|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Septemberke 2006
18.9.2006 12:47:40   
x_srečka_x
Kam ste se skrile vse septmeberske mamice?

Dajmo še tu malo čvekat in delit izkušnje user posted image

< Sporočilo je popravil nalin -- 8.10.2006 12:08:45 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: SEPTEMBERKE 2006
18.9.2006 13:29:41   
borovnička
Helou!

Jaz sicer spadam k avgustovkam, ker sem avgusta rodila, ampak ker smo že prej celo nosečnost čvekale, se vam še zdej pridružim.user posted image Ne gre brez vas.user posted image

Srečka, še dobro da si ti odprla prostorček za nas, ker sem ga že jaz mislila.user posted image Bi blo škoda, da bi se zdaj porazgubile.

Mam zdele glih mal časa, ker moj Nik spi. Sva dežurala dons do 3 zjutraj. Ga tko krči matrajo, da se že meni meša, ker ne vem več kako naj mu pomagam.user posted image Drugače je pa ful priden. V sredo se bomo prvič kopali, konec meseca imamo pa pregled, da vidimo kako smo zrastli in kolk smo težki.user posted image

Kako se pa ve kej mamice? A ni to nekaj najlepšega na svetu?user posted image Jaz ga še zdaj gledam, pa kar ne dojemam, da je to res moje dete. Zdaj samo čakam, da mal zraste, da ga bom lahko fejst k sebi stisnila, ker zdej je še premičken, da bi ga mami tko fejst mečkala pa stiskala.user posted image

Pozdravček user posted image

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: SEPTEMBERKE 2006
18.9.2006 17:53:44   
nikak
Evo, jaz tudi nekako še k septemberkam padam... user posted image

Naša pupa bo jutri dopolnila 4. teden. Prvi pregled imamo šele 4.10. Sicer je pa čez dan prava zaspanka, jo kar budim na tri ure, da jo podojim. Ponoči se pa sama uspe zbuditi na tri do štiri ure. user posted image  No, ji je uspelo spati tudi že 6, 7 in celo 9 ur v kosu. Pa me je patronažna kar kregala. Ma, samo jaz ponoči otroka ne bom budila, ker na teži lepo napreduje, tako da - če bo lačna, se bo že sama spuntala. user posted image  Vsak dan se špancirava zunaj - ona v vozičku, seveda, šli smo tudi že v živalski vrt (dolg starejšemu sinu), pa je vse skupaj lepo prespala. Ji zrak očitno fino paše. user posted image

Sicer pa tudi našo matrajo krči (začeli so se 10. dan) - začne se tam po 18 uri popoldne, pa traja lahko do 20ih, ali pa tudi do polnoči. Je kar boščka, pomagamo ji z crklanjem, božanjem, masažo, najraje je pa takrat kar na joški - tako da imam ob večerih kar abonma na kavču.

Upam, da se imate tudi ostali lepo. user posted image

(odgovor članu borovnička)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: SEPTEMBERKE 2006
18.9.2006 18:10:25   
x_srečka_x
Da se javim še jaz.user posted image
mi smo pa ravno danes stari 2 tedna user posted image . Je tudi ful pridna, zbudi se pa enkrat na noč, pa še enkat okorg pol sedmih...ne bi mogla dobiti boljše deklice user posted image

Krče je imela le prvi dan ko smo prišli iz porodnišnice, pa še to le zato ker sem msilila da lahko jem in pijem kot prej pa sem jedla čokolado pa pila kokalolo pa jo je zvijalo user posted image

Podnevi pa jo tudi jaz zbujam na tri ure da jo podojim user posted image

LP

(odgovor članu nikak)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: SEPTEMBERKE 2006
19.9.2006 23:16:54   
matahari
Še midva z Benijem sva tukaj..v četrtek bo star 14 dni..že nekaj noči se ukvarjamo s krči..revček..sem mu zamenjala hrano - dodatek in je zdaj malo bolje..naročila sem tudi neke kapljice iz Avstrije pa upam da bo..je pa drug problem, ki me zelo skrbi in sicer se je od mene očitno nalezel prehlada..totalno smrka in mu enostavno ne morem očistiti noska..patronažna sestra me je prepričevala, da to ni možno ampak očitno je in tako se muči s tem noskom in se stalno zbuja revček..kaj pravite ve na to..me skrbi, da mu nebi šlo na grlo..

