|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:04:27   
maruškaŠ
Mah ja, sej bo treba počas. Tisti, ki vemo zakaj se tukaj gre, se itak razumemo. Za ostale mi je pa tko vseen.

Sicer pa pravijo, da pametnejši odneha, ne? user posted image

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:05:55   
lunca99
IZVIRNO SPOROČILO: Žabonka

IZVIRNO SPOROČILO: lunca99


Ali pa če dopoveš sodnici, da imaš zato v najemu večje stanovanje in prikažeš razliko v najemnini (je pa res, da to ni avtomatsko strošek otroka). Se strinjam najemnino imaš (eplačuješ) vseeno, a če si sam za manjše stanovanje.



Kje pa piše,da moraš met večje stanovanje,ko imaš otroka?Kaj pa tisti,ki jih spi po pet v eni sobi??



Lunca, sori, ampak ti si pa za na lunouser posted image  Kakšne klatiš...


Saj nima veze za na luno ali mars ampak,ker berem take bedarije ne morem bit tiho.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:06:22   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: lunca99


Ali pa če dopoveš sodnici, da imaš zato v najemu večje stanovanje in prikažeš razliko v najemnini (je pa res, da to ni avtomatsko strošek otroka). Se strinjam najemnino imaš (eplačuješ) vseeno, a če si sam za manjše stanovanje.



Kje pa piše,da moraš met večje stanovanje,ko imaš otroka?Kaj pa tisti,ki jih spi po pet v eni sobi??



Mislim...tale je pa zelo "inteligentna izjava". user posted image

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:07:10   
lunca99
Sicer pa pravijo, da pametnejši odneha, ne?


Ne tebi se gre,da imaš zadnjo besedo to je to.

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:07:31   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: lunca99

IZVIRNO SPOROČILO: Žabonka

IZVIRNO SPOROČILO: lunca99


Ali pa če dopoveš sodnici, da imaš zato v najemu večje stanovanje in prikažeš razliko v najemnini (je pa res, da to ni avtomatsko strošek otroka). Se strinjam najemnino imaš (eplačuješ) vseeno, a če si sam za manjše stanovanje.



Kje pa piše,da moraš met večje stanovanje,ko imaš otroka?Kaj pa tisti,ki jih spi po pet v eni sobi??



Lunca, sori, ampak ti si pa za na lunouser posted image  Kakšne klatiš...


Saj nima veze za na luno ali mars ampak,ker berem take bedarije ne morem bit tiho.



Če nimaš lastnih izkušenj, je mogoče bolje da si tiho, kakor pa da klatiš neumnosti.

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:10:10   
lunca99
Niso neumnosti ne razumem kako lahko lastnim otrokom računate elektriko,najemnino,ogrevanje....???

Saj tudi ve ne rabite met ne neta,ne tv-ja pa še marsikateri luksus.Ker net je luksus doma.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:10:24   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Mah ja, sej bo treba počas. Tisti, ki vemo zakaj se tukaj gre, se itak razumemo. Za ostale mi je pa tko vseen.

Sicer pa pravijo, da pametnejši odneha, ne? user posted image


Se strinjam.

Ne vem zakaj bi morale biti mi, ki imamo urejeno preživnino, razvajene frklje al kak že, če smo samo poskrbele za dobrobit naših otrok. Če katera mamica tega ni naredila ali pa celo iz takšnih ali drugačnih razlogov na rojstni list ni napisala kdo je oče njenega otroka ... mi nismo krive.

Jaz in moj ex imava približno enake plače. Kljub temu, da on ni zaposlen. Na sodišču je priznal, da dela na črno in je moral podati svoje "dohodke". Na podlagi tega je sodnica dodelila preživnino. In zaradi tega jaz nisem razvajena frkla, ampak samo mama, ki je poskrbela, da bosta otroka imela tisto kar sta imela prej. Pika basta.

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:13:03   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: lunca99

Niso neumnosti ne razumem kako lahko lastnim otrokom računate elektriko,najemnino,ogrevanje....???

