|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Recesija v naši familiji
21.1.2011 10:44:46   
Kerensa*
Yep… pa je prišla tudi v našo družino. Na srečo ne k meni in g. Možu, na žalost pa je pošteno užgala mojo go. Taščo in g. Tasta. Oba sta cca. 1 leto pred penzijo, kar pomeni, da ju že pestijo določene starostne težave. Lansko leto (2010) je bila ga. Tašča zaradi težav z nogo veliko na bolniški in posledično je za Novoletno darilo dobila ne-podaljšanje pogodbe o zaposlitvi. Delala je za staro minimalno plačo (kar pomeni cca. 460€ + cca. 150€ za malico in prevoz), ampak plača je bila točna in redna. Moj g. Tast pa je zdaj eden tistih nesrečnežev, ki so bili do srede zaposleni v SCT-ju. Še ne tako dolgo nazaj (morda leto ali dve) je imel dobro plačo – cca. 1.000€. Brez problema je imel odobren Eurocard in izredni limit, tudi kredita ni bilo problem dobiti (za dokončanje obnove hiše na Hrvaškem). Plača je šla s časom navzdol, ampak človek, ki v 40-ih letih svojega življenja (delovne dobe) še niti mesec dni ni bil brezposeln, ne ve, kaj to pomeni. Zanašal se je na to, da ima slovensko državljanstvo in pogodbo za nedoločen čas, kar pomeni, da bo (sploh pa kot starejši od 55 let) eden zadnjih, ki bodo šli iz firme. V to, da bi SCT dejansko propadel, ni verjel, pa čeprav so jih lani nemalokrat poslali domov na čakanje. Obljubili so mu celo dokup delovne dobe (nekaj mesecev, pravzaprav), da bi šel lahko z Novim letom v penzijo in si končno oddahnil, po cca. 40-ih letih gradbeništva. Ker so šle finance samo navzdol, sta ga. Tašča in g. Tast pravočasno rešila nekaj stvari, katere se je dalo rešiti – predčasno sta odplačala Taščin hitri kredit, nista vzela leasinga za avto (čeprav njun 17 let star Clio ne bo zdržal niti zdaj do maja, ko poteče registracija), upočasnila sta dokončanje hiše na Hrvaškem, ukinila vse trajnike, preklicala Eurocard in g. Tast je celo nehal kaditi. Na relativno skromno življenje sta pa tako ali tako navajena. Na morje nista šla še nikoli. Potem pa – bumf. December 2010, ko ga. Tašča dobi obvestilo, da ji pogodbe o zaposlitvi ne bodo podaljšali. Priznam, da ne morem reči, da jo imam iskreno rada (sploh glede na nekaj najinih preteklih konfliktov), ampak ko sva pa kofetkali in se zadebatirali konkretno o tem, se je pa zjokala in takrat me je, milo rečeno, usekalo. In potem januar 2011 – za g. Tasta ne bo penzije, temveč delavska knjižica in Zavod za zaposlovanje. OK, saj bo nadomestilo pri obeh, ampak ne pred februarjem 2011 in obe nadomestili skupaj bosta znašali cca. polovico njunega dosedajšnjega dohodka. Njuni stroški se pa seveda niso niti malo zmanjšali. Treba je plačati stanovanjske položnice, treba je plačevati obroke za izredni limit (na banki sta se dogovorila, da jima ga ne ukinejo čez noč – vsaj to), obrok za registracijo avta je tudi ostal – bosa in lačna pa tudi ne moreta biti. Vmes, lani, pa je bil še en dogodek. Moja gdč. Svakinja se je razšla s svojim partnerjem in se odselila na Hrvaško, v hišo ge. Tašče in g. Tasta. Njima na kraj pameti ni padlo, da bi ji računala najemnino – samo stroške naj pokrije in to je to. Ko se je odselila, je imela še kar nekaj prihrankov, tako, da je tudi ge. Tašči in g. Tastu lahko posodila nekaj denarja (cca. 3 minimalne plače), dogovorili pa so se, da ji bosta vrnila, ko bosta lahko. Noben rok ni bil določen in nobena višina nobenega obroka. Saj so družina. In ker je pred cca. Dvema letoma šlo g. Tastu finančno še relativno dobro, gdč. Svakinja pa je bila takrat brez redno zaposlitve, ji je naredil uslugo in ji je šel za poroka pri nakupu novega avtomobila. Ni bilo težav – ona je delala in redno plačevala, g. Tast pa je imel mir. Ker pa gdč. Svakinja na Hrvaškem v tem času ni našla stalne zaposlitve, so šli njeni prihranki v maloro (pač za osnovno preživetje) in sedaj je tam, sama v veliki hiši, brez denarja. Še med Novoletnimi prazniki sta ji ga. Tašča in g. Tast pustila nekaj denarja za hrano, preden sta se vrnila domov. In ker je zdaj kriza tudi pri njej, se je spomnila, da sta ji onadva dolžna še cca. Tisočaka. Vse