|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga o o...
20.3.2009 13:52:40   
Zofy
Zdravo punce,
tudi naša zveza zgleda, kot bi obtičala in ne vidim kako bi jo pognala naprej. Ali se sploh še da kaj popravit, izboljšat, ali ne. Ali je z mano kaj narobe, ali je z njim, ali je z obema.... Ne vem.
Zanima pa me, če je katera od vas šla na kako zakonsko terapijo in če se je obneslo kljub temu, da ste mislili, da je konec in da ni več pomoči. Pa tudi, če obstaja kakšna dobra knjiga na temo partnerskih odnosov, ki ti dejansko lahko pomaga, če seveda ni že vse tako gnilo, da ni več pomoči. Hvala vam vnaprej!


_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
20.3.2009 14:24:55   
mojcaziga
Tudi midva sva se že v svojih 17 letih srečala in zaenkrat uspešno spopadla s krizicami. Sem pa že sama večkrat razmišljala o zakonskem terapevtu .... Sicer konkretnih informacij nimam, sem hotela reči le to, da se marsikateri moški teh posvetovalnic otepa kot ne vem kaj. Tudi moj in če bi prišla tako daleč, dvomim, da bi hodil na terapije. Kar se knjig tiče jih je ko solate. Je pa spet to, da v večini jih beremo ženske, ki smo itak pripravljene na pogovor, bolj mal pa moški, ki se običajno zaprejo vase. Sama sem še vesno prišla do zaključka, da nama bolj kot knjige in svetovalci pomaga en tak dolg iskren pogovor oz. je to bolj moj monolog in sem velikokrat zgodi, da tisti trenutek ne dobim od njega nobenega feedback-a. Ampak čez čas opazim, da kako stvar spremeni ali se vsaj trudi in vidim, da je marsikaj upošteval in tudi sam večkrat prizna, da imam večino stvar prav, ampak potrebuje časda stvar predela na svoj način. Mi je velikokrat mučno in si že prav želim ene ornk diskusije, ampak nekak sprejemam njegov stil.
Kakorkoli, upam, da bosta nšla tisto, kar vama bo pomagalo.
Mogoče bo kak nasvet tudi zame.

lp, mojca

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
20.3.2009 14:29:49   
Anonimen
Lahko prebereš 5 jezikov ljubezni, avtor je Gary Chapman.

(odgovor članu Zofy)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
20.3.2009 14:30:14   
ellie
Dobra knjiga je Najina ljubezen. Kaj več pa ne morem svetovat...sem se sama odločila za drug korakuser posted image  če bi se prej odločila za reševanje zveze, zdaj ko gledam nazaj...bi se definitvno odločila za kakšno terapijo.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
20.3.2009 14:57:52   
RinkyDinkyDoo
"Ne trati moči za malenkosti v ljubezni", avtorja Richard & Kristine Carlson.


LP

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
22.3.2009 16:17:50   
Njumi
Tudi jaz priporočam 5 jezikov ljubezni - če jo bosta prebirala skupaj (ob istem časau in celo na glas), bosta veliko lažje povedala in slišala, kako dejanja ljubezni doživlja partner. Nama je bilo všeč... user posted image

Pa še Teorija izbire od Wiliama Glasserja - konkretna, realna in osredotočena na ZDAJ in ne na včeraj! Srečno!

(odgovor članu RinkyDinkyDoo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
26.3.2009 8:45:24   
Biba74
Vražji zakonci od Aleksandre Kralj! Preberi preden se dokončno odločiš-izgubit nimaš kaj.
Srečno!

(odgovor članu Njumi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
26.3.2009 14:32:39   
Hana76
Dragi forumovci, vam zelo svetujem obisk kakšnega dobrega terapevta, manj pa prebiranje različnih pol- ali v celoti rumenih knjig - so sicer fajn za branje, to je pa tudi vse, kar boste od tega odnesli.

Še ko se učiš vozit avto, imaš inštruktorja, kaj šele, ko se gre za razvoj nekega odnosa z vami najpomembnejšo osebo... Pač se v življenju nikoli ne učimo, kako delati na kvalitetnem odnosu, zato pa včasih malo izgubimo kažipot...