Saj tudi ve ne rabite met ne neta,ne tv-ja pa še marsikateri luksus.Ker net je luksus doma.



Ah...škoda mojega čase za tvoje "umetnije". user posted image

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:14:13   
pikica36
najemnina 50€
elektrika 10€
voda, smeti 12€
ogrevanje 15€
malica + kosilo (šola) 80€
šolske potrebščine 18€
šola sproti 20€
hrana 100€
oblačila, obutev 70€
igrače 25€
hobiji 25€

SKUPAJ 420€


pozabila si RTV , pa telefon, pa internet..

na naši šoli zanaša malica + kosilo  42evrov za višjo stopnjo, za nižjo pa manjuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:15:37   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: lunca99

Niso neumnosti ne razumem kako lahko lastnim otrokom računate elektriko,najemnino,ogrevanje....???

Saj tudi ve ne rabite met ne neta,ne tv-ja pa še marsikateri luksus.Ker net je luksus doma.



Lunca99 tudi ko si v zakono ali pa partnerstu plačuješ za toliko članov kot jih živi skupaj. Preprosta izračunica. Oprosti. Tako je. Če živiš v bloku imaš porabo vode računano na število stanovalcev in ni pomembno ali so to otroci ali odrasle osebe. Tudi če je v tem stanovanju novorojenček ... plačaš vodo po osebi. Gretje plačaš po kvadraturi stanovanja. Torej če mamica z dvema otrokoma stanuje v stanovanju ki meri 52m2, oče pa v stanovanju 40m2 - kdo da za ogrevanje več.

Mah saj bom nehala ... ker enostavno nima več smisla.

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:18:21   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: lunca99

Niso neumnosti ne razumem kako lahko lastnim otrokom računate elektriko,najemnino,ogrevanje....???

Saj tudi ve ne rabite met ne neta,ne tv-ja pa še marsikateri luksus.Ker net je luksus doma.



Pa sm že misla, da bom nehala, pa ne morm, res....

A si ti sploh še normalna? Kdo pa pravi, da otrokom karkoli računamo?! Bivši so tisti, ki morajo glede na razmerja dohodka PRISPEVATI za otroka! Za VSE kar otrok potrebuje glede na standard, ki ga je imel pred ločitvijo.

In zakaj jaz ne smem imet luksuza, če si ga lahko privoščim? Pa v današnjih časih niti net, niti tv nista luksuz - sta pa več kot samo preživetje.

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:18:35   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: pikica36

najemnina 50€
elektrika 10€
voda, smeti 12€
ogrevanje 15€
malica + kosilo (šola) 80€
šolske potrebščine 18€
šola sproti 20€
hrana 100€
oblačila, obutev 70€
igrače 25€
hobiji 25€

SKUPAJ 420€


pozabila si RTV , pa telefon, pa internet..

na naši šoli zanaša malica + kosilo  42evrov za višjo stopnjo, za nižjo pa manjuser posted image



Šolski stroški: dopoldanska malica + kosilo + popoldanska malica = 90€.

Šolski stroški: kosilo = 40€ (toliko plačujem jaz sama, otroka pa malico dop. in pop. nosita s seboj)

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  pa še moj komentar na ostale pametne ...

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:21:59   
lunca99
Pa v današnjih časih niti net, niti tv nista luksuz - sta pa več kot samo preživetje.


Aha kako priti do čim več denarja kako nekomu kufre v roke pa to ...user posted image user posted image

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:22:13   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: pikica36

najemnina 50€
elektrika 10€
voda, smeti 12€
ogrevanje 15€
malica + kosilo (šola) 80€
šolske potrebščine 18€
šola sproti 20€
hrana 100€
oblačila, obutev 70€
igrače 25€
hobiji 25€

SKUPAJ 420€


pozabila si RTV , pa telefon, pa internet..

na naši šoli zanaša malica + kosilo  42evrov za višjo stopnjo, za nižjo pa manjuser posted image



Pol imate pa očitno srečo. Pri nas je toliko - odvisno pa je mal gor, mal dol - od tega koliko dni je bilo v mesecu.

