|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 7:30:32   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: lunca99

Tega nisem rekla,da bi sami mogli preživljat otroke ampak ne naštevat tolko preveč stvari,ki sploh niso potrebne.Saj pa vsak mesec res ne rabijo kot sem že omenila nekje nove bunde,čevlje....vsak mesec ne.In tudi otroka se da oblečt lepo ne samo v najdražjo znamko oblačil...A se vsi oblačite v Hervisu pa nevem kje???Po mojem ne.

Ne in moj patrner nima otrok od prej,da bi plačeval.



Pa jst ne vem, ali ste nekateri polpismen al res berete sam tist kar vam paše - PREŽIVNINA NI SAMO ZA PREŽIVETJE OTROKA - AMPAK DA OBDRŽI ISTI STANDARD KOT GA JE IMEL PREJ!!!!!!! IN TO NI RAČUNICA, KAKO LAHKO NAJCENEJE PREŽIVIŠ OTROKA!!!!!!

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 7:33:04   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: VERONICA

Aja govorimo o povprečnih dohodkih, kaj ne. Dosti ljudi živijo pod povprečjem. Tako pač je. Žalostno za otroke. Ali pa ne. Mogoče je tisto mamico z 380EU 100x bolše imeti za mamo kot marsikatero drugo z 2000EU ali več...

Na srečo res ni vse v denarju.


Čisto možno, ker ni denar tisti, ki naredi dobro mater, ampak dobro srce.

(odgovor članu VERONICA)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 8:00:41   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

IZVIRNO SPOROČILO: lunca99

Tega nisem rekla,da bi sami mogli preživljat otroke ampak ne naštevat tolko preveč stvari,ki sploh niso potrebne.Saj pa vsak mesec res ne rabijo kot sem že omenila nekje nove bunde,čevlje....vsak mesec ne.In tudi otroka se da oblečt lepo ne samo v najdražjo znamko oblačil...A se vsi oblačite v Hervisu pa nevem kje???Po mojem ne.

Ne in moj patrner nima otrok od prej,da bi plačeval.



Pa jst ne vem, ali ste nekateri polpismen al res berete sam tist kar vam paše - PREŽIVNINA NI SAMO ZA PREŽIVETJE OTROKA - AMPAK DA OBDRŽI ISTI STANDARD KOT GA JE IMEL PREJ!!!!!!! IN TO NI RAČUNICA, KAKO LAHKO NAJCENEJE PREŽIVIŠ OTROKA!!!!!!


MaruškaŠ ...ne splača se ... Nekateri tega preprosto ne razumejo! Ko pa se bodo enkrat znašli v takšni situaciji bodo pa jokali na RR kako dobijo premalo.user posted image

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 8:05:10   
maruškaŠ
Ma ja, sej vem. Sam, ko smo že vsaj ene 100x razložil kaj pomeni preživnina, ter komu in čemu je namenjena - pol se pa še vedno najdejo padalci, ki ti razlagajo kako se lahko preživi otroka z minimumom?

Drugače pa tut, če bi mogla izbirat kdo naj strada bivši ali otrok - bi vedno rekla naj strada bivši. Sam isto bi se tut odločila med otrokom in mano.

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 8:11:14   
lunca99

Pa jst ne vem, ali ste nekateri polpismen al res berete sam tist kar vam paše


Ti pa si zgleda preveč pametna,ker misliš,da ti nihče ne more prit do konca.In zakaj potem dobiš le 112 € preživnine,če si tko user posted image zakaj ne dobiš 400??

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 8:14:25   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: lunca99


Pa jst ne vem, ali ste nekateri polpismen al res berete sam tist kar vam paše


Ti pa si zgleda preveč pametna,ker misliš,da ti nihče ne more prit do konca.In zakaj potem dobiš le 112 € preživnine,če si tko user posted image zakaj ne dobiš 400??



Lunca99 zakaj se oglašaš??? Če nimaš izkušenj s tem?!!!?

GRRRRRR ženske ... grozne ste včasih ....