lepo in prav – če dolguješ, vrni. Pa tudi vse možne scenarije poznam, kaj se zgodi v družinah, ko je denar v igri (saj berem ta DIPO, porkaduš). Ampak kaj je naredila ona? Nehala je plačevati vodo in elektriko, pa tudi svoje leasing obroke za avto – in to z besedami – dolžna sta mi, plačajta vidva! Da ne bo pomote – zelo dobro ve, v kakšni situaciji sta se znašla ga. Tašča in g. Tast na stara leta. Ampak je ne zanima. Decembrski leasing ni plačan, januarski je pravkar prekoračil rok, kar pomeni, da se februarja g. Tastu banka usede na TRR in ga blokira. To, da SCT-jevi delavci niso dobili plač (torej tudi g. Tast ne), je pa vsem znano že iz medijev. Posledice so jasne. Tudi midva z g. Možem nisva brez greha, priznam. Dolgujeva jima cca. Eno minimalno plačo. Včeraj, ko je bil moj g. Mož v službi, je priletel SMS od ge. Tašče – Sine, prinesi mi nekaj denarja, prosim, čao. Pravi, da je v trenutku prebledel – naknadno mi je povedal, da mu ga. Tašča še nikoli v 35-ih letih njegovega življenja ni rekla besede prosim. Šel je ven iz pisarne in ji telefoniral, potem pa še meni. Kaput. Nimata za hrano, na kupčku imata stanovanjskih položnic za dva meseca, za vratom jima visi gdč. Svakinja in… Sine, help. Jasno, da je šel takoj po službi do njiju. Nesel jima je denarja za hrano za cel teden in ga. Tašča se je ene 3x razjokala, g. Tast pa menda sploh še ne dojema, kaj se dogaja. Le kako bi, če se mu pa kaj takšnega še nikoli ni zgodilo? Midva sva v trenutku preuredila svojo prioritetno finančno lestvico. Valentinovega dopusta seveda ne bova odpovedala, ker je že plačan vnaprej, ampak pošten delež tistega, kar sva nameravala zapraviti v Parizu, bo šel k ge. Tašči in g. Tastu, namesto v najin shopping. Tako bova pač zelo na hitro vrnila najin dolg. Poznalo se nama bo, seveda, ampak bova preživela. Imava ziher streho nad glavo in dve ziher službi, pa še nekaj dodatnih dohodkov, tako, da nam ne bo hudega. Gledava pa zdaj na vse skupaj in malce bolj dolgoročno in nisva čisto prepričana, kaj nama sledi. Nisva revna, ampak kakor kalkulirava, pa prav tako nisva sposobna preživljati še njiju dveh. Lahko pomagava, ampak ne moreva pa plačevati njunih položnic (svojih imava za skoraj tisočaka na mesec), ju konstantno hraniti in istočasno še preko njiju dveh podpirati izkoriščevalske gdč. Svakinje na Hrvaškem. Slednjega niti nočeva. In vso tole kolobocijo (šele zdaj vidim, koliko je tega – groza) sem napisala izključno zato, da mi pomagate najti kakšno idejo, kaj naj sploh storiva. Edina opcija, ki jo midva vidiva, je to, da je najin Mladič nekoliko več pri njiju v varstvu, midva pa nekoliko več delava (pa se mi zdi, da že zdaj delava non-stop), posledično več zasluživa in lahko dava še njima. Vem, ni treba, da se obožujemo, ampak družina je pa le družina in ko je kriza, je treba stopiti skupaj. Jaz bi sicer še nekaj naredila gdč. Svakinji, ampak se trenutno še kontroliram – za ljubi mir pti hiši. Ne vem pa, kako dolgo se bom še lahko in takrat ne bom odgovarjala za posledice, majkemi. V glavnem – help z idejami, prosim. Vidite še vi kakšno možnost?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:03:53   
petra81
Hm, nezavidljiva situacija!! poskusita jima pomagat sedaj dokler še ni nadomestila, potem pa si bosta počasi mogla kaj najti, ali pa jima vidva pomagajta kaj najti, pač bilo kaj za premostiitev začetka, sej potem po moje bo nekako steklo. jaz imam zlato svakinjo, ampak na tvojem mestu bi ji vsaj povedala kar ji gre, sej ni potrebe po nekem kregu, lahko ji tudi napišeš, če se bojiš da ji boš kaj naredila. Upam, da nekako rešite tole situacijo in vse dobro vam želim!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:05:37   
Kerensa*
Ej, hvala.
Gdč. Svakinji karkoli pisati je nesmisel. Jaz priznam, da sem materialistka, ampak njej pa ne sežem do kolen. Po mojem se mi bo en večer, ko bom ruknila kakšno vodko preveč, rahlo skisalo, usedla se bom v taxi, plačala 200€ za vožnjo na CRO in ji razbila nos. Je*o mater, da sem sposobna tega (sem že marsikaj pdobnega ušpičila v svojem življenju).