Sej pravim, da je to bolj kot ne osnova. Pa ima svoj računalnik, pa nism računala interneta. Pa greva na morje, pa smučat - pa nism tega računala (tut prej smo hodili).

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:39:48   
jagoda77
eno vprašanje, ko smo že ravno pri dopustih... če mama pelje otroka na dopust, mora oče prispevat za otrokovo polovico? Torej, če oče pelje na dopust otroka, tudi mama prispeva polovico?

ne izzivam, samo vprašanja so

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:44:41   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

eno vprašanje, ko smo že ravno pri dopustih... če mama pelje otroka na dopust, mora oče prispevat za otrokovo polovico? Torej, če oče pelje na dopust otroka, tudi mama prispeva polovico?

ne izzivam, samo vprašanja so


V mojem primeru ne ... Vsak krijeva svoj dopust. Se pa preživnina kljub temu, da starš, ki nakazuje preživnino, nakaže. Razumeš?

Npr. Otroci so bili v mesecu juliju z očetom na morju 14 dni. In mi ni nakazal preživnine z obrazložitvijo, da sta bila otroka pri njemu polovico meseca. Sem se obrnila na CSD in odvetnico. Povsod so mi povedali, da je dolžan nakazati.

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:47:49   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: tina a

V mojem primeru ne ... Vsak krijeva svoj dopust. Se pa preživnina kljub temu, da starš, ki nakazuje preživnino, nakaže. Razumeš?

Npr. Otroci so bili v mesecu juliju z očetom na morju 14 dni. In mi ni nakazal preživnine z obrazložitvijo, da sta bila otroka pri njemu polovico meseca. Sem se obrnila na CSD in odvetnico. Povsod so mi povedali, da je dolžan nakazati.


ja to mi je itak jasno, da se preživnina nakaže kljub vsem kje in koliko časa je otrok.

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:49:32   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

eno vprašanje, ko smo že ravno pri dopustih... če mama pelje otroka na dopust, mora oče prispevat za otrokovo polovico? Torej, če oče pelje na dopust otroka, tudi mama prispeva polovico?

ne izzivam, samo vprašanja so


Mislim, da bi mama (skrbnik, ki je lahko tudi oče) lahko uveljavljala morje. Jaz ga nisem z željo, da bi ga on kdaj peljal. Pa ga ne, mu pa vedno spomladi obljubi, da ga bo peljal na morje, v resnici ga pa ne. Mu pa piše kakšno razglednico z morja, ko gresta s punco sama tja.

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 11:58:32   
F*S*M
Sem mislila da se ne bom oglasila, pa ne zdržim da se nebi.

Lunca a si ti sploh sama z otrokom in me zanima če si bila pri sudniku za preživnino, v dopisu ki ga dobiš iz sodišča je jasno navedeno, da mora starš ki bo skrbel za otroka prinesti na obravnavo izračunane stroške za otroka, kar se v enostarševski družini deli na 2 dela na starša in otroka in v to spada najemnina, elektrika voda, najemnina če jo imaš, otroške potrebščine od plenic če je otrok še v njih do oblačil in osebne higijene, prav tako je potrebno upoštevati tudi hrano. Ker ne sklepaš preživnine za eno leto ampak za vseh 18 let otrokovega življenja, kolikor ga je starš po zakonu dolžan preživljati moraš zraven upoštevati tudi šolanje vrtec vse potrebne pripomočke za šolo, pa naj bodo to izposojeni, kupljeni rabljeni ali pa novi, nekje moraš na podlagi sedanjih cen izračunati koliko v povprečju te bo stal otrok na leto, to deliš z 12 meseci in dobiš približni izračun mesečne porabe za otroka, ki si jo s drugim staršem delita včasi 50:50 spet drugič pa je to odvisno od zasluška staršev, saj je potrebno na obravnavo prinesti tudi pol letne izpiske plač in dohodkov ter izpisek iz banke, da se vidijo prilivi na račun.

