|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sveže iztisnjen sok
15.2.2010 14:27:50   
sonček33
Tiste, ki to prakticirate. Koliko soka mu lahko ponudim? Star je 1 leto. Navadno je to sok iz korenja, jabolka in rdeče pese.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sveže iztisnjen sok
18.2.2010 20:39:33   
khurde
sonček, jaz ji dam kot želi spiti, to je pa običajno max. 2 požirka, mogoče tri. drugače pa ne vem, če bi ji dala več kot pol deci (če bi kar hotela piti), ker je v bistvu kar močna zadeva (tudi odrasel težko spije npr. 2 dcl v šusu - vsaj rdeče pese, korenčka itd.).

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sveže iztisnjen sok
18.2.2010 20:41:53   
sonček33
Khurde, thx ...sej v tem je problem, ker on bi tega spil res veliko..mi ej pa šele potem prišlo na misel, da mu lahko tistih pol deci ali deci razredčim z vodo.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sveže iztisnjen sok
18.2.2010 20:45:23   
khurde
ja, sej če razredčiš, ni panike. sam 100% sok je pa močna zadeva, pa če kar pije in pije, mu lah še slabo rata, pomojeuser posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sveže iztisnjen sok
18.2.2010 20:54:09   
sonček33
ja, sej če razredčiš, ni panike. sam 100% sok je pa močna zadeva, pa če kar pije in pije, mu lah še slabo rata, pomoje


ja, sej to me je skrbelo. JE pitno, ampak res "močno".

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sveže iztisnjen sok
19.2.2010 6:44:46   
Hope2
Če malo poguglaš najdeš količino zelenjave, ki je priporočena za otroke po letih. Za 1 leto stare je govora o 1 šalčki če se ne motim (preveri, ker res nisem ziher). Mame imamo zmotno prepričanje, da naši otroci rabijo veliko sadja in zelenjave, ampak temu ni tako. Mnogo več rabijo OH, ki pa jim nekatere skoraj odrekajo. Torej treba j epazit tudi koliko zelenjave poje, saj že v sok gre res velika količina.

Naslednje. Sveže stisnjeni sokovi imajo očiščevalno funkcijo in funkcijo gradnje. Zaradi tega se jih priporoča piti na obdobja. Torej piješ od 2 tedna do največ par mesecev (odvisno od namena) in prenehaš za nekaj časa, pa spet nadaljuješ.

O enoletnikih in zelenjavnih sokovih pa ne vem veliko, po nekaj prebranih zadevah, bi rekla, da ni priporočljivo piti vsak dan dlje časa. Vendar je tu najbrž tudi odvisna količina

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 19.2.2010 6:48:01 >

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sveže iztisnjen sok
19.2.2010 9:06:34   
Hope2
Me je firbec premamil in sem šla malo guglat. Večina na svetovnem spletu pravi, ne vsak dan daljše obdobje nerazredčenih večjih količin. Potem pa če stopiš na slovenski forum presni svet, najdeš starše, ki otroke prav zalivajo s temi sokovi vsak dan in to zjutraj, opoldan in še zvečer, ekstremi celo do 1 liter naenkratuser posted image . Torej ima svakih, najbolje da delaš po občutku. Če je malček ok, nima težav s prebavo, napihnjemim trebuščkom.... potem ni panike. Itak je vsak otrok razred zase. Še hvala bogu, da mu teknejo te stvariuser posted image , naš pljune ven, pa se potem še 1 uro grabi za jezik in skuša ven vzetuser posted image user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sveže iztisnjen sok
19.2.2010 11:58:53   
watershine
jaz mojemu malčku delam sok iz jabolk in hrušk (če ne to dvoje pa ananas), pomaranč in malo korenčka. potem ga zmešam z vodo učasih ga spije tut 3dcl na dan (zmešano z 3 dcl vode), glih učeraj ko mi hotel jesti je bil očitno lačen in je zeksal 3dcl soka z vodo :)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sveže iztisnjen sok
19.2.2010 21:50:13   
PC Baby
Jst sem si zadnjič v Cityparku kupla enga smoothija kivi, jagoda, banana in ko je mali to vidu (9,5 mesecev) je čisto ponoru. Sem mu dala malo na vrh jeziha probat in je skor skoču ven iz vozička tako da mi me moj dragi vzel kozarec iz rok in mu lepo dal pol soka za spit (cca. 2,5 dcl). Ni mu blo nič pa še zelooo mu je blo všeč.

(odgovor članu watershine)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sveže iztisnjen sok
20.2.2010 7:15:42   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Jst sem si zadnjič v Cityparku kupla enga smoothija kivi, jagoda, banana in ko je mali to vidu (9,5 mesecev) je čisto ponoru. Sem mu dala malo na vrh jeziha probat in je skor skoču ven iz vozička tako da mi me moj dragi vzel kozarec iz rok in mu lepo dal pol soka za spit (cca. 2,5 dcl). Ni mu blo nič pa še zelooo mu je blo všeč.


Zakaj pa bi mu kaj bilo?

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sveže iztisnjen sok
20.2.2010 7:59:33   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Jst sem si zadnjič v Cityparku kupla enga smoothija kivi, jagoda, banana in ko je mali to vidu (9,5 mesecev) je čisto ponoru. Sem mu dala malo na vrh jeziha probat in je skor skoču ven iz vozička tako da mi me moj dragi vzel kozarec iz rok in mu lepo dal pol soka za spit (cca. 2,5 dcl). Ni mu blo nič pa še zelooo mu je blo všeč.


Zakaj pa bi mu kaj bilo?



Ja, to tudi mene zanima. user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sveže iztisnjen sok
20.2.2010 9:40:37   
PC Baby
Ja, pozabla sem napisat, da je bla pomaranča tud notri. Citrusi pa to... user posted image
A naj ne bi teh jedli šele po enem letu?

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sveže iztisnjen sok
20.2.2010 10:25:01   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Ja, pozabla sem napisat, da je bla pomaranča tud notri. Citrusi pa to... user posted image
A naj ne bi teh jedli šele po enem letu?


Saj naj bi kivi tudi šele po 1. letu. user posted image  Če otrok nima alergij, lahko te mejnike, kdaj naj bi se kaj uvajalo, komot premakneš za kakšen mesec ali dva navzdol. Jaz sem, pa ni bilo nobenih problemov.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?