|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Povišanje preživnine-tožba
17.1.2008 22:35:00   
Kepica83
Pozdravljene mene pa zanima kako je s to preživnino. Partner ima z bivšo določeno preživnino v višini 86 eur. On ji vsak mesec nakaže 100 eur. Vsak mesec še malemu kupi igrače in kaj za oblečt. Zdaj en dan pa je prišla pošta da ga toži za višjo preživnino. Moj je dobil zadnjo plačo 823 eur. Izdatkov je imel 770 eur.  ( krediti)Tu not niso všteti hrana, bencin in mobitel. Zanima me ali mu oni kljub vsemu lahko zvišajo preživnino glede na to da njemu za preživetje ostane skoraj nič. Vse položnice ima preko trajnika in se vse lahko prikaže. Ona je pri odvetniku navedla da za malega mesečno porabi 300 eur ,plače pa ima 335eur osnovne. Od  teh 300 eur je rekla da da 50 eurov mesečno za igrače za malega, 90 eurov za zdravila katera krije zdravstvo ( kot je takrat krilo ko so še skupaj bli) 90 eurov za hrano za malega , 70 eurov za osebno higieno malega. Živi pri starših. Ali bo ona mogla te izdatke dokazovat z računi? Ali oni lahko mojemu zvišajo preživnino glede na njegovo finančno stanje? Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Povišanje preživnine-tožba
17.1.2008 23:33:26   
F*S*M
Jaz mislim, da lahko če ima stroškov za 300 € bo bila nova preživnina okoli 150€ saj si starša delita to na pol. Pol mati, pol pa oče. In glede na njegovo plačo, bo to moral plačevati, sodišče kreditov običajno ne upošteva.

_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Povišanje preživnine-tožba
17.1.2008 23:34:50   
Anonimen
Na to plačo bo kar šlo tole, ja. Žal. Ker moj bivši je BREZ službe in BREZ dohodkov, pa so mu določili 125€ mesečno. Na povprečno plačo je taka preživnina kar OK. Seveda pa on lahko izpodbija, da je ne bo mogel plačevati, ker vzdržuje sedajšnjo družino in ker ima kredite. Kar pa tudi lahko upoštevajo, čeprav ima otrok prednost pred kreditom, seveda.

(odgovor članu F*S*M)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 6:37:00   
maruškaŠ
Ja verjetno bi dosegla zvišanje. Preživljanje lastnega otroka je veliko pomembneje od kreditov in lastnega ugodnja. Sodišče kreditov verjetno ne bo velik upoštevalo. Sicer pa določeno mizerno preživnino je tvoj sam plačeval več, pa je bilo še vseeno vse skupaj mizerno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 8:17:21   
TIA22
Vse je odvisno od tega kakega odvetnika bo imel in kake volje bo sodnica.Naj prinese vsa dokazila.
Moj primer:
Z partnerko sta imela prikazano da ne živita skupaj in da on plačuje tri preživnine! Za mojega in njuna dva. Pa ima veliko zemlje, pa kredite, pa je sodnica vse upoštevala in mi zmanjšala preživnino. Tudi ona bo morala prikazovati stroške ki jih porabi za otroka.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 8:21:58   
Anonimen
Seveda mu bojo zvišali, kaj pa ti misliš kaj si lahko ženska z njegovimi 100 euri dela danes in naredi za otroka? Če bo imela pametnega odvetnika, dobro sestavljen spisek potrebščin...ji ne gine 200 eur. Odvetniki se pgajajo tam za 250-300 eur, potem pa nekaj zbijejo in pod 200 eur ne bi smela prit.

(odgovor članu TIA22)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 8:40:53   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

Seveda mu bojo zvišali, kaj pa ti misliš kaj si lahko ženska z njegovimi 100 euri dela danes in naredi za otroka? Če bo imela pametnega odvetnika, dobro sestavljen spisek potrebščin...ji ne gine 200 eur. Odvetniki se pgajajo tam za 250-300 eur, potem pa nekaj zbijejo in pod 200 eur ne bi smela prit.


Pa tut prav je tako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 8:47:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

IZVIRNO SPOROČILO: nivess

Seveda mu bojo zvišali, kaj pa ti misliš kaj si lahko ženska z njegovimi 100 euri dela danes in naredi za otroka? Če bo imela pametnega odvetnika, dobro sestavljen spisek potrebščin...ji ne gine 200 eur. Odvetniki se pgajajo tam za 250-300 eur, potem pa nekaj zbijejo in pod 200 eur ne bi smela prit.


Pa tut prav je tako.


