|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tujina
23.10.2006 11:47:36   
Anonimen
Kaj menite o tem: moj mož ima možnost v tujino na izobraževanje za štiri mesece,jaz pa sem absolutno proti,saj se mi zdi kot izdaja naše družine(sinova in mene).Ni se še odločil,mene pa zanima vaše mnenje.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tujina
23.10.2006 11:54:27   
Jacqueline
Jaz sem trenutno v podobni situaciji. Dobila sem ponudbo za službo v Fr. Odločitev še ni padla, ampak mi  partner popolnoma stoji ob strani, seveda mu je težko ob misli pobrati šila in kopita ter začet iz totalne nule v drugi državi.

V tvojem primeru pa skorajda ne vidim minusov. Štiri mesece ni veliko. V tem času bo pridobil ogromno, kar bo koristilo njegovi karieri, vaši finančni situiranosti. Saj tega ne dela samo zase, ampak za celotno družino. Jaz bi ga v tvojem primeru absolutno podprla, brez debate.

_____________________________

Lp,
Jackie

The sweetest flowers in all the world - A baby's hands. ~Swinburne

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tujina
23.10.2006 12:01:59   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Kaj menite o tem: moj mož ima možnost v tujino na izobraževanje za štiri mesece,jaz pa sem absolutno proti,saj se mi zdi kot izdaja naše družine(sinova in mene).Ni se še odločil,mene pa zanima vaše mnenje.


???

izdaja? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tujina
23.10.2006 12:06:10   
Naja31
absolutno proti,saj se mi zdi kot izdaja naše družine(sinova in mene

Kozlarija!

A si z njim zato da ga omejuješ ali spodbujaš, da doseže to kar si sam želi?
Sicer pa te ni prosil da se vsi skupaj preselite v tujino do konca življenja.
4 mesece!!!!
Če bi ti dobila priložnost, da nekam greš, na izobraževanje v tujino, ki bi ti pomagalo na tvoji poklicni poti, bi verjetno želela podporo partnerja, ne?

Meni se 4 meseci sploh ne zdijo tak problem.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tujina
23.10.2006 12:10:45   
lenika
Meni se pa zdi 4 mesece veliko. Sama bi zelo težko zdržala 4 mesece brez partnerja in zanj lahko tudi trdim, da brez mene in sina. Sicer ne vem koliko je otroček star, a 4 mesece v dojenčkovem življenju je veliko.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tujina
23.10.2006 12:13:02   
kalbo
Nevem no, meni osebno so štirje meseci z mojim otrokom in ženo neprecenljivi. Zase vem, da bi šel težko že za en teden na teren, kaj šele za 4 mesece. Otroci so samo enkrat majhni, denar pa tudi ni vse. No, še vedno je pa to le moje mnenje.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tujina
23.10.2006 12:14:20   
Zahi
4 mesece proti celemu življenju.. pa da te 4 meseci pomenijo boljše življenje.. lepše življenje za vse??

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tujina
23.10.2006 12:15:17   
maliva
Bedarija bi bila, če priložnosti ne izkoristi. Če mu to obeta napredovanje v službi, se po mojem splača.
Zakaj pa ne poskusiš razmišljati v smeri: samo eno življenje imamo, ki tudi ne traja neskončno dolgo. Ko bo slo proti koncu se bomo vsega z veseljem spominjali...
Verjetno boš štiri mesece, ko si bila doma in nisi doživela nič novega, hitro pozabila... Če pa se ti kaj dogaja - pa to ostane.
In takrat mislim, da bo ti žal, da nisi možu pomagala obrniti priložnosti v prid celotni družini. Zakaj ne bi šli ti in sinova vsaj za nekaj časa z njim? Sigurno bo kje stanoval, kjer bi tudi vi lahko prenočevali... In si ogledate malo tujo državo, veliko doživite in se kasneje z veseljem spominjate izleta, ki je pač malo dalj časa trajal.
Moj nasvet je - ne boj se, tujina ni bavbav... Zelo prijetno je spoznat še kaj drugega, kar je izven tvoje regije in ni "oku na dosegu".
Pa veliko zadovoljstva, kakorkoli se že odločite!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tujina
23.10.2006 12:31:26   
Anonimen
Rada bi razmišljala kot maliva,vendar je kalbo zadel bistvo.