čeprav se je meni tudi mal mimo prvo zdelo da bom lastnemu otroku rač elektriko, vodo,... če realno pogledaš je to tako res toliko kot prispevaš ti za porabo vode za otroka jo mora tudi drug starš pa čeprav se vam zdi še tako bizarena.

Prmer če je prišel račun za komunalo 20€ to razdeliš na 2 dela če živiš samo z enim otrokom se pravi 10€ po osebi otrokovo polovico pa deliš se na pol tako da ti za otroka plačaš 5€ drug starš pa 5 €.

Upam, da sem bila dovolj razločna sedaj ker se mi zdi da jih je tuki gor 3/4 ki jim na lajtng sedimo.

Čeprav se sama z nekaterimi pogledi maruške ne strinjam ji glede razdelitve stroškov dam čisto prav, jaz osebno živim v hiši starih staršev in na srečo nimam tako velikih stroškov življenja razen ogrevanja, saj se nam je pokvarila peč na drva in kurimo samo na kurilno olje ki je bistveno dražje od dru.

In mi za enkrat dogovorjena preživnina odgovarja, pa tudi če bi želela višje je nebi dobila ker je bivši partner brez službe, vendar moram reči, da mu drugi njegovi strši zelo pomagajo in lepo skrbi za malega in mu v bistu, kadar sam ne more plačati preživnine, priskočijo na pomoč v matrjalnih potrebščinah kakor so plenice, kozmetika za osebno higijeno in pa oblačila in se trenutno sploh ne pritožujem ker nama s sinom še zaenkrat tako laufa ko pa tako ne bo šlo več. Bo pa pač moral nekje najti denar.


_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 21:11:35   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: lunca99

Niso neumnosti ne razumem kako lahko lastnim otrokom računate elektriko,najemnino,ogrevanje....???

Saj tudi ve ne rabite met ne neta,ne tv-ja pa še marsikateri luksus.Ker net je luksus doma.



Ja, najboljše, da otrok živi na bone od socialnega skrbstva, a boš potem srečna? Pa še nekaj, a naj se ena mama s tremi otroki npr. , al pa z dvema, saj je dovolj, preseli v eno klet pa na hodniku spi, ali ji je iz tvoje strani dovoljeno iti v neko stanovanje, mogoče celo enosobno, da bodo lahko 4 spali v eni sobi, ampak glej ga zlomka, tam bo morala 45m2 plačevat ogrevanja namesto nič, kot v kleti.

Lunca 99, tebi se pa vidi, da gotovo živiš z nekom, ki plačuje preživnino svojemu otroku oz. njemu se zihr zdi, da plačuje bivši. Hudo si pogoltna,da moževemu otroku ne privoščiš. Mene je sram zate ob tvojem razmišljanju. Tolk nizko pa nisem videlna nekoga pasti že dolgo časa. Al si pa bolna, hudo bolna, v vsakem primeru moraš majčkeno delati na svojem zdravju. Mogoče si pa res letnik 99, ker tistim se zdi 200eur veliko denarja, ker ga niso sposobni še služiti. So še otroci. Samo glede na moje izkušnje, še nisem srečala enega tolk materialističnega otroka, ki bi ne privoščil komu lepega življenja. Otroci so večinoma iskreni, dobrosrčni, želijo ljudem dobro. Ti pa ne. Skrivaš se za krinko nematerilnosti, napadaš otroke, v resnici pa želiš zgolj to, da bi mož ne plačeval komu denarja. Ali pa si nesposobna dobiti denar zase, pa ga ne privoščiš drugim. Bolezen je to. K zdravniku moraš.

