|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zanima me ali ima katera oz mnenje
18.2.2008 12:48:10   
Anonimen
Gledam montažne-lesene hiše...ima mogoče katera? Mnenje ...?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zanima me ali ima katera oz mnenje
18.2.2008 13:05:25   
Anonimen
A to misliš ala Honka? http://www.honka.si/  
Jo nimam, sva pa premišljevala v tej smeri, si nabavila kataloge in predračune... Sva pa marikatero idejo pobrala od  njih, sploh mi je všeč zračnost, veliko svetlobe, občutek domačnosti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zanima me ali ima katera oz mnenje
18.2.2008 13:24:45   
Anonimen
Nekaj v tem smislu ja...Si kaj cene dobila? Kolk kaj stane ta zadeva?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zanima me ali ima katera oz mnenje
18.2.2008 13:34:24   
Anonimen
Pred kakimi tremi leti so mi za hišo po željah za 150m2 neto površine dali ceno takratnih 20 mio sit za samo konstrukcijo in postavitev le-te. Torej brez oken, strešnikov, inštalacij, kleti, načrtov. Za skelet torej. Meni je to zelo veliko (res pa, da je bila to ocena na oko, ker niso delali na podlagi načrta cenitev), so pa Honka verjetno najkvalitetnejše takšne hiše na svetu. Je pa še kar nekaj proizvajalcev, tukaj imaš seznam ponudnikov lesenih in montažnih hiš:
http://www.slonep.net/montazne.html?lev0=2&lev1=14&lev2=69&lang=&lev3=&filt=&sezpon=1&disp_sezpon=1&imageField.x=47&imageField.y=10

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zanima me ali ima katera oz mnenje
18.2.2008 16:41:44   
r1ta
Tule http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2269549 je bilo govora o tem. Nimam navade lepit linkov, ampak je še mene ob branju teh postov potegnilo, da bi imela eno montažno hiško.

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zanima me ali ima katera oz mnenje
18.2.2008 19:20:54   
mala maja
mi imamo vikend montažno hiško od Smreka Gornji grad. Sedaj je star že 25 let, v štuku cca 40 m2 (klet+pr+mansarda), pa se super odnese.user posted image user posted image

Full topla hiša, sicer je tudi hitro hladna, ampak ko se enkrat segreje je peč čisto na minimalno pa imamo notri tudi po 26 stopinj. Poleti pa tud ni tolk hudo za umret vroče.  Edini problem je ker je tolk za barvat, pa les se napenja in se vrata in okna malo težje zapirajo (pa še to ne vsa). Aja pa da se sliši ful pokanje ko kdo hodi v masardi, sploh če otroci skačejo. imaš občutek da bodo kar skozi strop padli.user posted image

Opažam pa da se veliko ljudi odloča za lesene montažne hiše. user posted image user posted image  meni super izgledajo, sploh tiste pobarvane v naravni barvi (samo polakirane)Poznam tudi par, ki je v Kamniku prodal zidano hišo in si naredil leseno montažno hišo, pa sta super zadovoljna.

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zanima me ali ima katera oz mnenje
18.2.2008 22:47:21   
frutka_
Moje mnenje je samo to, da bi jo imela. Ne bi zidala. Všeč so mi Riko hiše in Marleske.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zanima me ali ima katera oz mnenje
18.2.2008 22:54:54   
Dadi
Odvisno kaj tretiraš kot montažno leseno hišo??? Montažno hišo ali brunarico?
Montažna lesena hiša-je za moje pojme ala Marles, Jelovica, Kager, Lumar itd...
Brunarice so pa sestavljene iz brun-tako da se vidi lesena konstrukcija-so pa sper raznolikih proizvajalcev:Honka, Smreka itd

Z možem bova spomladi začela z izgradnjo montažne hiše Lumar. Po eni klasično zidani bova poskusila še montažno.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zanima me ali ima katera oz mnenje
19.2.2008 9:52:38   
Drnula
Masivna lesena hiša - Kontio. Smo v polnem zagonu, seliti se mislimo z aprilom.
Ima ca 150m2.


Zgleda takole
user posted image

In pa začetki naše gradnje, lani oktobra
http://www.facebook.com/album.php?aid=8221&l=0deb2&id=550098924

Če te zanimajo še kaki detajli se oglasi

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zanima me ali ima katera oz mnenje
19.2.2008 11:28:55   
Anonimen
Zanima moje starše...
saj če bi vam povedala štorijo bi počle od smeha...


no pa da povem... user posted image

Moja starša sta se 2 leti nazaj umislila delat hišo (ker do sedaj smo ulagali v staro)...no lotili so se (je že za uselit skoraj)...brat ima mansardo starša pa pritličje...(je brez kleti)...

No v soboto pa sta starša prišla na idejo da bi imela leseno hišo in naj jaz pridem v njuno hišo živet user posted image

Seveda sem najprej vprašala po zdravju...

No z mojim sva razmišljala,da mogoče čes cca 5 let ko bo njemu malce firma bolj laufala...da nebo vsak dan mogu narest nevem kok km (sedaj ima le par stopnic do pisarne)...