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 8:21:05   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: lunca99


Pa jst ne vem, ali ste nekateri polpismen al res berete sam tist kar vam paše


Ti pa si zgleda preveč pametna,ker misliš,da ti nihče ne more prit do konca.In zakaj potem dobiš le 112 € preživnine,če si tko user posted image zakaj ne dobiš 400??



Zato ker imam raje dokaj normalne odnose in tistih 112€ vsaj redno nakazanih, pa mu zato kupi tudi igrače, ki jih ima pri njemu, pa oblačila, ki jih ima potem pri njemu.

Mi pa lahko ti iz svojih izkušenj svetuješ - ali bi bilo bolj pametno bit tiho (kot sem trenutno jaz) in shajat dokaj normalno (izzvzeti njegovi občasni napadi izsiljevanja za termine ...) z očetom svojega otroka ali it na nož in iztžit recimo kakšnih 50€ višjo preživnino?

p.s. Pol pol verjetno ne bo nikoli, ker imam za ene 20, 25% višjo plačo od bivšega.

Marsikdo mi lahko pride do konca, sam ti nisi med njimi. In kaj te toliko moti, če sem pametna? Jaz govorim o stvareh, ki jih poznam, sem jih doživela in jih še doživljam. Lahko to trdiš tudi ti?

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 8:23:16   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

IZVIRNO SPOROČILO: lunca99


Pa jst ne vem, ali ste nekateri polpismen al res berete sam tist kar vam paše


Ti pa si zgleda preveč pametna,ker misliš,da ti nihče ne more prit do konca.In zakaj potem dobiš le 112 € preživnine,če si tko user posted image zakaj ne dobiš 400??



Zato ker imam raje dokaj normalne odnose in tistih 112€ vsaj redno nakazanih, pa mu zato kupi tudi igrače, ki jih ima pri njemu, pa oblačila, ki jih ima potem pri njemu.

Mi pa lahko ti iz svojih izkušenj svetuješ - ali bi bilo bolj pametno bit tiho (kot sem trenutno jaz) in shajat dokaj normalno (izzvzeti njegovi občasni napadi izsiljevanja za termine ...) z očetom svojega otroka ali it na nož in iztžit recimo kakšnih 50€ višjo preživnino?

p.s. Pol pol verjetno ne bo nikoli, ker imam za ene 20, 25% višjo plačo od bivšega.

Marsikdo mi lahko pride do konca, sam ti nisi med njimi. In kaj te toliko moti, če sem pametna? Jaz govorim o stvareh, ki jih poznam, sem jih doživela in jih še doživljam. Lahko to trdiš tudi ti?


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 8:23:53   
lunca99
Marsikdo mi lahko pride do konca, sam ti nisi med njimi.



In kaj misliš dokazat z tem?Da si kao nad nad nevem kaj??Pa nisi si ne sam misliš si.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 8:32:34   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: lunca99

Marsikdo mi lahko pride do konca, sam ti nisi med njimi.



In kaj misliš dokazat z tem?Da si kao nad nad nevem kaj??Pa nisi si ne sam misliš si.



Ali se počutiš v podrejenem položaju? No, če se ne - ne vem zakaj se razburjaš, sploh če si samo mislim, da sem nad nevem kaj (tvoje besede)?

Pa še vedno me zanima - mi lahko svetuješ iz svojih izkušenj, veš kakšni občutki so - ali samo pljuvaš po tem, da vse matere, katerih otroci prejemajo preživnino - od bivših zahtevajo preveč?

Imaš otroka - lahko izračunaš koliko te stane? 

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 9:13:26   
lunca99
Ali se počutiš v podrejenem položaju?


Pred eno maruško nikoli pa lahk je pametna za pet.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 9:19:48   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: lunca99

Ali se počutiš v podrejenem položaju?


Pred eno maruško nikoli pa lahk je pametna za pet.



Zakaj se pa pol razburjaš?

p.s.
Pa še vedno me zanima - mi lahko svetuješ iz svojih izkušenj, veš kakšni občutki so - ali samo pljuvaš po tem, da vse matere, katerih otroci prejemajo preživnino - od bivših zahtevajo preveč?

