|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vodovodna napeljava v bloku
2.9.2008 20:53:58   
baguSka
Imam eno vprasanje, in sicer: kako je z vodovodnimi napeljavami v bloku user posted image  Midva namrec nimava izkusenj s tem... nama je pa sosed ze drugic prsu povedat, da morava popravit napeljavo, ker ocitno cevi puscajo... Baje ima model ze full velik flek na stropu user posted image  Je reku ce ne bova hitro ukrepala, da bojo najini stroski dvojni, ker bova mogla popravljat kopalnico se pri njemu... user posted image

A katera ve kako je s tem? Tnx.

< Sporočilo je popravil baguSka -- 2.9.2008 20:54:09 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
2.9.2008 21:08:49   
mala maja
pri nas v bloku smo bili sami dolžni popravit. Nam je tudi od sosede zamakalo dol in nismo nikjer nič dosegli. Šele po parih letih, ko smo se na smrt skregali z njo je popravila. amapk tako da smo imeli kopalnico še bolj zrito kot prejuser posted image

Pozanimajta se pri upravitelju bloka.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
2.9.2008 21:11:06   
baguSka
Ampak nama u bistvu nekako ni logicno: cevi so u bistvu hisne in ne najine!? To je v steni in ne v najinem stanovanju!? Saj nisva midva kriva, ce cevi v zidu pocijo, ali pac user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
2.9.2008 21:17:56   
mala maja
ne nista vidva kriva ampak taka je politika stanovanjskih skaldov. Žaluser posted image user posted image . Sicer pa če pogledaš logično, če si lastnik hiše tudi nisi kriv, da ti poči cev amapk moraš jo zamenjatiu. In vidva sta kot lastnika stanovanja, tudi % lastnika skupnih prostorov in napeljav, strehe, fasade.... in za te stvari sta dolžna plačevati vzdrževanje.

Dejta se vseeno pozanimat, če ima vaš upravitelj kakšno drugo ureditev, amapk mislim, da morata stvar popravit na svoje stroške. Lahko , da imate za take reči posebni sklad in lahko denar vzameta tam. Sej vsak mesec plačujete nekaj v rezervni sklad za streho, fasado stopnišče....?


< Sporočilo je popravil mala maja -- 2.9.2008 21:18:44 >

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
2.9.2008 21:20:52   
baguSka
tudi % lastnika skupnih prostorov in napeljav, strehe, fasade.... in za te stvari sta dolžna plačevati vzdrževanje.


ja pa sej placujeva rezervni sklad po 50€ vsak mesec!?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
2.9.2008 21:21:41   
baguSka
Lahko , da imate za take reči posebni sklad in lahko denar vzameta tam. Sej vsak mesec plačujete nekaj v rezervni sklad za streho, fasado stopnišče....?


A da se to da al kako!!?? To bi blo pa super... user posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
2.9.2008 21:23:48   
mala maja
no sej pozanimajta se če lahko  denar vzameta iz tega sklada ven. Upam da lahkouser posted image , nekateri bloki imajo tako pogodbo da je ta denar tudi za take reči, drugi pa ne in da je res samo za streho in fasado, ter beljenje hodnikov.

Naš blok ga ni imel in smo morali take stvari plačevati sami. Spadali smo pa pod SPL Ljubljana.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
2.9.2008 21:25:59   
baguSka
Spadali smo pa pod SPL Ljubljana.


Midva tud... user posted image  No sej ocitno sosed ze ve, zato je tud nama to prsu povedat. Drugac bi verjetno upravnika poklicu... user posted image

In kolk to stane!? A kej ves? Ker nama se niti sanja ne kolk naju bo to prslo... ze tko nic nimava.user posted image  Se zavedam da govorimo o tisocih evrih... in da je odvisno od opreme. Ampak a se res nic ne da!? Mene je kr groza... user posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
2.9.2008 21:39:47   
mala maja
midva ravno staro hišo rihtava in če ti povem.

