|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Povišanje preživnine-tožba
20.1.2008 22:54:35   
Gina
Še to, zavedati se moramo, da si vsi moški ne želijo sami vzgajati otroke, oz. si ne želijo niti deliti skrbništvo. Prqavzaprav bi si upala trditi, da jih je več kot pol. S tem da jih je prav gotovo dosti, ki pa bi si želili vzgajati otroka. Različni smo. Poleg tega je treba upoštevati dejstvo, da ponekod to ni ravno izvedljivo tako enostavno. Kaj pa če stanujejo zelo daleč narazen? Ma ne vem, kompleksno vprašanje je to. Ni tako enostavno.

Če mene vprašaš, lahko dva moška lai dve ženski čist ok vzgajata otroka, nimam predsodkov pred tem. To ni odvisno od spolne usmerjenosti, kako se bo otrok počutil, ampak od ljudi kot takih, kakšni so do otrok. Zato sem bila vedno za to, da ima lahko kdor hoče otroke s "semensko banko". Ali pa moški posvojijo otroka. Zakaj ne. Vsaka doza ljubezni je dobrodošla in če bi imeli otroka radi in lepo skrbeli zanj, mi je povsem sprejemljiva stvar.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Povišanje preživnine-tožba
20.1.2008 22:56:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Poleg tega je treba upoštevati dejstvo, da ponekod to ni ravno izvedljivo tako enostavno. Kaj pa če stanujejo zelo daleč narazen?


Potem so pa čudaki kot smo mi user posted image .

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Povišanje preživnine-tožba
20.1.2008 22:58:56   
Kepica83
Moj bi prav rad imel skrbništvo pa ga verjetno nebo dobil. user posted image  Čeprav bi bil boljši skrbnik kot pa njegova mati. Aja pa moj bi rade volje več plačeval če bi le mel od kod. Upam da kmalu  najdem službo pa mu bom jaz primaknila kak euro več za malega.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Povišanje preživnine-tožba
20.1.2008 23:07:19   
Anonimen
bivša ima skor 3krat manjšo plačo kot tvoj dragi miniko

(odgovor članu Kepica83)
  Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Povišanje preživnine-tožba
20.1.2008 23:24:22   
Kepica83
Ja to je ona rekla. Od mojeag bratranec dela na isti firmi pa ima cca. 700 eur plače. Pa najin prijatelj tudi dela z njo pa ima tudi cca. 700 plače.  Tak da nevem. Partner ji je tudi predlagal da bi on vsak drugi mesec plačeval vrtec pa ona noče tega. Niti mu noče pokazat koliko v resnici plačuje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Povišanje preživnine-tožba
21.1.2008 1:15:39   
Anonimen
No v prvem postu si omenla njune dohodke...drgač pa se tak na sodišču vidi in sliši kolk ima vsak dohodke ali ne? Drgač pa se pripravita, ko bo mali šel v šolo in potem študirat,vedno večji bo, vedno večje zahteve bodo.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Povišanje preživnine-tožba
21.1.2008 7:43:14   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: pikica36

enkrat ste me že popljuvale pa me dajte še zdaj!

očitno ste tule same razvajene frklje , ki vam je cilj svoje bivše ožemat do onemoglosti . in se baharitit na njihov račun. haloo, 50e za igrače 70 e za kozmetiko.. pa da ne razglabljam naprej...lari fari.me res zanima , kot je rekla miniko, če ste prej res tako zapravljale, ko ste bile z njimi.
močno dvomim.
dajte no punce , postavite se malo na realna tla.
če pa niste sposobne vzdrževat  otrok zakaj jih pa pol ne date partnerju pa vas bo potem on ožemal, me prav zanima kako boste živele.

ma.. saj nimam besed, kake komentarje dajete.


OK, ko sm tole prebrala, sm se najprej vprašala, če maš ti 100 čistih?! OČitno ne,

Tisti zneski so mesečni povprečki preračunani iz letne ravni. IGRAČE - tu je všteto tudi kolo, rolerji, ipd....  Kozmetika - lahko je všteto ogromno stvari, na katere si upam trditi tudi pomisliš ne.

Ja ravnotako sem prej zapravljala (pa ne morem niti tega rečt, ker to ni zapravljanje, nikoli nisem kupovala nepotrebnih in nesmiselnih stvari) - torej tudi prej je normalno življenje otroka stalo isto kot sedaj.

In otroka sta dolžna vzdrževat OBA starša - ne samo eden. In otroka naj ne bi imel finačno zmogljivejši starš, ampak vzgojno primernejši.

In toliko bedarij kot sem jih prebrala v tem postu, mislim, da jih že dolgo nisem. In če sem prav zasledila - od mamice, ki ima otroka in to od mamice, ki ima otroka z očetom katerega nista skupaj. Svašta.

