|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porodnišnica LJ in higiena
25.10.2008 9:57:20   
Hope2
Ta teden sem pristala nepričakovano v P LJ, zaradi močne krvavitve. Na oddelku (E) so mi dali 1 majhno brisačko, katero bi naj uporabljala pri tuširanju, umivanju obraza, rok in spolovilauser posted image . Ko sem zaprosila za še vsaj 1 brisačo, so me samo čudno pogledali in rekli saj tale bo dovolj za danes, jutri pa vam zjutraj prinesejo drugo.

Zdaj pa me samo zanima ali sem slučajno padla med take sestre, ki se jim ni dalo prinest, ali jim je zaradi gužve zmanjkalo, ali je to običajna praksauser posted image .

Kako pa je potem ko rodiš in imaš čiščo, kako je v porodnem oddelku z brisačami? So stalno na razpolago in si jih samo vzameš, ali jih moraš zaprosit?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Porodnišnica LJ in higiena
25.10.2008 10:13:57   
Naja30
2x sem bila v Lj P in obakrat sem imela vsega dovolj. Če mi je česa zmanjkalo, so mi brez problema prinesle. Na E oddelku so bile sploh prijazne, na C pa tudi. Na C sem bila, ko sem prvič rodila in imela sem vsega toliko, da je bilo že preveč. Zarad čišče ti lahko tudi vse premoči in so mi brez problema dale novo pižamo in zraven še eno brisačo, tako da sem enkrat celo rekla, da brisač ne rabim več.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Porodnišnica LJ in higiena
25.10.2008 10:55:36   
abi
Tudi jaz imam dobre izkušnje z E oddelkom. Kadarkoli sem prosila za npr. novo rjuho, pižamo ali pa karkoli kar tam pač potrebuješ, so mi vedno prinesli brez problema. Včasih je bilo teh brisač kar preveč .

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
25.10.2008 10:56:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Porodnišnica LJ in higiena
25.10.2008 11:05:43   
Hope2
O, fajn, da je bil le slučajuser posted image . Hvala za izkušnje! Drugače moram povedat, da so sestre bile res prijazneuser posted image , sam brisače so me zajebavaleuser posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 25.10.2008 11:06:26 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Porodnišnica LJ in higiena
25.10.2008 11:43:46   
Adelina
No, jaz pa sem mesec in pol ležala na E oddelku in če je bilo vsega dovolj, ti res prinesejo brez problema. Včasih pa jih zmanjka oz. morajo šparat, da zjutraj vsaka dobi vsaj eno in takrat težko dobiš. Enako velja za spalne srajce. Sam potem, ko ugotoviš sistem, si takrat ko je vsega dovolj narediš zalogo (ti kar rečejo, da si sam vzameš iz vozička, kar ti manjka) in imaš potem za hude čase.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Porodnišnica LJ in higiena
25.10.2008 19:27:55   
Anonimen
jaz imam podobne iskušnje z LJ. P. vsega dovolj če si kaj potreboval in da je zmankalo si poklical sestro in je prinesla če pa jim je zmankalo je pa tud povedala in se opravičila. tako da jaz sem ful zadovoljna z LJ. p.

(odgovor članu Adelina)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Porodnišnica LJ in higiena
25.10.2008 19:45:36   
TONČI.
Na b in C oddelku je bilo vsega čez glavo. Zjutraj in pop. ti zamenjajo brisače, pižamo,...

Edin pri vložkih šparajo. Ampak če jih lepo pogledaš, dobiš tud teh en paketek več.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Porodnišnica LJ in higiena
28.10.2008 21:13:14   
Hope2
Tak, vse več oseb pravi, da je v zadnjem času velika gužva v P LJ in da res zmanjkuejo stvari (brisače, splane, vložki). Tak da ni odveč, če si kako brisačo ali vložek vzamete s sabo. Jaz bom sigurno imela s sabouser posted image

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Porodnišnica LJ in higiena
2.11.2008 17:22:02   
Kaštrun
28.10. sem rodila v P LJ in stanje je tako:

take gužve kot je bila meseca septembra ni več.

kakšne stvari še vedno zmanjka, največkrat spalnih srajc. je pa tako, da če je zjutraj slučajno ne moreš dobiti, jo dobiš lahko v času kosila. skratka eno svežo na dan dobiš 100%.

vložkov v WC-jih tako kot je bilo včasih ni več. ob sprejemu na oddelek dobiš 2 paketa Vir 80 vložkov, če ti jih zmanjka ti jih pač nekdo prinese od doma.

svežo brisačo dobiš vedno, prav tako ni problemov z mrežastimi hlačkami.

