. da smo se razvili iz opice.. Matr, ce se vedno to razlagajo v soli.. je pa res kriza.. user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 12:19:17   
anckabancka
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

potem praviš, da je obrezovanje pač del vere.. in da muslimanski otroci to morajo prestati.. pa naj se kasneje odločijo ali bodo muslimani ali ne?user posted image to je isto del krsta in "vpisa" v vero..



Ne, obrezovanje je nekaj drugega, to je že poseg v otrokovo telo! Pri krstu te pa samo polijejo z žegnano vodo po glavici in se nikjer nič ne pozna. Vsaj na zunaj ne...




_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?