(odgovor članu petra81)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:05:38   
Oceania
Nočem pametovati, težka situacija je, ampak imata dve nepremičnini, če sem prav zastopila in ravno zadnjič je ena na forumu dejala, da ljudje nočejo pravočasno prodat nepremičnin, ko se banke gor vsedejo je pa prepozno. In s tem se strinjam. Opcija je prodaja hiše na Hrvaškem... čeprav to tastarim dopovedat je pa druga stvar.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:06:44   
karmen83
Uf, izgleda, da Slovenija res gre v maloro, pa saj to ni res, kaj se dogaja user posted image Edino, kar mi pade na pamet, je prodaja hiše na Hrvaškem, če sta tvoja tašča in tast lastnika, koliko pa je to izvedljivo, pa ti bolje veš od mene...

_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:09:26   
petra81
Ma odvisno koliko je dolgov do banke, ne moreš kar hiše prodajat!! V tistem je njuno življenje in po moje bi bilo kaj takega zelo težko že pričakovat!! Sej se da tudi kako drugače rešit situcijo!!

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:15:04   
Kerensa*
Stanovanje v Ljubljani je že davno odplačano. Na njem ni nobenega dolga in ga. Tašča in g. Tast trenutno živita v njem, ko pa bosta odšla na Hrvaško (g. Tast je rekel "Tu sam se rodio i tu ču umrjet"), pa stanovanje dobiva midva z g. Možem. Prodaja torej odpade.
Hiša na Hrvaškem pa... parcela je bila poročno darilo (v družinskem naselju) in samo hišo sta zidala dvakrat. Prvič pred domovinskim ratom, drugič pa po njem (vmes so jo zbombardirali). Obakrat kredit za zidanje in material in opremo, nič drugega (ampak za dve delavski plači je bil to pošten zalogaj, ki se je vlekel skozi dolga leta). Hiša je družinska zapuščina in tudi bivališče za njiju do smrti. Ne bosta prodala, saj se bosta v kratkem preselila tja.

(odgovor članu petra81)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:17:34   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Ne bosta prodala, saj se bosta v kratkem preselila tja.


A si v tole prepričana?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:17:55   
Oceania
No sej potem bo šlo, z najemnino za to stanovanje si bosta lahko ohranila spodoben standard.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:18:21   
Kerensa*
Ja. Zakaj?

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:19:19   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Oceania
z najemnino za to stanovanje si bosta lahko ohranila spodoben standard.

Katero najemnino?

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:19:44   
ajsek
Ker so se jima dohodki drastično zmanjšali, hiša sploh še ni dokončana, poleg tega so pa življenjski stroški v hiši (tudi zaradi vzdrževanja) višji kot v stanovanju. In še to, da imata tu tebe in moža, ki jima priskočita na pomoč.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:21:53   
Oceania



IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Oceania
z najemnino za to stanovanje si bosta lahko ohranila spodoben standard.
 
Katero najemnino?


Ja predvidevam, da ga bosta dala v najem, če  imata takšne finančne razmere.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:23:17   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek
Ker so se jima dohodki drastično zmanjšali, hiša sploh še ni dokončana, poleg tega so pa življenjski stroški v hiši (tudi zaradi vzdrževanja) višji kot v stanovanju. In še to, da imata tu tebe in moža, ki jima priskočita na pomoč.

Hiša je v bistvu dokončana - tako v pritličju, kot tudi v nadstropju se da normalno živeti. Opremljeno je, inštalacije so. Fasada še ni tip-top, prizidek zdaj seveda odpade, pa okolica bi bila še malo za porihtat, ampak kdo ve, kdaj bo zdaj to.
Stroški niso majhni, res je, ampak ker zdaj v tej hiši živi samo gdč. Svakinja (ga. Tašča in g. Tast prideta tja za en vikend na mesec), so ti stroški njeni. Ona jih pa noče plačevati, ker sta ji onadva pač še nekaj dolžna. Samo čakamo, kdaj bodo vse skupaj odklopili (voda, elektrika). Njej se fučka, očitno.
Najina pomoč pa... ne bom lagala in trdila, da sva navdušena nad tem, kar zdaj pač je, ampak taka prasca pa spet nisva, da ne bi pomagala, čeprav lahko. Bolje išta nego ništa. Bova pač za nekaj časa zmanjšala najin luksuz.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:24:53   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Oceania
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Oceania
z najemnino za to stanovanje si bosta lahko ohranila spodoben standard.
 