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Porodnišnica LJ in higiena
2.11.2008 17:26:12   
Kaštrun
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Ta teden sem pristala nepričakovano v P LJ, zaradi močne krvavitve. Na oddelku (E) so mi dali 1 majhno brisačko, katero bi naj uporabljala pri tuširanju, umivanju obraza, rok in spolovilauser posted image . Ko sem zaprosila za še vsaj 1 brisačo, so me samo čudno pogledali in rekli saj tale bo dovolj za danes, jutri pa vam zjutraj prinesejo drugo.

Zdaj pa me samo zanima ali sem slučajno padla med take sestre, ki se jim ni dalo prinest, ali jim je zaradi gužve zmanjkalo, ali je to običajna praksauser posted image .

Kako pa je potem ko rodiš in imaš čiščo, kako je v porodnem oddelku z brisačami? So stalno na razpolago in si jih samo vzameš, ali jih moraš zaprosit?





ne vem zakaj ene mislite, da greste v P kot bi šle v hotel? notri boš pač v srečnem primeru samo 3 dni in takrat se je pač treba malo znajti. ena brisača za en dan je čisto dovolj. če ti je pa pomembno, da imaš za vsak del telesa svojo brisačo pa si vrži v torbo še kakšno svojo.

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Porodnišnica LJ in higiena
2.11.2008 18:40:32   
kajajaka
Hope2, jaz sem bila 1mesec na E oddelku, pa sem vedno dobila brisač in srajc kolikor sem hotela!

najbrž si naletela na sestro M..., ki ima včasih slab dan... Če boš še na oddelku poišči glavno sestro Ines in ji povej kaj rabiš. Ona je res carica in ti bo ustregla, če bo le lahko! Jaz imam SAMO POHVALE ZA ODDELEK E V LJ PORODNIŠNICI. Boš videla kaj je tečnoba, ko boš po porodu prišla na odd. C ali D... user posted image

Pa srečno pri porodu!

< Sporočilo je popravil kajajaka -- 2.11.2008 18:45:22 >

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Porodnišnica LJ in higiena
2.11.2008 19:07:26   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Kaštrun

ne vem zakaj ene mislite, da greste v P kot bi šle v hotel? notri boš pač v srečnem primeru samo 3 dni in takrat se je pač treba malo znajti. ena brisača za en dan je čisto dovolj. če ti je pa pomembno, da imaš za vsak del telesa svojo brisačo pa si vrži v torbo še kakšno svojo.


Niti pod razno ne mislim, da grem v hotel. Ampak, ko te v eni sekundi spravijo v P in nimaš nič s sabo (pa nobenga, da ti prinese od doma), pa kri teče brez prestanka,  potem mi res ni vseeno, da se moram s krvavo brisačo brisati še obrazuser posted image . Je tebi užitekuser posted image . Pa bolnica gor ali dol. In zato sem spraševala, če se je še kateri zgodilo enako oz kako je po porodu.
Za vsak del ne rabim brisače, ker niti doma nimam za vsak del, mi je pa lepo, da si vsaj obraz obrišem z drugo brisačo. Pa če nas učijo kolk je kužna čišča, ne vem zakaj bi si z eno brisal intimni predel, roke in obraz, pol pa lubčkal ali božal otročkauser posted image . In zato bom imela raje eno malo s sabo, za vsak slučaj in ne zaradi dopusta v hotelu.


Kajajaka ne vem kako je kateri bilo ime, so pa bile vse prijazne, z njimi nimam slabih izkušenj, razen z brisačamiuser posted image . Sem pa pred kratkim zvedela da je en dan prej bilo 31 rojstevuser posted image , mogoče jih je zato zmanjaklouser posted image .