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 21:25:54   
Gina
Enolla - v bistvu se mi ni zdelo bistvo moj problem, izpostavila sem ga zato, ker bi tako lažje prišla do konkretnega odgovora - ali je prav, da večina (beri 90%) žensk plačuje za otroka več kot moški?
Sama imam dve možnosti - lahko sem v dobrih odnosih z bivšim, se komot vse dogovarjamo, ok razumemo, toleriramo naše pluse in minuse, s tem da če je moj ex rekel, da bo plačeval več, bo točno toliko, kot je rekel, tudi plačeval, ne bo mi treba vsak mesec mu reči nič, vendar bom še vedno jaz plačevala za vsakega otroka več kot on, ali pa grem v drugo možnost, da ga tožim, dobim višjo preživnino in sem z njim skregana. Mislim da je nekaj zelo podobnega napisala maruška. Se strinjam z njo.

V bistvu pa gre za nekaj drugega. Gre za to, da je nesramno in nepravično, da mora velika večina žensk plačevati za otroka precej več kot plačuje za istega otroka moški. Večina žensk je na tem področju ogoljufanih. Večinia se ne gre tožariti, če imajo vsaj minimum zagotovljen, ker jim je to prehud stres in groza. Vendar ne glede na to...dejstvo je, da mora ženska večinoma za istega otroka vsak mesec plačevati odločno več kot moški, in to je zanič in ni ok.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 21:29:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Enolla - v bistvu se mi ni zdelo bistvo moj problem, izpostavila sem ga zato, ker bi tako lažje prišla do konkretnega odgovora - ali je prav, da večina (beri 90%) žensk plačuje za otroka več kot moški?


Ne, ni prav....user posted image .

Jaz pravim, da naj tisti, ki je bistveno manj z otrokom, plačuje več, ker ima več časa in več možnosti zaslužka. Recimo delitev 1/3, 2/3. Pa treba je vedeti, da mati v času porodniške (in običajno tudi v času nosečnosti) praktično nima možnosti napredovanja in večkrat je ta možnost manjša po vrnitvi s porodniške, pa se to v nobeni računici ne upošteva. Pa je kruto ekonomsko dejstvo.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Povišanje preživnine-tožba
23.1.2008 9:05:39   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Enolla - v bistvu se mi ni zdelo bistvo moj problem, izpostavila sem ga zato, ker bi tako lažje prišla do konkretnega odgovora - ali je prav, da večina (beri 90%) žensk plačuje za otroka več kot moški?
Sama imam dve možnosti - lahko sem v dobrih odnosih z bivšim, se komot vse dogovarjamo, ok razumemo, toleriramo naše pluse in minuse, s tem da če je moj ex rekel, da bo plačeval več, bo točno toliko, kot je rekel, tudi plačeval, ne bo mi treba vsak mesec mu reči nič, vendar bom še vedno jaz plačevala za vsakega otroka več kot on, ali pa grem v drugo možnost, da ga tožim, dobim višjo preživnino in sem z njim skregana. Mislim da je nekaj zelo podobnega napisala maruška. Se strinjam z njo.

V bistvu pa gre za nekaj drugega. Gre za to, da je nesramno in nepravično, da mora velika večina žensk plačevati za otroka precej več kot plačuje za istega otroka moški. Večina žensk je na tem področju ogoljufanih. Večinia se ne gre tožariti, če imajo vsaj minimum zagotovljen, ker jim je to prehud stres in groza. Vendar ne glede na to...dejstvo je, da mora ženska večinoma za istega otroka vsak mesec plačevati odločno več kot moški, in to je zanič in ni ok.


Posredno je to kot bi si kupovale dobre odnose z bivšim. Meni osebni ni problem bit kregana z njim - ker je itak bivši - v osnovi - kajpa mene briga. Problem je pa v tem, da če le-ti dokaj sprejemljivi odnosi drastično poslabšajo - kdo najbolj trpi? Kot vedno otrok. In to je tista edina cena, ki sem jo pripravljena plačati.

