|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Potica
5.4.2006 8:21:05   
al1*
Boste pekle potico za veliko noč?
Pri nas nismo neki veliki ljubitelji potice, bi pa letos poskusila spečt ali potratno potico ali pa potico trojko (z orehi, skuto in jabolki). Domnevam, da so te potice bolj sočne. Ima katera kakšen prizkušen recept?


_____________________________

lp

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Potica
5.4.2006 8:32:29   
CIPRESA
Pri nas se je vedno pekla že zaradi tega ker smo jo nesli "v žegen" in je kolač potice predstavljal Kristusovo krono, zato smo jo zmerom pekli, pojedli pa tudi vednouser posted image user posted image

Letos jo bom prvič pekla sama (ponavadi sva jo z mami skupaj) in upam da mi rata, bom pa kar navadno z orehi ker imamo tako najrajši.

Sem pa enkrat jedla tisto potico ko je vmes še biskvitno testo, pa skuta in orehi pa na koncu še navadno testo za potico....ta je pa tudi dobrauser posted image . Kako se ji pa reče sem pa pozabla.


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Potica
5.4.2006 9:13:40   
BISKVITKA
Jaz vedno pečem takoimenovano nočno potico. (orehovo) To je zelo preprosto, nič ni treba "klofat" testa, ni ga treba čakat, da vzhaja, skratka res zelo preprosto in sigurno rata.

LP

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Potica
5.4.2006 9:53:42   
klavdijas
Ta mrzla orehova ali pa makova.

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?prikazi=OPQ&ID=1176

Makova:
v kruh avtomatu pripravim :
800 dag moke, 4 rumenjake, 7 žlička soli, 5 dag sladkor, kvas ( od žita 2 kom ), 40 g masla, cca 3 dcl mleka. Izberem program za izdelavo testa.
Ko začne mešat preverim, če je dovolj redek oz. če ni pregos in dodam še mleko ali pa moki.

V 1 l mleka skuham 2 zavitaka maka po 25 dag, dodam malo cimeta in ohladim.
25 dag masla in 20 dag sladkorja in 1 rumenjak stepam, da naraste. Masi dodam ohlajen mak.

Ta čas je testo že narejeno in ga na pomokani površini razvaljam, namažem, potresem z rozinami in zavijem. V namaščenem pekaču ga pustim stati še cca 1/2 ure. Namažem ga s stepenim jajcem in pečem v pečici pri 180 °C cca 1 - 1:15.
Pri nas taka potica ful sede. Je hitro narejena.

Lep pozdrav,  


                  Klavdija

(odgovor članu BISKVITKA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Potica
5.4.2006 10:02:18   
BISKVITKA
Klavdija, a v testo daš 7 žlič soli?

(odgovor članu klavdijas)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Potica
5.4.2006 10:13:23   
klavdijas
1 žlička soli, da ne bo katera dala 7, bo preslana.

Lp,

               Klavdija

(odgovor članu BISKVITKA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Potica
5.4.2006 11:57:45   
al1*
CIPRESA ta potica z biskviti se imenuje potratna potica.

Klavdias, sem pogledala na kulinariki in verjetno je res dobra! A kvas daš sveži ali iz vrečke?


_____________________________

lp


(odgovor članu klavdijas)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Potica
5.4.2006 12:38:29   
fricka
Potratna potica je zakon. Sočna in kompromis, če nismo res veliki ljubitelji potic. Trenutno nimam mojega recepta pri sebi. Če želiš, mi piši na privat in spomni, da ti ga pošljem.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Potica
5.4.2006 12:53:25   
klavdijas
Jaz dam kar frišen kvas.

lp,

           Klavdija

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Potica
5.4.2006 13:45:25   
CIPRESA
Ja Al1 sem se spomnila da se imenuje "potratna potica" in sem najdla še celo receptuser posted image

1. Speci biskvit

 - Stepi 8 jajc in 8 žlic sladkorja
 - V drugo posodo daj 8 žlic moke in 1/2 pecilnega praška ter zmešaj. Vse to počasi    umešaj  k jajcem in sladkorju.
Speci. Ko je pečeno razpolovi da dobiš dva dela.

2. Kvašeno testo

 - 1/2kg moke
 - 2,5 dag kvasa
 - 3 jajca (samo rumenjake)
 - 1 žlica masla (margarine) stopi v 1/4 mleka
 - sladkor, sol, rum

3. Orehov nadev

1/2 kg orehov popari, premešamo in ohladimo, dodamo 1 rumenjak, limonino lupino in sok 1 limone, rum, cimet, pimet, vanili sladkor, sladkor in nazadnje sneg iz 4 beljakov.

4. Skutni nadev

 - 1/2 kg skute
 - 1 vanili sladkor
 - 1 jajce
 - 1 kisla smetana
 - sladkor po okusu

IZDELAVA

 - Zvaljaj polovico kvašenega testa in položi v pekač
 - namaži 1/2 orehovega nadeva
 - položi pečen biskvit
 - na biskvit namaži ves skutni nadev
 - nato položi na nadev en biskvit
 - namaži z preostalim orehovim nadevom
 - nazadnje zvaljaj še 1/2 kvašenega testa in ga položi na vrh orehovega nadeva.

Vse to pusti vshajati pol ure predno daš v srednje vročo pečico. Na vrh lahko pomažeš še z jajcem (rumenjak) + mleko. Peči 1 uro.


No to je recept "potratne potice" ki ga imam jazuser posted image Pa dober tekuser posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu klavdijas)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





8 najboljših zdravih zajtrkov za nosečnico
Če ste brez idej, kaj bi si pripravili za zajtrk, da bi bilo zdravo in bi koristilo vam in vašemu razvijajočemu se otrok...
Danes so na jedilniku šparglji
photo
Šparglji so znani po svojem zdravilnem učinku. Preverite kuharske trike, ki jih morate poznati pri pripravi jedi iz špar...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?