|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Poraba elektrike
1.11.2008 9:53:15   
2 Sraki
Koliko pa jo vi povprečno porabite na dan? Ste tudi vi ena izmed družin, ki boste zaradi otrok diskriminirani pri ceni elektrike na enoto?
V naši hiši smo 4 odrasli in dva malčka. do sedaj smo plačevali po 85 eur, po novem smo v najvišjem razredu, plačevali bomo pribljižno 30 eur VEČ. Potem pa govorijo o 9% povišanjuuser posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Ribica RR -- 6.11.2008 19:24:43 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ELEKTRIKA
1.11.2008 10:33:34   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: 2 Sraki

Koliko pa jo vi povprečno porabite na dan? Ste tudi vi ena izmed družin, ki boste zaradi otrok diskriminirani pri ceni elektrike na enoto?
user posted image


To mi sicer ni čisto jasnouser posted image  Mi plačujemo glede na porabo...Smo 4-članska družina, v hiši in plačujemo okrog 40€...do sedaj.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ELEKTRIKA
1.11.2008 10:40:45   
Primoza
S takimi ukrepi želijo prispevati k zmanjšanju porabe. Tako da to ni nič presenetljivega. Seveda so tisti s hišo na slabšem.

Kljub temu se da z varčevanjem marsikaj prihraniti. Mi z varčevalnimi ukrepi dosegamo, da se nam že drugo leto zapored celotna količina elektrike zmanjša za cca 5%. Prej je bilo varčevanje le navidezno, ker se poraba elektrike zmanjšala, ko so bili malčki stari že čez kake tri leta. Prva tri leta pa je poraba večja zaradi več pranja. Povprečno 9% podražitev so izračunali na osnovi tega, da 50% gospodijstev porabi manj kot 6KWh na dan in spada v 1. razred, ki bo podražitev najmanj občutil. Trenutno porabljamo na 3,5 s stanovanju ob upoštevanju kuhanja na elektriko in sušilnega stroja 5,4 KWh povprečne dnevne porabe (4,9 visoka tarfa, 5,9 nizka tarifa).

Kako je pa kaj pri drugih?

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ELEKTRIKA
1.11.2008 10:58:33   
Marogica
Sem šla prav na račun gledati:
visoka tarifa  4,12
nizka tarifa    4,95

Račun znaša: 33,34€,

Uporabljamo pa vse možne "aparate" na elektriko, kuhamo na elektriko...v glavnem vse, kar je normalno v nekem gospodinjstvu. Je pa res, da vse, kar je možno, delamo v nočni tarifi, skoraj vse žarnice imamo menjane za "špar-žarnice" ali LED....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ELEKTRIKA
1.11.2008 11:11:51   
Primoza
To je pa dober dosežek. Tudi sam sem že razmišljal o uvedbi varčnih žarnic, moti me le njihova večja cena. Ker če je prihranek elektrike večji od razlike v ceni se izplača, drugače pa ne. Račun ob moji porabi znaša 35,3 EUR. Največji porabniki v zaporedju so bojler, nato sušilni stroj, pomivalni stroj, pralni stroj, steklokeramična plošča, skupaj žarnice, kruhomat, ostalo.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ELEKTRIKA
1.11.2008 11:31:48   
Marogica
Ja, tudi meni se zdi, da smo kar dobro "gospodarili"...če računam, da se je elektrika v začetku leta podražila, mi pa smo imeli račun do poletja nekje 45€, glede na poračun, sedaj 2 meseca nismo plačali ničesar, in nisem bila ravni sigurna, koliko plačujemo.

S temi žarnicami pa je takole: moj mož ponavadi "spremlja" kakšne akcije žarnic in kupi takrat, jih pač počasi dokupujemo...oz. menjavamo.