Vsekakor pa se mora partner strinjati. Svetujem, da poskusite vsaj kakšno "kuro", izgubit nimate kaj, razen mogoče nekaj EUR...

(odgovor članu Biba74)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
27.3.2009 21:55:58   
anarabarbara
Meni sta ti dve veliko pomagali (angleščine ni treba znat velik, ker sta pisani na precej enostaven način - kupit jih je pa žal treba čez amazon ipd, ker se jih ne dobi v Slo). Mogoče ti sploh nimaš takih problemov, ampak jih ima pa kdo iz foruma.

Kratek povzetek bi bil, da je zelo pomemben način, kako se v odnosu pogovarjamo. Način pogovora kaže na medsebojno spoštovanje (ali pomanjkanje tega), kar pa je v vsakem partnerskem odnosu najbolj pomembno. Npr. večina moških, ki tepejo, je hkrati tudi verbally abusive in verbal abuse (besedno, psihično nasilje) pogosto privede do telesnega nasilja.

The Verbally Abusive Relationship: How to Recognize it and How to Respond by Patricia Evans

Why Does He Do That?: Inside the Minds of Angry and Controlling Men by Lundy Bancroft



_____________________________

Ko bo posekano zadnje drevo, zastrupljena zadnja reka, ulovljena zadnja riba, takrat bo jasno, da se denarja ne da jesti.

(odgovor članu Hana76)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
29.3.2009 17:25:13   
Boni3
Zakonca Meta in Rudi Tavčar. Se mi zdi,da sta nekje iz Kranja.

(odgovor članu anarabarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
29.3.2009 22:35:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Hana76

Dragi forumovci, vam zelo svetujem obisk kakšnega dobrega terapevta, manj pa prebiranje različnih pol- ali v celoti rumenih knjig - so sicer fajn za branje, to je pa tudi vse, kar boste od tega odnesli.

Še ko se učiš vozit avto, imaš inštruktorja, kaj šele, ko se gre za razvoj nekega odnosa z vami najpomembnejšo osebo... Pač se v življenju nikoli ne učimo, kako delati na kvalitetnem odnosu, zato pa včasih malo izgubimo kažipot...

Vsekakor pa se mora partner strinjati. Svetujem, da poskusite vsaj kakšno "kuro", izgubit nimate kaj, razen mogoče nekaj EUR...


Bi se kar nekako strinjala s tem. Predvsem bi se izogibala kakšnih ameriških kvazi svetovalcev. Že njihov način pisanja je idiotski, kaj šele rešitve. user posted image

(odgovor članu Hana76)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
29.3.2009 22:52:04   
Anonimen
Moja prijateljica vodi svetovalnico za pare, če koga zanima, v Ljubljani, ima pa tudi ona izkušnje s prej omenjenima terapevtoma iz Kranja in ju zelo priporoča.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
30.3.2009 13:35:13   
Hana76
IZVIRNO SPOROČILO: anarabarbara

Meni sta ti dve veliko pomagali (angleščine ni treba znat velik, ker sta pisani na precej enostaven način - kupit jih je pa žal treba čez amazon ipd, ker se jih ne dobi v Slo). Mogoče ti sploh nimaš takih problemov, ampak jih ima pa kdo iz foruma.

Kratek povzetek bi bil, da je zelo pomemben način, kako se v odnosu pogovarjamo. Način pogovora kaže na medsebojno spoštovanje (ali pomanjkanje tega), kar pa je v vsakem partnerskem odnosu najbolj pomembno. Npr. večina moških, ki tepejo, je hkrati tudi verbally abusive in verbal abuse (besedno, psihično nasilje) pogosto privede do telesnega nasilja.

The Verbally Abusive Relationship: How to Recognize it and How to Respond by Patricia Evans

Why Does He Do That?: Inside the Minds of Angry and Controlling Men by Lundy Bancroft




Nisem govorila o tem, da imam ali nimam problemov, z gotovostjo pa trdim, da nobena knjiga dolgoročno ne more spremenit odnosa dveh ljudi - treba se je pogovarjat...

Če pa se ne more par sam, ker je v začaranem krogu, pa imamo hvala bogu na razpolago ljudi, ki so za to izučeni, da nam pomagajo...


