|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sušenje tlakov!
8.11.2008 22:13:34   
*sanela*
Pred dvema tednoma smo naredili tlake v hiši.  Planirali smo  že konec meseca postaviti keramiko in laminate. Koliko časa rabijo tlaki da se posušijo? Nebi rada da mi vrže laminat ven!
Hvala za odgovore!

< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 8.11.2008 22:18:23 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sušenje talkov!
8.11.2008 22:16:42   
RoZala
Pravijo, da se 1 cm suši 1 teden. Je pa odvisno od vremena. Ta teden se recimo zelo slabo suši. Dajte vlagomer v prostor in boste videli, da se zelo počasi suši. Na žalost. Mi smo čakali več kot 2 meseca.

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sušenje tlakov!
8.11.2008 22:19:58   
Katrin
Keramiko lahko polagate, za laminat pa počakajte, da se posuši. Mi smo za parket čakali kar nekaj mesecev, pa je bilo poletje:)

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu RoZala)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sušenje tlakov!
8.11.2008 22:23:29   
*sanela*
Kaj pa sušilniki? Baje obstajajo nekakšni stroji na elek. ki naj bi sušili tlake. Mislite, da lahko izsušijo tlak. Če sem prav zasledila naj bi največja vlažnost talka bila 3%?

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sušenje tlakov!
9.11.2008 6:21:41   
Lunca1
2-3 mesece, no mi smo jih delali tam nekje maja, pa imamo zdaj razvlaževalce v sobah, da bomo lahko položili parket.

Keramiko lahko položiš prej, z laminatom pa raje še počakajte.


(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sušenje tlakov!
9.11.2008 10:02:40   
Cacka02
Mi smo tlake dali not junija, pa bomo šele ta teden polagali parket. Imamo pa samorazlivni tlak, ki je debel samo 4 cm. Keramiko smo polagali v začetku septembra.
Obstajajo sušilci, samo so precej dragi. Za en teden delovanja  naši hiši bi odšteli 1000€, pa vprašanje. če bi bilo suho.

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sušenje tlakov!
9.11.2008 10:11:42   
Hope2
Polagalci parketa imajo ponavadi svoj načrt sušenja, po katerem moraš sušit tlake (sušijo pa se od 2 tedna naprej). Naše tlake sušimo največ 3 tedne (talno gretje, radiatorji, 2x dnevno zračenje). Tam ko je talno gretje so bili že po 10 dneh suhi za polagat, tam ko pa ni talnega, pa traja malo dlje. Zdaj so premazali z neko maso in bomo še 10 dni počakali, potem pa gre parket gor. Keramika pa se je že položila.


Tule  http://www.ringaraja.net/forum/talno_gretje/m_3177052/tm.htm   smo se nekaj že menili nekaj malega o tem


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 9.11.2008 10:14:44 >

(odgovor članu Cacka02)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sušenje tlakov!
9.11.2008 11:16:30   
Tinky
Nam so se tlaki posušili v rekordnih 2. tednih. Pogoji so bili idealni, saj je pihala burja.
Za sušilce sem tudi jaz slišala, stanejo pa 14 eur na dan, rabiš jih pa vsaj 5, vsaj tako mi je bilo rečeno.


_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sušenje tlakov!
9.11.2008 13:11:29   
*sanela*
Vse zahteva svoj čas. Bomo pač mogli malo počakat user posted image . Zelo ste mi pomagali.
Hvala za odgovore!


(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sušenje tlakov!
9.11.2008 15:14:33   
abi
Jaz sem slišala da se v tej sezoni  suši 1 cm tlaka 1 mesec. Pri tej zadevi se ne splača hiteti. Drugače so pa tudi napravice ki jemljejo vlago iz tlakov.

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sušenje tlakov!
10.11.2008 12:03:14   
sazi
Sušenje je zelo različno od pogojev, v katerih se tlaki sušijo - zračenje, talno gretje, ali je hiša že zaprta s fasado ali ne...
Tudi razlika je, kolikšna je zahtevana suhost tlakov.
Mi bomo imeli parket. Imamo povsod talno gretje. Zahtevana suhost je pod 2%. Tlake smo ulili februarja, zračilo in sušilo se je do prejšnjega tedna, pa še vedno ni bilo dovolj suho - v pritličju ne, drugod pa. Smo imeli dovolj čakanja in so nam v pritličju že položili parno zaporo in v kratkem začenjamo s polaganjem parketa.
Pa smo imeli tudi razvlaževalce zraka - vklopljene 3 mesece. Vsak dan se je nabralo nekaj 10 l vode, pa še vedno ni iblo dovolj.
Le pa želiš hitro izsušitev, se pa dobijo stroji, ki vpihujejo zrak v tlake - naredijo take male luknjice in sušijo.

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?