Pri nas se mi zdi, da je največji porabnik pralni stroj(nekje ca. 5 strojev na teden-vse perem čez vikend), nato so skupaj luči, nato štedilnik, pomivalni stroj(ga uporabljamo-napolnimo nekje 2x na teden, enkrat čez teden, 1x čez vikend)....pečico uporabljamo redko, bojler gre preko plinske centralne...kar pa ni poceni...se mi zdi, da bi bil električni ceneje...glede na trenutne cene plina.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ELEKTRIKA
1.11.2008 12:40:45   
anajmad
Mi imamo elektrike 75 eurov mesečno. Imamo vse špar lampe,perem ponavadi ponoči in likam tudi zelo zgodaj zjutraj(cca ob 4h-6h),ko naj bi bil še poceni tok. Ne vem,kaj je narobe,da imamo takšen račun? Pojma nimam?Res pa je,da nikoli ne dobim poračuna,je zmeraj nula. Nekaj časa sem spremljala števc,zdej se mi pa ne da-dobesedno pri vsem mojem delu in obveznosti,se niti ne spomnim.
Strah me je teh podražitev,ker je to kr too much.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ELEKTRIKA
1.11.2008 12:57:59   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Sem šla prav na račun gledati:
visoka tarifa  4,12
nizka tarifa    4,95

Račun znaša: 33,34€,

Uporabljamo pa vse možne "aparate" na elektriko, kuhamo na elektriko...v glavnem vse, kar je normalno v nekem gospodinjstvu. Je pa res, da vse, kar je možno, delamo v nočni tarifi, skoraj vse žarnice imamo menjane za "špar-žarnice" ali LED....


Mi smo tudi tu nekje. Že če pereš, ko je elektrika ceneje (ponoči in čez vikend), se da veliko prišparat.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ELEKTRIKA
1.11.2008 18:10:53   
K_a_t_i
Sem še jaz račun zvlekla. Vidim, da smo kar "dobri" user posted image .
September:
Celoten račun: 19,33€
visoka tarifa povprečna dnevna poraba: 2,59
nizka tarifa povprečna dnevna poraba: 2,29

Pomivalni stroj vključimo 2krat tedensko (čez vikend), pralni stroj lavfa povprečno 4krat tedensko (2krat na 60 in 2krat na 40). Hladilnik in pralni stroj sta oba energijski razred A (zmrzovalnik, ki je zraven ne vem - po mojem je B). To je vse kar je "večjega". Imamo 74m2.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ELEKTRIKA
1.11.2008 18:24:05   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Sem še jaz račun zvlekla. Vidim, da smo kar "dobri" user posted image .
September:
Celoten račun: 19,33€
visoka tarifa povprečna dnevna poraba: 2,59
nizka tarifa povprečna dnevna poraba: 2,29



Ste trenutni "zmagovalci"user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ELEKTRIKA
2.11.2008 12:46:20   
kokoska007
IZVIRNO SPOROČILO: 2 Sraki

V naši hiši smo 4 odrasli in dva malčka. do sedaj smo plačevali po 85 eur, po novem smo v najvišjem razredu, plačevali bomo pribljižno 30 eur VEČ. Potem pa govorijo o 9% povišanjuuser posted image user posted image user posted image


ali ste bigamisti ali pa dve družini. če bi vsaka družina imela svoj števec, bi vsak plačeval svojo števnino - 5 eur. tako mi plačujemo. vi boste pa dodatek za večjo porabo. pošteno.

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ELEKTRIKA
2.11.2008 12:53:55   
Kerensa*
Bom kar jaz za nekaj časa zmagovalka... od 25.9. do 31.10. smo porabili za 12,1€ elektrike, po števcu... centralno ogrevanje, ogrevanje vode in štedilnik imamo na plin, pečemo nič ne, ker mi pečica ne dela user posted image  (pa četudi bi mi, ne bi pekli, ker smo preleni), pralni stroj laufa ena runda na dan, ne glede na uro, en TV in en računalnik sta prižgana non-stop, luči skorajda nič (podnevi, ko ni nikogar od ostalih doma, spim, ponoči pa mene ni in moji spijo user posted image ), mobitele polnimo v avtu ali v pisarni, no, edino hladilnik laufa non-stop... varčnih žarnic ali česarkoli varčnega nimamo, pa šparamo tudi ne na tem.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
2.11.2008 13:08:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kokoska007)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ELEKTRIKA
5.11.2008 13:30:54   
mighi
Naš trenutni račun za elektriko znaša 6 € /mesec (če kdo ne verjame mu ga pošljem  na faksuser posted image )

Sva pa 2 zaposlena (žena trenutno na porodniški) in 2-letni otrok v manjšem 3SS stanovanju.