Imaš otroka - lahko izračunaš koliko te stane? 

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 9:34:46   
lunca99
Po nikomer ne pljuvam in moj otrok stane 200€ na mesec  s tem,da živiva skromno.
Ampak to ne pomeni,da je lačen in gol.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 9:41:00   
lunca99
Imam pa eno vprašanje.Ali se lahko povišanje preživnine zahteva tudi za nazaj ali samo v naprej?

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 9:41:38   
maruškaŠ
Tole je moj izračun:

najemnina 50€
elektrika 10€
voda, smeti 12€
ogrevanje 15€
malica + kosilo (šola) 80€
šolske potrebščine  18€
šola sproti 20€
hrana 100€
oblačila, obutev  70€
igrače 25€
hobiji 25€

SKUPAJ 420€

Lahko tudi ti narediš takšen seznam?

In če rečeš, da obiramo bivše, da zahtevamo preveč, da smo požrtne - ja, pljuvaš.


(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 9:45:59   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Pa jst ne vem, ali ste nekateri polpismen al res berete sam tist kar vam paše - PREŽIVNINA NI SAMO ZA PREŽIVETJE OTROKA - AMPAK DA OBDRŽI ISTI STANDARD KOT GA JE IMEL PREJ!!!!!!! IN TO NI RAČUNICA, KAKO LAHKO NAJCENEJE PREŽIVIŠ OTROKA!!!!!!


MaruškaŠ... čist tko eno vprašanje, pa ni nič slabga mišljeno, da ne bo zdej spet sto folka skočil. Ampak povej mi nekaj, kako ukrepati, če se preživnina povišuje zaradi zviševanja standarda ne zaradi potreb otroka? Ker si privošči starš za otroka nekaj, kar si tudi, ko so bili skupaj niso in si niti ne bi. 

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 9:48:08   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Tole je moj izračun:

najemnina 50€
elektrika 10€
voda, smeti 12€
ogrevanje 15€
malica + kosilo (šola) 80€
šolske potrebščine  18€
šola sproti 20€
hrana 100€
oblačila, obutev  70€
igrače 25€
hobiji 25€

SKUPAJ 420€

Lahko tudi ti narediš takšen seznam?

In če rečeš, da obiramo bivše, da zahtevamo preveč, da smo požrtne - ja, pljuvaš.




samo nekaj, najemnina se ne šteje kot strošek otroka... stroški za otroka so samo tisti, ki se direktno nanašajo nanjga in pa kjer je s položnic vidno, da je računano na osebo. Preverjeno.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 9:50:52   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Pa jst ne vem, ali ste nekateri polpismen al res berete sam tist kar vam paše - PREŽIVNINA NI SAMO ZA PREŽIVETJE OTROKA - AMPAK DA OBDRŽI ISTI STANDARD KOT GA JE IMEL PREJ!!!!!!! IN TO NI RAČUNICA, KAKO LAHKO NAJCENEJE PREŽIVIŠ OTROKA!!!!!!


MaruškaŠ... čist tko eno vprašanje, pa ni nič slabga mišljeno, da ne bo zdej spet sto folka skočil. Ampak povej mi nekaj, kako ukrepati, če se preživnina povišuje zaradi zviševanja standarda ne zaradi potreb otroka? Ker si privošči starš za otroka nekaj, kar si tudi, ko so bili skupaj niso in si niti ne bi. 


Čigavega standarda?

Če se dvigne očetov standard - se mu dvigne preživnina - ne zato, ker bi narasle otrokove potrebe, ampak jih je on v primerjavi s teboj dolžan zadovoljiti v večjem znesku kot ti. Recimo:

prej sta z očetom prispevala 200:200 €, potem očetu plača naraste za ne vem koliko in razmerje se spremeni recimo 300:100€.

Če pa naraste otrokov standars zaradi tega, ker je tebi narasla plača, standard, pa to ni očetova dolžnost, da krije v višjem znesku kot prej.

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 9:51:52   
lunca99
Otroka imam zaradi tega,ker ga imam rada ne gledam na električni števec kolk elektrike porabi,kolk kurjave....