(odgovor članu anarabarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
30.3.2009 19:58:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Hana76

Dragi forumovci, vam zelo svetujem obisk kakšnega dobrega terapevta, manj pa prebiranje različnih pol- ali v celoti rumenih knjig - so sicer fajn za branje, to je pa tudi vse, kar boste od tega odnesli.

Še ko se učiš vozit avto, imaš inštruktorja, kaj šele, ko se gre za razvoj nekega odnosa z vami najpomembnejšo osebo... Pač se v življenju nikoli ne učimo, kako delati na kvalitetnem odnosu, zato pa včasih malo izgubimo kažipot...

Vsekakor pa se mora partner strinjati. Svetujem, da poskusite vsaj kakšno "kuro", izgubit nimate kaj, razen mogoče nekaj EUR...


Branje ne skodi, sploh ne takrat, ko je par se v polni kondiciji in sta se oba pripravljena delati na odnosu.

Ko pride tako dalec, da ne vesta naprej, so knjige bolj kot ne blazev zegen. Recimo tako kot prehrana, dokler je clovek zdrav, je zdrava prehrana zakon, ko je debel in ze bolan, je potreben drugacen poseg, obicajno.

Se pa strinjam s Hano76.
Se za nohte uredit gremo na manikuro (in potrosimo koliko user posted image ), za odnose uredit pa si ne vzamemo ne casa, ne denarja, ceprav je to se najmanj, kar lahko naredimo.

(odgovor članu Hana76)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
31.3.2009 11:33:42   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Moja prijateljica vodi svetovalnico za pare, če koga zanima, v Ljubljani, ima pa tudi ona izkušnje s prej omenjenima terapevtoma iz Kranja in ju zelo priporoča.


A bi mi lahko poslala kakšno informacijo več, mogoče bi bilo najboljše kar na ZS. Hvala ti!

Kar se pa cen tiče, so pa adijo. Sva razmišljala o zakonski delavnici v Centru za kakovost odnosov, pa je 350€ na osebo???user posted image user posted image In kako naj vem, da niso to neki kvazi inštruktorji oz. terapevti, ki so se učili po takoimenovanih rumenih knjigah?? Zgubiš 700€, dobiš pa nič ne, tega meje strah. Zato se priporočam še za kako priporočilo.


_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
31.3.2009 12:38:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Boni3)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
1.4.2009 17:46:51   
Hana76
Torej, pri izšolanih psihoterapevtih stane ura seanse nekje med 35 - 40 EUR, nekateri pa imajo celo koncesijo. Število seans je odvisno od posameznega para, seanse so ponavadi 1Xtedensko do 1Xmesečno. Odsvetujem intenzivne tečaje, ki trajajo npr. en vikend  (moje skromno mnenje)...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
1.4.2009 18:11:12   
Anonimen
Kar se pa cen tiče, so pa adijo. Sva razmišljala o zakonski delavnici v Centru za kakovost odnosov, pa je 350€ na osebo???user posted image user posted image In kako naj vem, da niso to neki kvazi inštruktorji oz. terapevti, ki so se učili po takoimenovanih rumenih knjigah?? Zgubiš 700€, dobiš pa nič ne, tega meje strah. Zato se priporočam še za kako priporočilo.



Meni se pa cena ne zdi nic posebnega. 700€ potrosis na najbolj enostavni verziji dopusta.
Kaksna je pa kakovost, ne vem. Ampak ce bos pr vsakem nasla razlog proti, enkrat cena, drugic predavatelji, tretjic ne vem kaj, ne bos prisla dalec.

(odgovor članu Zofy)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
1.4.2009 19:10:21   
Hana76
Če ne veste, kateri terapevt ima šolo, ga enostavno vprašaš, za katero terapijo je usposobljen... Če se na to ne spoznaš, lahko vprašaš... Od kod pa si?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
7.4.2009 15:32:35   
tinkaja
jaz sem bila v ljubljani na nekem centru stik (imajo tudi spletno stran www.stik.si), v centru ljubljane.
so me kvalitetno in spoštljivo obravnavali in sva se tam dobro počutila. tako, da se pozanimaj.

(odgovor članu Hana76)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
13.4.2009 20:45:39   
poli*
Znanka in njen partner hodita na neke terapije (lj.)..... sicer že nekaj časa.... pa jima kaže na bolje.
Srečno! Sigurno bosta dobila rešitev.
Nikoli ne obupajta, tudi za vaju bo posijalo sonce.