Elektrika se rabi za bojler, pralni stroj, steklokeramično ploščo, hladilnik, poleti klima (redko), žarnice (50%varčne). Mislim, da je glavni vzrok za nizko porabo, da nas ni dosti doma (služba, vrtec) in tudi aparati so vsi varčni (vsaj A)...pa še najpomembnejše ogrevamo se ne na elektriko (plačamo pa za to 60€ pavšala za kotlarnouser posted image ).

Glede zadnjih podražitev elektrike sem mnenja, da dokler se gospodinjstvom izplača ogrevati na el. je ta prepoceni in jo je potrebno podražiti. Ker je totalno nerentabilno da kurimo premog v TE, pošiljamo el. po Sloveniji in se ogrevamo na ak. peči ali klimeuser posted image ...kakšne izgube so to.

< Sporočilo je popravil mighi -- 5.11.2008 13:32:31 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ELEKTRIKA
5.11.2008 13:46:29   
Anonimen
Racun za nov 34,84eur
vecja tarifa: 4,88
manjsa: 5,50

Ponavadi perem za vikend,ko je manjsa tarifa, cca5-6strojev,susilec vse to posusi,steklokeramicna,comp dan in noc,hladilnik z zamrz.,poleti klima na polno,ker smo v mansardi....

Sem pa v Lidlu kupila merile el.energije in npr ce perem pri 30 gre 0,32kW ce pri 40 0,68kw....Pri susilcu odvisno kolk not namecem.....

(odgovor članu mighi)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ELEKTRIKA
5.11.2008 20:00:39   
Aja1
Mi imamo račun okoli 30€ na mesec. Perem 1x med tednom in 2-3x čez vikend, pomivalni stroj 1x med tednom, 1x čez vikend, boljer imamo skoz vključen, kuhamo bolj malo, hladilnik A, žarnice varčne, računalnik.

Vprašanje - a boljer kaj izključite ali skoz laufa?

_____________________________




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ELEKTRIKA
6.11.2008 12:07:53   
mighi
Bojler laufa ko je poceni tok. Pa če je kdaj sila (rabimo dosti vode) ga vklopimo tudi čez dan.

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ELEKTRIKA
6.11.2008 12:08:55   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Aja1
Vprašanje - a boljer kaj izključite ali skoz laufa?

Jaz ga imam na plin... prižge se, ko odprem vodo in jo sproti greje... kot toplovod, samo ornk cenejše.

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ELEKTRIKA
9.11.2008 16:16:53   
barika
kok nekateri malo plačate elektrike.
60 kvadratov stanovanja in elektrike 42€user posted image

jaz trdim, da največ elektrike pokuri predpotopni hladilnik, potem pa bojler (ta je bil lani očiščen kamna). uporabljava še 2 računalnika, tv (samo zvečer) mikrovalovko in nekaj malega luči (vse razen ene so "šparovne"), aja pa še pralni stroj (perem pa samo med vikendi, ker je nizka tarifa) in zelo redkokdaj (če je res kriza) med tednom, pa še to zvečer.