Seveda je prav tako, kaj si pa folk predstavlja? Ne bom pozabla, enkrat je ena napisala da preživnina ne vključuje rolerje al nekaj takega...mater ji vidim čuj. A res??? A otroci ločenih staršev se pa ne bojo smeli rolat al kaj? Ma grem iskat ta biser in ga grem kopirat sem.


(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 8:52:06   
anitaz
Moj otrok dobiva 125 €, s tem da ima on višjo plačo, kot od miniko...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 8:54:13   
Anonimen
Evo tega bisera, ljubi je deda. Frajerka je kr določla kaj pomeni preživnina.






IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

in kaj je preživnina- že ime pove...pre-živnina....za preživetje, preživljanje....osnovno, tu ni koles in rolerjev in krožkov....


Aja, foter naj plačuje osnovno za otroka??user posted image  Lepo to. A potem pa mora mati plačevat osnovno+nekje skrampat za otroško kolo? Al pa je najboljše, da otroci ločencev sploh ne kolesarijo. Da imajo samo za pojest, zdravila, vodo in oblačila.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 8:55:18   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

Evo tega bisera, ljubi je deda. Frajerka je kr določla kaj pomeni preživnina.






IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

in kaj je preživnina- že ime pove...pre-živnina....za preživetje, preživljanje....osnovno, tu ni koles in rolerjev in krožkov....



SVAŠTA!!!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 9:04:46   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: anitaz

IZVIRNO SPOROČILO: nivess

Evo tega bisera, ljubi je deda. Frajerka je kr določla kaj pomeni preživnina.






IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

in kaj je preživnina- že ime pove...pre-živnina....za preživetje, preživljanje....osnovno, tu ni koles in rolerjev in krožkov....



SVAŠTA!!!user posted image


Pa fora je ravno v tem - da preživnina ni samo za preživljanje, ampak za to, da otroku zagotovi isti standard življenja kot ga je imel pred ločitvijo.

Torej pri očetu multimiljonarju (ali miljarderju) bi tak znesek lahko bil tudi nekaj nekaj tisoč €.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 9:54:53   
piščanc
to da si je nabil kreditov za 770 € je itak njegova neumnost. predstavljaj si, da je oče samohranilec tega otroka. ali bi si v tem primeru nabil toliko kredita?

če ga je naredil, ga naj še živi. in pri ustvarjanju nove družine mora upoštevati tudi svojega prvega otroka in sprejemati kredite v sklopu svojih zmožnosti.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 10:01:03   
Anonimen
Bravo pišika.

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 10:25:41   
piščanc
da ne bom tako negativna za očeta, bi morala pa tudi mati sedaj bolj skrbeti za svojo družino in se postaviti na svoje noge. nekatere bivše partnerice preveč visijo na ramenih očetov otrok in si mislijo - kar naj plačuje, saj je šel stran. in to je potem nekakšna kazen, škoda življenja za slabe misli in dejanja. otroci potrebujejo veliko več, kot samo denar. škoda krega in slabe volje, če se da vse dogovoriti.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 10:31:07   
mateyka
Torej pri očetu multimiljonarju (ali miljarderju) bi tak znesek lahko bil tudi nekaj nekaj tisoč €.


po moje pa kr mal več user posted image lahko ga ugrabijo in terjajo gnarčka od atija - tak froc ma svojo vilo in privat šolo, da o vsem ostalem ne govorim. hihi, nekaj tisoč evrov.. user posted image

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 10:32:05   
maruškaŠ
nekaj tisoč evrov..


mesečno in ja verjetno še tudi krepko več user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 10:33:01   
pikica36
nevem no, se mi zdi da tukaj pa malo pretiravate.jaz tud dobivam preživnino od bivčega moža -80evrov. pa se mi zdi popolnoma primerna.saj če realno pogledam če še primaknem jaz 80 e je to 160 evrov!! več stroškov pa jaz z otrokom nimam-
malica v šoli, plačilo treningov, kaj za oblečt........stroške za stanovanje pa moram itak plačevati,in kuhat , če živim sama ali pa je tu še otrok, tako da tega jaz ne vštevam v to.
je pa eno, kadar gre za kak večji nakup recimo kolo, smučke, se pač z bivšim dogovoriva da mu da malo zraven.
no, to je moje mišljenje!
haloo nekateri zaslužijo po 400E, pa morjo preživet,ne bote mi rekle, da vsak mesec porabite za otroka 400e(200e preživnine in 200prispevate vi!)pol bi vaši otroci morali živeti na zelo visokem nivoju in je naj ne bi bilo stvari, ki je ne bi imel.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 10:39:17   
Anonimen
stroške za stanovanje pa moram itak plačevati,in kuhat , če živim sama ali pa je tu še otrok,



user posted image   o hudo.