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Povišanje preživnine-tožba
21.1.2008 7:55:09   
maruškaŠ
Sm ravnokar zasledila na enem drugem forumu:

"Sem gledala včeraj poročila na nemškem RTL.
So izračunali da otrok:
0 - 6 let --- 430€
6- 12 let - 500€
12 - 18 let - 630€ "

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Povišanje preživnine-tožba
21.1.2008 8:52:43   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Bakfark, a se tebi zdi pravično, da npr. jaz osebno plačujem za otroka že kar nekaj let vsak mesec precej več kot njun oče, ob tem da ima naša (novo ustanovljena) družina skupaj vsaj 3x manjše dohodke kot njegova (novoustanovljena družina), se pravi da bi bil finančno povsem zmožen dajati polovico brez vsakega problema? Meni se ne zdi prav.


Sicer si izzvala Barkafa ampak me malček prsti srbijo user posted image .

Pri vsakem pogovoru človek izhaja iz njemu lastne izkušnje ali pa mišljenja kako bi on naredil v določeni situaciji. Tako ti, jaz in ostale sogovornice, ampak to tako ali tako veš. Iz vsega kar si povedala sem jaz razbrala, da tvoj bivši za vajine otroke plačuje krepko premalo preživnine. V kolikor bi bila na tvojem mestu, bi se z njim poskušala dogovoriti za sodno zvišanje preživnine - saj vidma komunicirata na zavidljivi človeški ravni  (vsaka čast user posted image ) glede na to da sta ločena. Vsakomesečno prošnje ali celo moledovanja za to, da da malo več se mi zdijo kar malo "poniževalne" do tebe osebno pa še najbrž sprejete z negodovanjem. V kolikor pa bi jih ovrednotil sodnik, bi pa najbrž tudi bivšemu drugače "kapnilo" kakšne so njihove potrebe.
user posted image  p.s. Če ne želiš, ti ni treba odgovoriti.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Povišanje preživnine-tožba
21.1.2008 9:08:49   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Sm ravnokar zasledila na enem drugem forumu:

"Sem gledala včeraj poročila na nemškem RTL.
So izračunali da otrok:
0 - 6 let --- 430€
6- 12 let - 500€
12 - 18 let - 630€ "


glede nato, da imajo Nemci precej oz. krat 2 večje plače, potem jim tole ni problem plačevati. Pri nas so za marsikoga tole plače, ne pa stroški za otroka. user posted image

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Povišanje preživnine-tožba
21.1.2008 9:14:51   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Sm ravnokar zasledila na enem drugem forumu:

"Sem gledala včeraj poročila na nemškem RTL.
So izračunali da otrok:
0 - 6 let --- 430€
6- 12 let - 500€
12 - 18 let - 630€ "


glede nato, da imajo Nemci precej oz. krat 2 večje plače, potem jim tole ni problem plačevati. Pri nas so za marsikoga tole plače, ne pa stroški za otroka. user posted image


Plače že, ampak stroški so pa pri nas še kaj višji kot v Nemčiji....  in to je kao izračun - koliko otrok stane - ne v povezavi z ločitvijo in obdržanjem istega standarda.

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Povišanje preživnine-tožba
21.1.2008 10:04:12   
Anonimen
Fraza - Draga hči, Dragi sin - dobiva ob prebiranju te debate popolnoma novo dimenzijo.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Povišanje preživnine-tožba
21.1.2008 11:41:42   
piščanc
Pikec otroci so najdražji, ampak ne zaradi denarja.

Tudi očetje v slo so skrbniki, ampak samo v primeru, da se mama odpove skrbništvu. kar ni tako poredko, najbolj pa seveda zbodejo v oči težje zgodbe, kjer se starši kregajo med seboj.

zavoljo otrok, dajte bodite odgovorni, pogovarjajte se in sklepajte kompromise.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Povišanje preživnine-tožba
21.1.2008 19:55:48   
lunca99
"Sem gledala včeraj poročila na nemškem RTL.
So izračunali da otrok:
0 - 6 let --- 430€
6- 12 let - 500€
12 - 18 let - 630€ "



Kaj pa potem tisti,ki nimajo take plače?Ne smejo imeti otrok ali kako?Pa to ne more biti res samo,če res živijo pravi luksus pol ja.Maruška ne bit tko pametna,ker se mi zdi,da si tudi ena izmed tistih,ki prejemajo preživnino.Potem pa le bivšega ožemi do konca on pa naj strada.user posted image

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Povišanje preživnine-tožba
21.1.2008 20:10:17   
mama54
Maruška ne bit tko pametna,ker se mi zdi,da si tudi ena izmed tistih,ki prejemajo preživnino.Potem pa le bivšega ožemi do konca on pa naj strada.