(odgovor članu maliva)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tujina
23.10.2006 12:33:43   
Zahi
Torej zelo egoistično gledaš na vse to.. tvoj mož si to želi.. 4 mesece bo žrtvoval zate in družino.. ti pa to vidiš kot izdaja?? ne razumem..

drugega kot tvojega egoizma ne vidim..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tujina
23.10.2006 12:37:08   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Jacqueline

V tvojem primeru pa skorajda ne vidim minusov. Štiri mesece ni veliko. V tem času bo pridobil ogromno, kar bo koristilo njegovi karieri, vaši finančni situiranosti. Saj tega ne dela samo zase, ampak za celotno družino. Jaz bi ga v tvojem primeru absolutno podprla, brez debate.


Amen!

Aja, moj je bil leta 2003 tudi v tujini in to za pol leta! Pa smo vsi preživeli, res, da ni bilo takrat še Aljaža, vendar če bi se mu zdaj ponovila taka priložnost, bi jo sprejel, pa ne bi niti pod razno oklevala in mu rekla, naj ne gre-verjetno pa me ne bi sploh poslušal. In ne, to ni nobeno izdajstvo!

(odgovor članu Jacqueline)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tujina
23.10.2006 12:38:07   
Olivija
moj gre za 5 tednov na izobraževanje v Francijo. Priznam, da ga bomo fejst pogrešali in da bo težko z dvema otrokoma.
On se bo pa zagotovo veliko naučil in ob tem treniral svojo fancoščino, zato sem vesela, da gre.

Tudi štirje meseci me ne bi motili, odvisno za kakšno izobraževanje bi šlo. Če je res zelo pomembno za njegovo službo in bodoče napredovanje, potem naj gre. Za otroke bo pa zagotovo težko, edina ovira po mojem mnenju so pri takih zadevah otroci. Bi ga šli pa zagotovo obiskat, če ne bi bil ravno kje na Novi Zelandiji.

Se nam  pa zna zgoditi, da bo moral za 6 mesecev v tujinouser posted image , pa bomo tudi preživeli.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 23.10.2006 12:39:43 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tujina
23.10.2006 12:39:14   
srki
Pozabila sem napisat, da je vmes prihajal domov na dopust, vsake 2-3 mesece za en teden.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Tujina
23.10.2006 12:39:29   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

4 mesece proti celemu življenju.. pa da te 4 meseci pomenijo boljše življenje.. lepše življenje za vse??



Ne vem, nisem še nikjer zasledil, a imaš otroke?

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tujina
23.10.2006 12:45:15   
kalbo
Pa še nekaj bi dodal. Kaj pa je zate boljše in lepše življenje? Da maš več denarja pa boljši avto? Meni se zdi, da je največje bogastvo ki ga lahko daješ otroku ljubezen, toplina in čimveč napotkov za življenje. Denar je tukaj tazadnji.

Ne vem no, pomojem daš otroku več, če si vsako popoldne z njim, in si posledično lahko privoščiš zanj le rabljeno kolo, kot pa da se ženeš kot nor in ga vidiš le pol ure zvečer, kupiš mu lahko pa najnovejše in najmodernejše kolo. V katerem primeru bo otrok srečnejši?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tujina
23.10.2006 12:45:35   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

4 mesece proti celemu življenju.. pa da te 4 meseci pomenijo boljše življenje.. lepše življenje za vse??



Ne vem, nisem še nikjer zasledil, a imaš otroke?


otrok še nimam.. ampak če se meni ali pa ženi odpre business oportunity v tujini.. in da to pomeni lepše življenje za vse.. za naju in otroke.. potem ne vidim absolutne nobene zapore za 4 mesečni "dopust".. mislim, da je žrtvovanje minimalno v primerjavi s tem, kar taka zadeva ponavadi prinese.. trust me..