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Porodnišnica LJ in higiena
2.11.2008 19:19:47   
kajajaka
Sem pa pred kratkim zvedela da je en dan prej bilo 31 rojstev , mogoče jih je zato zmanjaklo .


MOŽNO, MOŽNO user posted image

vsekakor, na oddelku po porodu smo dobivale več brisač - ravno zaradi čišče, ampak niso bile pa sestre niti pol toliko prijazne kot na E odd... nekako prisiljene so se mi zdele in naveličane...
Gor je pa zakon. Že vnaprej vem, da me pri naslednji nosečnosti tudi čaka hospitalizacija in nimam nič slabega občutka iti na E, ker so res nadpovprečno super punce (in seveda oba fanta)... Pa res srečno!Želim ti lepega zdravega dojenčka!!!

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Porodnišnica LJ in higiena
2.11.2008 19:31:09   
Hope2
Hvala kajajakauser posted image , ti pa pol naslednjič uživaj v hotelu Euser posted image

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Porodnišnica LJ in higiena
11.11.2008 11:33:22   
diora
Naj ti povem Hope2, da te popolnoma razumem.
Če človek nikoli nima stika z bolnišnico in si 100% odvisen od volje sester te res zamori, še posebaj če so te nesramne v trenutkih ko tega resnično ne potrebuješ in nisi pripravljen še na boj s sestrami.
Iz lastnih izkušenj: v porodnišnici včasih res ni vsega dovolj in sestra to nesramno pove, ker ima pač slab dan, če si pri močeh ji lahko mirno poveš, da je to njeno delo in da te ne zanima ali ima slab dan ali ne in naj si gre brisačo sposodit na nek drug oddelek, ker se ti s krvavo ne boš več brisala. Drugače pa počakaš na smeno in poiščeš kakšno bolj človeško sestro, ki ti bo z veseljem ustregla, saj se zaveda, da je to pač njeno delo in če ji ni všeč naj se odpravi na študij.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Porodnišnica LJ in higiena
11.11.2008 12:13:39   
sazi
zakaj bi si z eno brisal intimni predel, roke in obraz, pol pa lubčkal ali božal otročka


Za brisače so ti že povedale,kakšno je stanje - če so, jih dobiš, če ne, mora biti 1 dovolj.
Kar se pa higijene rok tiče, je v sobi umivalnik, tekoče milo, razkužilo in papirnate brisače. Jaz sem vedno uporabljala samo to za sprotno higijeno, brisačo pa izključno za tuširanje.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Porodnišnica LJ in higiena
14.11.2008 8:38:32   
linči 312
IZVIRNO SPOROČILO: diora

Iz lastnih izkušenj: v porodnišnici včasih res ni vsega dovolj in sestra to nesramno pove, ker ima pač slab dan, če si pri močeh ji lahko mirno poveš, da je to njeno delo in da te ne zanima ali ima slab dan ali ne in naj si gre brisačo sposodit na nek drug oddelek, ker se ti s krvavo ne boš več brisala. Drugače pa počakaš na smeno in poiščeš kakšno bolj človeško sestro, ki ti bo z veseljem ustregla, saj se zaveda, da je to pač njeno delo in če ji ni všeč naj se odpravi na študij.


user posted image user posted image user posted image diora za tole mnenjeuser posted image user posted image user posted image
prav res ne vem kaj misli medicinsko osebje. že tako ni luštno in veliko žensk je tako ali drugače zbeganih, pod vplivom hormonov,... in ni jim lahko. in če sestre niso prijazne, je vse skupaj še težje.

glede tiste trditve o primerjavi bolnice s hotelom pa:
a sploh veste koliko stane en dan hospitalizacije?

(odgovor članu diora)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Porodnišnica LJ in higiena
16.11.2008 13:52:06   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: linči 312

glede tiste trditve o primerjavi bolnice s hotelom pa:
a sploh veste koliko stane en dan hospitalizacije?


V primerjavi s hotelsko sobo v Dubaju drobiž. user posted image
Malo heca.

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?