|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ročni ali strojni omet hiše-?
13.12.2006 12:08:42   
Bauka
Zanima me kakšne so vaše izkušnje glede ometov v hiši. Z možem se namreč odločava ali naj dava v hišo strojne ali ročne omete. Kaj je dražje, hitrejše, kaj za sabo potegne več umazanije?

Hvala lepa za vaše izkušnje in odgovore!
Bauka

_____________________________

Sonček lepše sije od 12.11.2005, ko je moj sinek prijokal na svet. 23.12.2007 se mu je pridružila se sestrica, tako, da so dnevi sedaj še svetlejši.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ročni ali strojni omet hiše-?
13.12.2006 12:22:51   
Rok_LM
Jaz ti predlagam ročne omete. Glede cene ne vem, ker sem ogromno naredil sam, tako, da me je prišlo zelo poceni, kar pa se kvalitete in natančnosti tiče pa se strojni ometi ne morejo primerjati z ročnimi. Seveda pa je tu veliko odvisno od tega, kako dobrega zidarja imaš.

Kar nekaj zidarjev poznam, ki so tudi sami potrdili da mašine za strojno ometavanje niso ravno najboljši izum, v nasprotju s strojnimi tlaki, ki pa ti jih močno priporočam, če jih še nimaš. 

_____________________________

Prvo polovico življenja ti uničijo starši, drugo polovico pa otroci.

(odgovor članu Bauka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ročni ali strojni omet hiše-?
13.12.2006 12:25:37   
rija
Mi imamo strojne....so definitivno hitrejši....kvaliteta, cenauser posted image  Ne vem, ker nimam primerjave.....

Šlampasti so pa itak vsi.....nam so okenske police 3x popravljali, ker so zgledale kot razburkano morje.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Bauka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ročni ali strojni omet hiše-?
13.12.2006 15:33:47   
coolbabe
mi smo dali ročnega - hitro in natančno pa je samo en delal user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ročni ali strojni omet hiše-?
13.12.2006 16:37:50   
snorlax
Mislim, da so razlike med strojnimi in ročnimi in mislim tudi, da ti lahko naredijo dobre ali slabe - ene ali druge. Se pravi, da ni vse odvisno od cene, ampak tudi od materialov, izvajalcev... Malo se pozanimaj, najlažje je, če ti kakšen znanec priporoči katerega in si lahko greš ogledat, kako izgledajo.

Praviloma naj bi bili strojni bolj gladki in ravni, vendar to ne drži vedno. Po drugi strani pa spet kritizirajo strojne omete, ker naj bi masa vsebovala preveč gipsa in bi se radi luščili.

Ne vem, midva sva dala delat ročne in nisva bila preveč zadovoljna. Nekaj so popravljali sami, nekaj mož. Mož je tudi kasneje vse pokital in zbrusil, da je res vse gladko, kot mora bit.

(odgovor članu coolbabe)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ročni ali strojni omet hiše-?
13.12.2006 18:27:46   
mobilko
definitivno ročni ometi- stara šola! Res, da so strojni ometi veliko hitrejši mi smo jih v naši hiši delali cca en teden. Umazanije pa je povsod veliko meni se je zdelo, da je polovica materiala bila na tleh, zato je veliko pospravljanja.  user posted image potem vbistvu pozabiš vse to, ker hiša dobi že pravo podobo!!!





vELIKO ZIDARSKIH UŽITKOV! user posted image

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ročni ali strojni omet hiše-?
15.12.2006 14:21:11   
kalbo
Ma ja. Razlika med strojnimi in ročnimi ometi je v bistviu le o tem, da strojno leti po cevi na zid, ročno je treba pa metat. Natančni al pa šlampasti so lahko pa eni in drugi.

O tlakih pa sploh ni debate...strojni!!!

(odgovor članu mobilko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ročni ali strojni omet hiše-?
13.1.2007 14:53:32   
bajsek
Čav!

sem že mal pozna z nasvetom....
Glej, midva jih bova zdej v kratkem naredila. Moj je kar mašino kupil in bomo sami nardil! Tko kot je že en napisal, razlika je v tem da pri enih gre material po cevi, pr drugih pa na roko. Edina fora je v materia,lu oziroma masi ki jo narediš za ene ali druge - če ti zidar ne dela mešanice v dobrem razmerju, so tud ročni lahko slabi in obratno. sigurno so pa strojni hitrejši ( pri nama je bila delavnica in garaža v enem dnevu fertig, pa je velika, pr mojih starših pa roke v treh denh od jutra do večera!)
Umazanija - nima veze-itak povsod je!
Upam da bote (če se niste) dobr naredl.
lp

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ročni ali strojni omet hiše-?
14.1.2007 20:12:35   
tajtaja
Koliko pa je dal za mašino?
Kaj je zidar, pa pomoč bo tudi moral imeti, ker to baje sam ne more delat?


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu bajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ročni ali strojni omet hiše-?
15.1.2007 22:01:07   
bajsek
čao!
Za mašino je dal ogrog 200 jurjev, ampak je bla ena kompenzacija z avtom, tko da točno ne vem! pomoč seveda rabi, to bota kar moj in njegov brat! pa ni zidar, sam ma grift za te stvari, je avtomehanik!
lp

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?