|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tiste, ki ste rodile v Kranju
7.7.2006 6:53:40   
Anonimen
Zanima me, glede na to, da menda nimajo veliko sredstev proti bolečinam, kaj imajo na razpolago v Kranju? Odločam se med Lj. in Kranjem.

< Sporočilo je popravil wahoo -- 7.10.2006 20:25:46 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
7.7.2006 8:16:40   
Anonimen
Ničuser posted image , vsaj ne da bi jaz vedela. O.K., narkozo imajo, hvala bogu.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
7.7.2006 10:06:56   
Anonimen
Saj ti dajo dve protibolečinski svečki v rit.Sicer nič ne pomagajo ampak dajo pauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
7.7.2006 10:11:39   
Anonimen
Ej, jaz ne verjamem, da sploh kaj dajo. Rečejo že, ja, da bodo nekaj kao dali, ampak lahko bi bila finta. Vsaj glede na dejanski učinek.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
7.7.2006 10:30:55   
benika
Meni so dali svečke in nekaj v žilo. Drugače maš pa od letos, proti plačilu seveda, možnost EA.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
7.7.2006 10:35:42   
viv_
Pa kje v Kranju ste ve rodile? Mene so v porodni stalno spraševale, če želim kaj proti bolečinam. Pa potem, ko sem mal zacvilila, mi je nekaj dala v žilo (sem imela metuljčka v roki).

Potem na oddelku, je vsak dan vsaj 1x sestra vprašala če želim kaj proti bolečinam. Moja "cimra" je rodila v tretje in jo je precej bolelo krčenje maternice in to in je redno dobivala tablete proti bolečinam.

Mogoče sem imela pa samo srečo user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
7.7.2006 10:38:28   
Anonimen
Mene ni v porodni nihče nič vprašal, če kaj želim ali ne. Samo zdravnik je ob pregledu nekaj sestri zamomljal, v smislu kao dajte ji eno svečko proti bolečinam. Pa ni bilo nobene razlike po tem. V žilo nisem pa nič dobila, razen umetnih popadkov. Razen če mi niso povedali.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
7.7.2006 10:46:34   
benika
Spliš, ti pa očitno res nisi imela sreče. Mene so dali zadeve proti bolečinam brez da bi me sploh vprašali če jih želim. Še danes pojem hvalo takratni dežurni G.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
7.7.2006 10:47:59   
Anonimen
Jaz sem v KR dobila kot sredstvo proti bolečinam eno cimro v porodni konjušnici, ki je rjovela, kot da poraja kiklopa, in zraven spuščala take psovke proti možu, da je mene takoj vse nehalo bolet.

Ko pa berem viv, si res ne morem predstavljati, da sva rodili v isti porodnišnici. Mogoče pa je viv vse to halucinirala, ker se mi zdi sumljiva, ker je šla rodit direkt z novoletne zabave. No, letos maš spet šanse, da te s kakšne komemoracije odpelejo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
7.7.2006 11:33:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
7.7.2006 11:45:13   
bskrle
Sem ležala na gineko ravno 14 dni nazaj, en četrtek sta dve tako rjuli (sobo sem imela tik nad porodno), zanimivo je, da so bili eno noč kar 4 porodi, pa niti enega joka ali stoka nisem slišala. Včasih le kak krik in potem je sledil jok dojenčka. Skratka v 10 dnevih je večina porodov potekala brez pretiranega vpitja, razen omenjenih dveh.
Jaz grem v KR ..še 14 dni imam do roka.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
10.7.2006 7:00:22   
Anonimen
HVALA ZA VAŠE ODGOVORE. ZANIMA ME SAMO ŠE TO, KAKO JE S PORODNIMI SOBAMI V KRANJU? SAJ DOBI VSAKO SVOJO KAJNE?

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
10.7.2006 7:01:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
10.7.2006 7:09:12   
Anonimen
V porodni sobi da sta skupaj s tabo še dve rojevali??? A sem prov razumela. Ne mislim potem na oddelku, ampak porodno sobo. Sploh ne dojamem.....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
10.7.2006 7:10:34   
Anonimen
Pa še eno vprašanje imam - kako je z obiski novega očka v porodnišnici? Ali so zelo omejeni obiski?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
10.7.2006 7:19:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
10.7.2006 7:32:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: katja

Meni so dali svečke in nekaj v žilo. Drugače maš pa od letos, proti plačilu seveda, možnost EA.


tole pa ne bo res! saj maja ni blo...sem prov z anesteziologinjo govorila pa je rekla da os e teden delal ea na željo samo takrat sta ble dve anesteziologinji pol je pa ena odpoved dala in zdej k je sama ostala ne zmore več in ea ne bo do nadaljnega! zato sem šla js na jesenice rodit!

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
10.7.2006 7:32:43   
majibee
Anonimna glede sredstev proti bolečinam-mene tud ni nihče nič vprašal, umetne popadke so mi pa tud dale brez da bi me vprašali-no je šlo vsaj hitreje. Porodna soba je ena ful huda z vso možno opremo, samo moraš met srečo, da prideš prva. Glede obiskov, pa nič ne težijo in lahko prihajajo čez cel dan. Vsaj pri meni je bilo tako. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
10.7.2006 7:34:36   
CIPRESA
Oj, sredstev proti bolečinam  dajejo po potrebi, največkrat dajo kaj vmes ko si preveč zaposlen z predihavanjem popadkov. Jaz sem rojevala 13 ur in nimam pojma kaj so mi vse dali, vem le da zaradi dolgega poroda sem dobila nekaj v žilo po čemer sem zaspala za 15 min. in se odpočila. Mislim da skrbijo zate kot v ostalih porodnišnicah.