Seveda pa bi midva potem plačala to leseno hiško...
 
 
Gledam pa hiške do 100m2...pač veranda,wc-kopalnica,dnevna,kuhinja in v mansardi 2 sobi...

(odgovor članu Drnula)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zanima me ali ima katera oz mnenje
19.2.2008 16:16:47   
frutka_
Fajn Lamama!user posted image Če vama je njuna hiška všeč potem go for it, sicer pa raje pojdita v tako,ki bo ustrezala vajinim željam in potrebam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zanima me ali ima katera oz mnenje
19.2.2008 18:34:42   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: LAmama
Moja starša sta se 2 leti nazaj umislila delat hišo (ker do sedaj smo ulagali v staro)...no lotili so se (je že za uselit skoraj)...brat ima mansardo starša pa pritličje...(je brez kleti)...
Seveda pa bi midva potem plačala to leseno hiško...
 

no če je tako, bi jaz 100 krat raje ostala na svojem. Vseeno kako se zastopita z bratom amapk veš kaj pravijo "Žlahta strgana plahta" Tud jaz sem nasedla lepim rečem in sva z možem zrihtala mansardo v novi hiši njegovih staršev.Midva navrh on v pritličje. Pa je sestra naredila svojo P*** in sva spušla dobrih starih 5 mio sit. Zdej greva pa drug bajto rihtat, ampak ne prej kot takrat ko bo najina.Sicer to spada na družinske odnose...

Drgač pa kot sem napisala poznam kar nekaj parov ki so se na "jesen življenja" preselili izven mesta v leseno hiško in uživajo 100 na urouser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zanima me ali ima katera oz mnenje
20.2.2008 13:17:09   
Anonimen
Razumemo se super...glede na to da sem sedaj v bloku in da mi nebi blo treba nadzorovat gradnje in vsega bi blo to super...ampak ne sedaj...treba najprej službenovse uredit,da bo prav...

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zanima me ali ima katera oz mnenje
20.2.2008 14:24:14   
Anonimen
No, fajn, mogoče se pa vse porihta user posted image .

Sem ti hotela zadnjič napisat, pa sem pozabila. Pri cenah vseh montažnih hišh moraš zraven prišteti še ceno parcele, vodilne mape za izdelavo PGD-ja, geodetski posnetek, izdelavo osnovne plošče oz. kleti, pa še kaj bi se našlo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zanima me ali ima katera oz mnenje
20.2.2008 17:13:23   
Anonimen
parcelo mamo dost veliko...pa še ta staro bajto bi se podrlo in kr tam nardilo...pride bolj pocen...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zanima me ali ima katera oz mnenje
21.2.2008 16:47:25   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica
Pred kakimi tremi leti so mi za hišo po željah za 150m2 neto površine dali ceno takratnih 20 mio sit za samo konstrukcijo in postavitev le-te. Torej brez oken, strešnikov, inštalacij, kleti, načrtov. 

no, lansko leto me je prišla (120m2 pritličje+120m2 mansarda)  pod streho 11.mio sit. S strešniki. Ampak klasična gradnja s temelji. Torej brez oken, načrtov.

Tako, da komentar res ni potreben. Se kdo spomni pravljice o treh prašičkih?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zanima me ali ima katera oz mnenje
21.2.2008 21:16:43   
Anonimen
nimam. pa tudi ne bi imela. sem jo imela pa mi stene iz gips plat ne potegnejo več. enkrat sem sesal, mal bolj na hitro premaknila stol in z robom oblazinjenega!!! stola zadela steno..in poglej ga no hudiča..luknja v steni user posted image  ampak to se zgodi samo meni user posted image

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zanima me ali ima katera oz mnenje
22.2.2008 9:38:57   
Drnula
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica
Pred kakimi tremi leti so mi za hišo po željah za 150m2 neto površine dali ceno takratnih 20 mio sit za samo konstrukcijo in postavitev le-te. Torej brez oken, strešnikov, inštalacij, kleti, načrtov.


no, lansko leto me je prišla (120m2 pritličje+120m2 mansarda) pod streho 11.mio sit. S strešniki. Ampak klasična gradnja s temelji. Torej brez oken, načrtov.

Tako, da komentar res ni potreben. Se kdo spomni pravljice o treh prašičkih?



Naša je ca 150 m2 + 30 m2 terase + vhod in pergola nad teraso prišlo 101.000 - vse leseno, torej tudi vsa okna, ki jih ni malo (+ kletna 4), vsa vrata, podi, opaži, skratka vse kar je leseno. Ni vključena torej klet oz. plata, kritina, elektro in vodo inštalacie, ogrevanje, keramika če jo imaš kje .... gips če ga imaš kje. Vključena je tudi montaža v celoti (postavitev in mizarska dela) ter prevoz s Fihske.

LARA, v masivni leseni hiši so vse stene prailoma lesene. Gips stene so po lastni želji.

< Sporočilo je popravil Drnula -- 22.2.2008 9:43:16 >

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?