(odgovor članu tinkaja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
14.4.2009 10:16:20   
Poka
Midva sicer nimava nekih velikih težav oziroma take, običajne, ko se spreva, ko kdo ni najboljše volje, pa zaradi karakterja (oba trmasta, z velikim egom in nekoliko narcisoidnosti user posted image ), ampak sem mnenja da neke knjige vsaj moškim ne bodo pomagale, ker je bivša dala eno mojemu, pa sta šla narazen. Itak je bedna knjiga, pa sploh - a da bi moj to dojel??? Ali katerikoli moški? user posted image user posted image Mislim, da je najbolje težave takoj rešit, če jih pa ne, pa tudi ne vem, kako sploh nekega moškega prepričat, da gresta k svetovalcu. user posted image Problem zna pa bit, če nihče ne prizna svojih napak... Uh user posted image

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
14.4.2009 20:54:40   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Midva sicer nimava nekih velikih težav oziroma take, običajne, ko se spreva, ko kdo ni najboljše volje, pa zaradi karakterja (oba trmasta, z velikim egom in nekoliko narcisoidnosti user posted image ), ampak sem mnenja da neke knjige vsaj moškim ne bodo pomagale, ker je bivša dala eno mojemu, pa sta šla narazen. Itak je bedna knjiga, pa sploh - a da bi moj to dojel??? Ali katerikoli moški? user posted image user posted image Mislim, da je najbolje težave takoj rešit, če jih pa ne, pa tudi ne vem, kako sploh nekega moškega prepričat, da gresta k svetovalcu. user posted image Problem zna pa bit, če nihče ne prizna svojih napak... Uh user posted image


Uh, kolk negativnih stereotipov o moških... (kot bi poslušala sebe pred 8.leti)

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
15.4.2009 23:38:42   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: Hana76

Dragi forumovci, vam zelo svetujem obisk kakšnega dobrega terapevta, manj pa prebiranje različnih pol- ali v celoti rumenih knjig - so sicer fajn za branje, to je pa tudi vse, kar boste od tega odnesli.

Še ko se učiš vozit avto, imaš inštruktorja, kaj šele, ko se gre za razvoj nekega odnosa z vami najpomembnejšo osebo... Pač se v življenju nikoli ne učimo, kako delati na kvalitetnem odnosu, zato pa včasih malo izgubimo kažipot...

Vsekakor pa se mora partner strinjati. Svetujem, da poskusite vsaj kakšno "kuro", izgubit nimate kaj, razen mogoče nekaj EUR...


Bi se kar nekako strinjala s tem. Predvsem bi se izogibala kakšnih ameriških kvazi svetovalcev. Že njihov način pisanja je idiotski, kaj šele rešitve. user posted image


A lahko prosim vedve tole malo bolj definirata? Katere so to rumene knjige in kateri so kvazi ameriški svetovalci?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zakonska terapija oz. kakšna dobra knjiga...
16.4.2009 7:13:53   
Poka
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Midva sicer nimava nekih velikih težav oziroma take, običajne, ko se spreva, ko kdo ni najboljše volje, pa zaradi karakterja (oba trmasta, z velikim egom in nekoliko narcisoidnosti user posted image ), ampak sem mnenja da neke knjige vsaj moškim ne bodo pomagale, ker je bivša dala eno mojemu, pa sta šla narazen. Itak je bedna knjiga, pa sploh - a da bi moj to dojel??? Ali katerikoli moški? user posted image user posted image Mislim, da je najbolje težave takoj rešit, če jih pa ne, pa tudi ne vem, kako sploh nekega moškega prepričat, da gresta k svetovalcu. user posted image Problem zna pa bit, če nihče ne prizna svojih napak... Uh user posted image


Uh, kolk negativnih stereotipov o moških... (kot bi poslušala sebe pred 8.leti)

No to ni stereotip, je resnica - vsaj o enem moškem. In če bi se ga dalo kar tako v vse prepričat in bi kar tako bral take neumne knjige vsepovprek (mislim na one skomercializirane, ker drugače moj ful velik bere), me po mojem niti nebi zanimal user posted image

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?