|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Petletnica in rolerji
13.2.2006 9:14:48   
*maja
No kaj mislite je 5 let star otrok še premajhen za rolerje ali je že čas da se nauči rolati?
Naša ta večja si je zaželela rolerjev za RD , pa me zanima če vseeno ni malo prezgodaj, ker na drsalkah se kar lovi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Petletnica in rolerji
13.2.2006 9:31:28   
Anonimen
Jaz mislim,da ni prezgodaj,kvečjemu že poznouser posted image
Saj otrok sam nakaže.kdaj je zrel.Pa še tako gibčni so,
da jim gre vse od rok,česar se lotijo.hitro se naučijo in osvojijo spretnost.
Moja Nika je začela rolat pri treh letih.Pri petih pa je rolala celo
z rolerji od njenega brata,ki so bili petkrat preveliki.
Skakala je z rolerji čez stopnice in že tekmovala v klubu.

(odgovor članu *maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Petletnica in rolerji
13.2.2006 9:32:57   
*pepelka*
Naši otroci so pri petih letih že rolali, vendar so imeli sami to željo. Nikoli jih nismo silili v to, da bi morali začeti z rolanjem ali pa se voziti s kolesom brez pomožnih koleščkov. Mislim, da je najbolje, da se otrok za to odloči povsem spontano, saj bo tako uspeh verjeto zagotovljen. Pri našem drugem otroku je bilo včasih problem kolesarjenje. Ralal je zelo rad, brez pomožnih koleščkov pa se ni hotel peljati. Ko pa so imeli v vrtcu kolesarjenje in rolanje si je vzel rolarje, tam pa mu je neka deklica posodila kolo, on pa njej rolarje. Takrat se je moj sine naučil voziti brez pomožnih koleščkov, deklica pa rolati. To je bilo povsem brez prisile in volje staršev, le otroci so se želeli pokazati drug drugemu kaj znajo.

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Petletnica in rolerji
13.2.2006 9:36:09   
Anonimen
Ne, prezgodaj ni, čeprav je čisto odvisno od otroka do otroka, kako vztrajen je pri učenju. Lahko je še tako spreten, pa če ni vztrajen, mu ne bo ratalo. Mora pač dozoret tudi v glavi. Je pa po moje (in tudi po izkušnjah moje prijateljice) bolje za začetek nabaviti malo slabše rolerje, v smislu, da koleščki preveč ne letijo, ker se je laže učiti z njimi. Prijateljičina hčerka je pizdila sto na uro, ko so jo prvič postavili na "ta hitre" rolerje, potem pa jim je prijatelj posodil te, ki so kao malo slabši, ji je šlo pa super.

(odgovor članu *pepelka*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Petletnica in rolerji
13.2.2006 9:38:17   
kofetek2010
ni premajhna user posted image

ne pozabit na ščitnike in čelado! user posted image

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Petletnica in rolerji
13.2.2006 9:39:19   
beba76
Naša je začela malo pred 3 letom, pa je šlo. Sprva sem rolala z njo (sem jo držala pred sabo tak da je rolala med mojimi nogami), pol je pa kar hitro pogruntala. Le da se je naučila poganjati, ko je bil malo hribček, je trajalo malce dlje.

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Petletnica in rolerji
13.2.2006 9:46:19   
Anonimen
Res je,vse je odvisno od volje otrok,pod prisilo ne bo zneslo.
Naprimer,te dni smo bili na snegu.Ker ima naš Timi komaj dve leti in pol
nismo niti pomislili,da bi ga dali na smuči.Pa je bil hurikanski jok.
Na vsak način je hotel smučat.Sposodili smo si začetniške smučke,
tiste čisto navadne,ki se jih pripne na snežke in poskusili.
Če bi bili ves teden ali še kakšen dan več in bi ga dali v roke trenerju,
bi že osvojil osnove smučanja,samo zato,ker je pokazal silno veselje
in voljo.Na žalost pa je bil prikrajšan,ker je vikend prekratek za šolo.
Morda naslednje leto,če ga bo še držala ta želja.

(odgovor članu beba76)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Petletnica in rolerji
13.2.2006 10:00:38   
vidja
Naša je začela pri treh in pol, samo obvezno čelada, ščitniki, pa še kaka blazina na rit. Vendar jo je pa mož najprej učil pravilno padat. Naj pade na kolena, ker tam ima ščitnike!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Petletnica in rolerji
13.2.2006 11:37:13   
lelaval
Ni prezgodaj - moja hčera je začela pri 4, sin pa komaj zdaj pri 7 kaže zanimanje. Je pa svakinja dala nečakinjo pri 2,5 letih in se je ful hitro naučila, sedaj pa zelo dobro rola. Skoraj boljše, kot jaz. user posted image

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Petletnica in rolerji
14.2.2006 11:52:57   
al1*
Ni prezgodaj. Naši je pri petih šlo že zelo dobro. Tudi tamali je lani že poskusil, ko je bil star 3 leta, ampak šlo najbolje.  Imata pa našadva oba tiste rolerje, ki so nastavljivi po številkah.

_____________________________

lp


(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Petletnica in rolerji
14.2.2006 23:12:48   
SSARA
Nikoli ni prepozno zato se kar odločite in pogumno v prve korake. user posted image Nekateri jih storijo prej nekateri kasneje. Nisem prebiral ostalih odgovorov. Glede na naše izkušnje je rolanje pomagalo tudi za smučanje. Rolati smo pričeli pri manj kot treh letih (na smuči pa je mala stopila pri 3 in nekaj mesecev). Seveda z obvezno opremo in vožnjo po ravnini. Ne prehitevajte in predvsem "poslušajte" svojega otroka. Spodbujajte ga tudi če mu ne gre, saj dobra beseda naredi največ!user posted image  

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Petletnica in rolerji
19.2.2006 10:50:39   
*maja
No sva se z mojim odločila in sva naši pupi kupila rolerje. Stestirali jih sicer še nismo (ima RD naslednji teden), jih pa bomo , če nam bo vreme še vedno tako naklonjeno prav kmalu user posted image .

(odgovor članu SSARA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?