Ker to se mi zdi tako za malo otroku računat kolk porabi.user posted image

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 9:53:10   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Čigavega standarda?

Če se dvigne očetov standard - se mu dvigne preživnina - ne zato, ker bi narasle otrokove potrebe, ampak jih je on v primerjavi s teboj dolžan zadovoljiti v večjem znesku kot ti. Recimo:

prej sta z očetom prispevala 200:200 €, potem očetu plača naraste za ne vem koliko in razmerje se spremeni recimo 300:100€.

Če pa naraste otrokov standars zaradi tega, ker je tebi narasla plača, standard, pa to ni očetova dolžnost, da krije v višjem znesku kot prej.



Dvignil se je samo standard otroka, nobena plača. Torej je tisti partner, ki plačuje preživnino, dolžan kriti to povečanje standarda ne glede a je zmožen ali ne?

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 9:53:49   
maruškaŠ
samo nekaj, najemnina se ne šteje kot strošek otroka... stroški za otroka so samo tisti, ki se direktno nanašajo nanjga in pa kjer je s položnic vidno, da je računano na osebo. Preverjeno.


Ali pa če dopoveš sodnici, da imaš zato v najemu večje stanovanje in prikažeš razliko v najemnini (je pa res, da to ni avtomatsko strošek otroka). Se strinjam najemnino imaš (plačuješ) vseeno, a če si sam za manjše stanovanje.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 9:56:12   
lunca99

Ali pa če dopoveš sodnici, da imaš zato v najemu večje stanovanje in prikažeš razliko v najemnini (je pa res, da to ni avtomatsko strošek otroka). Se strinjam najemnino imaš (eplačuješ) vseeno, a če si sam za manjše stanovanje.



Kje pa piše,da moraš met večje stanovanje,ko imaš otroka?Kaj pa tisti,ki jih spi po pet v eni sobi??

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:02:04   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: lunca99


Ali pa če dopoveš sodnici, da imaš zato v najemu večje stanovanje in prikažeš razliko v najemnini (je pa res, da to ni avtomatsko strošek otroka). Se strinjam najemnino imaš (eplačuješ) vseeno, a če si sam za manjše stanovanje.



Kje pa piše,da moraš met večje stanovanje,ko imaš otroka?Kaj pa tisti,ki jih spi po pet v eni sobi??



Zakaj pa ne, če si ga lahko privoščiš? Tisti, kjer jih je prej spalo 5 v isti sobi, jih bo tut po razdoru splao 4je v isti sobi.

Otrok, ki je prej imel svojo sobo, ima tudi po razdoru pravico do svoje sobe? Štekaš? Kar je blo prej, naj bi blo tut pol - kar ni blo prej, ne rabi bit tut pol. OK?

n

(odgovor članu lunca99)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:02:09   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

samo nekaj, najemnina se ne šteje kot strošek otroka... stroški za otroka so samo tisti, ki se direktno nanašajo nanjga in pa kjer je s položnic vidno, da je računano na osebo. Preverjeno.


Ko sem bila na obravnavi me je sodnica vprašala koliko najemnine plačujem. Sam tolk v vednost.

MaruškaŠ ... raje odnehaj, ker se nima smisla. Žalostno ampak resnično.user posted image

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Povišanje preživnine-tožba
22.1.2008 10:02:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lunca99


Ali pa če dopoveš sodnici, da imaš zato v najemu večje stanovanje in prikažeš razliko v najemnini (je pa res, da to ni avtomatsko strošek otroka). Se strinjam najemnino imaš (eplačuješ) vseeno, a če si sam za manjše stanovanje.



Kje pa piše,da moraš met večje stanovanje,ko imaš otroka?Kaj pa tisti,ki jih spi po pet v eni sobi??



Lunca, sori, ampak ti si pa za na lunouser posted image  Kakšne klatiš...

(odgovor članu lunca99)
  Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Kaj pa vi mislite
biba217

Katero od spodaj naštetih ženskih imen je lepše?

Larisa (43%)

Lejla (37%)

Sabrina (19%)


Število vseh glasov: 269

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!