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: SEPTEMBERKE 2006
20.9.2006 10:33:43   
2ursae
hej, hej, frišne mamice user posted image . Jaz sem tud septemberka, sicer 2005, pa sem prišla mal k vam počekirat in obujat spomine na čas pred enim letom user posted image user posted image  ... kolk hitr mine.

Skratka, želim vam vse najlepše in fejst se crkljajte user posted image  ... pa krčki naj hitro minejo, držim pesti.

pa še ena mal hecna ugotovitev: očitno september veže nase enaka imena - me, septemberke 2005, imamo tudi Nika in Benija user posted image

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu matahari)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: SEPTEMBERKE 2006
20.9.2006 12:59:28   
x_srečka_x
OJ,

MATAHARI jaz sem dobila tudi te kapljice proti napenjanju in upam da bo vsaj malo pomagalo. Moja zelo joka ko kaka pa ima veliko vetrov.

Ponoči je pa zelo pridna, se mi zbuja samo 1krat ponoči pa zaspi nazaj v roku polure ko jo podojim.
Imam na srečo dovolj mleka da ji ni treba ničesar dodajatiuser posted image
Podnevi mi pa ne spi kaj rada, je lahko budna v kosu tudi 5ur.
Namesto dudike ima pa kar mojo zizo in jo grize ne da bi kaj goltala, ji moram najti ta pravo dudo za v njena ustka se mi zdi da ji je tale malo premjhna in kar odpira usta da bi dobila kaj večjega user posted image  Mogoče zato ker jo tudi dojim z nastavki, nastavek je pa tako ali tako večji.
Midve greva tudi vsak dan na dovg sprehod z vozičkom, je res lepo ko imamo tako veliko sončka user posted image  Na sprehod greva pa dopodne in še popodne, vsakič za eno uro.

Kako se pa kaj ostale rihtate?

LP

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: SEPTEMBERKE 2006
20.9.2006 14:15:15   
borovnička
Evo, mami ma spet pauzo, Nik spi.user posted image Smo se dons prvič kopal...user posted image uuu je blo vpitja, je revčku skoraj glasu zmanjkalo.user posted image Ampak zdej pa tko lepo diškauser posted image , bi ga kr pojedla, knofek mičken.

Nikak, patronažna je tud men rekla, da bi ga mogla zbujat ponoči, pa ga hranit, pa ga jaz tud ne zbujam ponoči. Saj čez dan tolk poje, ponoči pa tko mirno spi, da bi ga bil greh budit. Saj če je lačen, se že sam zbudi.

Srečka, pa te nič bradavičke ne bolijo od dojenja? Meni je že sestra v porodnišnici rekla, da ima Nik malo večjo potrebo po sesanju (močnejši sesalni refleks) in da me bodo začele bolet bradavice in naj mu zato dam raje dudico. Ker Nik tud nekaj časa je, pol se pa carta. Pa smo mu dali najprej silikonsko dudico, pa je bla pretrda in prevelika in je ni maral.user posted image Potem pa smo mu kupili od kavčuka (je bolj mehka), za novorojenčke, čist mičkeno in jo je takoj sprejel.user posted image

Mamice, dajte mal pazit za te kapljice. Mal jih probajte, da niso presladke. Baje je zdravniško potrjeno, da nekatere kapljice, če so presladke, naredijo veliko škodo novorojenčkom, ker razžrejo črevesje in želodčke.user posted image Posebej pa odsvetujejo Kuminov sirup. Midva mu zdaj dajeva samo čaj, pa fejst ga masiramo pa slečeva ga do pleničke in mal telovadimo, pa baje kopanje tud pomaga. Mu pa tud ful paše, če mu dam roko na trebušček in mu ga s tem mal grejem. Se čist umiri.user posted image Upam, da te krči kmal minejo.

Zdej pa hitr na sončka.user posted image

Pozdravček user posted image

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: SEPTEMBERKE 2006
20.9.2006 14:41:40   
najina pikica*
user posted image  čestitke vsem mamicam in očkom za njihove male sončke user posted image

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: SEPTEMBERKE 2006
21.9.2006 10:07:02   
x_srečka_x
OJ,

BOROVNIČKA mene čisto nič ne bolijo bradavice, mogoče zato ker dojim z nastavki in je vmes še silikon.
Sem včeraj zvečer probala z dudo in jo je imela v ustih in cuzala samo kaj ko potem ni več hotela jesti pri meni user posted image  Je samo nekaj grizla user posted image  Ko sem ji dala pa po flaši čaj je pa takoj zagrabila.