Katero najemnino?

Ja predvidevam, da ga bosta dala v najem, če  imata takšne finančne razmere.

Ne. V to stanovanje bova šla živet jaz in g. Mož z otrokoma. Stanovanje se bo napisalo na g. Moža, hiša na Hrvaškem pa na gdč. Svakinjo - da se potencialna dediščina vnaprej razdeli in da obema otrokoma in vnukom vnaprej zagotovita streho nad glavo.
V skrajni sili (ampak tako hudo menda še ni - ne vem, grem zdajle gor na kavo) bi šlo pa stanovanje v Ljubljani res v prodajo, ja. Onadva na Hrvaško, mi pa pač ostanemo v najemu.

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:26:35   
Oceania
In vidva jima za brezplačno stanovanje ne moreta pomagat, recimo iz hvaležnosti?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:27:52   
Kerensa*
Že zdaj pomagava, kolikor lahko (oz. bova od zdaj naprej pač) in normalno, da ju ne bi ignorirala niti v primeru, ko bi bila midva v stanovanju, onadva pa na Hrvaškem. Penziji bosta majhni. Ampak midva v tem trenutku nisva kreditno sposobna, prihrankov pa tudi nimava. Kaj naj?

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:28:19   
mmiro
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Oceania
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Oceania
z najemnino za to stanovanje si bosta lahko ohranila spodoben standard.
 
Katero najemnino?

Ja predvidevam, da ga bosta dala v najem, če  imata takšne finančne razmere.

Ne. V to stanovanje bova šla živet jaz in g. Mož z otrokoma. Stanovanje se bo napisalo na g. Moža, hiša na Hrvaškem pa na gdč. Svakinjo - da se potencialna dediščina vnaprej razdeli in da obema otrokoma in vnukom vnaprej zagotovita streho nad glavo.
V skrajni sili (ampak tako hudo menda še ni - ne vem, grem zdajle gor na kavo) bi šlo pa stanovanje v Ljubljani res v prodajo, ja. Onadva na Hrvaško, mi pa pač ostanemo v najemu.



Rekla si da bo nekoč tvoje stanovanje.Ne se mešam v tvoje zadeve.Ker pričakuješ da bo nekoč tvoje stanovanje bi bilo pošteno,da jim z veseljem pomagaš po tvojih zmožnostih.Moram pa povedad,da če bi bil jaz tvoj mož bi znorel na to tvojo svakinjo.Takih ljudi pa res ne prenašam.A je ta svet res postal tako zelo pokvarjen??!!!

Lp

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:29:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mmiro
Moram pa povedad,da če bi bil jaz tvoj mož bi znorel na to tvojo svakinjo.Takih ljudi pa res ne prenašam.A je ta svet res postal tako zelo pokvarjen??!!!

Če govorimo o moji gdč. Svakinji - ne, ni postala pokvarjena. Že od nekdaj je takšna.
Pa evo - jaz res nisem angelček, ampak, kakor sem rekla - njej ne sežem do kolen.

(odgovor članu mmiro)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:29:52   
Oceania
Oni naj ga ne serjejo s prepisom premoženja na otroke, vidva pa z njima sklenita pogodbo za stanovanje v katerem jima plačujeta najemnino, pa še kakšno klavzulo dodajta...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:31:29   
sanasan
Nehala je plačevati vodo in elektriko, pa tudi svoje leasing obroke za avto – in to z besedami – dolžna sta mi, plačajta vidva! Da ne bo pomote – zelo dobro ve, v kakšni situaciji sta se znašla ga. Tašča in g. Tast na stara leta. Ampak je ne zanima. Decembrski leasing ni plačan, januarski je pravkar prekoračil rok, kar pomeni, da se februarja g. Tastu banka usede na TRR in ga blokira.

1. to bi bila ena prvih stvari, ki bi jih uredila....naj gre na banko in se poskusi kaj zmenituser posted image
2. pa svakinjo je treba fajn v rit brcnit
3. osebno bi pač doma malo stisnila pas in jima čimprej vrnila denar ter jima pomagala s hrano

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:31:50   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: petra81

Ma odvisno koliko je dolgov do banke, ne moreš kar hiše prodajat!! V tistem je njuno življenje in po moje bi bilo kaj takega zelo težko že pričakovat!! Sej se da tudi kako drugače rešit situcijo!!