Da razbiješ ploščice, napelješ novo napeljavo, položiš nove ploščice, vmes en kup betoniranja...... cca 2.000 do 3.000 € po malem.user posted image user posted image  Midva sva dala samo za novo napeljavo brez kopanja, ploščic, ometavanja..... 1.500€ da ne štejem vse ostalo, pa dela vse ostalo mož sam.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
2.9.2008 21:41:26   
baguSka
cca 2.000 do 3.000 € po malem


no sej se mi je zdel ja... user posted image user posted image user posted image  ne vem kje nej dobim tok denarja!!?? sosed pa kr zvoni na vratih k usekan... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
2.9.2008 21:46:21   
ribicija
NAjprej je potrebno ugotoviti od kje zamaka šele potem boš lahko vedela ali se lahko črpa rezervni sklad ali ne. Če zamaka na ceveh, ki so razvejane od glavne vertikale (glavni dovod ali odtok odpadne vode) po vajinem stanovanju potem so to vajine cevi in sta jih seveda dolžna zamenjati na svoje stroške. Kar je upam, da povsem razumljivo). Če pa zamaka iz glavnih cevih, ki so skupne vsem stanovanjem in v katere ste iz vsakega stanovanja steka odtok ali pa če so to dovodovne cevi iz katerih gre potem vodovodna napeljava v posamezno stanovanje pa gre za poseg na skupni lastnini in mora iti v breme vseh. V tem primeru se lahko sredstva črpajo iz rezervnega sklada. Kolikor mi je poznano se v takem primeru tudi ne rabi zbirati soglasja večine stanovalcev saj gre za popravilo nečesa kar že "povzroča škodo".
Rezervni sklad je drugače strogo namenjen popravilom in vzdrževanju skupne lastnine (streha, fasada, stopnišče,...) in ga posamezni stanovalec kljub temu, da ga sam plačuje ne more kar posvoje porabljati. 

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
2.9.2008 21:56:12   
K_a_t_i
Men tud tole ni jasno - če so to cevi v vajinem stanovanju, kako bi lahko bil to strošek celega bloka? Al sem kaj spregledala?

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu ribicija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
2.9.2008 21:57:53   
baguSka
če so to cevi v vajinem stanovanju


to niso cevi v najinem stanovanju, ampak v steni, ki pa ni najina last ne!? al kako? jaz tud ne razumem tega... ampak meni pac ni logicno, da je vodovodna napeljava najina last user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
2.9.2008 21:59:53   
baguSka
če so to cevi v vajinem stanovanju, kako bi lahko bil to strošek celega bloka?


pa se to... a so tla pod nama najina!? al strop? tuki men ni logike... jaz razumem, ce nama V stanovanju neki zamaka... pusca... ampak to ni V stanovanju, ampak v zidu, v steni, v tleh oz stropu!?user posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
2.9.2008 22:03:37   
mala maja
glej glede na kvadraturo stanovanja sta tudi lasnika ne vem nekaj % skupne lastnine bloka. In pod to spadajo, klei, stopnišča, napeljave, streha, fasada, vhodi,zvonci.

za nekaj stvari plačujete rezervni sklad, za nekja pa pač ne in če pušča cev v vajinem stanovanju sta jo dolžna popravit vdva. Lahko da puča pri sosedu amapk to boste dejansko ugotovili šele ko bo vse skupaj dokončno razritouser posted image

In če imata "srečo" je vsa napelava v sigma blokih in potlej je šele groza. A se gre za novejši blok, ker dejansko lahko pride do puščanja tudi pri skoraj čisto novih blokih?

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
2.9.2008 22:07:12   
K_a_t_i
A vidva mata stanovanje brez stropa, sten in tal al kako? Ja, itak, da so vse cevi, ki so v tleh pod vajinim stanovanjem vajine. Kje pa misliš, da se nahaja napeljava? A če boš prenavljala kopalnico boš tudi samo keramiko zamenjala, ker cevi so pa strošek od bloka? Pa če bi zgornjem sosedu cev pod bano počila - a tebi se pa ne bi zdelo logično, da to popravi in bi mirno gledala kako ti voda zamaka v stanovanje?

Edino, če stena v kateri je cev meji na kakega soseda, imaš šanse, da je cev njegova in ne tvoja.


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 2.9.2008 22:08:28 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
2.9.2008 22:12:00   
ribicija
Tako kot sem ti napisal. Glavne vertikale so skupne in strošek popravil je stvar celega bloka. To kar pa je od vertikal napeljano v vajino stanovanje (ni važno ali po tleh, stropu, zraku, sosedovi dnevni,....) pa je vajino in si dolžna popraviti. Lahko pa čakaš in bo sosed preko upravnika sam zahteval popravilo, samo potem se ne čudi ko boš plačala konkretno ceno. Pokliči vodovodarja, ki bo odprl tla in preveril kaj in kje pušča ter to popravil. Tebi verjetno tudi ne bi bilo všeč če bi ti od zgornjega soseda teklo v stanovanje. Ali?