(odgovor članu pikica36)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 10:44:23   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

stroške za stanovanje pa moram itak plačevati,in kuhat , če živim sama ali pa je tu še otrok,



user posted image   o hudo.


Adijo pamet, ja. Tako ponavadi bivši na sodiščih utemeljujejo, da je preživnina previsoka. IN ponavadi jim ne uspe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 10:56:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

IZVIRNO SPOROČILO: nivess

stroške za stanovanje pa moram itak plačevati,in kuhat , če živim sama ali pa je tu še otrok,



user posted image   o hudo.


Adijo pamet, ja. Tako ponavadi bivši na sodiščih utemeljujejo, da je preživnina previsoka. IN ponavadi jim ne uspe.



Seveda jim ne uspe, ja kateri sodnik bo pa še verjel tej bedariji?user posted image  Še samo sramoto si lahko kdo naredi s tako izjavo na sodišču.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 11:08:01   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: pikica36

nevem no, se mi zdi da tukaj pa malo pretiravate.jaz tud dobivam preživnino od bivčega moža -80evrov. pa se mi zdi popolnoma primerna.saj če realno pogledam če še primaknem jaz 80 e je to 160 evrov!! več stroškov pa jaz z otrokom nimam-
malica v šoli, plačilo treningov, kaj za oblečt........stroške za stanovanje pa moram itak plačevati,in kuhat , če živim sama ali pa je tu še otrok, tako da tega jaz ne vštevam v to.
je pa eno, kadar gre za kak večji nakup recimo kolo, smučke, se pač z bivšim dogovoriva da mu da malo zraven.
no, to je moje mišljenje!
haloo nekateri zaslužijo po 400E, pa morjo preživet,ne bote mi rekle, da vsak mesec porabite za otroka 400e(200e preživnine in 200prispevate vi!)pol bi vaši otroci morali živeti na zelo visokem nivoju in je naj ne bi bilo stvari, ki je ne bi imel.


In zakaj pol ne vzameš pod streho še nekaj brezdomcev, jim daš prespat in skuhaš, zajtrk, kosilo, večerjo - sej itak nič ne stane.

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 11:09:21   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: pikica36

nevem no, se mi zdi da tukaj pa malo pretiravate.jaz tud dobivam preživnino od bivčega moža -80evrov. pa se mi zdi popolnoma primerna.saj če realno pogledam če še primaknem jaz 80 e je to 160 evrov!! več stroškov pa jaz z otrokom nimam-
malica v šoli, plačilo treningov, kaj za oblečt........stroške za stanovanje pa moram itak plačevati,in kuhat , če živim sama ali pa je tu še otrok, tako da tega jaz ne vštevam v to.
je pa eno, kadar gre za kak večji nakup recimo kolo, smučke, se pač z bivšim dogovoriva da mu da malo zraven.
no, to je moje mišljenje!
haloo nekateri zaslužijo po 400E, pa morjo preživet,ne bote mi rekle, da vsak mesec porabite za otroka 400e(200e preživnine in 200prispevate vi!)pol bi vaši otroci morali živeti na zelo visokem nivoju in je naj ne bi bilo stvari, ki je ne bi imel.


Pikica36 ... sori ampak potem pa je tud 80€ preveč ...

Če bi živela sama bi imela manjše stroške ... preračunaj ...

Mah ne bom se vsajala ... k nima smisla ...

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 11:09:39   
pikica36
ja..adijo pamet! po vaših računicah imate stroškov z otroki400 evrov mesečno!!ok!
marsikdo pa zasluži 500 evrov. evo vam da 200 evrov za preživnino. sam pa mora imeti za preživetje 300evrov.in ve zaslužite recimo 500 evrov . se pravi vidva morata živet za 700 evrov vaš bivši pa za 300.
logično???
po vašem verjetno je! jaz sem neumna, ko tako razmišljam!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Povišanje preživnine-tožba
18.1.2008 11:17:47   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: pikica36

ja..adijo pamet! po vaših računicah imate stroškov z otroki400 evrov mesečno!!ok!
marsikdo pa zasluži 500 evrov. evo vam da 200 evrov za preživnino. sam pa mora imeti za preživetje 300evrov.in ve zaslužite recimo 500 evrov . se pravi vidva morata živet za 700 evrov vaš bivši pa za 300.
logično???
po vašem verjetno je! jaz sem neumna, ko tako razmišljam!user posted image


on 500€, jaz 500€, skupaj 1000€ - če smo trije je to 333 eur na enega. Pa je to minimum. Pa tuki nismo vsi ki imamo 500€ plače, tko da so računice druge.

In ja 400€.

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?