Malo manj sarkazma,ti ne bi škodilo.Po tvoje morejo skrbniki otrok sami preživljati otroke , al kako?Očitno si partnerka človeku,kateri more plačevati preživnino.Da ne bo pomote,nisem ločena in nikoli nisem dobivala preživnine za moje tri otroke.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Povišanje preživnine-tožba
21.1.2008 20:14:34   
lunca99
Tega nisem rekla,da bi sami mogli preživljat otroke ampak ne naštevat tolko preveč stvari,ki sploh niso potrebne.Saj pa vsak mesec res ne rabijo kot sem že omenila nekje nove bunde,čevlje....vsak mesec ne.In tudi otroka se da oblečt lepo ne samo v najdražjo znamko oblačil...A se vsi oblačite v Hervisu pa nevem kje???Po mojem ne.

Ne in moj patrner nima otrok od prej,da bi plačeval.

(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Povišanje preživnine-tožba
21.1.2008 20:19:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Sm ravnokar zasledila na enem drugem forumu:

"Sem gledala včeraj poročila na nemškem RTL.
So izračunali da otrok:
0 - 6 let --- 430€
6- 12 let - 500€
12 - 18 let - 630€ "


Pred časom je bil narejen izračun, da otrok, ki konča visokošolski študij, "stane"starše do konca študija več kot 120.000€. To znese v 25 letih 400 € na mesec. 200 € na enega starša. Povprečno. In to je to. Pod črto.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Povišanje preživnine-tožba
21.1.2008 20:23:08   
mama54
Saj pa vsak mesec res ne rabijo kot sem že omenila nekje nove bunde,čevlje....vsak mesec ne.


Saj pri tej draginji težko verjamem,da si bodo skrbniki otrok privoščili vsak mesec to kar si naštela.In da je 400eur za otroka na mesec realno, se mi zdi kar verjetno.To pomeni , če drug starš prispeva polovico je to najmanj kar lahko naredi za otroka.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Povišanje preživnine-tožba
21.1.2008 20:26:01   
lunca99
Razumem vse ampak kako pa lahko ena mamica z otrokom,ki ne dobi preživnine pač iz določenih razlogov preživi z 380 evri?

(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Povišanje preživnine-tožba
21.1.2008 20:30:36   
mama54
To je pa že druga zgodba.Sama se  more potruditi v dobro otroka, da preživnino iztrži, pa čeprav po uradni poti.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Povišanje preživnine-tožba
21.1.2008 20:31:09   
Anonimen
Preživnina je otrokova pravica. Zahtevati jo je treba od očeta ali od države, če z očetom ne gre. Tudi država baje nekaj da, minimalno, kot je bilo prebrati na RR.

(odgovor članu lunca99)
  Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Povišanje preživnine-tožba
21.1.2008 20:31:54   
lunca99
Ne,ker nikjer ne piše kdo je oče.In tudi povedat noče iz določenih razlogov.

(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Povišanje preživnine-tožba
21.1.2008 20:35:08   
mama54
Potem pa to ni več stvar biološkega očeta ali države.Tu se pa mora sama znajti in otroku nuditi to kar mora.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Povišanje preživnine-tožba
21.1.2008 21:49:31   
VERONICA
Aja govorimo o povprečnih dohodkih, kaj ne. Dosti ljudi živijo pod povprečjem. Tako pač je. Žalostno za otroke. Ali pa ne. Mogoče je tisto mamico z 380EU 100x bolše imeti za mamo kot marsikatero drugo z 2000EU ali več...

Na srečo res ni vse v denarju.

(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 7:28:52   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: lunca99

"Sem gledala včeraj poročila na nemškem RTL.
So izračunali da otrok:
0 - 6 let --- 430€
6- 12 let - 500€
12 - 18 let - 630€ "



Kaj pa potem tisti,ki nimajo take plače?Ne smejo imeti otrok ali kako?Pa to ne more biti res samo,če res živijo pravi luksus pol ja.Maruška ne bit tko pametna,ker se mi zdi,da si tudi ena izmed tistih,ki prejemajo preživnino.Potem pa le bivšega ožemi do konca on pa naj strada.user posted image



Če bi forum brala in ne sam streljala v prazno - bi razumela, da je preživnina za otroka in ja jaz sem mamica takšnega fantka in če bi še kdaj tudi kaj prebrala - bi videla tudi, da dobim 112€ preživnine - vendar me otrok še vseeno stane 400€ na mesec.

Ko boš pa sama v takšni situaciji kot smo me - potem pa govori, ker boš mogoče vsaj približno razumela o čem govorimo.

Tisti, ki nimajo toliko plače imajo itak podpovprečni standard in temu primerne nižje zneske.

In če bi samo včasih mogoče prebrala vsaj malo, bi prebrala že milijonkrat napisano, da se višina preživnine določi tako, da otrok obdrži isti standard, kot ga je imel pred ločitvijo staršev.

In seveda - najlažje je, da tip naredi otroka, potem pa tanova jokca ins tokca kako težko preživi, ker ima zraven še kredit za avto, pa motor, pa morje, pa včerjice,.... kako in kaj naj otrok živi in preživi je pa itak problem mamice, kajne?

Želim ti, da se ne boš nikoli znašla v položaju, ko boš morala računat preživnino in koliko te otrok stane.

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?