(odgovor članu najina pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: SEPTEMBERKE 2006
21.9.2006 20:54:00   
borovnička
Srečka, jaz pa ne uporabljam nastavkov in me zato verjetno bolijo bradavice.user posted image Sploh niso več rožnate barve, ampak že kar bele.user posted image Nik fejst prime, da se mi kar dan naredi pred očmi, ampak pol mine.user posted image

Pri dudici pa samo pazi, da se ti ne bo tvoja Vesna najedla zraka. Saj ne da sem pametna, ampak to so mene opozorili, ker jih pol trebušček boli.user posted image Jaz že pri flaški gledam, da mi zraka ne vleče. Je tak mali požerušček, da moram vmes mu dudo iz ust potegnit pa da kupček podremo in potem naprej, drugače tolk zraka poje, da pol vse izbruha.user posted image

Joj, Nik bo v soboto star že 4 tedne, pa se mi zdi, da sem komaj včeraj iz porodnišnice prišla.user posted image Me je kar strah, da nam bodo prehitro ušli, ker dnevi gredo nenormalno hitro. Pa tako luštno se je cartat.user posted image

Pozdravček user posted image

_____________________________

Najino srce grejeta dve srečici... prvi je ime Nik, drugi pa Neja.

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: SEPTEMBERKE 2006
22.9.2006 8:07:27   
x_srečka_x
Borovnička,tega pa nisem vedela. Samo problem je ker moja Vesna sploh noče kupčka podirat user posted image  Kupčka podre mogoče enkrat na teden, drugače pa nikol, ko pa ga ne podre se ji pa kolca user posted image

(odgovor članu borovnička)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
22.9.2006 9:59:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu x_srečka_x)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: SEPTEMBERKE 2006
22.9.2006 11:00:47   
borovnička
Nalin, upam, da boš še kaj brala to temo... Nam so v porodnišnici rekli, da če si mažemo prsi z Bepanthenom, da si moramo dojke umit pred vsakim dojenjem, ker drugače ostane okus po kremi in se lahko zgodi, da se dojenček noče več dojit.user posted image

Jaz Bepanthen imam doma, ampak se mi skoraj ne splača mazat, ker se Nik tako različno zbuja, da bi se mogla kar naprej mazat pa umivat. Mali pa tud ni vedno razpoložen, da me čaka.user posted image Ko se sirena vklopi, mora mami priletet takoj, nč čakat.user posted image

Srečka, a pa te niso nič opozorili v porodnišnici al pa patronažna, ki hodi na dom, da je treba kupček podirat? Nas so na to karnaprej opozarjali. Mogoče ima pa tvoja Vesna ravno zato krče, ker ima tolk zraka v želodčku, ker ne podre kupčka in jo boš za brezveze filala s kapljicami.user posted image Saj pri Niku tud včasih traja mal dlje, da kupček podre, ampak nam kar rata.user posted image

A katero kaj cele prsi bolijo? Jaz mam parkrat na dan kot neke krče al kako naj povem.user posted image Začnejo me ful bolet, pa občutek imam, kot da so težke za znoret.user posted image Pol pa popusti in je uredu. A se še kateri kaj podobnega dogaja? Ne bi rada glih mastitisa fasala.user posted image

Pozdravček user posted image

_____________________________

Najino srce grejeta dve srečici... prvi je ime Nik, drugi pa Neja.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
22.9.2006 11:07:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu borovnička)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: SEPTEMBERKE 2006
22.9.2006 23:58:53   
incabinca
Hojla! Še ena septemberska mamica tukaj!

Kar se tiče Bepantena tiče.... nam so v porodnišnici rekli, da ni treba spirat, da jim je to ena predstavnica od te firme povedala. Je pa treba namazat na tanko, ker baje če namažeš na debelo itak ni učinka.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: SEPTEMBERKE 2006
25.9.2006 8:47:51   
x_srečka_x
Pozdravljene user posted image

BOROVNIČKA, seveda so me opozarjali...se matram tudi po 15minut pa noče kupčka podret user posted image  Podre ga le če ji dajem malo čajčka po flaši, če jo pa dojim ga pa nikakor noče, če ga pa je pa to mogoče dvakrat na teden.
Sem povedala tudi patronažni in je rekla da bo šev pa zrak pač drugače ven, se ji kolca in ima vetrove.