Se podpišem.

Kerensa...pozanimaj se kako je z leasingom za svakinjin avto. Tast in tašča se sigurno lahko dogovirta in dokažeta, da nista sposobna plačevat, pa naj ji vzamejo avto. Res ne vem kakoto poteka, vem pa da če leasing ni plačan, vozilo vzamejo. Sigurno se da dogovorit, samo tja je treba it.

Glede nato, da je svakinja njuna hčerka, ne vem če bosta ravno zato...teške so te zadeve....  Znajdeš v takšni stiski, pol ti pa še otroci nabijejo dolgove. 

Tudi na Hrvaško bi morala it na elektro, vodovod... vprašat kakšne možnosti imata. Mogoče se lahko začasno prekine oz. izklopi elektrika, da  se dolgovi ne povečujejo.

Sicer sem pa prepričana, da bo vsaj tast našel delo. Res da za velika podjetja dela ni, za manjša pa se najde. Sploh v Ljubljani z okolico.

Prebrodit morata najprej prvi šok, ker to definitivno je, za delovnega človeka. Potem se bodo pa zadeve počasi začele reševat.

Pomembno je, da ne obupata. Naj se varno počutita ob vama s tvojim možem. Če imaš možnost pojdi z njima, ti itak vse zvrtašuser posted image .

Ne glede na konflikte s taščo, boš najbrž ugotovila, da sploh ni slabauser posted image  in ona enakouser posted image .

< Sporočilo je popravil mika -- 21.1.2011 11:35:38 >

(odgovor članu petra81)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:32:44   
Kerensa*
V nasprotju z nekaterimi tukaj na RR se mi zdi, da se jaz nikoli nisem "delala fine". Povedala sem, kar gre in komur gre - in kakor je. Zato tudi tokrat brez problema priznam, da imam rada svoj luksuz - sploh, če sama zaslužim zanj. In težko se mi je odpovedati mu. Tokrat imam pa pred sabo v bistvu tehtnico - moj luksuz in pomoč družini. Tukaj ni dileme - izberem pomoč družini, priznam pa, da ne z lahkim srcem, glede na tisto, kar je na drugi strani tehtnice. Pač, takšna sem. Bom pa potrpela, o tem ni dvoma. 

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:36:04   
mmiro
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

V nasprotju z nekaterimi tukaj na RR se mi zdi, da se jaz nikoli nisem "delala fine". Povedala sem, kar gre in komur gre - in kakor je. Zato tudi tokrat brez problema priznam, da imam rada svoj luksuz - sploh, če sama zaslužim zanj. In težko se mi je odpovedati mu. Tokrat imam pa pred sabo v bistvu tehtnico - moj luksuz in pomoč družini. Tukaj ni dileme - izberem pomoč družini, priznam pa, da ne z lahkim srcem, glede na tisto, kar je na drugi strani tehtnice. Pač, takšna sem. Bom pa potrpela, o tem ni dvoma. 

Poglej tole si napisala prej:
Stanovanje v Ljubljani je že davno odplačano. Na njem ni nobenega dolga in ga. Tašča in g. Tast trenutno živita v njem, ko pa bosta odšla na Hrvaško (g. Tast je rekel "Tu sam se rodio i tu ču umrjet"), pa stanovanje dobiva midva z g. Možem. Prodaja torej odpade.
Torej,če bi jaz vedel,da bi od mojih staršev dobil stanovanje bi jim po svojih zmožnostih pomagal kolikor bi upal.Te ne obsojam in se ne delam pameten,ampak jaz menim,da tu in zdaj potrebujejo tvojo pomoč.In prepričan sem da boš nekoč nagrajena za to!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Recesija v naši familiji
21.1.2011 11:36:49   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

V nasprotju z nekaterimi tukaj na RR se mi zdi, da se jaz nikoli nisem "delala fine". Povedala sem, kar gre in komur gre - in kakor je. Zato tudi tokrat brez problema priznam, da imam rada svoj luksuz - sploh, če sama zaslužim zanj. In težko se mi je odpovedati mu. Tokrat imam pa pred sabo v bistvu tehtnico - moj luksuz in pomoč družini. Tukaj ni dileme - izberem pomoč družini, priznam pa, da ne z lahkim srcem, glede na tisto, kar je na drugi strani tehtnice. Pač, takšna sem. Bom pa potrpela, o tem ni dvoma. 


Ne pozabi, da se vse vrača in še bo čas za tvoj luxuzuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?