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
2.9.2008 22:41:13   
Anonimen
Poklici jutri vasega upravnika in naj lepo pride pogledat in po potrebi poisce izvajalce.

Sem vprasala mojega in pravi, da ce so cevi vertikalne, potem je iz rezervnega sklada, ce pa vama odtok npr. pusca, je pa vajin strosek.


< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 2.9.2008 22:48:12 >

(odgovor članu ribicija)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
2.9.2008 22:47:36   
Anonimen
Mala maja, ni nov blok. Nekje iz 60.-ih let so. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
3.9.2008 8:12:41   
mala maja
potlej je še po "starem načinu" narejeno. Lažje za kopati in iskati težavouser posted image user posted image

Se pa strinjam. Čim prej popravita, ker drugače lahko res sosed doseže da bo upravitlej popravil. Potlej bodo šele stroškiuser posted image

Aja pa stiskam pesti, da gre za veritkalouser posted image user posted image

< Sporočilo je popravil mala maja -- 3.9.2008 8:13:03 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
3.9.2008 8:22:52   
Anonimen
Če niso glavne cevi, če so v vajinem stanovanju(tud v steni) itak da je vajin strošek.
Midva sva vse cevi po stanovanju menjala ko smo se vselili, vso elektriko poštimala.....logično a ne? Al naj zahtevam povračilo stroškov?user posted image

Nama je tud puščalo(pri kolenu pri banji) in sva mogla tud razbit pa popravt, pa še sosedi popravt strop. Pa je vse novo, tri leta staro. Pač se je razlahljalo ker je un k je delal bil šlampastuser posted image . Mi je logično da plačava midva. Oz. najina zavarovalnicauser posted image

< Sporočilo je popravil karin24 -- 3.9.2008 8:24:59 >

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
3.9.2008 8:37:02   
baguSka
Oz. najina zavarovalnica


Ja to sem ze tud tuhtala... a pa lahko midva zavarujevo, ce stanovanje ni pisano na naju!? Zdej je itak ze tu lejt.. ampak za vnaprej npr!?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
3.9.2008 8:40:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Oz. najina zavarovalnica


Ja to sem ze tud tuhtala... a pa lahko midva zavarujevo, ce stanovanje ni pisano na naju!? Zdej je itak ze tu lejt.. ampak za vnaprej npr!?


Zmenta se z lastnikom.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
3.9.2008 9:32:24   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

če so to cevi v vajinem stanovanju, kako bi lahko bil to strošek celega bloka?


pa se to... a so tla pod nama najina!? al strop? tuki men ni logike... jaz razumem, ce nama V stanovanju neki zamaka... pusca... ampak to ni V stanovanju, ampak v zidu, v steni, v tleh oz stropu!?user posted image


ja kje pa naj  bi vama potem zamakalo, da bi bilo vajino? V zraku?

Ja, če spodnjemu sosedu zamaka, morata ugotoviti, kje pušča, in če v ceveh v vajinem stanovanju (oz. kot je razložila že ena prej), potem morata vajino škodo in škodo, ki je povzročena sosedu pod vama, kriti vidva sama. Sicer pa imata itak najbrž zavarovano stanovanje tudi proti izlitju vode, to je v tistem paketu zavarovanja stovanja, tako da bo krila zavarovalnica.

In če ne bosta ukrepala kmalu, vama lahko pokličejo stanovanjsko inšpekcijo, pa bosta še kazen zraven plača. Vem, ker sem se zadnjič o tem pozanimala, ko je pri nas zamakalo in soseda nad nami precej dolgo ni ukrepala. Toliko da mi ni skozi razmočen strop dol priletela.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vodovodna napeljava v bloku
3.9.2008 9:34:21   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Oz. najina zavarovalnica


Ja to sem ze tud tuhtala... a pa lahko midva zavarujevo, ce stanovanje ni pisano na naju!? Zdej je itak ze tu lejt.. ampak za vnaprej npr!?


Aja, sori, nisem videla, da stanovanje ni vajino. V tem primeru bo plačal lastnik stanovanja in ne vidva.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?