In ja ni pošteno, da večina mamic vsak mesec plačuje krepko več kot plačujejo očetje. Še bolj nepošteno pa je, da ti potem kakšna oseb (po možnosti celo ženska - reče, da smo požrtne?! - od moških smo tega navajene, ker itak v večini nimajo pojma koliko in kateri stroški so povezani z otrokom in kaj vse le-ta potrebuje)

p.s. isto velja tudi za vse očete, ki so v vlogi skrbnikov.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Povišanje preživnine-tožba
23.1.2008 12:00:54   
piščanc
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Enolla - v bistvu se mi ni zdelo bistvo moj problem, izpostavila sem ga zato, ker bi tako lažje prišla do konkretnega odgovora - ali je prav, da večina (beri 90%) žensk plačuje za otroka več kot moški?


Ne, ni prav....user posted image .

Jaz pravim, da naj tisti, ki je bistveno manj z otrokom, plačuje več, ker ima več časa in več možnosti zaslužka. Recimo delitev 1/3, 2/3. Pa treba je vedeti, da mati v času porodniške (in običajno tudi v času nosečnosti) praktično nima možnosti napredovanja in večkrat je ta možnost manjša po vrnitvi s porodniške, pa se to v nobeni računici ne upošteva. Pa je kruto ekonomsko dejstvo.


no s tem se pa tudi jaz strinjam. bivšemu očetu, če nima skrbništva ni potrebno paziti na delovni čas, dopust, proste dneve. tisti starš, ki ima skrbništvo ima veliko manj časa na razplago, kot starš brez otrok.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Povišanje preživnine-tožba
23.1.2008 15:03:55   
tina a
Tole pa zgolj v vednost user posted image