zdej me pa zanima, če kdo ve, koliko dejansko porabi hladilnik elektrike? je nek starejši model (od oka  je star ene 10 let) Imam ga na 2 v skrinji se pa naredi za 2 cm ledu na mesec ...itak skoz pucam tega user posted image  ("dihta", kot je treba, odpira se skoraj nič ne).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ELEKTRIKA
9.11.2008 16:50:24   
Korina1
Koliko jo mi porabimo na dan ne vem, je pa račun za ves mesec 48€. Živimo v hiši in nas je 5. Imamo enotno tarifo, pralni stroj in pomivalni stroj pereta vsak dan. Pečica dela približno dvakrat tedensko, dvakrat na teden tudi likam. Od vseh aparatov imam nov samo pralni stroj, vse ostalo je že precej staro in vse podedovano. Tudi mikrovalovka dela večrat dnevno, pač ne hodijo domov vsi ob isti uri in si vsak pogreje jed ko pride domov. V kuhinji in v eni sobi od hčere pa so tudi varčne žarnice.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ELEKTRIKA
9.11.2008 19:56:48   
nanč
Mi smo 4 članska družina,živimo na 120 m2,plačujemo 33 e na mesec.Zdaj smo nekje dobro leto na novo tukaj in smo imeli prej 45 e na mesec.Za 9 mesecev smo dobili poračuna v dobro 130euser posted image !Smo tudi pričakovali,ker smo spremljali porabo..nič ne šparamo(včasih bi mogli)pomivalni dela vsak dan,perem vsak drug dan,je pa res,da so vsi aparati novi in energijsko varčni.

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ELEKTRIKA
11.11.2008 8:19:21   
honey
Mi smo 3-članska družina v hiši 180 m2 in plačujemo elektrike 42 € mesečno (do zdaj). Operem približno 5-7 strojev tedensko (vse čez vikend in vsak drugi vikend, ko perem posteljnino pride 7 strojev), poleti sušim zunaj na stojalu, pozimi pa vse v sušilcu. Pomivalca laufam med tednom 2x, za vikend pa vsak dan oz. včasih tudi 2x na dan. V pečici pečem vsaj 1x tedensko, kuham vse na elektriko, računalnik je tudi večino prižgan, TV pa res samo zvečer. Poleti vodo ogrevamo na bojler, pozimi s centralno. Varčno žarnico imamo samo 1, v kuhinji pa imam res mislim da 5 stikal za luči, tako da mi ni treba razsvetljevat cele kuhinje, če rabim samo pult osvetljen.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ELEKTRIKA
12.11.2008 18:32:46   
RoZala
Smo 4 članska družina. Živimo v hiši 150 m2. Plačujemo 45€ mesečno. Za vikend operem 5 - 7 strojev, čez teden enega (včasih ponoči, včasih čez dan). Prav toliko sušim v sušilnem stroju.
Pomivalni zalaufam 1x med tednom in 1x za vikend. V pečici pečem 1x na teden. Kuhamo na plin, centralna je na plin. Klimo furamo med sezono in poleti zvečer pred spanjem. TV je prižgan vsak večer cca 5 ur, računalnik pa 3 ure. Polovica je varčnih žarnic, luči imamo raje ugasnjene kot prižgane (meni gre na živce).

Zdaj gledam račun za september:
večja tarifa: 6,06
manjša tarifa: 8,45

Za hec bom probala znižat obe tarifi pod 6,00 dnevno. Me zanima kakšen bo račun. user posted image

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ELEKTRIKA
13.11.2008 4:52:08   
Kerensa*
Jaz sem zase pozabila pripisati, da smo 4-članska družina (+ pes) in živimo v 300 let starem stanovanju, velikem cca. 60 m2... elektrike imamo, kakor sem napisala, cca. 10€ na mesec, imamo pa 60€ plina (plinovod), saj imamo plinsko centralno ogrevanje, plinski bojler in plinski štedilnik... no, še vedno se mi zdi 70€ za vse skupaj, za toliko ljudi in za takšno kvadraturo, poceni... vsaj v primerjavi z vsem ostalim, kar sem imela do sedaj... smo pa ugotovili, da so 1m debeli zidovi in dvojna okna fantastična izolacija. user posted image

(odgovor članu RoZala)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?