Zdaj je res že bolje, ko se zbuja res ob določenih urah-ima že svoj ritem user posted image  Ponoči pa se še vedno zbuja enkrat na noč.
Kako je pa kaj pri ostalih?

LP

(odgovor članu incabinca)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: SEPTEMBERKE 2006
30.9.2006 10:35:01   
Tanyka
OJ!
Kaj zdaj kje ste SEPTEMBERSKE MAMICE, ZDAJ SMO VERJETNO ŽE SKORAJ KOMPLETNEuser posted image Razen enih par, ko trpijo zadji dan septembra in čakajo kdaj se bo zgodilouser posted image user posted image user posted image Boge se mi kar smilijo- vem kako je to čakanje na koncu.
SREČKA-pri nas je tudi grozno s podiranjem kupčka.Ampak ne zato, ker ga Rene ne bi podiral.Podre ga obvezno po vsakem podoju 2 krat, potem zaspi, začne jokat, ga dvignem in potem spet podre kupček.Imam občutek, da je poln zraka in, da tega podiranja kupčka ni nikoli konec.
user posted image  pa kolca ponavadi ravno takrat , če ne podirajo kupčka.
Naš user posted image  že tudi ima svoj ritem in spi po 4-5 h skupaj,enako je tudi ponoči-papca nekje ob 1 in potem zjutraj ob 5 h.
Tak je pri nas zmeraj, razen, če ga mantrajo koliki.
 

_____________________________

Vse mame so bogate, če imajo rade svoje otroke.
Nobena ni revna, ne grda, ne stara.
Ljubezen je njihova največja radost.
(Maurice Macterlinck)

Moja ljubezen vaju bo spremljala vedno, danes in večno!!






(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
30.9.2006 13:03:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tanyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: SEPTEMBERKE 2006
30.9.2006 17:24:50   
asso
Evo še ena septemberka se vam bo pridružila.

Ja, no z dvema user posted image  je malo časa za pisat in sledit, ampak nekako najdem.

Mi smo stari 16 dni in imamo tudi probleme s krči. Sej pri prvi so tudi bili, ampak šele po prvem mesecu. Sicer je pomagalo le nošenje in nekaj malega Lefaxin kapljice. Sedaj pa sem tudi že začela delati poskuse s kapljicami. Najprej homeopatskimi, če pa te ne bodo pomagale pa bomo šli naprej na kapljice Koroških lekarne, Lefaxin... in kar bo prišlo še pod roko.

Mi podnevi kar lepo spimo edino, če jo mantrajo krči. Tej pa začnejo nekje okrog 18 ure in trajajo tam nekje do 22. Podnevi jo moram še zbujati za dojenje, ker če ne ne vem koliko bi spala, ponoči pa itak več kot 5 ur ne spi v kosu in se kar sama zrajta, da je potrebno jesti. Imam pa to srečo, da poje v 10 minutah in že spi. Upam, da se bo tako tudi nadaljevalo.

No za boleče bradavice je najboljši Lanolin Multi mam - to je čisti lanolin, ki namažeš in ga ni potrebno spirat. Jaz sicer za bradavice nisem uporabljala, ker me niso bolele, ampak je super za razpokane ustnice.

Če katera potrebuje imam še cele blazinice Multi mam za na bradavice. Ne me vprašat kaj in kako, ker sem jih samo kupila in jih nisem na srečo uporabljala.

Mi se bomo kopali šele naslednji teden, ker ta popek se ni hotel zacelit.

No, lepo se imejte vse, ker sem bila že predolga. Je potrebno še kaj naredit po hiši.

Želim vam čim manj krčev, oz. pazite pri prehrani...

Lp asso

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: SEPTEMBERKE 2006
30.9.2006 18:15:39   
x_srečka_x
SONCICA jaz sem jo že naročila na pregled, pa so mi kar tam oni določili Avesnikovo, hotela sem pa da bi imela Šarfovo pa so rekli da ona pa nima več teh pregledov in mi določili to. Imava ga pa 11.10. H kateri si ga pa ti naročila?

Za hodit k zdravniku ko bo bolna jo pa sigurno naročim k Šarfovi.