9. Dolžnost preživljanja
123. člen
(1) Starši so dolžni preživljati svoje otroke do polnoletnosti, tako da v skladu s svojimi sposobnostmi in zmožnostmi zagotovijo življenjske razmere, potrebne za otrokov razvoj.
    (2) Če se otrok redno šola, pa tudi če se redno šola vpisan na izredni študij, so ga starši dolžni preživljati tudi po polnoletnosti, vendar največ do dopolnjenega šestindvajsetega leta starosti.
   (3) Otroka iz prejšnjih odstavkov, ki je sklenil zakonsko zvezo ali živi v zunajzakonski skupnosti, so starši dolžni preživljati le, če ga ne more preživljati zakonec ali zunajzakonski partner.
124. člen
(1) Polnoletni otrok je dolžan po svojih zmožnostih preživljati svoje starše, če ti nimajo dovolj sredstev za življenje in si jih ne morejo pridobiti. user posted image user posted image
    (2) Polnoletni otrok ni dolžan preživljati tistega od staršev, ki iz neopravičenih razlogov ni izpolnjeval preživninskih obveznosti do njega. user posted image user posted image
125. člen
Tisti od staršev, ki mu je odvzeta roditeljska pravica, ni oproščen dolžnosti preživljanja otroka. user posted image user posted image user posted image user posted image
126. člen
Če je več oseb skupaj dolžnih koga preživljati, se ta dolžnost razdeli mednje po njihovih zmožnostih in tudi glede na to, koliko je bil kdo deležen skrbi in pomoči.
127. člen
(1) Zakonec ali zunajzakonski partner sta dolžna preživljati mladoletnega otroka svojega zakonca ali zunajzakonskega partnerja, ki živi z njima, razen če je otroka sposoben preživljati ta ali drugi od staršev. - za vse tiste ta nove partnerje, ki se ponavadi bunijo
   (2) Dolžnost zakonca ali zunajzakonskega partnerja iz prejšnjega odstavka preneha s prenehanjem njegove zakonske zveze ali zunajzakonske skupnosti z materjo ali očetom otroka, razen če je zakonska zveza ali zunajzakonska skupnost prenehala zaradi smrti otrokove matere ali očeta. V tem primeru sta preživeli zakonec ali zunajzakonski partner dolžna preživljati otroka svojega umrlega zakonca ali zunajzakonskega partnerja samo, če sta živela z otrokom v času prenehanja zakonske zveze ali zunajzakonske skupnosti.
128. člen
Odpoved pravici do preživnine nima pravnega učinka.
129. člen
Preživnina se določi glede na potrebe upravičenca in materialne ter pridobitne zmožnosti zavezanca.
129.a člen
(1) Pri odmeri preživnine za otroka mora sodišče upoštevati otrokovo korist, tako da je preživnina primerna za zagotavljanje uspešnega telesnega in duševnega razvoja otroka.
    (2) Preživnina mora zajemati stroške življenjskih potreb otroka, zlasti stroške bivanja, hrane, oblačil, obutve, varstva, izobraževanja, vzgoje, oddiha, razvedrila in drugih posebnih potreb otroka. user posted image user posted image user posted image
130. člen
Če se starša sporazumeta o preživnini, lahko predlagata, da sodišče v nepravdnem postopku izda o tem sklep. Če sodišče ugotovi, da sporazum ni v skladu s koristjo otrok, predlog zavrne.
130.a člen
O preživnini, ki jo je polnoletni otrok zavezan plačevati staršem, lahko upravičenec in zavezanec skleneta sporazum v obliki izvršljivega notarskega zapisa.
131. člen
Starši preživljajo otroke v okviru svojega gospodinjstva, razen če je to v nasprotju s koristjo otroka.
131.a člen
(1) Razen pri dolžnosti staršev do preživljanja otrok, lahko zavezanec sam izbere ali bo upravičencu plačeval preživnino ali ga bo vzel k sebi v preživljanje ali pa bo poskrbel za njegovo preživljanje na drug način.
   (2) Upravičenec lahko iz pomembnih razlogov zahteva, da se mu preživnina določi v denarju.
131.b člen
Preživljanje otrok in zakonca, ki jih je zavezanec dolžan preživljati po tem zakonu, ima prednost pred preživljanjem staršev zavezanca.
131.c člen
Preživnina se določi v mesečnem znesku in za naprej, zahteva pa se lahko od trenutka, ko je bila vložena tožba za preživnino.
132. člen
Sodišče lahko na zahtevo upravičenca ali zavezanca zviša, zniža ali odpravi z izvršilnim naslovom določeno preživnino, če se spremenijo potrebe upravičenca ali zmožnosti zavezanca, na podlagi katerih je bila preživnina določena.
132.a člen
(1) Z izvršilnim naslovom določena preživnina se uskladi enkrat letno z indeksom rasti cen življenjskih potrebščin v Republiki Sloveniji. Uskladitev se opravi v mesecu marcu, pri čemer se upošteva kumulativna rast cen življenjskih potrebščin od meseca, od katerega je bila preživnina nazadnje določena oziroma usklajena. Količnik uskladitve preživnin objavi minister, pristojen za družino, v Uradnem listu Republike Slovenije.
   (2) Sodno poravnavo, pravnomočno sodno odločbo oziroma izvršljivi notarski zapis o preživnini je sodišče oziroma notar dolžan poslati pristojnemu centru za socialno delo, če ni bil dogovorjen drugačen način usklajevanja.
   (3) Center za socialno delo pisno obvesti upravičenca in zavezanca o vsakokratni uskladitvi in novem znesku preživnine. Obvestilo centra za socialno delo je skupaj s sodno poravnavo, pravnomočno sodno odločbo oziroma z izvršljivim notarskim zapisom izvršilni naslov.
   (4) Če se otrok po osemnajstem letu starosti v letu, v katerem se opravlja uskladitev preživnine, redno ne šola, center za socialno delo ni dolžan pisno obvestiti upravičenca in zavezanca o uskladitvi preživnine.
   (5) Upravičenec je po osemnajstem letu starosti dolžan centru za socialno delo do konca meseca januarja predložiti potrdilo o šolanju ali ga obvestiti, kje se redno šola.


No pa lahko zaključimo poglavje za kaj vse je namenjena preživnina ... Kajne Lunca99???

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Stara imena
Ylenia

So stara imena vedno bolj moderna?

da (44%)

ne (17%)

nic bolj kot ponavadi (23%)

nisem opazil/a (15%)


Število vseh glasov: 590

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!