Rojevala sem sama v sobi kjer delajo CR ker niso vedeli ali bo potreben ali ne, druge sobe so na oni strani in povsod rojevaš sama. Imajo plavo, zeleno, rumeno, roza sobo, vsaj jaz sem tako vidla da je vsaka pobarvana drugačeuser posted image in v vsaki je notri le ena posteljauser posted image
Sliši se pa res vse če katera zraven rojeva.

Obiski so bili pa eno leto nazaj mislim da dopoldne (nevem točnih ur) ali  od 3-5 popoldan nič drugače kot povsod mislim.




_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
10.7.2006 12:49:25   
Anonimen
NAJLEPŠA VAM HVALA ZA VSE ODGOVORE. VIDIM DA KONECKONCEV LE NI TAKO HUDO BITI V KRANJU. NIČ HUJE KOT DRUGJE. RODIT PA ITAK MORŠ KJERKOLI ŽE SI.


(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
10.7.2006 14:49:58   
Anonimen
Itak. To jaz skoz pravim. Samo še en medklic: obiski so samo še popoldan, dopoldan so jih ukinili, je pa po novem na vratih "poziv", da novopečeni očki lahko pridejo na obisk kadarkoli, kar je vse pohvale vredno!!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
10.7.2006 15:02:34   
Anonimen
druge sobe so na oni strani in povsod rojevaš sama. Imajo plavo, zeleno, rumeno, roza sobo, vsaj jaz sem tako vidla da je vsaka pobarvana drugače in v vsaki je notri le ena postelja


Ampak, Cipresa, ti si pa res malo (pre)dolgo rojevala ali pa si v tistih 15 minutah te barvne sobe sanjala. Saj pravijo, da kdor barvno sanja, je inteligenten. Olajševalna okoliščina.user posted image  
Ker kolikor sem jaz v parih dneh bivanja v proodni videla, je vse skupaj ena sama soba, in to sivo-zeleno-bela, mogoče je včasih bila bela, pa je zdaj "dotrajana", vmes so pa kot ene španske stene postavljene. Edino če so čisto vse renovirali, za kar pa nisem slišala ...

Je pa potem še ena (oziroma zdaj mislim, da dve) posebna "vesoljska" porodna soba, v tisti sem tudi bila. Ampak to moraš imeti pa že malo sreče, da jo dobiš.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 10.7.2006 15:03:47 >

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
11.7.2006 7:21:39   
ajdaN
Splišni še enkrat bo treba rodituser posted image , je Cipresa kar prav videla sobe. Zelena, rumena, modra, pa roza. Mene so dali v rumeno s sončkom. Itak me je pa tisti sonček jako malo brigal takratuser posted image . So pa prenavljali ravno 3 leta nazaj - kolegico je "malar" gledal na porodni miziuser posted image

Drugače pa na desni strani sta sobi taki, da se lahko zapreš notri. Pregrajeni s stekleno steno in vrati, na levi sta pa pregrajeni samo z zavesouser posted image . Pol pa še tista fenci soba, ki jo dobiš če si ta prvi tam.

Proti bolečinam jaz nisem dobila nič! Vsaj vem ne za to. Vprašal me ni nobeden nič. V žilo so mi pa samo umetne popadke našopal. Je bila voda že zelena tako da se je malo mudilo. Kakšne svečke proti bolečinam - nema! Toliko se spomnim, da v rit mi nobeden ni nič tiščal. Itak je bilo pa pri nas manj kot v treh urcah vsega konec, tako da so verjetno mislili da nič ne rabimuser posted image . Bolelo pa kouser posted image .

Potem v sobi te pa zdravnica res vsak dan vpraša če kaj rabiš proti bolečinam - jaz sem kar mal za rezervo vzela, pa potem nisem nič rabila.

Obiski sicer niso cel dan - samo popoldne, ampak očki so zmeraj zaželeni zraven. Vsaj moj je hodil kadar se mu je zazdelo, pa mu ni nobeden nič rekel.

V glavnem rodit moraš, pa če mene vprašaš nič ne "prebereš". Kamorkoli boš šla imaš lahko dobre ali slabe izkušnje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
11.7.2006 11:49:53   
Anonimen
HVALA AJDA. SEM PA TUDI SLIŠALA, DA IMAJO DOLOČENE DNEVE, KO SI LAHKO TE PROSTORE TUDI SAM OGLEDAŠ. ME ZANIMA, ALI JE SEDAJ MED DOPUSTI TO ŠE MOŽNO?

(odgovor članu ajdaN)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: TISTE KI STE RODILE V KRANJU
11.7.2006 14:02:41   
Anonimen
Zakaj pa kar ne pokličeš v porodnišnico?

Sicer se jo da ogledati v okviru materinske šole, pa meni je bilo kar poučno, sem vsaj videla, kako v teoriji izgleda porod v tisti posebni sobi. Rodila sem itak v konjeniškem delu, kjer so boksi ločeni samo z zaveso in kjer slišiš od sosede celo razpok mehurja, kaj šele kakšne globlje vzdihe user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?