Mi pa ponoči spimo 6 ur, pa se mi sploh ne zdi lačna ona bi raje samo gledala okorg in se pestvala user posted image  Je pridna ko spi toliko časa, samo kaj ko spet traja najmanj eno uro da zaspi nazaj.
Nas tudi malo matrajo krči proti večeru. Ji pa dajem kapljice Koroških lekarn kar po žlički pa je potem bolje.
Čez dan je že dolgo pokonci danes je bila od 10ih do 3eh popodne.


LP

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: SEPTEMBERKE 2006
2.10.2006 11:06:32   
Tanyka
ALO!
 KAJ STE SE VSE ZGUBILE?


_____________________________

Vse mame so bogate, če imajo rade svoje otroke.
Nobena ni revna, ne grda, ne stara.
Ljubezen je njihova največja radost.
(Maurice Macterlinck)

Moja ljubezen vaju bo spremljala vedno, danes in večno!!






(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: SEPTEMBERKE 2006
2.10.2006 11:09:48   
x_srečka_x
Oj,

Jaz sem tukaj, vsak dan pogledam če ste se že nove kaj javile.
Kje ste se zgubile vse?

(odgovor članu Tanyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: SEPTEMBERKE 2006
2.10.2006 13:36:41   
žiža
ojla,
no jaz sem tud tukaj, čeprav bolj poredko user posted image
Enostavno ne gre več. ni časa, pri dveh škratih... na žalost zdaj še ne. No ko bomo ponoči mal več spali bo tud bolje.
Sicer smo pa v redu. Urban ful pridno je in raste. Čez dan spi ponoči je pa sovica okica. No vsaj krčev za enkrat nimamo.
sem pa jaz danes mal čudna. Na moji slavni levi dojki se je pojavila rdečica in bolečina... Je bila gli patronažna tukaj in je kr potrdila da naj fajn dojim na njej, pa obkladkle in počivat. Če bi pa vročino dobila pa direkt po antibotik. user posted image  ni šans da me spet napade tako kot pri Sari.
joj mi smo se danes pri natanko 3 tednih prvič kopali. Naš popek je bol namreč tako vztrajen in navezan na urbana da ni in ni hote stran. Odpadel je šele ta 18 danuser posted image
SEm mislila, da bo jokal ker tolk dolgo in okusil plavanja pa sem se zmotila. Prav zadovoljno se je smejal in godel. Očitno bomo imeli še enega zagretega plavalca user posted image
Danes smo prvi dan sami, oči je po očetovskem dopustu odšel v službo. Držimo se dobro in če popravici (čist potiho)  povem mi prav paše. user posted image No pa da ne bo pomote, je bil oči tako ZELO priden telih 14 dni in mi je bil res v veliko pomoč.
Tako, tole bo za enkrat kar vse. Grem kuhat kosilo. Poljubček septemberskim sončkom in mamicam.
utrujena žiža+skopan in sti urban+ speča sarauser posted image

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: SEPTEMBERKE 2006
2.10.2006 18:51:38   
princes
No pa sem vas končno najdla...user posted image user posted image
Sem že mislila, da ste vse čisto zaposlene, pa pozabile na nas...user posted image

Mi smo zdaj stari 22 dni...
Se dojimo po joški, imamo krčke, in ji  jaz dajem homeopatska zrnca,  pa kar pomagajo..
Drugače imam pa tudi jaz probleme s temi kupčki, to je večja znanost kot dojenje..user posted image user posted image
jo dvignem, pa vse pobruha, potem jo pa kar pustim,pa se ji ful kolca.. Drugače pa že tako skoz bruha, me že kar malo skrbi, če sploh kaj ostane v njej...

a ve že kaj čajčkov ali vode dajete za popit??

Sem pa včeraj imela 38 vročine, pa glava me je bolela kot user posted image ..
Danes pa 36,7...Pa sem že ok, sam sem še malo zmatrana...user posted image Pomoje me je malo zdelalo vse skupaj...Jo zdaj kar user posted image poturim, da jo nosi okoli, ji ful paše...user posted image

Se pa zbujamo na 3 do 4 ure, tudi ponoči..Kopamo se pa vsak večer, no pa spi potem ene 5 ur..Je treba kar z njo hodit spat...user posted image

Lepo se imejte s svojimi sončki...A niso face...user posted image


(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?