|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Shranjevanje peteršilja
8.9.2008 10:07:38   
Kimi6
Živjo,

ta teden bi dala malo peteršilj v skrinjo, pa me zanima kako ga pripravite, a date kar celega ali ga prej nasesekljate in potem date v skrinjo?

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Shranjevanje peteršilja
8.9.2008 10:08:45   
Spark
Moja tašča ga naseklja, in ga da v plastično posodo. 

(odgovor članu Kimi6)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Shranjevanje peteršilja
8.9.2008 10:10:46   
CatJa
Jaz ga ne dajem v skrinjo, pač pa ga nasekljam in ga po plasteh  peteršilj - sol - peteršilj nadevam v kozarce za vlaganje in v hladilnik. Pa mi kamot preživi čez zimo.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Kimi6)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Shranjevanje peteršilja
8.9.2008 10:11:45   
Shuka
Ko pobereš peteršilj ga dobro operi in pusti da se posuši, ali pa ga popivnaj s krpami.
Nekaj pustim celih za v juho, dam par vejic skupaj v vrečko, drugo pa ga suhega seveda drobno narežem in spravim v posodice.

Nikakor ga ne dajej v mikser, da ti ga zmelje ker potem je moker in ko daš mokrega v skrinjo ga lahko samo zmrznjenega lomiš, če daš pa suhega, se pa ne sprime.


_____________________________

Pot ni vedno rožnata, je pa cilj zato toliko lepši.

(odgovor članu Kimi6)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Shranjevanje peteršilja
8.9.2008 10:29:30   
Naja30
Kar celega dam v skrinjo.

(odgovor članu Shuka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Shranjevanje peteršilja
8.9.2008 10:30:08   
Anonimen
Ja moja mami ga tudi opere, posuši, naseklja in da v lončkih v skrinjo ... jaz pa kupujem posušenega od Droge, ker vonja svežega peteršilja enostavno ne prenesem.

(odgovor članu Shuka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Shranjevanje peteršilja
8.9.2008 13:49:41   
piščanc
jaz ga narežem in dam v plastično posodo v skrinjo, potem pa vsakič malo ven vzamem. drugače mi je pa vonj peteršilja fuuuul prijeten.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Shranjevanje peteršilja
10.9.2008 8:54:54   
kokoska007
jaz sesekljan peteršilj v manjših kozarčkih prelijem z oljčnim oljem. dodam tudi sol in česen. hranim na hladnem.

enako "vložim" tudi baziliko.

(odgovor članu Kimi6)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Shranjevanje peteršilja
10.9.2008 10:20:23   
pikecpokec
IZVIRNO SPOROČILO: kokoska007

jaz sesekljan peteršilj v manjših kozarčkih prelijem z oljčnim oljem. dodam tudi sol in česen. hranim na hladnem.

enako "vložim" tudi baziliko.


A bi ti tale recept prosim malo bolj podrobno napisala? Ker zveni fajn, pa bi tud jst probala user posted image


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu kokoska007)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Shranjevanje peteršilja
10.9.2008 18:27:25   
kokoska007
tako, kot sem napisala. začela sem z baziliko. ročno drobno naseseklam in takoj posolim in zalijem z oljem. to je treba kar fajn solit, ker drugače je neokusna (itak je privi dan je še čuden okus, moraš kakšen dan počakat). dodam na 1/4 zrezane česne, zaradi okusa. vonji se premešajo in uporabno je vse.
probala sem tudi strojno sesekljat, pa je ratal en čuden zmazek. ko sem sesekljala baziliko + olje je bilo pa sploh čudno neoukusno rjave barve. mi zato najbolj ustreza oster nož.

na enak način naredim peteršilj, ampak ni treba toliko solit ali pa sploh ne. dodam česen, dober bi bil tudi kakšen čili.


TUKEJ sem pa dobila idejo, oz. smo kupovali njihov čemaž in baziliko

< Sporočilo je popravil kokoska007 -- 10.9.2008 18:31:29 >

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Shranjevanje peteršilja
11.9.2008 11:08:19   
Sulfinija
Nekaj v skrinjo opranega,nekaj posadim v podtavek in  ga imam na balkonu,po novenm ga bom še sušila v ventilatorski pečici,sedaj so mi ga pa drugi.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu Kimi6)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Shranjevanje peteršilja
11.9.2008 11:11:18   
pajčolanka
jaz imam najraje suhega. 

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...
Danes so na jedilniku šparglji
photo
Šparglji so znani po svojem zdravilnem učinku. Preverite kuharske trike, ki jih morate poznati pri pripravi jedi iz špar...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?