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Tujina
23.10.2006 12:48:39   
kalbo
Štiri mesece v otrokovem življenju je ogromno, trust me. Sicer boš pa sam videl nekoč.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Tujina
23.10.2006 12:49:28   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Pa še nekaj bi dodal. Kaj pa je zate boljše in lepše življenje? Da maš več denarja pa boljši avto? Meni se zdi, da je največje bogastvo ki ga lahko daješ otroku ljubezen, toplina in čimveč napotkov za življenje. Denar je tukaj tazadnji.

Ne vem no, pomojem daš otroku več, če si vsako popoldne z njim, in si posledično lahko privoščiš zanj le rabljeno kolo, kot pa da se ženeš kot nor in ga vidiš le pol ure zvečer, kupiš mu lahko pa najnovejše in najmodernejše kolo. V katerem primeru bo otrok srečnejši?


no.. pustimo zdaj klišeje.. res, da je ljubezen, pozornost, preživeti čas, VELIKO pomembnejši kot denar..

na drugi strani je pa vse to brezpredmetno če denarja ni.. otrok bo veliko bolj trpel, ker bo strgan in "reven"...

ne govorimo pa po 4 letni odsotnostji.. ampak o 4 MESEČNI..

sicer pa živimo v modernem svetu, kjer je Internet sveta vladar.. vsak dan je lahko na "vezi" z ženo in otroci.. lahko se pogovarjajo.. vidijo.. ipd..

če pa možu to še toliko pomeni.. pa res ne vidim razloga za ženin egoizem in neke bedarije okoli "izdaje"..

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Tujina
23.10.2006 12:49:46   
Anonimen
Imava dva sinova,eden je že šolar.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Tujina
23.10.2006 12:51:19   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Štiri mesece v otrokovem življenju je ogromno, trust me. Sicer boš pa sam videl nekoč.


4 meseci.. proti celemu življenju.. hmmm..

otrok ne bo umrl zaradi tega, ker gre oče za 4 mesece v tujino.. so očetje ki delajo 11 mesecev na leto v tujini.. vsako leto.. kle vidim večji problem..

4 meseci so pa ene otrokove počitnice...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Tujina
23.10.2006 12:54:24   
kalbo
Strgan, reven, men se zdi, da v zgornjem primeru ni ravno takšnega pomanjkanja. Sicer smo si pa ljudje različni!

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Tujina
23.10.2006 12:57:08   
Anonimen
Popolnoma se strinjam s tabo kalbo,poleg tega pa imava že vse (hišo,avto..),sicer pa itak ne gre zaradi denarja ,vsaj ne takoj. Zato sem žalostna in upam ,da bo še premislil. Pa vseno hvala za vsa mnenja,zelo sem vesela ,da se vam zdi zanimiva tema.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Tujina
23.10.2006 12:57:26   
Zahi
v zgornjem primeru hoče oče za 4 mesece v tujino zaradi lastne kariere.. tega mu žena nebi smela preprečiti če si ON tega želi..

drug problem je da ona to vidi kot izdajo.. kar je rahlo bolano..

tretji problem je pa to.. da se nekaterim zdijo 4 meseci kot celo življenje.. ej.. 4 meseci..

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Tujina
23.10.2006 13:00:30   
srki
No, se strinjam s Kalbom, da pa strgan in reven otrok zaradi tega ravno ne bo.

In z Zahijem, ko pravi, da se mu zdijo bolj bogi tisti otroci, kateri očetje delajo v tujini in pridejo samo za večje praznike domov.

Pa koliko je takih, samo to je pač njihovo žiljenje, nijihova odločitev.

Tisti štirje meseci se mi pa res ne zdijo tako katastorfalni, pa saj to bo samo enkrat, saj se ne bo ponavljalo non-stop.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Tujina
23.10.2006 13:00:40   
nuala
Oprosti, ampak jaz ne razumem, zakaj si proti.
Če si mož želi iti in če je to zanj dobro, bi po moje moral iti.

Izdaja družine? Halo? Saj vendar ostanemo individualci, tudi če imamo družino.

Če pa imaš izrazito težavne ali bolne otroke, ali če si sama slabega zdravja in ne bi  ogla skrbeti za otroke potem se seveda še enkrat popgovori z možem.




_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?